Widok

Alma

koszmarny ośrodek. Na powitanie, zamiast skierowania recepcja (menagerka) kasuje cię 120 zł, za parking. Podczas deszczu nie możesz wsiąść do samochodu, bo wszędzie woda. Śmieszny jest tez ordynator, który straszy, że za palenie w pokojach zapłacisz ....500+ zł!!!! Nigdy tego nie wyegzekwował. Kto chciał i tak palił. Dodając do tego okolicę (cmentarz i zakon sióstr jakiś tam) a w najbliższej, notoryczna budowa, remonty, przycinanie, wiercenie, przybijanie itp., to wyobraź siebie na budowie, nie na turnusie rehabilitacyjnym. Obiadek taki sam dla 60kg kobiety i dla 120 kg faceta. Masakra. Wyszukane ciągi komunikacyjne. Poza holem recepcyjnym, nie ma prostego odcinka na dł. 15 m. ciągłe podjazdy, zjazdy uskoki, zakręty. Jak wiesz, że musisz codziennie po kilka razy tędy wędrować, to już cię mdli. Co mają powiedzieć pacjenci, ze schorzeniami ruchu??? W wąskich, pogmatwanych, dusznych korytarzach nie mogą się spokojnie wyminąć 2 osoby, a co dopiero 220 os na turnusie? Specyficznie wredna właścicielka, uważa Cię za sztukę. Nie za pacjenta. Robi wszystko, żeby zarobić a pacjent, żeby czuł się tam intruzem. NIE POLECAM. Polecam za to przedstawicielom ZUS w Gdańsku. Jak można taki obiekt dopuścić do eksploatacji? Coś tu musi być na rzeczy ???
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Sarna.
Szczere wyrazy współczucia. To musiał być dla Ciebie szokujący i traumatyczny pobyt.
Liczyłeś na all inclusive z basenem w bajkowej lokalizacji ???
Płatny parking, tv lub lodówki w pokojach są zawsze płatne. Zakaz palenia to obecnie standard. Sanatorium to prawie szpital.
W czasie deszczu czasem może być woda. Rozumiem, że Cię to zaskoczyło??
To że nie ma zabiegów w pokojach i trzeba dojść korytażem to również standard.
ZUS i NFZ traktują pacjenta jak sztukę to się zgadzam.
Polecam abyś zorganizowała wyjazd dla 220 osób i spróbowała zaspokoić dokładnie wszystkie oczekiwania, potrzeby i kaprysy uczestników.
Internet jest pełen nosaczy, stękaczy i hejtu. Żyją krócej i szybciej się starzeją.
Sarna, życzę Tobie dużo zdrowia, pogody ducha i długich lat szczęśliwego życia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
przyjedziesz to sam zobaczysz ten luksus,szkoda że latem bo w zimie byłoby ci bardziej luksusowo,wiem co mówię bo tu jestem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam na ostatnim turnusie i teraz wiem, że ludzie piszą bzdury. Nie należy w to wszystko wierzyć. Nie było tak źle. Było co jeść i to całkiem smaczne. Jeśli chodzi o warunki - to nie hotel nad plażą na wakacjach, więc nie wymagajcie luksusowych warunków. Pokój był ok. I cała reszta też. Ja z pobytu w Almie byłam zadowolona. Z chęcią zostałam tam na kolejny turnus.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem obecnie od 21 lipca i też uważam że jest ok
Tak w skali min 1-10 max:
Wyżywienie jakość: 8-9 (świeże, estetycznie podane)
Wyżywienie różnorodność: 9 (przez tydzień jeszcze nic się nie powtórzyło z wyjątkiem herbaty, kawy i masła)
Wyżywienie ilość: 10 (dwa dania, zupa z możliwością dokładki, drugie danie ok)
Personel: 9-10 (miły, sympatyczny, otwarty na potrzeby kuracjuszy)
Manager: 9-10 (otwarta na rozsądne prośby kuracjuszy, pod warunkiem że są zgodne z wewnętrznym regulaminem ośrodka)
Pokoje: 7-8 (średnia klasa, czajnik można wykupić w recepcji, jedna lodówka na parterze)
Zabiegi: 8-9 (jeśli ktoś jedzie kolejny raz dobrze poinformować lekarza o zabiegach które wam pomagają, ilość jest limitowana i nie każdy dostanie to co by chciał ale są wykonywane sprawnie)
Przyroda: 10 (lasy, rezerwaty, 800 m do morza, plaża szeroka i czysta)
Rozrywka: 8-9 (jeden klub muzyczny STER w którym od 19:00 można potańczyć)
Gastronomia: 8-9 (sporo knajpek, barów)
Na terenie ALMA za zgodą można organizować wieczorki taneczne oraz grila. Oczywiście do 21:45, ale zawsze można zacząć wcześniej np. o 17:00.
Parking 120 zł
Jeden dzień wcześniej 100 zł (bez wyżywienia)
Droga wjazdowa dla aut trochę nierówna ale wzdłuż jest równiuteńki chodnik.
Porównując z innymi ośrodkami ZUS jest raczej na plus. byłem w dużo gorszych lub lepszych ale na "zad*piu".
Osobiście ze względu na zabiegi, wyżywienie oraz lokalizację chętnie bym tu wrócił na kolejny turnus :-)
Pozdrawiam
Piotr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Sobieszewo

Alma Sobieszewo (3 odpowiedzi)

Witam czy ktoś jedzie 27 lutego 2024 do Almy w Sobieszewie

Turnus 10 września (6 odpowiedzi)

Hejka czy ktoś się wybiera na turnus 10 września ?

Alma Sobieszewo 16.08.2023 (3 odpowiedzi)

Może ktoś jedzie własnym autem z Mazowsza . Chętnie się zabiorę I podzielę kosztami

do góry