Widok

Ambiente

Morena Temat dostępny też na forum:
Budynek powstał na styku dwóch infrastrukturalnie rozwiniętych dzielnic - Górnego Wrzeszcza i Moreny. Oznacza to dostęp do komunikacji miejskiej, ale także szkół, przedszkoli, sklepów, kościoła, przychodni zdrowia, gabinetów lekarskich. Jednocześnie sąsiedztwo lasu zapewnia miejsce do uprawiania różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, a położenie u szczytu zabudowanej willami Jaśkowej Doliny - prestiżowe otoczenie. Budynek składa się z dwóch czterokondygnacyjnych części naziemnych, ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę ciasno

Oległość między jednym, a drugim budynkiem w sam raz żeby rozciągnąć sznurki na pranie.
Przy cenach w okolicach 8 tysięcy za m2 oczekiwałbym czegoś więcej.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

masakra

Widok z balkonu na ścianę drugiego budynku... Albo na okno sąsiada... Przesada z tym upychaniem jak największej ilości mieszkań na jak najmniejszej powierzchni. Żadnego komfortu z życia w takim miejscu.
I już widzę ten trawnik... Będzie beton jak nic.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Zainteresowany

Nie ma Pan racji. Kupiliśmy w listopadzie z dziewczyną jeden z apartamentów od strony Kruczkowskiego. Mamy zachodnią wystawę z widokiem na zielone drzewa. Rozmawiałem z przedstawicielem biura sprzedaży i kierownikiem budowy. Cały teren będzie pokryty zielenią więc żadnych"betonów". Nawet tarasy w najwyższym piętrze są pokryte trawą. Niestety na taki apartament muszę jeszcze trochę popracować. Malkontenci zawsze pozostaną sobą :(
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

W takim razie gratuluję Panu i Pana dziewczynie. Nie zmienia to faktu, że liczba mieszkań z takim widokiem jest ograniczona.
Z drugiej strony rozmowa z kierownikiem budowy czy biurem sprzedaży nie gwarantuje niczego. Czy okazany został panu projekt zagospodarowania, czy widział Pan zatwierdzony projekt budowlany? Czy projekt zagospodarowania terenu został dołączony do Pana umowy?
A na marginesie nie widzę sensu kupowania mieszkania, które dopiero za dwa lata będzie gotowe do odbioru. W Gdanku nie brakuje mieszkań z wyższej półki gotowych do odbioru.
Proszę się nie obrazić ale PAna wypowiedź nosi znamiona kryptoreklamy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Doświadczony

Jak dla mnie stosunek cena/lokalizacja jak najbardziej ok! To prawie Jaśkowa Dolina a tam ceny 10+, także wg mnie to inwestycja w przyszłość..
Minus za standard, jak ktoś porywa się na takie lokalizacje to niech ma w pakiecie przynajmniej drewniane okna a nie plastiki...
Za całokształt 4
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i nadszedł ten czas, kiedy mieszkania są już do odbioru. Pańskie obawy nie potwierdziły się w rzeczywistości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dziś na miejscu i jest naprawdę słabo...
Proponuje założyć forum dla mieszkańców, mało osób obecnie mieszka w inwestycji i nie są świadomi jak to wyglada...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A dlaczego słabo?
Forum dobra rzecz, najlepiej grupę na Facebooku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słabo było rzeczywiście w najgorsze 2 dni po ulewach, a post był zapewne napisany wtedy pod wpływem silnych chwilowych emocji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem skąd przybyliście do Gdańska, ale chyba coś Wam się pomyliło. To nie są tereny wiejskie gdzie w promieniu kilkuset metrów od swojej chatki macie tylko pola uprawne, stodołę i piaskową dróżkę, ale jedna z centralnych dzielnic średniej wielkości miasta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po co takie komentarze?

W centrum nie ma problemu ze znalezieniem mieszkania, którego okna nie wychodzą na kuchnię sąsiada. Tutaj projekt jest taki a nie inny, kto kupił znaczy że akceptuje. Polecam salkę fitness, rower, spacer po parku jaśkowym. Od razu zrobi się lepsza samoocena :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie ta lokalizacja !!

