Widok

Brak wody

Czy wszyscy się już pogodzili na ciagle braki wody ?

http://www.skzukowo.pl/155-zakaz-podlewania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

zakaz spłukiwania kibli tez powinien być !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopiero brak wody w Żukowie (cały dzień dzisiaj) spowodował jakąś reakcję Burmistrza.

U nas (Banino część południowa) wody zabrakło o około 21:00 - do tej pory była nieprzerwanie od spotkania w poniedziałek z burmistrzem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Burmistrzu to jest Pana gwóźdź do trumny. Czas opuścić stołek.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2
Za długo już była
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, widac ze dla wladz liczy sie TYLKO Zukowo, niby nie dysponuja beczkowozami a tu no prosze...zabraklo wody w Zukowie i nagle trzy sie znalazly od razu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla Banina była woda z hydrantu....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam propozycje nie poprawną ale zawsze to jakiś sprzeciw, co myślicie o zapłaceniu rachunku za „wodę” z opóźnieniem ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chcesz z siebie jeszcze większego błazna robić? Ciebie odsetkami ukarają dodatkowo, a swoje będą robić dalej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sam jesteś błaznem, za biurka wypisując obelgi. Mam już dość sytuacji związanej z wodą. Nie masz nic mądrego do napisania idź spać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba ich powaliło.
To moja wina że mają problemy.
Niech mi wode zakręcą to nie bede podlewać tylko ze tego nie zrobią bo ich bym podał do sądu plus musieli by mi fakture skorygować a taki zakaz to mogą sobie w buty włożyć.

I radze wam wszystkim lac wode ile jej w kranach zostanie bo tylko dramatyczna sytuacja ich obudzi.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Typowy post mieszczucha. Zauważyłeś, że nie pada deszcz od dłuższego czasu? Może tej wody faktycznie jest mało? Wszystkie samorządy sąsiadujące z naszą gminą też proszą o oszczędzanie wody.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Tylko, należy zauważyć że Banino nie czerpie wody ze źródeł powierzchniowych. Mamy pompy głębinowe więc krótkotrwałe susze nie mają na ilość wody wpływu. Ona jest stała i owszem może się wyczerpać z uwagi na zbyt duży pobór. Ale nie z uwagi na suszę. Ilość dopływu wody do studni jest stała i wynika z warunków geologicznych. Nie wynika z ilości słońca.
Należy wybudować większą ilość studni co zabezpieczy przed spadkiem ilości wody. Równocześnie rozmieszczenie ich na większym obszarze rozwiąże problem niewydolnej sieci ponieważ będzie kilka kierunków zasilania.
Ostatnio uchwalono nowy plan miejscowy dla banina. Integralna częścią planu powinien być sposób rozwoju i koszty infrastruktury. Może by tak obalić ten plan z uwagi na jego wadliwość w tym zakresie....
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli masz ochoty pisać głupoty to wyp........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Opublikowany zakaz jest nieprecyzyjny, ostatnie zdanie nie określa o czyje odwołanie chodzi: burmistrza, prezesa zakładu komunalnego czy kogoś innego odpowiedzialnego za zaistniałą sytuację?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i będziesz dochodzenie robić. Nie masz ciekawszych zajęć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ludzie podlewajcie dalej macie ważną umowe która nie reguluje takich zakazów. W przypadku ogłoszenia klęski żywiołowej można zakazać, w tej sytuacji mogą jedynie prosić o niepodlewanie
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ciekawe jaką znajdziesz podstawę prawną jak wody faktycznie zabraknie. Jak jesteś na tyle złośliwy,mściwy i wredny to u siebie otwórz wszystkie krany i zawory, a nie namawiaj do tego innych.Jak przez Ciebie zniknie woda lub spadnie ciśnienie, a ucierpi na tym osoba ciężko chora to będziesz miał wyrzuty sumienia?Na to też są podstawy prawne. Jesteś zdrowy to fajnie, ale nie jesteś sam!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18

urzędasy niech się tłumaczą za niedopełnienie swoich obowiązków
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakoś na stronie gminy żukowo nie ma żadnego postanowienia burmistrza. A by potem ubiegać się o odszkodowanie to chyba musi być jakaś chociażby sygnatura postanowienia burmistrza, by można ją było odnaleźć i zweryfikować. Ogloszenie jest na stronie i terenowej wodociągów a nie N stronie internetowej gminy. No i czy Internet jest srodkiem przekazu bezpośredniego?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego żyjecie czy kombinujecie szybko spłacić kredyt zaciągnięty na kartonową lepiankę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ja zyje z handlu a moja lepianka jest z gazbetu wiec nie wiem o co tobie chodzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytajcie jakie parametry mają ujęcia wody dla Gdańska. https://www.sng.com.pl/ekologia/ujeciawody.aspx

Taka na przykład Osowa ma zbiorniki retencyjne o pojemności 2590 m3. W Osowej w 2016 roku było 15 tys. ludności.
Banino będzie miało od sierpnia/września 400 m3 na 10 tys. ludności. To rząd wielkości mniej niż w Osowej i to PO ROZBUDOWIE.

Gmina Żukowo musi przeznaczyć należyte środki na inwestycje infrastrukturalne!

Zgodnie z ostatnio opublikowaną propagandą Żukowo wydało 5 mln PLN w ciągu 4 lat na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody.
W tej chwili Gdmina Żukowo rewitalizuje centrum Żukowa za ponad 10 mln (zakup samych działek za 1,820 mln PLN), dofinansowanie unijne 7 mln - czyli ponad 3 mln PLN na tak istotne zadanie z własnego budżetu.
Nie jesteśmy Afryką i może sie to wydać dosyć dziwne, że potrzebujemy ujęć wody, ale kompleksowy program poprawy zaopatrzenia w wodę mógłby dostać więcej punktów przy ocenie wniosków o dofinansowanie unijne np. z uwagi na zapowieganie zjawiskom kryzysowym (to był między innymi powód otrzymania dofinansowania na rewitalizację Żukowa).

Ta gmina potrzebuje 50 mln PLN na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody, a nie 5 i nie w 4 lata a w rok!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do BGŻ. Rozporządzenie z dnia 10.06.18. Wprowadzam zakaz zakazywania. Suchy z Banina.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie 10 milionów wydaja na spichlerz który jest bardzo potrzeby hehe. Biemistrz w wcześniej byl radnym i o wszystkim wiedział wczesniej wiec jego tłumaczenie ze to poprzednicy jest śmieszne bo wczesniej jego burmistrzem byla onecny radny wiec od lat rządzi ta sama klicha!!! I mamy to co mamy. Czas na zmiany na ludzi bez układów....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

wlasnie jezdzi auto z sk zukowo i sprawdzaja kto podlewa hahaha

w zukowie nie maja wody to juz obsr*ni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pszennej brak wody
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej jest to, że o 19:30 woda je6, a 19:45 już nie... Słońce zachodzi i od razu wody brak, bo wszyscy ruszają do podlewania... A człowiek nie ma jak rąk umyć...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeden cwaniak tu dziś na forum wszystkim kazał lać i podlewać do oporu na złość Urzędowi, a nie pomyślał,że mieszkańców wk..wi tym sposobem. On leje, a matki nie mogą dzieci umyć....ale on leje...leje na wszystko. Egoistyczne i ignoranckie podejście by nie powiedzieć cham..kie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18

i bardzo dobrze mi z tym gosciu ;DDD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadawalbyś/Nadawałabyś się do CBŚ :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spokojnie, w komunikacie jest "zakaz podlewania ogródków działkowych, trawników, upraw polowych oraz napełniania basenów". Nie mam ani ogródka działkowego (mam przydomowy), nie mam trawnika, ani basenu, więc po rabatach leje się cały czas.
Nawet ze sformułowaniem odpowiedniego komunikatu mają problem. Szczególnie ubawiły mnie te "uprawy polowe". Jakiś rolnik podlewa pole wodą z wodociągu? Buhaha :D
Swoją drogą jakie są hipotetyczne konsekwencje złamania takiego zakazu? Podejrzewam, że żadne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

I na jakiej podstawie pracownik SK wejdzie na Twoją posesję? Nie mają służebności na nieruchomościach odbiorców. Nawet na spisywanie liczników powinni mieć służebności na naszych księgach. Wszystko na dziko, wodociąg położony 25 lat temu i dziwne, że teraz niedomaga. No zaskoczenie :-) I wszystkie yumbostady do rozwalenia bo nowe nitki wodociągu trzeba by położyć. Myślenie perspektywiczne żadnej władzy się nie udało.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mają chodzić po posesjach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo tą gminą rządzą amatorzy...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

amatorzy z zrzeszen kaszubskich albo ludzie oderwani od pluga
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wam mieszczuchom dać władzę to sprzedacie nas w piz..u jak w Warszawie np.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

tylko tam jest woda kanaliza etc a tu nie ma nic...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tu były pola, pastwiska, stawy, żwirownie torfowiska, łąki... Nie widzieliście gdzie się wprowadziliscie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

A co powiesz mieszkańcom Żukowa? Wczoraj nie mieli wody cały dzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiem, tam się urodziłem i wychowałem.Mam tam całą rodzinę. Nic im nie powiem tylko się solidaryzuję :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedni mieszkańcy Żukowa, nie mieli wody cały JEDEN dzień! A to że w Baninie 8 tys mieszkańców nie ma wody od miesiąca to jakoś nikogo w gminie nie obchodzi... Ciekawe czy beczkowozy podstawili wielkiemu państwu z miasta Żukowa...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nikogo nie zmuszał by tu zamieszkać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Inwestycja tzw spichlerza podciagnietego pod zabytek kosztuje gmine w rzeczywistosci 5,5mln wlasnych srodkow, czyli wiecej niz wydano na inwestycje wodociagowe w ciagu 4lat. Kolejne centrum tego i owego. Kolejny budynek do utrzymania..a ludzie bez wody w kranach. Teraz w planie biblioteka, kolejny gmach w Zukowie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje dla wszystkich bezmózgich użytkowników wodociągu projektowanego dla wsi o kilkuset zabudowaniach, którą najechały elity o niskiej zdolności kredytowej!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 27

I przez obecny brak wody wszyscy zarobią: hydraulicy, serwisy pralek zmywarek, szkółki drzew bo krzewy uschną i będą do usunięcia ,a kto zapłaci za to wszystko i jeszcze rachunek za wodę w terminie -My ze swojej kieszeni
I tak można pracować i płacić do us....j śmierci
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro gmina daje pozwolenia na budowy itp.powinna zabezpieczyć wszystko tak żeby działało bez zarzutu...poza tym wolę być o niskiej zdolności kredytowej niż tak żałosna i wyrafinowana osoba jak Pani...to świadczy o byciu bezmozgowcem który zawdzięcza wszystko tylko i wyłącznie rodzicom...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wodociąg projektowały organy samorządu, które zezwoliły na ten (jak sama piszesz) najazd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

juz zaczeliscie prace w Gminie ?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Też nie mam zamiaru tego zakazu przestrzegać...skoro gmina poprzez swych adwokatów potrafi łamać przepisy(podpisana umowe) mając zwykłych ludzi gdzieś...to ja też będę miał ich tam...gdzie oni mają mnie..
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Popieram. Mam gdzieś te zakazy, skoro woda "już się pojawia, jest" to korzystam na maksa, czyli ogródek jest podlany, pranie, sprzątanie itd. Szczerze? Place i wymagam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też płacę i wymagam, a przez wasze chamstwo i bezmyślność nie mogę się wykąpać po dializie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Przecież popadało w nocy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wczoraj cały dzień woda leciała w ogrodzie jak nie Brdzie parać to jutro tak samo.
Na pochybel władzy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dopóki jesteś zdrowy to sobie rób ten pohybel. Zobaczymy później jak będziesz prosił mieszkańców by nie zabierali całego ciśnienia, bo jesteś po dializie, spod skóry wychodzi sól i inne trucizny organizmu, które strasznie szczypią...cierpisz, ale nie możesz się umyć bo sąsiedzi na złość leją wodę na darmo i do oporu, by okazać frustrację Urzędowi, który i tak ma to gdzieś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dodam jeszcze, że wszystko rozumiem i jestem po waszej stronie. Winę ponoszą władze. Jednak proszę o troszkę empatii. Wszyscy jesteśmy poszkodowani więc nie róbmy jeszcze sobie na złość :-) Co to za podejście "płacę to wymagam,mam wodę więc leje do oporu "kij z resztą...?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

I tak oto władza samorządowa chcąc ukryć swoje wieloletnie zaniedbania jeszcze głębiej dzieli mieszkańców, zrzucając winę na "podlewających ogródki". Ludzie obudźcie się, płacimy za tę wodę - niezależnie od celu jej używania. Rozumiem, że w sytuacji kryzysowej trzeba znać priorytety, ale pierwotną przyczyną tego, że w ogóle trzeba te ograniczenia wprowadzać jest niewydolność istniejącej sieci!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze? Skoro mam wodę to z niej korzystam. Żadna empatia nie ma tu nic do rzeczy. Skoro widzę sąsiada za rogiem podlewajacego ogródek i mającego wszystko w d*pie, to ja mam się martwić? Też korzystam :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ktoś bronił rolnika podlewającego pole (oczywiście słusznie), że to nie kwestia ogródka, tylko żywność, ze to ma wpływ na cenę chleba potem itd. No i fajnie. Ale mój ogródek to też żywność. To moje pieniądze (sadzonki!) i moja kieszeń (ekologiczne warzywa, na których nie będę wydawać fortuny w sklepie). Więc sorry, ale będę podlewać, bo to nie moje widzimisię...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma powodu by bronić,bo mają swoje ujęcia i nie biorą wody z wodociągów
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

I o tym właśnie napisałem. Empatia ma dużo do rzeczy. Życzę zdrowia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinni w gminie Żukowo pozamykać wszystkie myjnie samochodowe jak mamy oszczędzać wodę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli komuś (mieszkańcom) ma pomóc rezygnacja z podlewania ogródków, to uważam wprowadzenie zakazu za zasadne (chociaż powinny być jakieś widełki czasowe, co by w nocy automatyka jednak mogła trochę ogródki odświeżyć).

Mam tylko nadzieję, że Burmistrz, Radni i reszta władzy nie będzie mimo zakazu swoich posiadłości również podlewać, bo w tej kwestii nie powinno być równych i równiejszych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy na ulicy Bajecznej w Baninie też jest problem z wodą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie przyszło ci do głowy, że może myjnie korzystają z zamkniętego obiegu wody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, na Bajecznej ostatnio częściej wody nie ma niż jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rolnik ma wlasna studnie glebinowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@MłodszaCórkaProboszcza: Nie, nie korzystają. Co to za pomysł w ogóle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jeśli ktoś posiada własne głębinowe ujęcie wody. Zakaz też niby obowiązuje.?
Pytam tylko dlatego, bo takie posiadam. Nie zgodziłem się na wodę gminną.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No a ujecie 'twoje ' i gminne nie bierze sie z tej samej warstwy wodonosnej ? I
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale problemem nie jest brak wody w ujęciu. Problemem jest niewydolna siec wodociągowa. Zbudowana na 1000 a nie na 10000 mieszkańców. Fizycznie są za małe przekroje rur.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sieć jest wydolna i przekroje dają radę. Gorzej jest jeśli zaczyna podlewać na raz o godzinie 18.00 2 tys. nieruchomości.
Lobby ogrodowe ma w D ... tych, którzy chcą dzieci umyć czy skończyć pranie przed 22.00.
Namawianie do obywatelskiego nieposłuszeństwa w sprawie zakazu podlewania uderza tylko w mieszkańców Banina, Rębiechowa czy Pępowa a nie w Gminę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak dzieci...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie :-) Sami sobie sr*my w ogródek. Gmina i tak ma to gdzieś :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak mówisz bo masz działkę 150m2 z czego 2/3 zajmuje dom i podjazd a pozostałą część taras więc co masz podlewać?
tu zawsze ludzie mieli ogrody, trawniki, uprawy przydomowe bo tu jest WIEŚ

tyle że blokowiska w polach nabudowali i tysiące nowych podłączyli
więc proszę się uzbroić w cierpliwość bo lepiej nie będzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To tylko część prawdy. Za mały przekrój rur odpowiada za zmniejszone ciśnienie (czasami aż do zaniku) w okresie zwiększonego poboru, ale przyczyna notorycznych wielogodzinnych przerw w dostawie to brak wody w ujęciu w Pępowie, awarie pomp / zasilania w przypadku ujęcia w Baninie oraz za mała w stosunku do zapotrzebowania pojemność zbiorników retencyjnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy odpowiedniej pompie ciśnienie mogłoby być utrzymywane.
Po za tym właśnie zmniejszanie średnicy rurociągu stosuje się aby utrzymać równe ciśnienie w najbardziej oddalonych punktach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to, czy w takim wypadku zakaz obowiązuje musisz zapytać w UG. Jeżeli rozumieć treść zakazu dosłownie - obowiązuje. Nie można jednak wykluczyć, że burmistrz tak samo zna się na języku polskim, jak na swoich obowiązkach i być może okaże się, że nie o to mu chodziło ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam napisano dla wszystkich odbiorców a nie mieszkańców. Mam swoje ujęcie to se z niego korzystać będę ile chcę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale na stronie Urzędu Gminy Żukowo nie ma żadnej informacji o zakazie podlewania.
By taki zakaz wydać, Burmistrz musi najpierw ogłosić stan "klęski żywiołowej".
Informacja o zakazie podlewania jest na stronie Wodociągów (skzukowo.pl), że jest to "zarządzenie Burmistrza". Nie ma żadnej informacji na stronie UG Żukowo że takie zarządzenie zostało wydane. Wydaje mi się że to nie jest oficjalna i prawidłowa ścieżka przekazywania zarządzeń do publicznej wiadomości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Burmistrz nie może ogłosić stanu klęski żywiołowej ekspercie. Stan ten wprowadzany jest przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia na wniosek właściwego wojewody lub z własnej inicjatywy. Tu masz link do zarzadzenia Burmistrza: http://www.zukowo.pl/Zakaz_podlewania,10,4935
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Młodsza córka proboszcza a Ty gdzie mieszkasz bo widzę ,że na forum Pępowo się udzielasz i Banino.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedys na drzwiach sklepów, słupkach wisiały kartki ZAKAZ PODLEWANIA teraz nic zero informacji. Starsi ludzie nie maja internetu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukajcie a znajdziecie. Ale choćbyś prosił i tak nie będzie Ci dane. Ze mną trzeba chodzić :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie: "wszystkich Odbiorców podłączonych do gminnej sieci wodociągowej na terenie gminy Żukowo." A więc, masz odpowiedź. Z własnego ujęcia możesz lać ile Ci pęcherz wytrzyma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i zakaz podlewania odwołany - w Żukowie już mają wodę, więc spokój...
http://www.zukowo.pl/Odwolanie_zakazu_podlewania,10,4946
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo sie ochlodzilo i deszcz padał dlatego.wystarczy 2 dni suszy i znowu bedzie zakaz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łaskawość Pana Burmistrza wzruszyła mnie do łez.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Baniniak a kiedy ten deszcz padał?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj,przedwczoraj rano.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raczej nie w Baninie, tutaj suchutko...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisałem 2 dni temu:
"Mam tylko nadzieję, że Burmistrz, Radni i reszta władzy nie będzie mimo zakazu swoich posiadłości również podlewać, bo w tej kwestii nie powinno być równych i równiejszych"

Może pomyśleli, że przy takim zakazie ich ogródki też powysychają no i odwołali zakaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znowu brak wody!!! (Ulica KP)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak to w Baninie - brak wcześniejszego komunikatu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Borowiecka, Klonowa tez nie ma wody :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślałem że ludzi w balona robi tylko latem,A tu zonk. Niedługo przestanę płacić za te rachunki i spłuczę kibel oazą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rubinowa sachara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam za byk Sahara ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Dębowej też sucho w kranach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na W , Z , KJ. Też nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od wczoraj nie ma wody już przed północą nie było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Lipowej tez brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miszewko brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niemożliwe... Przecież całą noc nie ma wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie beczkowozy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kryształowa brak wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nigdzie nawet nie ma zadnego komunikatu o braku wody
a do zdjecia w nowej przepompowni tak ładnie wszyscy sie pchali...zenada
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brzozowa też nie ma wody !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś z Państwa wie kiedy będzie woda? W Skład Żukowo telefon zajęty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzwoniłem. usunięcie awarii moze potrwac do 3 godzin.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.skzukowo.pl/awarie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, ciagle zajęte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3h jeszcze i ponoć mają usunąć awarię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiadomo ze kaszubi ciemny lud kapie sie raz na miesiac - to po co mu woda codziennie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

od polnocy brak wody na Ogrodowej .....czyli w nocy nie usuwali awarii mieli to gdzies....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

juz po wyborach..Szymkowiak sie nie uruchamia??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kolejowa od wczoraj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pierniczę, weźcie się ogarnijcie. To już nigdzie indziej na świecie nie dzieją się awarie?? Jak mieszkałem w Gdańsku to też zdarzało się, że nie ma wody, bo jakaś koparka uszkodziła rurę albo coś. Czy to jest powód aby wylewać żale na forum?? Nie ma wody przez parę godzin i już wiadro pomyj na wszystko i wszystkich.
Skoro Banino takie straszne, takie złe! Nie ma wody, nie ma dróg, skrzyżowanie do d*py, psy szczekają, koty sr*ją na trawniki, szambo śmierdzi, poprzebierane dzieci łażą po domach no tragedia!! Kurdę nikt Was tu na łańcuchami nie trzyma, wolny kraj, możecie mieszkać gdzie chcecie..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Może dla ciebie poranek bez wody to nie problem... W końcu to nie sobota co?
Problem w tym, że nie ma absolutnie żadnego komunikatu, co się stało i kiedy woda będzie. Jeśli zaś było to planowe wyłączenie, to brak ostrzeżenia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

nowe pompy nowa stacja uzdatniania wszystko nowe..w nocy raczej koparki nie kopia..to co się dziwisz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

widac ,ze ty wody rano by sie umyc nie potrzebujesz ...ale ty to nie reszta wioski :)... awaria jest od polnocy , wiec czemu dopiero rano za to sie zabieraja? A i jeszcze jedno ... sprobuj zadzwonic po 15 i zglosic awarie , to ci stroz odbierze telefon i powie ,ze nikogo juz nie ma ,bo tam tylko do 15 pracuja i nie ma serwisu 24H...wiec chyba cos nie tak jest z tymi wodociagami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jak nie ma komunikatu? Ciężko wejść na stronę ?
http://www.skzukowo.pl/213-awaria-w-stacji-uzdatniania-wody
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

komunikat pojawił się po 7.46 - po setkach telefonów
o tej godzinie musze być w pracy
raczej czysty i pachnący
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wstęga przecięta "miesiąc" temu. Sukces ogromny. Tyle tylko ,że medialny.
Do jednego działającego ujęcia wody podłączyli kolejnych odbiorców.
Jak widać i czuć doraźne działania ledwo na miesiąc wystarczyły.
Porażający brak planowania i beztroska.
Bez nowych ujęć wody takie sytuacje będą coraz częstsze.
Latem to dopiero będzie hydro zagadka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

rozumiem, że robiłeś audyt, czy tylko tak w wolnej chwili piszesz ładnie brzmiące zlepki?

kurcze to już awarii nie może być, bida jeżeli nie ma kogoś dostępnego 24h do napraw, to raczej powinno się zmienić, ale jak rozumiem już znasz przyczyny i jest to skutkiem niedawnej inwestycji... dobrze wiedzieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

btw z podlewaniem w lato to tak czy śmak będą jaja - bo średnio dom miesięcznie zużywa około 10m3 wody, a do podlewania ogrodu może pójść i 60-70m3/miesiąc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry