Widok

Asystentka/higienistka stomatologiczna w SSM?

Praca Temat dostępny też na forum:
Szanowni forumowicze, tak jak w tytule, co sądzicie o ww zawodach? Właśnie można składać tam papiery na kolejny rok i zastanawiam się czy warto, jak myślicie? Doradźcie młodszej koleżance :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
droga młodsza koleżanko :) moim skromnym zdaniem, nie wahaj się! Warto, warto i jeszcze raz warto :D skończyłem ten kierunek w SSM jakiś czas temu, mam pracę w zawodzie, na brak wolnego czasu nie narzekam :) Praca jest, w ogóle to stomatolog, któremu asystuję mówił mi, że higienistki/asystentki po tej szkole mają wzięcie, bo są dobrze przygotowane do zawodu i trzeba poświęcać im mało czasu, by wprowadzić do obowiązków :) Mówił, że u niego w gabinecie pracowały już 2 higienistki po SSM, ale wyjechały do Anglii, teraz jestem ja :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to jest SSM?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola, to Sopockie Szkoły Medyczne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam do zapisania sie na kierunek higienistka stomatologiczna w puławach w medycznym studium zawodowym przy ulicy mickiewicza29 szkoła jest bezpłatna nauka trwa 2 lata zapisy przed końcem sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
matimat, wybieram się tam na higienistkę i już złożyłam papiery, tylko trochę się boję ciężko jest z nauką? Jak było na praktykach? Wolno wdrażali czy rzucali na głęboką wodę? Na początku podaje się tylko narzędzia i podgląda? Jak to jest? Widziałam, że gabinety w szkole są całkiem nieźle wyposażone. A jak Ci się w ogóle praca podoba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz, nauki trochę jest, bo w końcu kierunki związane z szeroko pojętą medycyną wymagają trochę więcej uwagi. ale to dobrze, nie wyobrażam sobie iść do kogoś kto jest niedouczony. jak sobie wyobrażasz ten zawód? no zębów pacjentom to nikt Ci nie pozwoli wyrywać :D na początku uczysz się jak przygotować gabinet, prowadzić dokumentację gabinetu itd. Potem masz naukę robienia prostych badań i zabiegów np. piaskowania...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda czasu na higienistke w szkole policealnej. prawda jest taka ze wtstarczy roczna asystentka a lekarz sam przyuczy do wykonywania skalingu czy lakierowania u dzieciakow. Po dwuletniej szkole policealnej nie podejmiesz pracy w zawodzie higienistki np w UK bo tam trzeba byc absolwentem uczelni wyzszej. Wiem bo jestem.asystentka z uprawnieniami do pracy w Wielkiej Brytani. Szkoda czasu i kasy. Lepiej idz na GUM na 3letnie studia z higieny. Przynajmniej dyplom da szanse ba prace za granica
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zastanawiam sie nad oodjeciem nauki w kierunku higienistki stomatologicznej by pracowac w uk w tym zawodzie. Studium czy studia? Czy to prawda, ze studium nie uprawnia mnie do pracy w uk awet z europass dyplomem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialabym sie tez dowiedziec odpowiedzi na to pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie moge zgodzic sie z Twoja opinia, ze jak sie zrobi w Polsce dypolm z higieny stomatologicznej ( 3 letnia szkola) to w UK brdziesz mogla pracowac jako higienistka stomatologiczna. Otoz w Angli aby zostac higienistka trzeb askonczyc dwu letnia szkole, lekcje odbywaja sie codziennie i do tego jest bardzo droga. Mozna aplikowac o dofinansowanie ale to tez trzeb amiec duzo szczescia aby je dostac.
Nieciekawie rowniez przedstawia sie sytuacja z dostaniem sie na kurs higienistki w UK. Trzeba miec ukonczona brytyjska mature , z baaardzo dobrymi stopniami.
Wiec niestety nie jest to tak latwe i piekne.
Pozdrawiam wszystkich :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odpowiedz, tak myślałam, choć przeszło mi przez głowę że trzeba będzie na praktykach robić bardzo skomplikowane rzeczy, ale to dobrze że tak powoli wdrażają :) ostatnio poznałałam dziewczynę która skończyła właśnie higienistkę w SSM, podpytam ją jeszcze o te praktyki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktoś mógłby odpowiedzieć w jakie dni są prowadzone zajęcia w szkole? z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w SSM wykłady masz w soboty i niedziele a w tygodniu trzeba realizowac praktyki. Skończyłam higienistkę, egzamin jeszcze był na starych zasadach czyli pisaliśmy projekt a teraz wiem, ze jest egzamin praktyczny. To dobrze bo w ssm jest gabinet i tam można tez się sporo nauczyc. Wiem, że teraz jest tez nowy program i jest język migowy i angielski, szkoda ze jak ja się uczyłam to tego nie było. Rewelacyjnie wspominam kadrę. A co do pracy, to też nie ma o co się obawiać, bo bardzo szybko można ją dostać. Pracuję już w zawodzie i nie narzekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja skończyłam asystentke w ssm i będę polecać szkołę, bo byłam na początku całkowicie zielona, a teraz zdałam egzamin i dostałam pracę w gabinecie. Wykładowcy przygotowują bardzo dobrze do egzaminu. Szwagierka była w innej szkole, kierunek był za darmo ale za to jak porównywałyśmy materiał jaki przerabialiśmy no to u nas było więcej. W Sopockcihc trzeba się nastawić na dużo nauki, ale jak ktos chce się dobrze nauczyć zawodu to będzie zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie przygotowuja, no moze przekazuja wiecej wiedzy niz w innych szkolach, ale nie przygotuja do czynnej pracy:))) nie ściemniaj:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo, że człowiek uczy się najwięcej poprzez praktykę, ale w SSM akurat można zdobyć dużo praktycznej wiedzy, zwłaszcza, że szkoła posiada własne gabinety do ćwiczeń. Z tego co wiem, jeszcze trwa rekrutacja, więc warto się zapisać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za bzdura, nie ma pracy w Trojmiescie, jak jest to za marne grosze, przede wszystkim liczy sie doswiadczenie i umiejstnosci pracy na 4-6 rak. Mozesz miec tuzin dyplomow i durnych kursow, ale jak nie masz doswiadczenia to pracy nie znajdziesz, a szkola Ci niestety tych umiejetnosci nie da:(((
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Polecam, polecam, polecam! Nauczyciele są super, mega dobrze tłumaczą, poza tym klimat jest sprzyjający nauce, no i wlasny gabinet tez robi swoje. Od czegos trzeba zaczac, wiekszosc z nas z tego samego roku ma juz pozalatwiane prace w gabinetach gdzie robilysmy praktyki. Ktos tu napisal - wszystko zalezy od wiedzy i podejscia - i to prawda - dziewczyny, ktore bardzo sie angazuja, doszkalaja to finalnie maja bardzo dobre warunki zatrudnienia - oczywiscie jak na ten zawod. Co do szkoly nie pozwole powiedziec zlego slowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie ja zaczynałam najpierw jako recepcjonistka,póżniej asystentka a teraz pracuję jako higienistka..,powodzeniahttps://higienistkadent.blogspot.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem po higienistce stomatologicznej i szczerze mówiąc polecam bardziej chociażby ze względu na większą swobodę w pracy i zarobki. Kierunek skończyłam w http://csastudent.edu.pl/ i bez problemu znalazłam pracę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z kursami na asyste stomatologiczna? Czy po takim kursie mozna znalesc prace? czy koniecznie musi byc szkola?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że lepiej mieć dyplom państwowy potwierdzający kwalifikacje w zawodzie niż tylko certyfikat ukończenia znacznie krótszego kursu. A szkoły policealne umożliwiają zdobycie tego dyplomu (egzamin zawodowy OKE) i dają pełne przygotowanie do pracy w zawodzie, i podstawy teoretyczne i mnóstwo zajęć praktycznych + praktyki zawodowe. No i są darmowe, cosinus np. ma i asystentkę i higienistkę w ofercie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kończyłam ale akurat w szkole Cosinus. Warto, zawód jest od razu po skończeniu szkoły, dużo godzin praktyk i ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie dentystycznym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Nauka

Łukasz Ch. - ocena (3 odpowiedzi)

Nienawidzę egzaminatorów , myślą że mają władzę i wszystko im wolno . Pord w Gdyni i Gdańsku...

Czy nauka chińskiego jest trudna (5 odpowiedzi)

Jak w temacie. Czy język chiński jest bardzo trudny do nauki?

kadry i płace, księgowość - nauka (3 odpowiedzi)

Powiedzcie mi, jak najlepiej nauczyć się kadr i płac oraz księgowości samemu w domu? Idę co...

do góry