Widok

Autobus 126

Kiedy do cholery zrobią nocna linie 126 do banina? To jest jakiś słaby żart autobus powinien jeździć min o godz 00.30,3,00
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie no po co burmistrz ma swoją s klase to se jeździ o której i gdzie chce
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
126 oprócz tego że powinien jeździć w nocy to w dzień powinien jeździć zdecydowanie częściej, np co 15-20 minut.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co jak co godzinę jedzie w dzień... Czasem prawie pusty
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18
Jeździ pusty bo jeździ zbyt rzadko. Jak zachęcić ludzi do przesiadki na transport publiczny gdy ten jest taki beznadziejny? Albo puścić 126 do PKM...
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jezcze z 5 lat i zobaczycie Banino będzie dzielnica Gdańsk
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
Oby nie.. po co to komu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
Od 20 lat to slysze..Banino bedzie zatkanym komunikacyjnie suburbium.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miejmy nadzieję, że to nie nastąpi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Napisz do zarządu zkm. Może to i mało da ale jak będzie coraz więcej nalegań to prędzej czy później będzie dodatkowy kurs nocny.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina Żukowo powinna postawić na swojej granicy witacze. Na wjeździe " Witamy Was". Na wyjeździe "Mamy Was".
Żadnego jeżdżenia w te i wewte nie będzie. Tu jest Twój burmistrz i Twoja gmina. Żyj, płać podatki, ucz się i pracuj w gminie Żukowo.
Zdecydowanie tak jest taniej. Nie potrzeba budować dróg. Ścieżek rowerowych. Dostęp do kolei Metropolitalnej i lotniska powinno się
ogrodzić murem.
I nie dyskutuj bo władza wie lepiej co jest dla Ciebie dobre.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

i tak niezmiennie od 20 lat jest :( stoimy w miejscu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kiedyś napisałem i odpisali mi, że dla jednej osoby nie będą rozkładu zmieniać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZKM to chyba jest w Gdyni.

A ZTM Gdańsk zajmuje się autobusami w Gdańsku. Za przewóz w innych gminach płacą inne gminy i jak chcą więcej kursów - trzeba bulić, obecnie jakieś 8zł za kilometr.

To sobie przelicz, bo podobne tematy już były i pisalem, nie chce mi się kolejny raz, ale zawsze to między 300 a 500 tysięcy złotych rocznie wychodzi żeby było 2x tyle kursów albo też nocne.

Ta gmina ma milion większych problemów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy km przejazdu autobusu kosztuje ok 10zł. I gmina ma płacić za wasze fanaberie? Zapewnia dojazd do szkół i paracy. Do baru jezdzicie na wlasny rachunek. Wolę zamiast nocnego nowy kilometr youmbow na drodze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 28
Właśnie nie zapewnia powrotu z pracy którą kończe o 00
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

to zmień pracę :D albo kup auto.

koszt dojazdu autobusu o 00:00 jest większy niż podatek który odprowadzasz do gminy (33% dochodowego).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Żałosny jesteś człowieku...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kup sobie yomby i złóż podanie do gminy, by gmina je położyła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wsiadaj w auto i jedź, co to za problem? Ja mam samochód, potrzebuję gdzieś jechać to wsiadam i jadę, nie muszę patrzeć na rozkłady autobusów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 20

Nie każdy posiada auto a tym bardziej młodzież. Słabo to wygląda że nie ma nawet na mecz Lechii pojechać jak jest o 20.30 to trzeba szybciej wyjść ze stadionu żeby zdarzyć na ostatni autobus, nie można po meczu nawet zostać chwili na starówce bo nie ma powrotu do Banina
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

To trzeba było pracować i dorobić się samochodu. Macie przecież rodzinę, przyjaciół. Niech ktoś z nich podjedzie po was. Oczywiście że świetnie byłoby jak co chwilę autobusy by jeździły, sam bym się wtedy przesiadł z samochodu na autobus. Ale żyjemy na wiosce i to jest nierealne, jak chcemy mieć autobusy co 5 minut to czas wyprowadzić się do miasta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 26

