Widok

Brak wody, czyli o sh*t here we go again!

Dobry wieczór Państwu!
Nie wiem jak u Was, ale w górnej części Banino właśnie brak wody w kranie. Problem nie nowy, więc nic mnie nie dziwi po za małym faktem, że miała być renowacja jakieś studni czy coś! Ja rozumiem, że jest duży pobór, bo każdy chce mieć w ogrodzie basen i trawa musi być podlewana co z tego, że za dwa dni deszcz, ale jak gmina ma wywalone to może warto się zastanowić co jest ważniejsze, taplanie się w błocie czy możliwość umycia się?! Piszcie jak tam u Was i poganiajcie sąsiadów jak będą się flexować ile to oni nie mają zraszaczy. Pozdro.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Górna część? Która to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pszenna, rolnicza te rejony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety ale brak wody to nie jest wina żadnej awarii, tylko ogromnego zuzycia na podlewanie ogródków.
Inna sprawa, że wydano ogromne ilosci pozwoleń na budowę bez zabezpieczenia infrastruktury. Teraz mamy tego skutki.

Brak wody w Baninie to efekt przesadnej zabudowy
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko jak tu takim przemówić do rozsądku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ludzie, dajcie się umyć.! Podlewanie zostawcie na środek nocy!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niby dlaczego? Ja w nocy chcę spać. Płacę za wodę to będę podlewał ile potrzebuje!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

No jak się myjesz o 14 to pozdrawiam. Podlewa się w nocy jak już, a nie na pełnym słońcu tak dla informacji, dodatkowo trawa i inne cuda poradzą sobie, bo jutro ma padać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Taki mamy klimat".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy się umyć pod zraszaczem, w trakcie podlewania trawnika i problem znika. No i za kanalizę nie trzeba płacić :D
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

To trzeba się wyzbyć swojego honoru i dołączyć do grupy naczelnych polewaczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
najwyrazniej burmistrz optuje za pisem..udowadnia ze trzeba za rzadem iść..na dwa dni przed wyborMi niezadowoleni..mają nas gdzieś..jak tu głosować na ludzi? jak ma trzaskowskiego holowanie..skoro jankowski z ko ma nas w duupiee?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zalamka . Ani rak umyc ani Nic...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakiś młot daje pozwolenia deweloperom u nas na osiedlu nowe domki powstają,,,,
moze jaksa premia od deweloperki jest

jak tam urzędnicy dajecie rade sie kompac ?
kto dawał pozwolenia ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Weź pod uwagę, że nie wszyscy którzy podlewają biorą wodę z sieci.
Niektórzy mają zbiorniki na deszczówkę i kiedy jest potrzeba używają jej zraszając trawę i podlewając inne rośliny.
Nie szczuj na wszystkich, którzy w czasie problemów z ciśnieniem w wodociągach mają podlane i zadbane ogrody.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zbiornik wodny musi być zasilany, bez deszczu i tak będzie pusty, dochodzi szybkie parowanie w upale. Popularne zbiorniki podziemne dobre sa jak ktoś ma ogródek 100m2. Bez deszczu także pozostaną puste. Z pustego i Salomon nie naleje. Poza tym ekonomia...woda z kranu jest nadal duzo tańsza niż inwestowanie w łapanie wody tzn studnie, przewody, koryta, zbiorniki podziemne i naziemne, uszczelnianie ich, konserwacja, czyszczenie, do tego koszt pomp, pradu itd. Czarno widze przyszłość naszej gminy a raczej sucho a trzeba przyznać że obecne lato i wiosna była łaskawa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbiornik na deszczówke 200 zł + pompa 200 zł. Do tego przerabianie instalacji rynnowej żeby łapać deszcz. Ja się nie dziwie że ludzie podlewają trawnik z wodociągów. Bo jest taniej. Wg mnie zabranianie podlewania to głupota. Ktoś dawno temu dal ciała i zezwolił na dziką zabudowe Banina a dziś chce się wybielić i zabronić ludziom podlewania. Otóż kalkulacja średniego zużycia domku rodzinnego powinna uwzględniać podlewanie trawnika i w ten sposób powinno się już dawno temu ograniczać zezwolenia na budowę ze względu na niemożność zapewnienia ciągłych dostaw wody. Sorki za wall of text. Pozdrawiam i życzzę udanego weekendu. Boże, daj łyka wody. :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko prawda tylko warto zauważyć, że jak Gmina się nie wywiązuje to dla dobra ludzi się powstrzymać, bo należy się zastanowić co jest ważniejsze. Trawa czy człowiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze trawa!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będąc szczerym zawsze są wyjątki, ale umówmy się robi tak parę osób może paręnaście reszta leci z kranu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podlanie ogodu na działce ~1tys m2 to 2-4m3 na dobę.
Na ile takie zbiorniki wystarczają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łączę się w bólu ale m.in. po to kilkanaście lat temu wyniosłem się z miasta by mieć ogród i cieszyć się nim z rodziną. Zainwestowałem w niego kilkadziesiąt tysięcy złotych i absolutnie nie mam zamiaru tego zmarnować. Kłopoty z wodą są od ok. 5 lat czyli wpisuje się to w okres bezrozumnego bumu budowlanego w Baninie. Może więc to nie ja jestem winny braku wody tylko nowi mieszkańcy ? Bardzo Was przepraszam ale podlewam i podlewać będę a pretensje proszę składać do Burmistrza, który problemu nie widzi i beztrosko wydaje kolejne setki pozytywnych uzgodnień wodno- kanalizacyjnych niezbędnych do uzyskania pozwoleń budowlanych.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to burmistrz wydaje pozwolenia na budowę ? A zresztą - teraz wydają ale bez zgody na przyłączenie do sieci wody więc developerka nadal się buduje tylko już kradnie wodę z warstw wodonośnych i za 10 l nikt nic nie będzie miał
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też mam duży ogród i zainwestowałem kilkadziesiąt tysięcy, w tym 10 tys w automatyczne podlewanie aby podlewać w nocy, kiedy nikomu to nie przeszkadza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To mamy winnego :) Wczoraj o 23.00 ani kropli w kranie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja podlewam od 3:00.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja od 4:00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry