Widok

ALE JAJA

Na drogach Trójmiasta Motoryzacja Temat dostępny też na forum:
Rondo wybudują ale kosztem zaorania ul. Goplańskiej i ul. Otomińskiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To, że rondo zbuduja jest wiadomo juz od 2 m-cy. Przynajmniej teraz idioci nie beda przelatywac przez skrzyżowanie z taka prędkońcia jak do tej pory.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
.Pieniądze na tą inwestycje niemałe,a rondo nie jest najpotrzebniejszą inwestycją drogowa w Kielpinie wręcz nie potrzebną nikomu ..Może i przelatują niektórzy ,ale są znaki .wystarczy ich przestrzegać. Tym bardziej ,ze wg załozeń autobusy nadal maja jeżdzic jak po skrzyżowaniu gdyż na rondzie się nie zmieszczą. Szkoda ,ze władze miasta ignorują. fatalną. nawierzchnie ulicy Otomińskiej .Widocznie muszą zaoszczędzic na wykończenie ulicy Kiszewskiej i jej okolicy .Ciekawe kto tam mieszka ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mam nadzieję, że z tymi autobusami to jest żart...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
niestety nie zamiast tego ronda zrobili by nie zamiast 500 m drogi w strone kościoła tylko co najmniej 800
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak to kto wysoko postawiony urzędnik z Zdiz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
To rondo chyba dla rowerzystów, nawet małe osobówki będą miały problem, żeby je objechać... a wokól miasto rezerwuje z prywatnych działek po kilka metrów gruntu na pas drogi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Naprawdę jaja zamiast położyć asfalt na gostyńskiej to robią nikomu nie potrzebne rondo. Cały Adamowicz bark koncepcji, pomysłu i zero dbania o obywateli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gdzie na Gostyńskiej? Może jeszcze na osiedlu bursztynowym?
Ja tam jestem zadowolony z tego pomysłu z tym rondem. Widać gołym okiem, że poprawiło się bezpieczeństwo. Nie widać już tych imbecylów co tylko przelatywali przez te skrzyżowanie ze sporo przekroczoną prędkością.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czyli jednak okazało się, że to nie są "jaja", tylko dobra inwestycja. Dobrze, że okoliczni mieszkańcy tak twierdzą.
A to, że można byłoby wydać te pieniądze na coś innego - zawsze tak można. Pytanie tylko, co powinno być priorytetem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak kierowca do d..y to i problemy będzie mieć nawet na prostej:). Dla twojej wiadomości, to rondo jest tak skonstruowane aby autobusy i samochody ciężarowe mogły się po nim poruszać. Zresztą ja codziennie po kilka razy poruszam się po tym rondzie samochodem dostawczym (wydłużonym) i nie mam tam problemów...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na wprost i w prawo niema problemu :) skręć tym swoim wydłużonym w lewo w stronę kościoła :) ja mam Suva i jakoś mam problem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
A co to suv....jakiś większy przegubowiec, że masz problem ze skręcaniem?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mamy rondo i dziurawe drogi! zarąbiście.
Całe Kiełpino to płyty , brak oświetlenia, brak chodników ale jest rondo!!!!!

Jesteście śmieszni!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ciekawe, że masz problem. Jednak jesteś ... kierową, skoro autobusy PRZRGUBOWE mogą od kartuskiej skręcić w kierunku kościoła, a ty suv-em masz problem...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no skręcają omijając rondo :) jeszcze nie widziałem żeby jakiś przegubowiec pokonał rondo normalnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
No normalnie nie, ale to rondo jest tak skonstruowane, aby samochody większych rozmiarów mogło po nim przejeżdżać!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś w godzinach rannych ,tak tuż przed 7 ,grafitowa Toyota Avensis jadaca Goplańska od strony pętli Węsierska pojechala po prąd rondem,zeby skręcić w Otomińskąw dó .Inaczej ja mialem pierwszeństwo wjeżdzając na r,ondo od otomińskiej ( od strony lasu czyli od góry ).Chciałem spisać numery ale samochód skręcil do Giewonta i nie zdążyłem .Pozdrawiam kierowcę a jak spotkam to numery spiszę i podam do wiadomości celem ostrzeżenia .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest nic! Przed chwilką byłem świadkiem jak kierowca srebrnego seata (chyba Cordoba) kombi wyjeżdżający od strony lasu od ul Otomińskiej, w stronę Kartuskiej (jechał na wprost) wyjechał na rondo wprost pod czerwony samochód jadący od pętli na ul Węsierskiej. Mało tego. Jadący czerwony samochód musiał ostrzej zahamować i użył klaksona. Kierowca Seata wyskoczył z samochodu i do kierowcy z czerwonego miał pretensje, że pierszeństwo miał On, bo on właśnie wjeżdżał na rondo a kierowca czerwonego auta był już na rondzie!! Moim zdaniem takim kierowcą jak temu z seata powinno się za podstawowe nie znajomości ruchu drogowego zabierać prawko, albo przynajmniej mandat 500!
Brak słów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez widzialem to zdarzenie, i sie zastanawialem dlaczego ten od seata mapretensje, ktore byly zupelnie nie uuzasadnione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierszeństwo miała Avensis, która jechała od pętli Węsierska. Ona znajdowała się już na rondzie, a ty jadąc od strony lasu, musiałeś ją przepuścić. No chyba, że coś źle zrozumiałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A przed rondem jest znak "Ustąp pierwszeństwa"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po 1
Na rondzie obowiązuje LEWA STRONA
Po 2
Przed tym rondem od każdej strony jest znak USTĄP PIERSZEŃSTWA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jest ustąp to jest ustąp.....ale ciekawe jest co piszesz o obowiązywaniu jakieś lewej strony :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pierszeństwo ma ten co jest z twojej lewej str, tzn ten co już znajduje się na rondzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie obraź się, ale Twój komentarz jest jak tytuł tego wątku :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
>Pierszeństwo ma ten co jest z twojej lewej str, tzn ten co już znajduje się na rondzie.

Kolego, nie dlatego i nie wprowadzaj nikogo w błąd....i nie wymyślaj nowych zasad :-)
Ten na rondzie ma pierwszeństwo, tylko dlatego, gdyż przed rondem jest znak ustąp pierwszeństwa. Gdy nie ma tego znaku przed rondem ("klasyczne rondo") wówczas sytuacja diametralnie się zmienia i ten na rondzie musi ustąpić każdemu, który chce na nie wjechać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
a skąd ten będacy już na rondzie ma wiedzieć czy ktoś z dolotówki ma taki znak czy inny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
RADZE ZAPOZNAĆ SIE Z PRZEPISAMI...
Nie chciało mi się długo szukać, ale myślę, że to wystarczy dla wszyskich to "EKSPERTÓW".
Przykład z rona w Kiełpinie, ze str: http://kpplegionowo.policja.waw.pl/portal/ple/37/36362/Zasady_ruchu_na_rondzie__przypomnienie_przepisow_i_wskazowki_dla_kierowcow.html

"...Kto ma pierwszeństwo przy wjeździe na rondo?

Przed większością tego typu rond stoją zazwyczaj dwa znaki: C-12 ruch okrężny oraz A-7 ustąp pierwszeństwa.

- W takiej sytuacji pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie . W związku z tym kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić się, czy nic po nim nie jedzie."
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj rano byłem świadkiem jak to autobus hmm nie pamiętam numeru ale ten co z pętli jedzie na wprost przez rondo wymusił pierwszeństwo na aucie które poruszało się już po rondzie. było to około godziny 7:40
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>"a skąd ten będacy już na rondzie ma wiedzieć czy ktoś z dolotówki ma taki znak czy inny?"

Domniemam, że kolega nie ma prawa jazdy, więc tłumaczę skąd:...ano stąd, że znak ustąp pierwszeństwa ma specyficzny kształt (odwrócony trójkąt w porównaniu do pozostałych znaków ostrzegawczych) i stad wiesz, że jest to ustąp....to dla tych co nie potrafią zapamiętać jakiego typu jest rondo lub nie zapamiętali wjeżdżając na rodno czy to klasyczne rondo czy ze znakiem ustąp pierw. lub po przejechaniu kilku metrów zaatakowała ich skleroza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tam gdzie nie ma znaku informującego o ruchu okrężnym, to nie jest rondo!!! Więc się nie wymądrzaj odnośnie przepisów ruchu drogowego!
No chyba, że wymyślisz coś nowego tzn RONDO, na którym obowiązują inne zasady ruchu!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieciaku, nie znam tego konkretnego miejsca, ale już poprzednik wcześniej napisał, że jest tam znak informujący o skrzyżowaniu z ruchem okrężnym......a poza tym co napisałem niezgodnego KRD?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ups...po tych łapkach w dół już wiem, że muszę jednak zachować większa ostrożność przy wjeżdżaniu na "rondo" jak i już na nim będę... jest duże prawdopodobieństwo spotkania jakiegoś bęcwała stosujące zasadę lewej strony na rondzie...buhahhaaaa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ty, Kaszub wypad z tego forum...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Sądząc po wpiach i podpiach Twoich, idzie wywnioskowac, że jesteś z Kaszub. Więc zacznij może od czepiania sie swoich ZIOMKOW, ktorzy uwielbiaja wyprzedzac na trzeciego gratami typu golf III z bląd lola na siedzeniu pasażera, parkowania pod marketami na 2 (ba, czasami na4) miejscach parkingowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaszub?....dobre. Zwisałby mi to, gdyby droga była waszą piaskownicą, ale tak nie jest. A po waszych wpisach nasuwa się wniosek, że niejednemu przydałaby się kolejna powtórka z egzaminu na "prawko". Wkleic fragment kodeksu o ruch drogowym widać, ze każdy głupi potrafi, ale przydołby się jeszcze ten tekst zrozumieć....."blądynki"...heheheheheeeeee :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
RADZE ZAPOZNAĆ SIE Z PRZEPISAMI...
Nie chciało mi się długo szukać, ale myślę, że to wystarczy dla wszyskich to "EKSPERTÓW".
Przykład z rona w Kiełpinie, ze str: http://kpplegionowo.policja.waw.pl/portal/ple/37/36362/Zasady_ruchu_na_rondzie__przypomnienie_przepisow_i_wskazowki_dla_kierowcow.html

"...Kto ma pierwszeństwo przy wjeździe na rondo?

Przed większością tego typu rond stoją zazwyczaj dwa znaki: C-12 ruch okrężny oraz A-7 ustąp pierwszeństwa.

- W takiej sytuacji pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie . W związku z tym kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić się, czy nic po nim nie jedzie."
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Avensis nie miało pierszeństwa po pojechala po prąd czyli od razu w lewo i na Otomińską jak ja bylem. już na rondzie !!!!.Jak by ktoś jechał od otomińskiej z dołu to po prostu jechal na czołówkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszce jeden komenarz do w wym .wpisow.Nie rozpatrujcie sytuacji ktorej nie widzielście jszcze do tego z inwektywami.Przepisy jazdy nae rondzie sa proste ,rondo jest oznakowane więc jeszcze raz powtarzam jako uczestnik tego zdarzenia Toyota Avensis w kolorze grafitowym pojechala wbrew przepisom stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym .
Może jedrn z autorow w.wym wpisow to po prostu kierowca tej Toyoty ???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do "aa"...drugi raz powołujesz się na nieprecyzyjną interpretację poruszaniach się po skrzyżowaniach o ruchu okrężnym przepisaną z jakiegoś portalu....jak Ci tam napiszą, że masz auto przeprowadzać przez rondo pewnie tak będziesz robił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Najpierw "EKSPERCIE" zobacz z jakiej strony jest ten link wklejony, a później się wypowiadaj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I co z tego? Zapis jest nieprecyzyjny/niepełny, kapujesz? Rondo jest najprostszym skrzyżowaniem a co za tym idzie najbezpieczniejszym skrzyżowaniem jakie może być (pomijam tutaj skrzyżowania bezkolizyjne)....ale jak widać po wpisach jak i po tym jak jeździe trójmiasto (ależ oczywiście....nie wszyscy)...to jest temat tabu :-). A spowodowane jest to tym, że większość z was jeździ na pamięć...przecież wczoraj i przez 20 lat wcześniej nie było tutaj "ronda" więcej jadę na skróty :-)....a potem pretensje, że ktoś wjechał pod prąd, ktoś wymusił pierwszeństwo na rondzie, bo zasada LEWEJ STRONY obowiązuje (ech, to chyba było najlepsze, he, he, he, he...).
B.O.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zasada lewej strony pierwsze słysze
może u mnie na wsi obowiązuje, że pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej strony
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to uważaj, bo w Gdańsku panują inne zasady, co niektórzy robią "skróty" na rondach i stosują dziwne lewe zasady :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego do tej wsi nie wjeżdżam, a jak widzę debila w GD to zjeżdżam
Małkowo teren zabudowany jadę 80 przejście dla pieszych GD mnie wyprzedza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
he he he :)

Dziś poległ pierwszy przegubowiec na naszym rondzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto poczytać wypowiedzi niektórych głupków którzy pierwszy raz 5 lat temu zetknęli się z rondem. A cieszy szczegolnie wypowiedź o zaoraniu i ta
"To rondo chyba dla rowerzystów, nawet małe osobówki będą miały problem, żeby je objechać... a wokól...".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kiełpino Górne

Pani do sprzatania domu (6 odpowiedzi)

Czy może mi ktoś polecić panią do sprzątania domu? Mieszkam w Kiełpinie Górnym i pilnie poszukuję...

Ekosfera (12 odpowiedzi)

Otoczenie inwestycji to jednorodzinna zabudowa oraz pełne zieleni tereny. Takie sąsiedztwo...

do góry