Typowy wozidupa. Wszędzie autem :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo Banino je kaszebszczi a nie gdunszczi :p
Ciekawe co z dzieci wyrośnie jak rodzice tacy zabawni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

starówka to jest w Warszawie, w Gdańsku jest Główne Miasto, ewentualnie Stare przy Wielkim Młynie i raptem 4 zabytki wchodzą w jego skład. Ale starówki nie ma nigdzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To mi kup samochód
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie każdemu chce się zasuwać po ciebie do Wrzeszcza od pon do piątku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co to za problem kupić auto, za 500 złoty już dostaniesz jakieś byle co, ale jeździ. Ale widocznie nie potrafisz sobie radzić z życiem, skoro nie stać Cię na auto, albo zarobione pieniądze wydajesz na jakieś głupoty. Z drugiej strony jak nie masz dojazdu to zmień pracę i idź na kasę do biedry. Może państwo ma płacić 500+ dla ludzi leniwych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 22

Gdybym był pełnoletni i miał prawko to bym kupił
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepsza komunikacja, więcej osób w autobusach, mniejsze korki
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taa właśnie głupota to by bylo kupić za 500 i dołożyć po tygodniu 5500.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakbym mógł prowadzić auto to bym je miał. Mam bardzo duża wadę wzroku i niestety nie mogę. Nie wszyscy mogą być kierowcami. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zanim nastała era czworaków/ to do Banina jeździło 5-6 autobusów na dobę. Nikt nie narzekał, wszyscy byli szczęśliwi i naprawdę dobrze się tu mieszkało
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

Tak, wiem, do znudzenia to powtarzacie że zanim się tu wprowadziłem gdy krowa się w Baninie z******a fiołkami pachniało a teraz to tylko g*wnem wali.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mieszkam tu 17 lat i narzekalem lecz nie wydaje mi się żeby wtedy jeździło 5 autobusów na dobę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Między 10, a 15 nie jeździło nic, a wcześniej były bodajże 2 lub 3 kursy i jakoś wszyscy sobie radzili. I po nocach też ludzie umieli wrócić. Ostatni autobus przyjeżdżał tu ok 18:00.
A ci co pyszczą to niech się najpierw przemeldują, a potem niech znajdą zależność "mieszkanie w czworakach za 2500 - brak autobusu, dróg. oświetlenia, kanalizacji, chodników, internetu, smród obornika na polu" vs "mieszkanie w centrum za 8000 - autobusy, tramwaje, chodniki, kina, restauracje, szkoły, światłowody i inne bajery". Jeżeli ktoś uważał się za "cfaniaka", bo nie będzie przepłacał za mieszkanie, to niech teraz nie marudzi. To jest WIEŚ ze wszystkimi konsekwencjami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Mieszkam tu co prawda 15 lat, ale mniej więcej tak wtedy jeździł 126. Jeżeli wracałem w weekendowy wieczór to po prostu brało się taksówkę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie Banino się rozwija i wszystko musi się rozwijać a nie kurde stać w miejscu . Ważne żeby trochę cywilizacji tutaj zrobić kanalize poprowadzić tym co nie maja , deszczówkę porobić , oświetlenie ulic szczególnie głównej ulicy lotniczej . Wieś się rozwija i wszyscy powinnismy się cieszyć i więcej wymagać od władz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wszyscy mają prawo jazdy, nie wszyscy mają samochód, nie wszyscy mają tutaj kogoś bliskiego, żeby mógł go wozić, niektórzy ludzie co tu się wypowiadają są bardzo nie poważni.. Zamiast zrobić coś dobrego dla naszego Banina i poprawić komunikację to słyszy się, że wszyscy mieszkańcy muszą mieć prawo jazdy i auto chociaż za 500zl bo inaczej jest się nieudacznikiem. d**ilizm niestety..
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

idż do straży jak będziesz czujny to złapiesz jakieś 1000 pln na miesiąc potem zacznij myśleć jak wydać ciężko zarobioną kasę...

