Widok

Botanika

Osowa Temat dostępny też na forum:
Botanika to dwuetapowa inwestycja mieszkaniowa zrealizowana w gdańskiej dzielnicy Osowa. Jej lokalizacja pozwala na szybki dojazd do obwodnicy oraz głównych punktów handlowo-usługowych dzielnicy. Sama dzielnica oferuje kompleksową infrastrukturę zapewniającą komfortowe życie rodziny. To projekt o kameralnym charakterze - w budynku A powstało 16 mieszkań i apartamentów, w budynku B - 13, w trzecim budynku powstało ich 29. Wszystkie one mają trzy kondygnacje. Znajdują się tu mieszkania ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Botanika?

Tu konczy sie Osowa a zaczyna sie barniewicka czyli przemysłowa cześć Osowy. Brak drogi i ciężarówki jak mieszkać ......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 23
Oni budują to na Izydy, w sumie nie jest aż tak daleko, przynajmniej tak mi się wydaje. Myśle ze to spokojne miejsce, chociaż ceny jak na Osową nie powalają
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

W rzeczywistości rozczarowanie

Osiedle bez przyzwoitej drogi dojazdowej, która nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie
Wszędzie daleko, dookoła brak miejskiej infrastruktury, oświetlenia, spacery po płytach i w błocie, do najbliższego sklepu to już wycieczka. Bez samochodu ani rusz.

Teren osiedla to jeden wielki parking jak pod marketem. Po większych deszczach dookoła stoi woda bo brak jest kanalizacji spławnej w pobliżu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Od lat wiadomo, że władze Gdańska mają mieszkańców Osowej tam, gdzie można pana majstra pocałować. Koszmarna infrastruktura drogowa, koszmarne korki na Spacerowej i Kielnieńskiej. Poza gadaniem (niejaka Chmiel na obietnicach o gruszkach na wierzbie z radnej wskoczyła w buty posła) NIC się tu nie robi. Przejedź się Kielnieńską na odcinku od Sopockiej do Barniewickiej - jeśli znajdziesz bardziej dziadowską ulicę w Gdańsku włażę pod stół i odszczekuję.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego reszta miasta ma się zrzucać na budujących się w szczerym polu z nadzieją, że miasto im zbuduje infrastrukturę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 22

t

Pewnie dlatego, ze mieszka tam 20 tyś osób płacących podatki, które nie trafiają w żaden sposób na infrastrukturę tej dzielnicy - tam nie ma nawet oświetlenia.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytałam się dewelopera i mają wybudować drogę z chodnikiem. Te 1.5 kilometra do sklepów to przynajmniej fajny spacerek i na zdrowie wyjdzie każdemu, a po większe zakupy można pojechać samochodem. Miejsce przeurocze i zaciszne, a jak komuś się nie podoba nie musi kupować tam mieszkania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

droga z chodnikiem

Przepraszam, a może ma Pani Ruda jakieś potwierdzenie "oświadczenia dewelopera" na piśmie? Inaczej, raczej nie wierzyłbym w takie bajki o "drodze z chodnikiem".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i masz - drogę jednak zbudowali ... z chodnikiem :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Osowej nie ma przemysłu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super lokalizacja

Mieszkanie w super miejscu ,z okna widzimy przepiękne białe kucyki ,dziki i zające.Najlepsze miejsce w osowej .Cisza spokuj.A jeśli chodzi o dojazd to nie taki problem ,po to jest samochód żeby wjechał wszedzie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do czasu

Niedługo nowe bloki zasłonią widok dla obecnych bloków i zamienią tereny zielone w wielki parking. Tylko drogi dojazdowe zostaną po staremu, ale "po to jest samochód, żeby wjechał wszędzie"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fajne te tereny. Gdyby nie bylo tych polamanych plyt i zrobili normalne chodniki to by bylo bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania w Gdansku
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję małe ćwiczenie z wyobraźni

Zielone tereny dookoła osiedla - to teraźniejszość (i przeszłość).

Teren ze znikomą ilością zieleni jak w centrum miasta, zastawiony po brzegi samochodami - to przyszłość tych fajnych terenów, bo tak wygląda teren samego osiedla i przyległej drogi .

Jeśli już budować to z zachowaniem walorów tych terenów, bez wycinki drzew i z parkingami podziemnymi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jest klimat

Sam budynek bardzo ładny, gustowny, choć mieszkania na parterze poniżej poziomu chodnika. Niesamowity widok to konie pasące się na działce obok - życzyć mieszkańcom, żeby jak najdłużej tak pozostało i nie zaczęli budować następnego bloku na tym zielonym terenie. Z minusów to brak hali garażowej, choć sporo miejsc postojowych na zewnątrz (ale to nie to samo) - trochę ten parking psuje wrażenie, mógł być większy teren z nasadzeniami. I brak choćby Żabki w promieniu do 10 min. Droga wjazdową z jednej strony zrobiona, z drugiej fatalna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na parterze widok z okna piekny

Możesz podziwiać buty ludzi spacerujących po chodniku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry