Widok
Poczytajcie jakie parametry mają ujęcia wody dla Gdańska. https://www.sng.com.pl/ekologia/ujeciawody.aspx
Taka na przykład Osowa ma zbiorniki retencyjne o pojemności 2590 m3. W Osowej w 2016 roku było 15 tys. ludności.
Banino będzie miało od sierpnia/września 400 m3 na 10 tys. ludności. To rząd wielkości mniej niż w Osowej i to PO ROZBUDOWIE.
Gmina Żukowo musi przeznaczyć należyte środki na inwestycje infrastrukturalne!
Zgodnie z ostatnio opublikowaną propagandą Żukowo wydało 5 mln PLN w ciągu 4 lat na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody.
W tej chwili Gdmina Żukowo rewitalizuje centrum Żukowa za ponad 10 mln (zakup samych działek za 1,820 mln PLN), dofinansowanie unijne 7 mln - czyli ponad 3 mln PLN na tak istotne zadanie z własnego budżetu.
Nie jesteśmy Afryką i może sie to wydać dosyć dziwne, że potrzebujemy ujęć wody, ale kompleksowy program poprawy zaopatrzenia w wodę mógłby dostać więcej punktów przy ocenie wniosków o dofinansowanie unijne np. z uwagi na zapowieganie zjawiskom kryzysowym (to był między innymi powód otrzymania dofinansowania na rewitalizację Żukowa).
Ta gmina potrzebuje 50 mln PLN na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody, a nie 5 i nie w 4 lata a w rok!
Taka na przykład Osowa ma zbiorniki retencyjne o pojemności 2590 m3. W Osowej w 2016 roku było 15 tys. ludności.
Banino będzie miało od sierpnia/września 400 m3 na 10 tys. ludności. To rząd wielkości mniej niż w Osowej i to PO ROZBUDOWIE.
Gmina Żukowo musi przeznaczyć należyte środki na inwestycje infrastrukturalne!
Zgodnie z ostatnio opublikowaną propagandą Żukowo wydało 5 mln PLN w ciągu 4 lat na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody.
W tej chwili Gdmina Żukowo rewitalizuje centrum Żukowa za ponad 10 mln (zakup samych działek za 1,820 mln PLN), dofinansowanie unijne 7 mln - czyli ponad 3 mln PLN na tak istotne zadanie z własnego budżetu.
Nie jesteśmy Afryką i może sie to wydać dosyć dziwne, że potrzebujemy ujęć wody, ale kompleksowy program poprawy zaopatrzenia w wodę mógłby dostać więcej punktów przy ocenie wniosków o dofinansowanie unijne np. z uwagi na zapowieganie zjawiskom kryzysowym (to był między innymi powód otrzymania dofinansowania na rewitalizację Żukowa).
Ta gmina potrzebuje 50 mln PLN na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody, a nie 5 i nie w 4 lata a w rok!
Dokladnie 10 milionów wydaja na spichlerz który jest bardzo potrzeby hehe. Biemistrz w wcześniej byl radnym i o wszystkim wiedział wczesniej wiec jego tłumaczenie ze to poprzednicy jest śmieszne bo wczesniej jego burmistrzem byla onecny radny wiec od lat rządzi ta sama klicha!!! I mamy to co mamy. Czas na zmiany na ludzi bez układów....
Spokojnie, w komunikacie jest "zakaz podlewania ogródków działkowych, trawników, upraw polowych oraz napełniania basenów". Nie mam ani ogródka działkowego (mam przydomowy), nie mam trawnika, ani basenu, więc po rabatach leje się cały czas.
Nawet ze sformułowaniem odpowiedniego komunikatu mają problem. Szczególnie ubawiły mnie te "uprawy polowe". Jakiś rolnik podlewa pole wodą z wodociągu? Buhaha :D
Swoją drogą jakie są hipotetyczne konsekwencje złamania takiego zakazu? Podejrzewam, że żadne.
Nawet ze sformułowaniem odpowiedniego komunikatu mają problem. Szczególnie ubawiły mnie te "uprawy polowe". Jakiś rolnik podlewa pole wodą z wodociągu? Buhaha :D
Swoją drogą jakie są hipotetyczne konsekwencje złamania takiego zakazu? Podejrzewam, że żadne.
I na jakiej podstawie pracownik SK wejdzie na Twoją posesję? Nie mają służebności na nieruchomościach odbiorców. Nawet na spisywanie liczników powinni mieć służebności na naszych księgach. Wszystko na dziko, wodociąg położony 25 lat temu i dziwne, że teraz niedomaga. No zaskoczenie :-) I wszystkie yumbostady do rozwalenia bo nowe nitki wodociągu trzeba by położyć. Myślenie perspektywiczne żadnej władzy się nie udało.
Inwestycja tzw spichlerza podciagnietego pod zabytek kosztuje gmine w rzeczywistosci 5,5mln wlasnych srodkow, czyli wiecej niz wydano na inwestycje wodociagowe w ciagu 4lat. Kolejne centrum tego i owego. Kolejny budynek do utrzymania..a ludzie bez wody w kranach. Teraz w planie biblioteka, kolejny gmach w Zukowie.