Widok

Aida

Kultura Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Aida.
Aida Giuseppe Verdi W Operze Bałtyckiej w Gdańsku trwają próby do Aidy w reżyserii Anny Wieczur, kierownictwo muzyczne - George Tchichinadze. W jednej z głównych partii wystąpi Małgorzata Walewska. Premiera odbędzie się 23 kwietnia. Jedna z najwspanialszych oper w dorobku Verdiego będzie jednym z najbardziej widowiskowych inscenizacji przygotowanych w ostatnich latach na tej scenie. Spektakl ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie Aida to najwspanialsza opera ze wszystkich jakie Giuseppe Verdi stworzyl.

Po niej ida w takiej kolejnosci Otello, Rigoletto, Traviata, Bal Maskowy, Don Carlos, Il Trovatore, Makbet, Ernani. Bardzo trudny repertuar dla wykonawcow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mmmmm. Co za znafca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Super! Nie mogę się doczekać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aida 24 kwietnia 2022

Kochanie,
Fantastyczny spektakl, bo scenografia genialnie nowoczesna i przemawiająca do wyobraźni,genialna orkiestra i jej dyrygent, cudowne głosy śpiewaczek i śpiewaków. Wykonanie arii bezapelacyjnie genialne a balet i chór jak zawsze perfekcyjne. Nie dziwcie się więc, że skanowałem brawo, brawo, brawo. kto nie był niech natychmiast się wybierze. To wykonanie będzie hitem w Europie w tym i następnych sezonach artystycznych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aida w Operze Bałtyckiej 24 kwietnia 2022 r.

Spektakl był ciekawy, kolorowy, ale zabrakło pięknego śpiewu z dobrym aktorstwem, arie i duety z Aidy to muzyczne perełki, ale niestety tu tak nie brzmiały, były bezbarwne, bez verdiowskiego charakteru, bez pięknych kulminacji, nieciekawe muzycznie i interpretacyjnie z braku dobrego śpiewu i generalnie słabo było słychać tekst i słychać było szum spowodowany dużym nagłośnieniem. Orkiestra z dyrygentem tworzyli dość zgrany zespół - choć czasem zdarzyło się, że coś huknęło w orkiestrze a potem było za cicho (pewnie przez nagłośnienie), ale dyrygent uratował muzycznie inne fragmenty opery i chóry brzmiały pięknie, super, gratulacje! Super kostiumy, scenografia i balet, gratulacje dla realizatorów. Amneris była niezła, Amonasro też, Króla i Kapłana nie było słychać była tylko wibracja, Radames śpiewał zduszonym głosem i Aida też, czasem też coś wykrzyczała wibrując a później miała stłamszony głos i nie wiadomo, o czym śpiewała. Szkoda, że obsada nie była w stanie sprostać Verdiemu, bo Aida to naprawdę super muzyka, wyrafinowana i aż chce się słuchać tych pięknych arii...ale dobrze zaśpiewanych. Opera Bałtycka należała kiedyś do najlepszych w Polsce, spektakle były tu na światowym poziomie, śpiewacy śpiewali pięknymi, otwartymi głosami bez nagłośnienia, muzyka brzmiała cudownie - ale to było kilkadziesiąt lat temu! Może wysoki poziom realizacji i dobry śpiew kiedyś tu wróci, trzeba mieć nadzieję... .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wspaniale glosy

Jeśli tak to ktoś odbiera to chyba powinien zmienić swoje upodobania na koncert rapu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byłam

Aida to najpiękniejszy spektakl jaki oglądałam w Operze.
Wspaniała scenografia, cudowne stroje.
Przecudowna muzyka i przeprze cudowny śpiew.
Muzycy tym razem niewidoczni na 6
Maestro dziękuję za przygotowanie całości.
Cała obsada napracowała się w tak długim i pięknym widowisku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry