Widok

Apartamenty Wyspa Sobieszewska

Apartamenty Wyspa Sobieszewska Temat dostępny też na forum:
Wyspa Sobieszewska jest atrakcyjnym miejscem do życia dla osób, które chcą odpocząć w ciszy i spokoju. Status wyspy ekologicznej, a także uznanie Wyspy Sobieszewskiej Obszarem Chronionego Krajobrazu gwarantują tutaj kontakt z naturą. Budynek powstał 800 metrów od morza.

Do centrum Gdańska dotrzeć można szybko własnym autem, autobusami (również nocnym). Blisko wyspy jest także obwodnica ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyspa sobieszewska

pod względem przyrodniczym to piękne miejsce. niestety to biedna i zapuszczona dzielnica Gdańska. kilkoro z moich znajomych zrezygnowało z kupna domu na wyspie i wolą jednak pojawiac sie tam tylko "turystycznie". hałda odpadów fosforowych w Wiślince, bliska odległość od rafinerii gdańskiej.
z miejsca, które mogłoby być ekologicznym rajem, bajkową sielską dzielnicą Gdańska, zrobiono syf i skażone śmietnisko.
szkoda
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 20

Nie znam standardu wykończenia wnętrza ale miejscówka na pewno nie zasługuje na miano apartamentu. Przy samej drodze. W szarym polu. Daleko do jakiegokolwiek sklepu. Jest las ale nie ma porządnej drogi do plaży. Cena bardzo wygórowana jak na tą lokalizację.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

jestem gdańszczaninem

i kocham wyspę sobieszewską. bywam tam często, ale tak jak tu ktoś wspomniał, zamieszkanie na niej pozostawię w sferze marzeń. obawiam się, że to skażony przez rafinerię i hałdę fosforytów teren.

krew mnie zalewa jak sobie pomyślę co władze (decyzje o hałdzie) zrobiły z wyspą. zawsze o tym myślę kiedy jadę do sobieszewa.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

miejscowości leżące w pobliżu hałdy charakteryzuje najwyższy w Polsce wskaźnik zachorowań na nowotwory; w gminie Pruszcz Gdański, na terenie której leży hałda, wskaźnik umieralności na nowotwory trzykrotnie przekracza średnią krajową (badania Akademii Medycznej; 1991, podobną analizę wykonał Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w 2005)
wśród mieszkańców Wiślinki i okolic bardzo częste są też przypadki alergii, astmy, infekcji skóry, nieżytu dróg oddechowych, fluoroza zębów, choroby układu kostnego (wykazały to już cząstkowe badania przeprowadzone w 1995 przez Wojewódzką Poradnię Ekologiczną, które jednak zostały przerwane)
z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń woda deszczowa przesiąkając przez hałdę wypłukuje z niej szkodliwy dla zdrowia fluor, który następnie dostaje się do wód gruntowych, powierzchniowych i koryta Martwej Wisły (badania WIOŚ, 2005)
zawartość fluoru w starych pokładach fosfogipsu jest znacznie mniejsza niż w partiach świeżo dowiezionych na hałdę, co świadczy o tym, że jest on wypłukiwany przez wodę (analiza wykonana przez Państwowy Instytut Geologiczny dla Greenpeace, 2007)
zanieczyszczona woda z hałdy dostaje się wprost do koryta rzeki, co widać gołym okiem
rekultywacja hałdy osadami ściekowymi przyczynia się do skażenia okolicznych gleb i wód metalami ciężkimi (badania PIG wykazały, że stężenie metali ciężkich w okolicznej glebie jest znacznie wyższe niż w fosfogipsie, 2007)
zawartość substancji toksycznych w rowie opaskowym wielokrotnie przekracza normy zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie wprowadzania ścieków do wód lub ziemi; dotyczy to fosforu, azotanów, fosforanów i metali ciężkich - arsenu, kadmu, niklu i cynku (analiza PIG dla Greenpeace, 2007)
Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu potwierdza, że hałda zagraża zdrowiu okolicznych mieszkańców i apeluje o ich kompleksowe przebadanie przez lekarzy (2006 rok); jak dotąd jednak badań nie wykonano
apel o niezależne badania oddziaływania hałdy podpisało 19 parlamentarzystów Województwa Pomorskiego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Sobieszewo

Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest ! (804 odpowiedzi)

Witam wszystkich zainteresowanych pobytem w ośrodku rehabilitacyjnym Alma w Sobieszewie....

do góry