Widok

Będą windy na Chełmie bez naszej zgody

Dziś słyszałam że spółdzielnia zaczyna rozmowy z wytwórcą wind na ich budowę na Cebertowicza i Cieszynskiego. Czy uważacie że powinni miec zgode wszystkich mieszkanscow z bloku bo wiem ze u mnie nie maja. Jak ich zablokować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Co Ci to przeszkadza że będą winndy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Windy mają być elementem szerszego planu, czyli dobudowania kolejnego piętra. Tak warunkowała spółdzielnia instalacje wind, inaczej to im się nie opłaca.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobaczycie, zawalą sie te stare bloki jak dibudują kolejne pietra, będą trupy presesa społdzielni, on pójdzie siedzieć. Soecjalisci jak ci od testow w Czarnobylu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie, nie muszą mieć zgody. Windy są potrzebna. Ludzie starsi z trudem lub wcale nie mogą wejść na III czy IV piętro.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nie widzę przeszkody aby zakupić mieszkanie w innej lokalizacji na niższym piętrze....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

A ja jestem za, brawo spółdzielnia!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ciekawe jakie to będą windy.Czy takie,które pomieszczą 3 osoby,czy takie do przewozu trzydrzwiowej szafy. Na te ostatnie się nie zgadzam,bo mam okna od północy i zaciemnią mi jeszcze bardziej pomieszczenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Spokojnie, Spółdzielnia nie może przeprowadzic takiego remontu bez zgody wszystkich właścicieli mieszkań. Czyli wystarczy sprzeciw jednego wlasciciela aby do remontu nie doszło.

Taka zgoda nie jest wymagana tylko jeśli przez zły stan techniczny budynek może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi. Tutaj mamy do czynienia z chęcią zysku dla Spółdzielni ze sprzedaży mieszkań.

Jako właściciel mieszkania na pierwszym piętrze, nie mam żadnego interesu w tej dobudowce, więc po prostu zablokuję tę inwestycję w moim bloku. Dlaczego mam znosić uciążliwe prace remontowe, stracić miejsca parkingowe pod blokiem, mieć o dwóch więcej sąsiadów w klatce i pewnie jeszcze dopłacać za windę, z której bym nie korzystał?

Ważna uwaga. Trzeba mieć własność, spółdzielcze prawo własnościowe nie wystarczy. Dlatego polecam zmienić status własności póki jest czas.

Poza tym, warto przyjść na spotkanie. Zgodnie z informacją na Facebooku Gdańsk Chełm, 20 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24) odbędzie się dyskusja publiczna na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Chełm rejon ulic Cieszyńskiego i Cebertowicza (w tym Więckowskiego).

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy złożyć je na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 13 września 2019.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
A jak przeksztalcic ten status wlasnosci? Jaki jest koszt?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zadzwoń do Spółdzielni i notariusza to się dowiesz, obstawiam 1000-1500 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paweł, gratuluję! Złóż sprzeciw i mieszkaj tam nadal... zobaczysz jak to będzie wyglądało. Życzę powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie tak samo, bez dodatkowych pięter, wind i remontów :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

pies ogrodnika
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Zysk Spółdzielni" czyli nasz, prawda?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

zeby to nie byly windy itakie jak na odrzanskiej i pohulance (tez dobudowki ) od 2 lat stoja bo sie posypaly windy i konstrukcje .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miały byś do sierpnia 2019 czynne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

As, wejdź w google maps.. Warszawa ulica Dobosza 7-9.... tam fajnie taka windę można obejrzeć. Czynna od pięciu lat!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

jedz na pohulanka lub odrzanska od 2 lat nieczynne i konstrukcja grozi zawaleniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przypominam tylko, że ten pomysł nie dotyczy mieszkańców bloków podlegających Agencji Mienia Wojskowego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobudowanie wind w bloku zwiekszy wartosc mieszkania. Wlasnie zamierzalam sprzedac mieszkanie ( mam na 4 piętrze), ale potencjalni nabywcy narzekaja, ze tak wysoko i chce ode mnie, zebym spuslila cene do 6 tysiecy za m.wole poczekac, wynajme je na rok lub i dwa i sprzedam pozniej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

A masz napisane ze mieszkanie jest na 4 pietrze? Jeśli tak to co marudzą, jak im się nie podoba to niech nie przychodzą oglądać. A za 6tys. to niech sobie szukają mieszkania w gminie Kolbudy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

czy cena wzrosnie?
-pokaze rynek,dojdzie zasloniecie czesci okien,halas,konserwacja koszty utrzymania ,awarie,zreszta w wielkiej plycie kupuja tylko sloiki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osoby mieszkające na parterze i pierwszym piętrze nie powinny mieć w ogóle na ten temat prawa głosu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ale to właśnie one będą miały z powodu wind najbardziej ciemno w mieszkaniach.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zwolennikom radzę przemyśleć poniższe kwestie:
- brak okna na klatce schodowej - szyb windy będzie dobudowany w tym miejscu.
- zwężony parking - szyb windy znajdował się będzie w miejscu aktualnego wyjścia z klatki - ze względów bezpieczeństwa należy zostawić również zwykłe drzwi wraz z klatką schodową
- zaciemnienie okien dla mieszkań przy szybie windy
- zimą należy ogrzewać szyb windy, który znajduje się na zwenątrz a latem trzeba go chłodzić jakimś klimatyzatorem - inaczej elektronika zwariuje....
- winda będzie zatrzymywała się jedynie na półpiętrze - więc nie jest to w 100% rozwiązanie
- miesięczny koszt utrzymania windy (kilkaset złotych miesięcznie) wraz z ewentualnymi naprawami po okresie gwarancji podzielone na liczbę mieszkań to kilkadziesiąt złotych za samą konserwację nie licząc napraw energii elektrycznej.

Nie wiem czy w tym przypadku ma to sens. Biorąc pod uwagę dobudowywanie dodatkowego piętra do bloku, któy jest z wielkiej płyty i ma 20-30 lat ??!!

-Oczywiście, jeżeli wolą większości mieszkańców zadecydują, że winda się im przyda nie będę protestowała - po prostu sprzedam swoje mieszkanie i przeprowadzę się w inne miejsce - wolne od takich pomysłów....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

mieszkam na wyższej kondygnacji niż patrer czy pierwsze piętro - i powiem szczerze, że żyć się da. Oczywiście jest ciężej - zwłaszcza przy małych dzieciach lub większych zakupach ....
wiedziałam co kupuję, gdzie i że bez windy....więc teraz do nikogo nie mam pretensji....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Życzę Ci, żyj jak najdłużej w zdrowiu, ale może przyjść taki czas, że będziesz więźniem w swoim domu. Już dzisiaj są takie starsze osoby, które nie wychodzą ze swoich mieszkań od lat, bo nie ma windy, a po schodach chodzić nie mają już siły
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tylko wtedy wraz z windami muszą być zjazdy ze schodów dla wózków.Niestety schody na klatkach schodowych sa zbyt strome,aby osoba starsza utrzymała wózek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pokonać 10 schodków, to jednak nie to samo, co setkę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak ktoś w ogóle nie chodzi to taka winda nic mu nie daje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie chodzi o skrajne przypadki, chociaż i w takich winda stanowiłaby duże ułatwienie, choćby dla ridziny/opiekuna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na kazdym półpiętrze, d**ilizm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Chełm

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Częstotliwość lotów samolotow. (9 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (8 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

do góry