p******e pajace, na lechie i na starówkę bym se pojechał, goń się kibolski padluchu i tyle
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dobrze Ci wychodzi walczenie z klawiaturą :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałeś chyba wziąć leki. Ktoś chce jechać na mecz, spacer czy nawet na imprezę i jest "padluchem". Ciekawe jakie są twoje zajęcia w wolnym czasie. Swoją drogą cierpisz chyba na jakiś kompleks małego knuta czy cos skoro wszędzie musisz samochodem podjechac.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

kiedyś nikt nie miał samochodów a jakoś żyli. Pierwsze zapisy mówią o 1283 roku jak Banino istniało, ale dopiero 800 lat później ludzie zaczęli marudzić na wszystko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Częstsze autobusy to same plusy, a kupno samochodu tylko po to żeby go Gdańska dojeżdżać jest całkowicie sprzeczne z zasadami ekologii i portfel też o wiele gorzej na tym wyjdzie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie, dojechać do Gdańska to dramat, a paliwo też kosztuje coraz więcej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A analizowales ile kosztuje twój żywot? I co jest z Tobą nie tak? Skoro nie potrafisz zarobić na swoją godną formę egzystencji? Niektórzy twierdzą że im należą się pieniądze podatników na swój żywot. Formy rozdawnictwa moich ciężko zarobionych pieniędzy są różne. Ale ja jestem pier....onym prywaciarzem jak kiedyś mnie określono. Nie oglądam się na innych portfele tylko walczę o swój. I nie wyrażam zgody na wozenie z moich podatków na mecze, bary i inne rozrywki. Świadomie wybrałem Banino jako miejsce do życia. I godze się na warunki zastane. Irytuje mnie ze nawet odplatnie dzieci w szkole obiadu dostac nie mogą. Ale autobus w nocy to nieistotna fanaberia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Spytaj wiceburmistrza Szymkowiaka jak mu idzie budowa zapowiadanych przed wyborami ścieżek rowerowych i dojazdów do PKM. W czerwcu ma być wszystko gotowe. Tak mówił polując na nasze głosy. Przed wyborami hiperaktywny we wszystkich mediach społecznościowych, teraz zamilkł. Pewnie ciężko pracuje, żeby wyrobić się w terminie i nie zrobić z ludzi durniów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie moja wina że jesteście życiowymi niedorajdami. Ludzie potrafią założyć firmę, wybić się, zarabia godnie. Każdy potrafi sobie poradzić, oprócz tych którzy chcą żeby państwo im wszystko dało. Najlepiej byście siedzieli na d*pie, żłopali browary na kanapie i mieli pretensje do państwa czemu nie dają wam pieniędzy bo wam się należy bo jesteście obywatelami, ale tak naprawdę jesteście nikim. Zacznijcie pracować, inwestować a będzie was stać na wszystko, a chcielibyście mieć wszystko za darmo, ja mam płacić z moich podatków żebyście mogli w środku nocy wracać do domu najebani? Ciekawe ile wy wkładacie w nasz kraj starań żeby było lepiej. Złamanego grosza byście nie dali żebrakowi, ale chcielibyście by państwo wam wszystko dało.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17

Ty takim palantem to od zawsze jesteś czy tylko od urodzenia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Drogę do Banina też sam wybudowałem czy jednak powstała z naszych podatków?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odezwaliście się bo nie stać was na samochód? Byście napisali coś więcej niż jedno zdanie. Zamiast napisać własne zdanie to chcecie zadać pytanie żeby kogoś ośmieszyć? Może z 500+ nie stać was na utrzymanie waszej rodziny. To że państwo mogłoby obniżyć podatki i lepiej wydawać swoje pieniądze to drugie, ale sporo liczba osób oczekuje że za darmo uda im się zdobyć bogactwo, bo państwo powinno wszystkim pomagać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie za darmo bo każdy płaci podatki. Także to że ty masz firmę nie znaczy że jako jedyny odprowadzasz podatki. Każdy płaci i każdy oczekuje czego innego. Wielce pan biznesmen. Tak samo osoby bez samochodu mogą powiedzieć że nie życzą sobie przeznaczania pieniędzy na jumby bo i tak po nich nie jeżdżą. Z tego co widzę to ty zacząłeś pluć jadem że kogoś nie stać na samochód czy utrzymanie rodziny. I jesteś chyba zbyt ograniczony żeby pojąć to że niekazdy może lub chce mieć samochód i wcale to nie oznacza że jest gorszy. Komunikacja jest właśnie po to aby odciążyć ruch samochodowy i alternatywa na powroty. Później jest płacz że od 7 korek jest od biedronki bo każdy jedzie autem. Sam codziennie dojeżdżam do pracy autem, bo gdybym chciał przesiąść się na komunikację to albo bym był 40 min przed rozpoczęciem zmiany albo 20 min spóźniony.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Facet chyba ma jakieś rozterki życiowe, dajcie mu niech się wykrzyczy w internecie Pan Bogacz który nie chce dawać swoich podatków na rozwój komunikacji miejskiej :-) Myślałem że nic mnie już nie zaskoczy na forum a jednak niespodzianka i udało się Panu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Większość nocnych wozi powietrze. Dlaczego mają na to iść nasze podatki? Jednorazowy przejazd Autobusu jest znacznie droższy od zamówienia sobie ubera. Z czym jest taki problem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niby ta, ale w sezonie mogliby zrobić chociaz jeden nocny w piątek/ sobote.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

to tak jak ludzie chcieli autobus to PKM, pojeździł pusty z parę miesięcy - i tyle
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozkład tego autobusu nie miał nic wspólnego z rozkładem PKM więc jeździł pusty.. no ale myślenie, zarządzanie nie jest mocną stroną naszych włodarzy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo raz, ze to był prywaciarz, a dwa, że jak zmienili rozkład to on nie zmienił i dojeżdżał na stację... 30 minut po i 30 przed każdym pociągiem. A powinien podjeżdżać 5 minut przed i odjeżdżać 5 minut po przyjeździe i by miał klientów.

Niestety, busik na PKM musi zmieniać rozkład razem z całym PKP, inaczej to nie ma sensu. Tylko, ze ten Albatros to jest tak dbający o klientów, że jeszcze z pół roku miał rozkład tego autobusu na swojej stronie po zawieszeniu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co się tu dzieje to jest po prostu kabaret nic dodać nic ująć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałam tylko zauważyć że taki biznesmen co ma swoją działalność to praktycznie nie płaci dochodowego bo sobie wszystko odlicza, często jest wręcz na stracie. Niestety, jemu podobni najczęściej krzyczą "...bo z moich podatków..."
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proponuję najpierw założyć własną firmę a dopiero potem głupoty pisać w internecie, bo niestety znajdzie się paru takich mniej bystrych co uwierzą i będą dalej bzdety powielać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

"praktycznie nie płaci dochodowego". No więc mam firmę kilka lat i płacę dochodowy, jak najbardziej, odliczam może 4-5% z niego, bo nie wszystko da się wrzucić w koszty. Nie odlicza się całej rzeczy od podatku, tylko pomniejsza kwotę od której się podatek liczy. Musiałbym więc co miesiąc wydać znacznie więcej niż zarabiam, żeby odliczyć wszystko. Tak się nie da, bo bym nie miał za co żyć.

I jeszcze pracownikom daję pensje, więc w sumie z moich pieniędzy opłacam ich dochodowy, ich zus, ich emeryturę i do tego robię to dwa razy - z ich różnicy netto-brutto i z kosztów pracodawcy.

Jak paniusia jesteś taka wielka księgowa i biznesmenka, to proszę założyć działalnośc i sobie korzystać z odliczenia, zobaczymy czy będziesz taka mądra i zarobisz miliony.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Haha Jeszcze busa. Wam ? Domki z kartonu rozumiem Ale dlaczego miasto gdansk ma dopłacać z moich podatków abyście wy z banina mieli dojazd?.
Proszę się zameldować w waszych domach orzerejsetrowav auta rozliczać się z us w Kartuzach i wtedy krzyczeć żeby wasza Wieś doplacila do ztm. Gdansk.
Każdy z was ma kalkulator podejrzewam że potrafi liczyć. Więc wprowadzając się za miasto to są plusy i minusy. Płacę za m2 kwotę x lub kupuje nieruchomość w Gdańsku płaca kwotę x odpowiednia wyższa wtedy nie narzekam nie marudze.tak wiem zaraz odezwa się głosy że zdolność że tanio.nie ma tanio i dobrze. Z banina 25 km do Gdańska no Niesety coś za coś. A z drugiej strony. Mamusie z dzieciaczkami wózkami no imprezowac. Panowie ojcowie tych dzieci imprezowac Wszsytko rozumiem Ale nie narzekać grzecznie czekać na busa lub znaleźć alternatywę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie trzeba być zameldowanym, żeby rozpocząć piątek na miejscu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwielbiam takie podejście - prywaciarz to złodziej i oszust, pieniądze mu z nieba spadają i nic nie robi poza pływaniem swoim jachtem po Morzu Śródziemnym.
Najciemniejsza komuna wraca z cała siłą. Najlepiej, żeby wszyscy w PGRze pracowali i wszystko od państwa "za darmo" dostawali. Poczekajcie, już niedługo tak będzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Pan Bogacz s chyba dalej niż w Żukowie nie był i nie wie jak rozwijają się nowoczesne aglomeracje, na zachodzie tylko biedota jezdzi samochodami, a Pan Bogacz kupi stare BMW czy audi i zapiera..a na paliwie rolniczym po Tuchomskiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żenująca i zarazem śmieszna dyskusja.
1. Brak analizy (infrastruktura, komunikacja, koszty utrzymania, dojazd do centrum aglomeracji, warunki oświatowe, opieka lekarska, etc.) przed wyborem miejsca zamieszkania.
2. Niewiedza z zakresu tworzenia połączeń komunikacyjnych - Rada Miasta Gdańska w raz z opinią ZTM (w granicach miasta Gdańska) mogą (nie muszą) uwzględnić wniosek dodatkowego kursu 126, ponieważ to oni płacą za kilometrówkę w swoich granicach. Po stronie Gminy Żukowo jest opłacanie odcinka żukowskiego. Dla kogo Gdańsk ma organizować dojazd - dla kilkudziesięciu emerytów z ogródków działkowych. A Żukowo, będzie dopłacało do nocnych imprezowiczów? Wybór miejsca zamieszkania wiąże się z analizą wszystkich elementów. Nie stać Ciebie na transport powrotny w nocy czy to z imprezy czy z pracy? Zmień miejsce zamieszkania, znajdź lepszą pracę.
3. Wniosek jest jeden - kupno lokum na obrzeżach obszarów aglomeracyjnych, wbrew atrakcyjnym cenom, nie jest dla wszystkich. Mniej zamożne rodziny będą odczuwały dyskomfort zamieszkiwania.
4. Obecnie lepiej skupić się na infrastrukturze, której nam tak bardzo brakuje i za którą należy lobbować u władz Gminy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

no własnie, ludzie myślą, że gmina zapłaci i tyle. Ale fakt jest taki, że jeszcze Gdańsk musi się zgodzić na zapłacenie "swojego" odcinka, a tak jak jest napisane wyżej, jak oni mają to sobie uzasadnić? Więcej kursów wzdłuż ogródków działkowych? Więcej kursów bo sąsiednia gmina chce? Ale to jest niegospodarność. Ustawa o samorządach zakazuje wspomagania sąsiednich gmin "ot tak", bo mają ochotę. Gdańskowi się nie opłaca 126 puszczać poza turbo-rondo tak naprawdę. To są pieniądze wrzucone w błoto i nasze szczęście, ze Gdańsk je w błoto (nasze banińskie) wrzuca.
Sprawa byłaby dużo prostsza, gdyby w Rębiechowie było jakieś osiedle. Ot np. łatwiej by było pusicić busa z Osowy, graniczącej z Żukowem, bo tam Gdańsk prawie nic by nie dokładał a Żukowo sporo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Akurat Gdańsk chciał dopłacić, to nasza bogata gmina ma w d*pie transport publiczny... Ważne, że kolega sprzedał działki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za każdym razem jak widzę "zamelduj się i płać podatki" to mam ochotę takiego delikwenta łomem w caban rąbnąć. Jak taki człowiek wypełnił właśnie PITa? Umiesz ty czytać czy jesteś analfabetą?

Na pierwszej stronie pita masz wpisać zgodnie z instrukcją:

"Urząd Skarbowy najbliższy miejscu zamieszkania". Zamieszkania. Nie zameldowania. Możesz być z zakopanego, ale jak mieszkasz w Baninie, płacisz do Kartuz, zeby 33% Twojego podatku dochodowego trafiło w kolejnym roku do Żukowa. jak byk jest też w kolejnej sekcji "aktualne miejsce zamieszkania". Kolejny raz zamieszkania, nie zameldowania.

Koniec kropka.

Osoba zarabiająca najniższą krajową daje gminie jakieś... 500zł. Nie chce mi się dokładnie liczyć, ale przeliczcie sobie na yomby i dlaczego warto płacić podatek w Baninie. Zakładając, że z 1000 osób (a pewnie i wiecej) płaci podatki w złym miejscu - i raczej żadna rodzina nie zarabia dwóch najniższych (bo z czego kredyt), to co roku z Banina ucieka od 0,5 do 2 milionów złotych. 2 miliony to mniej więcej koszt wyasfaltowania księżycowej, pszennej czy rolniczej (a przynajmniej tak kiedyś wyliczała gmina).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jaki ma to związek z komunikacją? Wyasfaltowane wszystkich dróg w Baninie nie sprawi, że znikną korki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie, ale będą pieniądze na autobus. Albo żeby go tymi drogami puścić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ścieżki rowerowe w Niemczech :) dla tych co dalej wierzą, że nasza gmina jest nowoczesna;)

https://youtu.be/YGTiQQygCp4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie bo jak 126 ma dojeżdżać do pkm skoro nie dość że wąska akacjowa to jeszcze yomby
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

O takich rzeczach (droga dojazdowa, komunikacja) urzędnicy powinni byli myśleć, gdy budowana była PKM. Gdańsk Rębiechowo to jedyny przystanek PKM, do którego nie dojeżdżam żaden autobus.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wrażenie, że nasz pan burmistrz to taki potocznie zwany mały pikuś. Kolej Metropolitalna nie została zbudowana w jedną noc.
Projekty były znane od dawna. Niestety to zadanie przerosło pod wieloma względami Naszego małego pikusia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcą tu zrobić drugie Żukowo, wszystko ma stać wiecznie w korku bo każdy musi mieć samochód żeby dojechać nawet do pkm
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby byly chodniki to i te 5km do pkm moznaby było iść pieszo.a tak to w śniegu 0,5m iść się nie da
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym się zgodzę. Pracuje w centrum Gdańska do 22, a samochodu nie mam więc nie mam szans dojechać do domu inaczej niż taksówką... To jakaś kpina. Myślę, że im więcej będzie nas to możemy coś wskórać i z czasem takie podjedyncze zgłoszenia do ZKM coś dadzą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczy kupić samochód, w dzisiejszych czasach to nie problem, ale to że nie potraficie być zaradnym to jedynie wasz problem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Więcej samochodów to korki ( dróg nowych nie ma i nie będzie). Każdy normalny kraj rozwija transport publiczny i inwestuje w drogi rowerowe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale ona wraca o 22 więc nie ma korków, a jak się nie podoba to kto jej zabrania na rowerze zasuwać xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy taka samą odpowiedz chcesz usłyszeć jak będziesz chciał rozbudowy/remontu dróg. Dzban z Ciebie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A z Ciebie i**ota, zadowolony? Rozwój jest stopniowy. Więc nie da się zrobić wszystkich dróg w jednym roku, co rok będą robić robić po kawałku, aż po iluś latach będzie dobrze. Jak się mieszka na wsi to trzeba mieć auto. Zrozumiałbym jakbyście chcieli autobus zrobić po południu by dzieci mogły wrócić do domu, a wy chcecie robić nocne, żeby można było się nachlać w Gdańsku, a potem wrócić do domu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ehehhehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Osowej potrafią: http://osowa.com/news,13038,23.html

U nas nic: zero dróg, chodników, ścieżek rowerowych, komunikacja fatalna .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy młodzież jeździ tym autobusem za darmo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że Osowa to inna i to dużo bogatsza gmina?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osowa to przede wszystkim Gdańsk.
Nowy Świat to juz Żukowo i różnicę można Żabczyc gołym okiem;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jo jo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie dość że powinni dołożyć linie nocną bo ludzie którzy pracują do późna chcieliby się dostać do domu, a pozatym powinno być więcej kursów w dzień, o godzinie 20 nie ma ani jednego, trzeba czekać 2 godziny żeby tu dojechać..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam, przyłączyć się do petycji: Petycja w sprawie poprawy komunikacji Rębiechowa i Banina z Gdańskiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tą petycje to do ZTM jak i do UG Zukowo, które współfinansuje linię. A najlepiej wysłać prośbę do Szymkowiaka na FB bo to chyba najszybszy sposób dotarcia do włodarzy tej gminy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dla mnie to kolejny sposób na wyciągnięcie danych. A później spam itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry