Odpowiadasz na:

"- Wie pani - rzekł Kolanko z nieoczekiwaną melancholią - ja zawsze traktuję porządne kobiety jak dzi*ki, a dzi*ki jak porządne kobiety. I zawsze źle na tym wychodzę. Na jednym i na drugim. Proszę... rozwiń

"- Wie pani - rzekł Kolanko z nieoczekiwaną melancholią - ja zawsze traktuję porządne kobiety jak dzi*ki, a dzi*ki jak porządne kobiety. I zawsze źle na tym wychodzę. Na jednym i na drugim. Proszę mi wierzyć, mowy nie ma o sukcesach"

To był fragment powieści "Zły" Leopolda Tyrmanda. Jak on to wszystko sobie wymyślił w czasach najgorszego ż...komunistycznego terroru to ja nie wiem i do dziś jeszcze nie pozbierałem szczęki z podłogi. Najlepsza polska powieść wliczając Sienkiewicza, Prusa i Herlinga-Grudzińskiego.
Syn Tyrmanda opowiedział ostatnio ciekawe rzeczy, ale o tym już wszystko wiadomo od dawna i o tym nie będzie bo nas znikną już na stałe.
Ogólnie to jak ktoś mi z poczuciem wyższości utyskuje że jakiś tam bulwersujący procent Polaków nie przeczytał ani jednej książki w roku, to mi się nie chce z nim gadać. Na czytanie był czas w życiu. Gada to się fajnie z ludźmi co mają wesołe dzieci, albo potrafią się godzinę ekscytować koszem z owocami Caravaggia (to jest w ogóle czad, fajnie byłoby znać się na malarstwie ale za leniwy jestem na to).
Co ja "gadam"? Bzdury jakieś to są. Wcale tego nie przemyślałem tylko tak se zacząłem stukać.

Kosz z owocami jest tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosz_z_owocami_(obraz_Caravaggia)

A muzyka, której dobrze misie.... to jeszcze nie wiem. Zaraz coś wymyślę.

https://www.youtube.com/watch?v=nXiQtD5gcHU

zobacz wątek
3 lata temu
~the raven

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry