Widok

Aura Island

Aura Gdańsk Temat dostępny też na forum:
Aura Island to kompleks, który powstanie w południowej części Wyspy Spichrzów - zaledwie kilka minut spacerem pieszo od Głównego Miasta. Budynki będą nawiązywać architekturą do dawnych spichlerzy. W pierwszym etapie powstanie ośmiokondygnacyjny obiekt z mieszkaniami, parkingiem podziemnym oraz lokalami handlowymi na parterze. Mieszkania o powierzchniach od 40 do 130 m kw. posiadać będą ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko super, oprócz nazwy.

Drogi dewloperze, z takimi nazwami jedź sobie do Islandii! W polskim mieście wypada władać językiem polskim!
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 29

Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk !!!

Inwestor zmienił nazwę i z tego co wiem to Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk .... Jakość bardzo Ok i ceny też coraz bardziej przystępne...
Polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aura Gdańsk

Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk, autor popełnił błąd w artykule (Aura Island to dawna nazwa, zmieniona jeszcze w 2011 r.)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nazwa

moim zdaniem nazwa trafna: Island z angielskiego wyspa, jest słusznym nawiązaniam do Wyspy Spichrzów.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 31

Owszem

Ale to nie można było użyć słowa "Wyspa" zamiast bezsensownego "Island"??!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

nazwa

Też uważam, że nazwa powinna być polska. Dbajmy o polskość i nasz język. Jeszcze trochę a uczniowie nie będą wiedzieli jak się pisze prawidłowo po polsku.
Należę do starszego pokolenia i diabli mnie biorą jak muszę coś kupić z dziedziny elektroniki, komputery , telefony komórkowe i inne.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 8
Po przetłumaczeniu nazwa wyglądałaby tak: "Wyspa Aura"... trochę głupio :)
A dla obcokrajowca chyba lepiej kiedy widzi bardziej znajomy zlepek słów (Aura Island).
W Polsce jest mnóstwo nazw własnych i marek w języku angielskim, np.
"Open Finance", "Money.pl", "Dom Development", "JW Construction", "eCard", "Getin Bank", "Noble Bank".
Żyjemy w czasach szybko postępującej globalizacji więc coraz częściej angielska nazwa marki okazuje się bardziej uniwersalna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Skoro mamy postępującą globalizację

To w takim razie czekam kiedy Long Island w Nowym Jorku zmieni nazwę na "Długa Wyspa". A poważniej, to każdy kto ma biznesowe jaja, promuje swoje nazwy i nie ogląda się na to jak będą postrzegane przez mistrzów poprawności słownej. Najlepszym dowodem jest Ikea, która na całym świecie oferuje swoje produkty pod nazwami, nad którymi większość nacji łamie sobie języki. I jakoś nie przeszkadza im to odnosić wielkie sukcesy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przyzwoity poziom

Niech pozostałe inwestycje reprezentują taki poziom architektoniczny, a będzie ok, bo nie mogę patrzec na większość budynków projektowanych przez pseudo architektów bez najmniejszego talentu !
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wrażenia

Bylem ostatnio na wyspie i to cudo juz stoi. Robi niezle wrazenie. Nie wiem jak w srodku, ale z zewnatrz wyglada na wysoki poziom. No i lokalizacja super. Gdybym mial troche zbednej $$$ to bym sie nie zastanawial :D Chatka w tym miejsce to n pewno dobra inwestycja... Ehhh...
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 1

to bedzie super miejsce

Ciekawa architektura, polozenie nad kanalem badzo ladne, okolica sie rozwija w duzym tempie. To bedzie bardzo fajne miejsce do mieszkania, i to bardzo szybko.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

bardzo ładne

podoba mi się jest na mojej liscie
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

charakterystyczne budynki

tak jak w tytule opinii. charakterystyczne budynki. pamiętam projekty, wizualizacje. miałem obawy jak to będzie wyglądało po wybudowaniu. wiadomo - materiały.
i traf chciał, że przypadkowo przechodziłem tamtędy kiedyś w czasie dni otwartych.

bardzo fajna inwestycja.
byłem w kilku dwupoziomowych mieszkaniach na ostatniej kondygnacji. dwa z nich wg mnie były rewelacyjne (potem okazało się, że najdroższe z całego budynku hy hy).

jestem zwolennikiem uporządkowania (przede wszystkim) wyspy spichrzów. zrobienia tam parku, ostatecznie zabudowania jej. ale jesli cokolwiek miałoby być wybudowane na wyspie spichrzów to projekt aura gdansk (czy park, sam już teraz nie wiem) mógłby być wzorem dla tej inwestycji. no może nie w takiej skali (budynki sa bardzo wysokie), ale realizacja jak najbardziej moim zdaniem godna pochwały.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bunkry w centrum miasta

Szkoda miejsca na takie g
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31

dlaczego nie podajecie autorów inwestycji. Autorzy projektów nie powinni być anonimowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę koniecznie obejrzeć tą Aurę z bliska

Szczerze powiedziawszy uważam, że lokalizacja w Gdańsku super no i bliskość wody, jestem zdecydowanie na tak. Chętnie zamieszkałabym w takim miejscu, w jakimś wygodnym, niezbyt dużym, miłym mieszkanku. A na terenie Dolnego Miasta właśnie ma rozpocząć się rewitalizacja, poza tym blisko stąd na Fetę!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawy Projekt

Byłem ostatnio nu ul. Toruńskiej, miło zaskoczyło mnie to ile sie dzieje w tamtej cześci Gdańska, Aura już stoi i wygląda imponująco, zdecydowanie rzuca sie w oczy i bedzie tam punktem orientacyjnym. Dodatkowo powstaje sporo innych inwestycji i są planowane nastepne.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle dla snobów

Snobów bez gustu i zwierząt.osiedle dla typowych szczurów z korpo..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15

Podoba mi sie

Jeszcze sie taki nie urodzil, zeby wszystkim dogodzil. I to jest piekne. Ja kupuje
wlasnie na tym osiedlu mieszkanie. Brakuje mi tylko pare $$$.
Do zobaczenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

PROFESJONALNA OBSŁUGA

super miejsce ,byłam ,widziałam ,niewiele takich mieszkań na rynku ,no i Państwo w Biurze Sprzedaży - profesjonalni (nie bez znaczenia ,że bardzo sympatyczni)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

budynek

Sam budynek jest na wysokim poziomie ale niestety traci po obejrzeniu wnetrza, parter ladnie przygotowany ale niestety kolejne pietra zdradzaja ze inwestorowi zabraklo juz pieniedzy na dopieszczenie calosci. Deweloper zaczal inwestycje w okresie bumu budowlanego ale juz gotowe mieszkania sprzedawane sa w niekorzystnym czasie dla inwestora, sprzedajacy maja przyslowiowy noz na gardle i sa naciskani przez "gore", co potwierdzil sam komercjalizator pracujacy w biurze sprzedazy. Podsumowujac budynek to warto zainwestowac pieniadze w kupno mieszkania, ale obsluga biura zostawia wiele do zyczenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prace budowlane

Odradzam !!!
W budynku i w pobliżu cały czas trwają prace budowlane.
O 8.00 rano budzi mnie wiertarka i młot pneumatyczny.
Ciągle coś remontują. W windzie przeznaczonej dla gości przewożone są materiały budowlane.
Katastrofa :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

parking -1

Jestem właścicielem apartamentu w obiekcie Aura Gdańsk. Obiekt robi wrażenie architektoniczne jest duży, przestrzenny , ale co do wielkości wjazdu na parkingu -1 dewoloper się nie popisał. Wjazd do parkingu na -1 jest jak dla małej"myszki". Można uszkodzić samochód wjeżdżając tak wąskim wjazdem. ! Dewoloper powinien starać się dbać o jakość budynków i swojej opinii na tle tak wielkiej konkurencji w Trójmieście ! Brakuje również miejsc na zewnątrz dla przyjeżdżających do obiektu gości. Wiadomo lokatorzy budynku nie będą specjalnie kupowali miejsca parkingowego dla gości. Bardzo prosimy o zmianę . Przydałoby się poszerzenie wjazdu dla samochodów na parkingu -1. Bardzo prosimy o zmianę w tym kierunku i to jak najszybciej. Największa głupota jak można zrobić to zrobić tak wąski wjazd. Prosimy również o zrobienie miejsca na zewnątrz dla przyjeżdżających do obiektu gości !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

wąski wjazd do garażu

wjazd jest bardzo wąski i po kilku latach poobijany, plyty popękane , często ktoś zawadza... wygląda to fatalnie, jak można zaprojektować ewidentnie za wąski wjazd???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawy kształt budynków

ale to straszny moloch
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hałas - nie polecam

Nie polecam tego miejsca. Brud, ciagle niewykończonej windy, remonty. Wiertarki chodzą bez przerwy. Flagi za oknem hałasują w nocy, w dzien budowa. Najgorsze miejsce do spania w Gdańsku. Jeśli chcecie sue wyspać lub pracować w dzien - z daleka od Aury i tego dewelopera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po 2 latach ...

