Widok

Biedronka coś sobie nie radzi z tymi kartami chyba czyli.... ratunku!

Co mam zrobić bo chyba mnie okantowano...
Kupiłam towar w Biedronce ale opakowanie nie zawierało tego co miało. Bez problemu uwzględniono reklamację ale zaproponowano mi oddanie pieniędzy na rachunek karty którą zapłaciłam za ten towar.
Zgodziłam się. Terminal wyświetlił akceptację transakcji, dostałam potwierdzenie. A tu mija czas, już doba, i pieniędzy nie ma na rachunku karty.
I co teraz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nigdy nie ma tak szybkiego zwrotu, nie pamiętam jaki jest max.czas zwrotu, potrafią iść tydz lub dłużej
Także cierpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I wpłynął później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> A tu mija czas, już doba

Dopiero doba.
Jak płacisz kartą, to środki blokowane są natychmiast ale sama transakcja rozliczana jest czasami za kilka dni.
W drugą stronę działa tak samo.
Po prostu poczekaj i się nie stresuj.
Mi też pieniądze ze zwrotów wchodziły na konto po kilku dniach.
A Biedronka nie ma z tym nic wspólnego. Tak to działa we wszystkich sklepach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
O, ja naiwna! Myślałam że zwrot będzie natychmiastowy.
No to dzięki, bardzo mnie uspokoiliście. W takim razie będę czekać, zamiast kierować do nich jakieś pretensje.
Ale w takim razie pytając o wybór, czy zwrot na kartę, czy gotówką, powinni uprzedzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W niektórych sklepach nie masz wyboru. Jeśli zapłaciłaś kartą, zwrot jest zawsze na kartę. Tak jest np. w L-M.
Swoją drogą to dosyć uzasadnione - żeby klienci nie traktowali sklepu jako bezkosztowy bankomat wydający gotówkę z kart kredytowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Płaciłaś kartą masz zwrot na kartę, płacisz gotówką masz zwrot gotówkowy to zależy od sposobu w jaki to ty zapłaciłaś, ostatnio czekałam 5 dni na pieniążki.
Dziękuję sadylu za tą informację o kartach kredytowych o tym nie wiedziałam, jestem madrzejsza:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobnie jest w IKEA ale tam pieniądze są zwracane na specjalną kartę natychmiast
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem w jakiej Ty Ikei robiłeś zwrot, ale chyba nie w tej samej, co ja. Ja płaciłam kartą i dostałam zwrot gotówki. Od ręki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka Pani się pomyliła uwież mi jak płaciłaś kartą masz zwrot na kartę itd...
Nieraz Pani ekspedienta nie spojrzy lub zapomni sprawdzić jaka była forma płatności i wyda gotówkę .
Też raz tak miałam przyjemność mieć :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwracanie towaru do Ikei to dla mnie jakby na porządku dziennym, bo wyposażam tam mieszkania na wynajem i często się zdarza, że za dużo czegoś kupię. Nigdy nie płacę gotówką, nie noszę przy sobie takich sum. Akurat w Ikei mi nie wmowisz, wiem co robię prawie na codzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie wtedy przy zwrocie panie zapytały czy zgadzam się na zwrot tak samo jak zapłaciłam, na kartę. Odebrałam to jakbym miała wybór a tylko im było łatwiej zwrócić pieniądze w tej samej formie i się zgodziłam, żeby im nie utrudniać pracy.

A wczoraj dostałam mail z Biedronki i tam piszą wyraźnie że pieniądze zwraca się w tej samej formie, w której zostały zapłacone. Czyli albo się dziewczyny pomyliły, albo miałam tylko złudzenie wyboru.

Dodam że wczoraj zwrot się zaksięgował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie też miałam taką sytuację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo. Mistrzostwo portalu. Odpowiedź po 4 latach. Nagroda Darwina. Prawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czekam już ponad dwa miesiące.Skandal i zwykłe oszustwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od ponad dwóch miesięcy czekam na zwrot moich pieniędzy na kartę.Zakupy robiłam w Biedronce przy ul.Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu.Zwrot towaru wynikał z niedbalstwa personelu ponieważ przy kasie okazało się ,że cena towaru jest zupełnie inna.Takie praktyki są w tym sklepie stosowane nagminnie.np.ziemniaki pakowane po 1,5 kg mają cenę i opis ziemniaków pakowanych po 2 kg.Kierownictwo sklepu odsyła mnie do mojego banku.Mój bank przesłał pieniądze na konto Biedronki w dniu następnym po zakupach.Do dnia dzisiejszego nie odnotowano zwrotu moich pieniędzy.Dlaczego mam szukać moich pieniędzy po bankach.Czuję się oszukana i okradziona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Hydepark

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

do góry