Widok

Bierzmowanie

Do zainteresowanych co myślicie o kosztach za sakrament
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Bojanie jest dużo taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak z ciekawości, jakie to są koszty bo mnie to czeka w przyszłym roku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

150 zl potem zeszło na 130
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A są jakieś?? Ja szłam po czasie, zachęcił mnie ksiądz w ogólniaku, i nie płaciłam nic.

Ogólnie to my sami psujemy Kościół w Polsce. Ostatnio w parafii, gdzie moje dziecko idzie do komunii, wyskoczono z roszczeniem o 120 zł od dziecka na "kwiatki i chlebki" (nie pytajcie mnie o co chodzi, bo nie wiem).
Smaczku dodaje temu roszczeniu fakt, że do komunii idą dzieci z 6 klas jednej i 6 klas drugiej podstawówki, co daje - lekko licząc - około 28 tysięcy złotych.
Oczywiście kościół odstawiony, plebania, dom katechetyczny odstawione, puste, zimą gdy bezdomni mogliby pukać, solidne drzwi zamknięte są na cztery spusty...
I w sumie mniejsza o to. Wiecie co jest śmieszne? Ludzie ustawiali się w kolejce żeby te pieniądze wpłacić!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile na komunie zbiera sie na "kwiatki i chlebki" o tyle bierzmowanie dotyczy głownie kasy,którą bierze biskup za te usługe. A z tego co słyszałem jest to koszt około 5 tys zł.Po pierwsze to biskupom w pupach sie przewraca żeby z godzinę czy półtora swojego "występu" taką forse brać i po drugie składka 130 zł gdzie skromnie licząc 60 osób będzie bierzmowanych to jakieś wariactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Karaibach składka wynosiła 50 co prawda był Szlachetka i młodzieży było malo a starczyło jeszcze dla nich na pamiątkowy krzyzyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miało być Karwinach Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas tak drogo.Pewnie sam Sławoj przyjedzie.Trunku i wiktu dobrego trza naszykować. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dzieci miały za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też nic nie musieliśmy płacić. Pierwsze słyszę że za to trzeba płacić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

XD ja nie w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (8 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

do góry