Nie polecam nikomu zakupu mieszkania dla siebie, chyba ze ...na wynajem.
Codziennie pijacy turysci, głośna muzyka i krzyki z okien. Ochrona nic sobie z tego nie robi, trzeba do nich wydzwaniac lub wykłócac sie z pijanymi ludzmi...co kilka dni nowymi. W sklepie na dole najczesciej spotkac mozna owych "kultualnych" turystów. Standard wykonania klatek na naprawde niskim poziomie, ściany brudne, zaniedbane. Odradzam zakupu dla rodzin, szkoda i pieniedzy i nerwow.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

odebrane mieszknaie

odebraliśmy w zeszłym tygodniu mieszkanie w kolejnym budynku Aura. Pozdrawiamy Pana Maćka z biura sprzedaży
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też już jesteśmy po. Ten czlowiek robi im tam kawał dobrej roboty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZALECAM OSTROŻNOŚĆ przy podpisywaniu umowy z tym deweloperem

Mam za sobą kilka inwestycji i wrażenia po tej ostatniej czyli Aura 2 są w moim przypadku pierwszy raz negatywne. Drugi etap Aury - odbiór nastąpił 4 miesiące po oczekiwanym terminie. W umowie deweloperskiej nie został umieszczony żaden termin odbioru. Z harmonogramu prac nabywcy spodziewali się odbioru w listopadzie 2017 i taka informacja była przekazywana przed podpisaniem umowy. ZALECAM SZCZEGÓLNĄ ostrożność i dodanie terminu odbioru do umowy (przy 3 innych inwestycjach taki termin był zawsze wpisany przez dewelopera - tutaj niestety nie, co wygląda na umyślne działanie). W efekcie zamiast użytkować mieszkanie od stycznia będę mógł to zrobić dopiero w maju... Radzę zwrócić uwagę na termin odbiory kolejnym klientom dewelopera. W końcowym akcie notarialnym również pojawiło się niestety kilka stwierdzeń dyskusyjnych - nabywca zrzeka się roszczeń w sprawie uciążliwości z budową kolejnych etapów czy umieszczaniem reklam na elewacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapisy abuzywne w akcie notarialnym

Nikt nie powinien podpisywać takiej umowy z Mill-yon!!! Notariusza też zaskarżyć jeżeli nie uprzedził!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A my zadowoleni ...

Trochę się przeciągnęło ale już końcówka remontu mieszkania. Budynek ładny i wszędzie blisko. Tez podziękowania dla biura sprzedaży bo wszystko od początku do końca załatwione profesjonalnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

obsluga biura jest ok, ale w umowie liczne wpisy na korzysc dewelopera
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda obsługa zasługuje na pochwale.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

biuro sprzedazy ok, ale na tym koniec pozytywow..

Pan Maciej w biurze sprzedazy - wszystko na plus, pomocny i profesjonalny, ale ogromne opoznienie w oddaniu inwestycji oraz zostal wprowadzony administrator, ktory obciaz WM wszystkimi kosztami, WM ma juz ogromny dlug i bardzo zla kondycje finansowa, chroni oczywiscie interes dewelopera, nie wykonuje praktycznie zadnych napraw na gwarancji, niesamowite, ze takie dzialania sa w Polsce caly czas bezkarne, firma administrujaca Gestia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się podobało dla tego kupiłem i gość z biura konkretnie i na poziomie wszystko pomógł . W sumie to dużo jego zasługi przy decyzji zakupu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan Maciej

Oglądałem wiele mieszkań u kilku deweloperów. Zdecydowałem się na Aurę z powodu Pana Macieja. Najlepszy doradca z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
A jaki jest koszt garazu ktory pozostawia wiele do zyczenia? Daleko szukasz takich cen.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam mieszkanie w Aurze. Pan Maciej najlepszym doradca Drugiego takiego nie ma. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś wyżej pisał to nie jest mieszkanie które kupuje się dla siebie ale wielki dom turysty. Wytrzymaliśmy ponad pół roku, ciągłe remonty i wrzaski turystów powodują że mieszka się tam jak w jakimś patologicznym środowisku.
Ostrzeżeniem już były uwagi naszego adwokata do zapisów w akcie - deweloper przyjechał z Finalandii i traktuje Polske jak dziki busz, absolutnie za nic odpowiedzialności, termin oddania może być dowolny!
Myślałem by wynajmować ale 3 pokojowe gorzej zarabiają i po całym koronawirusie przy niskich stawkach za czynsz to jest inwestycja jak 1% lokata, koniec końców sprzedaliśmy tracąc 30k przez remont i wykończenie co i tak nie jest złym wynikiem biorąc po uwagę ten koszmar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry