Odpowiadasz na:

Re: meble kuchenne - "zrób to sam" - wskazówki

Proponuję wizytę w hipermarketach budowlanych, gdzie można osobno kupić korpusy szafek i dokupić do nich fronty. Nam pozostanie transport (wszystko w paczkach) i samodzielny montaż.
... rozwiń

Proponuję wizytę w hipermarketach budowlanych, gdzie można osobno kupić korpusy szafek i dokupić do nich fronty. Nam pozostanie transport (wszystko w paczkach) i samodzielny montaż.
Należałoby sprawdzić, czy będą zawiasy i śruby do skręcania.
Trochę roboty to wymaga, ale będzie możliwie tanio, przy czym liczyć się trzeba z tym, że wybór nie będzie oszałamiający. Zawsze może się zdarzyć, że do pełnego wypełnienia ciągu górnego lub dolnego konieczne będzie zwężenia jednej z szafek na ogół witryny (bez drzwi), czyli będzie konieczne przycięcie górnej i dolnej części korpusu, płyty tylnej i półek. Jest to do zrobienia. Zaletą jest szczególnie fabryczne wykończenie frontów/drzwi z oryginalnymi np. szybkami w szafkach wiszących. Nie bez znaczenia są również oryginalne otwory na zawiasy w drzwiach.

To jest jakby średni poziom, od którego można wyjść z stronę lepszego/droższego wykonania, lub wykonania prostszego/tańszego.

Wykonanie lepsze to firmy począwszy od BRW, gdzie zapewnią projekt, doradzą, pomogą skompletować, a nawet przywiozą i zamontują. To kosztuje.

Wykonanie prostsze to zakup samych frontów i dorobienie samodzielne korpusów (w tym wyliczenie płyt korpusów i półek, zamówienie pociętych płyt, oklejenie). Zalety to niższe koszty przy dobrym końcowym efekcie, który dadzą oryginalne fronty. Zwracam uwagę, że firmy specjalizujące się w zabudowach kuchennych też korzystają z oryginalnych frontów

Najtańsze rozwiązania to jak wyżej, z robionymi przez nas frontami. Te rozwiązanie raczej odradzam: szafki mogą być robione tańszymi metodami, ale muszą przecież jakoś wyglądać. Kiedyś zrobiłem samodzielnie fronty wykończone boazerią o grubości 4 mm., górne z szybkami i listewkami w karo, ale to nie te czasy, nie ta moda, nie te wykończenia. Chociaż... było się czym pochwalić!

zobacz wątek
11 lat temu
Zbyszek_spod_Gdanska

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry