Widok

Bojano, spotkania z kandydatami na wójta

Uwaga mieszkańcy Bojana!

Zgodnie z obietnicą zapewniam, że będziemy mieli okazję poznać wszystkich kandydatów na wójta osobiście w naszej miejscowości! Dzięki uprzejmości właścicieli Restauracja Czas i Smak w Bojanie, mamy dla Was harmonogram spotkań:

️ 19 marca (wtorek) o godzinie 18:00 - poznamy kandydata na wójta Pawła Dołkowskiego.

️ 20 marca (środa) o godzinie 18:00 - spotkanie z naszą sołtys Agnieszką Bubacz.

️ 22 marca (piątek) o godzinie 18:00 - okazja zapoznania się z kandydatką na wójta Hanną Gruba.

Adres wszystkich spotkań: ulica Turystyczna 18 w Bojanie.

️ A jeśli ktoś chciałby zapoznać się z programem wyborczym naszego obecnego wójta, Ryszarda Kalkowskiego, będzie ku temu okazja w Restauracji Magnat w dniu 27 marca o godzinie 19:00.

To doskonała okazja, aby lepiej poznać wszystkich kandydatów i dokonać świadomego wyboru.
Liczymy na wasze liczne uczestnictwo i zaangażowanie w życie naszej społeczności!

#SpotkaniaZKandydatami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzień dobry, czy jest zaplanowany jakiś poczęstunek alkoholowy w trakcie prezentacji kandydatów?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może alkoholu nie podadzą, ale dadzą stek, stek bzdur.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

No Rysiek to na pewno stek bzdur zapoda zresztą jak zawsze jak na każdym zebraniu wiejskim
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak Rysiek wie, że ma i**otów do słuchania to tak do nich przemawia. Jedni idą głosować z głupoty , inni bo są w układach.
Gdzie jest myślenie obywatelskie i kierowanie się dobrem wspólnym?
Bojano jest wyjątkowo pięknie położone. Dewastacja dopływów do rz. kaczej, ul. Gryfa Pomorskiego woła o pomstę do Boga., Brak poczucia wspólnoty i dlatego taki Rysio robi, co chce. Pogonić bractwo na 4 wiatry.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, przewidziany jest szwedzki stół dla wszystkich przybyłych, na koszt kandydatów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kandydaci z własnej kieszeni sfinansują te zakupy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

wejściówka na spotkanie myślę że pokryje koszty :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rycha to ja mam nadzieje, że Bojano kolektywnie zbojkotuje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

1 pytanie, jak długo "studiował", gdzie, kto pokrył koszty? Jest to przekręt kwalifikowany, tak po stronie wójta jak i przydu*asów z rady, . Czy chodzi o słynną "uczelnię", gdzie sypią się areszty?
Zarówno wójt jak i radni głosujący za pokryciem kosztów powinni być objęci dochodzeniem karnym.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ktoś się podszywa. Niema wejściówek. Ryśka pieski piszą bzdury
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak nie ma wejściówek? Naucz się czytać wszystko, co jest napisane małym druczkiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rysio na spotkanie będzie wyborców przywoził autokarami,. Dlatego wybrał magnata, bo w czas i smak by się nie pomieścili.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam nadziej że będą kandydaci do rady powiatu - z tego co się orientuję jest trzech z Bojana- Dzięcielski - strażak, Mierzejewska - prezeska klubu piłkarskiego i Siewert lokalny deweloper
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

O tak deweloperzy w samorządzie to jest to czego nam trzeba.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Takich mamy kandydatów że szkoda czasu żeby iść na wybory
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zgadzam się. I wojenka ich ludzi na tym forum zabawne że jak myślą że zmienia nazwę że nikt nie zauważy tego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może warto dać szanse. Ja tam widze kandydatkę na radną, szkoda tylko, że nie z mojego okręgu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak dla mnie powinnismy glosowac na tych mlodych ludzi z plakatow, a nie te ciagle, znane stare twarze, ktore nic nie zmienia :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Głosuje się na program i co chcą zrobić przez następną kadencję. A nie na twarz. Po to są te spotkania aby poznać konkretne inwestycyjne na kolejne 5 lat.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się na konkretne i realne programy . Bo jak czytam jednego Kandyda z Bojano program że ograniczenie wydawanie decyzji - masakra gmina nie wydaje decyzji budowlanych to trzeba było iść do powiatu . Jak dla mnie niektórzy to piszą program który ludzie chcą usłyszeć. Budowa chodników realne jedynie wzdłuż istniejących dróg utwardzonych a nie w polach. Oświetlenie również trzeba zobaczyć czy jest w pobliżu już istniejące aby można pociągnąć dalej . Koszta budowy gdzie nie ma istniejących jest mega kosztowne projekt i wykonawstwo. Nie mówię już o poszerzeniu na chodnik czyli wykup gruntów . Inwestycje powinny być realne a nie wyssane z palca i obiecanki . Nie które programy to jak bajka nie przemyślane i pisane na kolanie . pozdrawiam optymistów .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście albo ogólnie mówienie że zrobi drogi i chodniki. Ja chce dowiedzieć się w których miejscach widzą to. Gmina nie jest wielka aby nie potrafić wskazać miejsc w których dane inwestycje są potrzebne. Z takimi hasłami to ja też mogę startować że zrobię drogi i chodniki. Potrzebne są konkrety.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektóre wypowiedzi to takie małe krętactwa i półprawdy. Żeby powiat wydał zezwolenie to gmina musi stworzyć/zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. I tak w szczerym polu powstają nowe osiedla do których GMINA a nie deweloper MUSI stworzyć infrastrukturę. I to właśnie dzieje się w gminie Szemud i naszym Bojanie. Kiedyś warunki zabudowy to działka minimum 1000 m i wysokość 9 m w kalenicy. Dziś na działce 1200 m deweloper buduje sześciopak. Żeby dojechać do swoich działek na których buduje te swoje maszkary rozjeżdża gminne drogi i niszczy bez konsekwencji. No, chyba, ze się go na tym ewidentnie przyłapie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Młodych z plakatów czyli chodzi ci o dewelopera . Ciekawe jaki ma program pewnie żaden tylko jak się dostać do powiatu i załatwiać swoje interesy . Takim to dziękuję nie kojarzę aby w jakiś inny sposób angażował się w społeczność bojanska . Nie znam go z żadnej akcji która była prowadzona w Bojanie lub okolicy a pisze że mieszka od urodzenia w Bojanie. Widocznie ma inny cel
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Młody z plakatu to przecież syn, byłego sołtysa Bojana i radnego powiatu z tej samej partii. :) Sami stawiają bliźniaki.

A co do tego stwierdzenia "co ma gmina do wydawania decyzji o budowie bliźniaków czy domów" No ma i to bardzo dużo. Gmina ustala MPZP a przedewszystkim wydaje Warunki Zabudowy. Więc ma znamienny wpływ na kształtowanie ładu przestrzenego i tego jakie rodzaje budynków u nas powstają.
W Kielnie i Koleczkowie jakoś tych inwestycji na masową skalę nie widać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Nikt ci tyle nie da, ile ja obiecam" Jest tylko jedno pytanie na które nie usłyszymy odpowiedzi. Kto za to zapłaci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli ktoś ci przedstawi konkretne inwestycje która chce wykonać przed kadencję. To chyba łatwo będzie je rozliczyć ? A mówienie ogólnie zrobię drogi i chodniki. To wyłoży ci w wiosce 20 m chodnika 50 m asfaltu i powie że zrobił zgodnie z obietnicą. I co wtedy ? Konkretne inwestycje tylko to mnie przekona bo z nich się rozliczy .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czekam na kandydata który powie że odłączy Bojano od Gminy Szemud. Jesteśmy tak położeni że nigdy nie będziemy liczyć się w Szemudzie. Do tego mieszkańcy Bojana to w 80% - 90% ludzie napływowi, którzy nigdy nie będą traktowani jako swoi w Gminie Szemud. Jedyna nadzieja to oddzielna gmina.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
A w Gdyni zapłacisz wyższe podatki. I będziesz szczęśliwy . A jak zadłużenie w Gdyni ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ale mniej za wodę i śmieci, dodatkowo będzie jeden bilet na komunikację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zawsze możesz wrócić do Gdyni. Przeprowadziłeś się wiedząc że to jest gmina Szemud. Może czas sprzedać i wrócić na Chwarzno czy Wiczlino ? I już nie będziesz miał problemów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

To działa w obie strony, przenieś się do Szemuda jeśli tak cię zachwyca
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak działa w dwie strony ? Mieszkając na terenie gminy Szemud. Więc nie muszę się przenosić. Bojano od zawsze jest w tej gminie. I to ty narzekasz na wszystko. I ludzie mieszkający tutaj od zawsze mają stać mieszkańcami Gdynii bo ty tak chcesz ? Jak tak zakochany w Gdyni to droga wolna. Ale nie zmienisz przynależności całej miejscowości.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja tu mieszkam od urodzenia i też uważam, że Bojano powinno się odłączyć od Szemudu i stworzyć odrębną jednostkę. Tylko tak będziemy mogli sami decydować o wydatkach. Bo ja na przykład nie jestem zadwolony z tego, że moje podatki idą na rozbudowę uliczek osiedlowych w Kielnie, albo na asfalt pod dom Wójta.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

No to się nie przenoś, po co się tu żalisz? Jak ci wszystko pasuje to przecież żadna różnica czy będziesz w gminie Gdynia czy gminie Szemud.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chodzi chyba o utworzenie osobnej gminy Bojano a nie wlaczenie Bojana do Gdyni.
Malo realny scenariusz, choć obecnej gminie przydaloby się odłoczenie od dojnej krowy, czyli Bojana.
Kandydaci są tragiczni, wybór między złem a mniejszym złem. Pani soltys moim zdaniem nie ma doswiadczenia i sobie nie poradzi, nie podzielam wielu jej poglądów, ale chyba już lepsze mniejsze zlo niż większe zło i kolejna kadencja Ryśka...
Mam nadzieje, że zmiana przyniesie korzyść jeśli chodzi o ustawienie w szeregu "biznesmenów deweloperów", poprawa jakości dróg, powrót stołowek w szkole zamiast cateringu ziomala Rysia, rozbudowa szkoły lub wybudowanie nowego obiektu w bojanie najlepiej liceum. Wszystko jest do zrobienia , wystarczy odpowiednio pozytkowac pieniadze z budzetu!
Naprawde potrzebujemy kogos kto slucha mieszkancow. My nie potrzebujemy kolejnego zadaszonego boiska, nie potrzebujemy skate parku, naprawde potrzebujemy duzo bardziej podstawowych inwestycji do normalnej egzystencji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Drogi w Bojanie to symbol wyjątkowego dziadostwa. Płyty yomb układa się n okres budowy, to drogi przemysłowe. Może to układ i ktoś daje zarobić producentowi tych płyt?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od tego są wybory aby ludzie wybrali kogo chcą i jak to widzą. Czy chcą skate park czy coś innego. A utworzenie gminy z jednej wioski - to by cofnęli bojano o kilka dekad. Podzieli się ktoś pomysłami kandydatów na Bojano bo jedyne co słyszałem to ogólniki ? I o jakie skate parki i boiska ci chodzi ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież nikt nie pisze o Gdyni tylko o tym żeby podzielić gminę i utworzyć oddzielną gminę dla Bojana. To oczywiste skoro Bojano tak urosło. To też jedyna okazja, żeby te tysiące mieszkańców które sprowadziły się do Bojana przez ostatnie dwadzieścia lat mogli wreszcie poczuć się, że są u siebie, żeby to od mieszkańców Bojana zależało którą drogę utwardzić, gdzie postawić żłobek, czy rozbudować szkołę, czy postawić kolejne boisko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Połowa mieszkańców Bojana zameldowana i opodatkowana w Gdyni I Gdańsku, a tu plany mocarstwowe widzę jak ta lala. Za co ????
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Parafia w Bojanie (6 odpowiedzi)

Triduum Paschalne - 2024 wielki czwartek 18.00 Uroczystość Wieczerzy Pańskiej 20.00 Adorację...

Wycinka w lesie Bojano (23 odpowiedzi)

8 lat słyszałem wycie jak to pis wycina lasy bez umiaru. Dzisiejszy spacer po lesie czarnym...

Nowa Kadencja - Nowa Gmina? (120 odpowiedzi)

Naszła mnie pewna refleksja patrząc na rozkład głosów. Czy to nie jest trochę tak, że wybierają...

do góry