Ale tam powstaje jeden budynek a nie dwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Lokalizacja średnia - na Morenę kawałek, do Wrzeszcza kawałek, pośrodku niczego, pół budynku ma widok na skarpę, dla niewrażliwych na różne szczegóły będzie OK.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19

Skarpa jest piękna, a lokalizacja doskonała - czujemy się tu jak na wczasach. Proszę uściślić, którą lokalizację w środku Wrzeszcza czy Moreny Pan preferuje, to zaraz wypiszę Panu kilka szczegółów, na które byłbym tam wrażliwy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękna wizualizacja

Szkoda, że całkowicie pomija istniejący już budynek który jest tak blisko balkonów z jednej strony, że szczerze współczuję przyszłym mieszkańcom ;) Współczuję również mieszkańcom od strony skarpy, będzie tam tak ciemno, że trzeba będzie w dzień światła palić, tak jest właśnie w tym budynku obok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Lubię ciemno i lubię jak nie wieje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma wady i zalety

Najgorszy punkt to mieszkania od strony sąsiadów, parter depresyjny z widokiem na betonowy mur, bliżej ulicy auta będą uciążliwe.
Przynajmniej zapowiada się spokojne miejsce, bez nalotu rodzinek na swoim.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Czy ma ktoś może wiedzę, ile może wynosić czynsz łącznie ze średnim zużyciem wody?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej zapytać o konkretne mieszkanie/liczbę domowników

Działka jest mała, lecz i tak wszystko się wyrówna bo kosztami nadrobi sala fitness. Osiedle osłonięte od wiatru, powinno być trochę cieplej. Hala garażowa, brama, winda - można sobie zobrazować na podstawie innych inwestycji ile będzie kosztować. Reszta już zależy od tego jak będzie działać wspólnota i czy obroni się przed wydawaniem kasy na bzdury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projekt ładny

Aczkolwiek byłabym sceptyczna co do wykonania. Nowy chodnik położony w ramach inwestycji to jakaś absolutna fuszerka - połowa płytek się rusza, sporo jest zapadniętych. Co więcej źle położony chodnik rozjeżdżany jest przez parkujące na nim licznie samochody (należące do kursantów znajdującego się nieopodal Stowarzyszenia Księgowych) - a wystarczyłoby postawić jakieś estetyczne słupki uniemożliwiające parkowanie...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chyba pomyliłaś chodniki, bo ten przy bloku jest aktualnie ogrodzony taśmą i nie ma opcji żeby tam parkować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fakt został ogrodzony

ale dopiero po fakcie, jak ktoś się w końcu zorientował, że istnieje problem. Nawet na świeżo wysypanej ziemi pod trawnik widać koleiny po parkujących autach. Na projekcie obok chodnika jest pas zieleni, z którego jak widać zrezygnowano i chodnik jest szeroki jak nigdzie indziej w mieście. Samochodziarze będą go dewastować, bo aż się o to prosi. Jedynym rozwiązaniem jest postawienie donic z zielenią albo jakichś dyskretnych słupków. Naprawdę myślisz, że ogrodzenie taśmą rozwiązuje problem na dłuższą metę?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kawałek szerszego chodnika na pewno się przyda, aczkolwiek jestem również sceptyczny co do inteligencji w korzystaniu z niego ;) W wersji z zielenią mielibyśmy...rozjechaną czarną ziemię. Pozdrawiam mam nadzieję przyszłą Sasiadkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety kursy dla księgowych w sąsiedztwie (i przedszkole, ale w mniejszym stopniu) powodują nawał samochodów kilka razy w tygodniu i jeżeli nie ukrócimy tego zawczasu, to będziemy mieli pod nosem parkingowy sajgon i zniszczone mienie wspólne :( Pozdrawiam również sąsiada :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam parkują w większości kobiety (księgowe), więc stosunkowo łatwo będzie je stamtąd przegonić (oczywiście wyłącznie legalnymi sposobami). Cieszę się, że zgłosiła się Pani na ochotnika do zajęcia się tą sprawą :P Gdyby były problemy, proszę dać znać - pomożemy :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania ok. W hali garażowej dosłownie minimum miejsca do manewrowania, wjeżdżanie na centymetry i problem przy wymijaniu się aut. Piwnice w najtańszej technologii ażurowej.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam jedno z trudniej dostępnych miejsc parkingowych w hali, ale z pomocą "symulatora" opracowałem już optymalny schemat wjazdu na swoje miejsce. Sposób nie jest może intuicyjny, ale sprawdziłem go już wstępnie i przy zachowaniu odpowiedniego kąta ataku wydaje mi się, że jest on jedynym wykonalnym niekolizyjnym wariantem (przy założeniu, że na wszystkich sąsiednich miejscach będą w danym momencie zaparkowane auta). Czekam na odpowiednie warunki do testów i zarazem zachęcam każdego do przemyśleń nad swoją taktyką, tak aby w miarę naszych możliwości usprawnić korzystanie z hali :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

:)

Aż tak zle? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardziej niż o miejsce do manewrowania martwiłbym się problemem zalewania części wspólnych, w tym miejsc parkingowych. Jeżeli nie zostaną usunięte przyczyny, to wspólnota będzie miała poważny problem i spore koszty na głowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zalane piwnice i hala garażowa po ulewach

Sytuacja ma miejsce już 2 raz od odbioru budynków. Deweloper najwyraźniej ma problemy ze znalezieniem źródła zalań, podejmowane są jakieś działania, ale efekt jest prowizoryczny. Windy są uziemione, wody stoi kilkanaście centymetrów, w części piwnic pracują pompy. Dodatkowo ziemia ze skarpy jest wypłukiwana i obsuwa się na części wspólne. Po ulewie wygląda to bardzo poważnie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba wziąć pod uwagę że budynek jest nowy, a skarpa jeszcze nieporośnięta. Niech kopią do skutku. Jaśkowa to był potok. Ciekawe jak tam mieszkania na parterze od strony sąsiadów? Bo położenie mają nie za ciekawe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie miałem pytać jak tam po pierwszej poważniejszej ulewie -lokalizacja bowiem "zapewnia" nieprzeciętne atrakcje o ile nie wyda się tam milionów na retencję i skarpę. A że nie wydano to gnój, grzyb i osuwająca się skarpa będzie stałym problemem dopóki wspólnota nie szarpnie się z większą kasą na remont.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy posiada Pan mieszkanie w inwestycji?
Byłam dziś na miejscu i jest naprawdę słabo...
Proponuje założyć forum dla mieszkańców, mało osób obecnie mieszka w inwestycji i nie są świadomi jak to wyglada...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam mieszane uczucia i właściwie nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony pech, że akurat ostatnio zdarzyły się dwie poważne ulewy i przez to widać problemy akurat w czasie odbiorów i wykańczania mieszkań. Ale z drugiej strony po pierwszym zalaniu widziałem, że ludzie dewelopera mocno się sprawą przejęli, starali się szybko posprzątać i budować jakieś dodatkowe zabezpieczenia. Niestety efekty na tę chwilę nie są zadowalające. Może lepiej, że stało się to teraz, w czasie kiedy jeszcze Domesta ma interes w rozwiązaniu problemu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tez mam mieszane uczucia , ale tak samo uważam dobrze , ze takie rzeczy dzieją się teraz - tak aby Domesta naprawiła problem natychmiast. Ulewy zdarzają się co roku. Chciałabym nie martwić się , takimi rzeczami na przyszłość. Pozdrawiam Sąsiadów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osuszacze w piwnicach i donice u podnóża skarpy wyglądają na mocno doraźne działania, oczekiwałbym jakichś bardziej konkretnych kroków, ale nie oceniajmy przedwcześnie - miejmy nadzieję, że Domesta stanie na wysokości zadania i sygnalizujmy w miarę możliwości problem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozdrawiam Sąsiadów.
Jeszcze nie odebrałem mieszkania, niestety to co państwo piszecie, jest niepokojące. Grunt dookoła inwestycji jest niespoisty, piaszczysty, woda powinna wsiąkać bez problemu. Wydaję mi się, że problemem jest nieszczelność w ścianach podziemia/styku płyta- ściana. Czy po ulewie są jakieś kałuże na ogródkach?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zaobserwowałem kałuż w ogródkach. Natomiast z tego co wiem podczas wczorajszej ulewy (ulewy nr 3) w końcu niczego nie zalało. Z tym że tym razem burza wystąpiła przed południem i ekipa dewelopera była na miejscu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To dobrze, że ekipa była na miejscu. Może podczas nasilenia opadów w trakcie pracy, będą mogli zdiagnozować nieszczelność. To, że nie ma kałuż, to dobry sygnał. Jak zaczynała się budowa, to zwróciłem uwagę na to, że piasek jest dookoła.

Hmm skoro jest Pan na miejscu, to można by było podpytać, że układali drenaż wokół budynku. I jaką izolacje zastosowali do ścian podziemia, typu lekkiego czy ciężkiego. Przy takich warunkach gruntowych to raczej projektant zastosował lekkiego. Hmm gdyby nie ta skarpa, to obowiązku nie mają, żeby kłaść ten drenaż. Natomiast ta skarpa zmienia warunki hydrologiczne, więc może powinni, na przykład wzdłuż ściany oporowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po południu widziałem, że pojawiają się donice na skarpie. W hali wody już nie ma, ale zrobiło się mgliście. Te kilkanaście cm wody było o której godzinie? Rano dostawała mi do wysokości podeszwy. Deweloper działa, bo najdroższe mieszkania czekają na nabywców, trochę kiepsko wizerunkowo dla inwestycji :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W nocy kilkanaście cm wody stało w całej hali garażowej i w piwnicach, a najwyższy poziom wody był chyba w pomieszczeniu na śmietniki przy wjeździe do hali, co doskonale było widać na ścianach :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To co dzisiaj zobaczyłem niestety nie napawa optymizmem. Jeżeli działania Domesty skończą się na odpompowaniu wody i osuszeniu hali oraz piwnic, to będziemy z niepokojem spoglądać na każdy deszcz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też jestem pełen obaw, że działania sprowadzą się do osuszenia piwnic i przy następnej ulewie problem wróci w podobnej skali. Zalewanie hali garażowej i piwnic to moim zdaniem najpilniejszy problem, skarpa z czasem się ukorzeni i powinno być lepiej.. Ze swojej strony postaram się, żeby służby miejskie zrobiły coś w kwestii udrożnienia okolicznej kanalizacji, być może to cokolwiek pomoże..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stan z 14.06.2019: wykombinowali dodatkowe zabezpieczenie - wbijają pale na skarpie i na nich rozwieszają biozapory z gałęzi; poza tym w klatce C wydaje się, że pracuje jakaś pompa (rura wyprowadzona z piwnic gdzieś do góry za ogrodzenie skarpy)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stanowisko dewelopera

Odpowiedź na moje pytanie do Zarządcy (przekazana od Dewelopera):
Poniżej prace które są obecnie realizowane w celu zabezpieczenia budynków oraz skarpy na wypadek ponownych ponad normowych zjawisk atmosferycznych :

1. Dodatkowe nasadzenia zieleni na skarpie - zostanie dosadzona kosodrzewina górska. Roślina ta silnie zakorzenia się w gruncie , umacnia skarpę oraz pochłania wodę.
2. Dodatkowy system koryt odwadniających ,które zostaną wpięte za pośrednictwem dodatkowych studni z osadnikiem do kanalizacji deszczowej.
3. Dodatkowe murki z gazobetonu których celem jest zatrzymanie ewentualnie spływającego nawodnionego gruntu ze skarpy zanim roślinność odpowiednio się zakorzeni.
Proszę mieć na uwadze że warunki pogodowe w wyniku których miała miejsce sytuacja awaryjna nie były standardowe.
Skarpa była obserwowana przez nadzór ponad rok i w okresie tym występowały już silne opady.
W dniu awarii nastąpiły wyjątkowe opady w bardzo krótkim okresie czasu.
Nawet najlepsze zabezpieczenia oraz systemy odprowadzania wód mogą w skrajnych sytuacjach nie spełnić swojej funkcji.
Przykładem są zalania występujące na całym obszarze miasta podczas podobnych anomalii pogodowych i okresów silnych opadów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projektuje się na ponadprzęcietne warunki, a nie normalne. I o tym każdy projektant wie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

To budujące, że coś robią w sprawie dodatkowych zabezpieczeń, ale zupełnie się nie zgodzę, że to była jakaś niespotykana anomalia, bo do zalania i obsunięcia skarpy doszło już podczas wcześniejszych opadów. Także nie ma co się usprawiedliwiać - coś poszło nie tak, trzeba wziąć za to odpowiedzialność i zmierzyć się z problemem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tez mnie to martwi. Inwestycja nie należała do najtańszych , a z takimi atrakcjami to ja dziękuję. Co Państwo natomiast myślicie o zarządcy budynku? Firmy Concordia- opinie są bardzo negatywne w internecie na temat tej firmy. Fajnie byłoby założyć jakaś grupę albo na fb albo bardziej anonimo na trojmiescie forum :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie działają windy, brama, szlaban. Na okrągło i na zmianę. Zaoszczędzono. Mieszkanie prawie za milion. Korytarze i klatki pomalowane najtańszą farbą matową - nie do odratowania po okresie wykończeń. W piwnicy strach coś zostawić na podłodze. Księgowi wybierali materiały?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co to jest dzisiaj milion ;) Mieszka się dobrze, jedna winda już działa, pozostałe jeszcze pewnie suszą po ulewach. Brama jakby działa. Szlabanu rzeczywiście nigdy nie widziałem prawidłowo działającego, ale na razie jest na stałe otwarty na czas wykończeń, więc zaczekajmy z tym. Farba - po co malować teraz klatkę drogą farbą - i tak porysują wnosząc mebelki. Później można będzie sobie pomalować lepiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Czynsz

Witam, czy ktoś może napisać jakie są czynsze z miejscem w hali garażowej? Jeszcze mieszkania nie odebraliśmy i tak się zastanawiam. A tak poza tym jak się mieszka? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

50m, na razie 340-350 zł z garażem

Za mało osób mieszka żeby coś powiedzieć. Raczej jak na każdym nowym osiedlu, tylko że ciemniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

64m, ok. 390 zł; na razie mieszka się bardzo dobrze. Nie mieszkałem nigdy wcześniej na nowym osiedlu więc ciężko mi do czegoś porównywać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po okresie wykończenia mieszkania mogę dodać, że jakość położonych gładzi wewnątrz mieszkania jest przeciętna. Bywają purchle, kropki i nierówności - trzeba poprawiać albo z tym żyć. Wygląda jakby agregat tynkarski "pluł" w niektórych momentach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry