Widok

Buczenie na Wzgórzu

Witam

Czy Wy też słyszycie takie tępe buczenie/wycie ? Wydaje mi się,że to wyją tak klimatyzatory z CH Riviera. Nie da się normalnie siedzieć w mieszkaniu bez włączonej muzyki czy czegokolwiek zagłuszającego to wycie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a nie jest to odgłos budowy nowego peronu kolejki przy stadionie ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W zeszlym tygodniu pisalem maila do CH Riviera z dosc obszernym materialem wideo obrazujacym ten problem. Nijaka Pani Monika Bobel napisala, ze dziekuje za informacje i ze "niezwolcznie" zajma sie tym problemem. Pomyslalem sobie, fajnie, udalo sie po cywilizowanemu. Jednak informacje znalezione w sieci nie napawaja optymizmem http://m.trojmiasto.pl/tv/Na-Wzgorzu-Sw-Maksymiliana-wyja-dmuchawy-10270.html ... Podejrzewam, ze bez zbiorowej afery w UM sie nie obejdzie...

Tu pare krotkich filmow:
https://www.youtube.com/watch?v=2VBWl10k2mQ
https://www.youtube.com/watch?v=df_FqkdWOwg
https://www.youtube.com/watch?v=tm2b5_tCnMM

To tylko namiastka, halas w rzeczywistosci jest koszmarny. Od poniedzialku do niedzieli. Od rana do poznego wieczora...

Moze da sie to naglosnic, walkujac problem ostro na ich profilu Facebookowym? Ja niestety takowego nie posiadam, zatem nie mam nawet jak tego rozpoczac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Redlowie tez jest to wyraznie slyszalne (pracuje w PPNT, jak wychodze na papierosa to slychac od razu), w Srodmiesciu od strony UM zreszta tez. Podejrzewam, ze znajdzie sie sporo osob, ktore beda chetne stawic temu czynny opor. W wiosne/lato, przy otwartych oknach, to bedzie istny koszmar.

Rzucilem posta rowniez do podforum Redlowa http://forum.trojmiasto.pl/Nieustanny-odglos-wyciabuczenia-t721933,5,23.html?hl=12486156.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem w dniu zakładania tego tematu do redakcji i Pan Naskręt obiecał przyjrzeć się sprawię.Zobaczymy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam na Biskupa Dominika i faktycznie ciągle słyszę to buczenie. Narazie zamykamy okna ale co będzie jak zrobi się cieplej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego trzeba dzialac :) Ja ze swojej strony proponuje napisac na adresy biuro@centrumriviera.pl i biuro@mayland.pl w tej sprawie. Chociaz wczoraj i dzis jest wzglednie cicho, zatem moze rzeczywiscie cos sie ruszylo. Pytanie tylko na jak dlugo. Oby na dobre :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem do nich w tej sprawie, ale nie dostalem żadnej odpowiedzi, no ale jest cicho :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jest! Oby tak zostalo, czas pokaze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i klops. Znowu buczenie I huczenie czy jakkolwiek to nazwac. U mnie na pograniczu redlowa i wzgorza nawet przy zamknietych oknach slychac. Jak to tak moze byc, przeciez to prawie centrum miasta a odglosy jak na dzielnicy przemyslowej... na pewno to riviera bo niedawno tam bylem wieczorem i slyszalem ten sam dzwiek. Zgadzam sie ze trzeba cos z tym zrobic i to zdecydowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem do kilku osób z rady miasta,zobaczymy...
Nie ma to jak być ponad prawem jako moloch dla mas...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do kogo? Moze powinnismy napisac indywidualnie do tych samych osob, aby dotarlo, ze problem dotyka wielu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bien.andrzej@wp.pl
biuro_rady_miasta@gdynia.pl
tadszem@wp.pl
sekr.a@gdynia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam na Płycie Redłowskiej i drugi dzień Buczyński tak że w mieszkaniu przy zamkniętych oknach słychać. Mi już głową pęka, dlatego dzwoniłam na policję w Redłowie. Gdyby dostali więcej zgłoszeń to może potraktują to poważnie. Za chwilę napiszę też maila i wyślę do wszystkich radnych miasta którzy na stronie miasta podali maile.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

* drugi dzień buczenia (ach te komórki same poprawiające)

a tu jest lista mailingowa:
j.zielinska@gdynia.pl, bien.andrzej@wp.pl, beataszadziul@wp.pl,
irek_b@poczta.fm, m.belbot@gmail.com, borski@op.pl, marikadomozych@wp.pl,
patryk.felmet@gmail.com, kamilgoral@onet.pl, seba.j@wp.pl,
klodzinski.jaroslaw@wp.pl, mirkrol@gmail.com, ewakrym@op.pl,
bogdan@krzyzankowski.pl, pawel@stolarczyk.pl, danutastyk@tlen.pl,
tadszem@wp.pl, s.szwabski@gdynia.pl, mariolacichowska2014@wp.pl,
m.wagner@gdynia.pl, mwol@wp.pl, jew1@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co powiedzieli na policji? Chciałem na SM dzwonić, ale dałem spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ponownie !

Mamy finał w sprawie !

Dostałem odpowiedź z Wydziału Środowiska.

"Szanowny Panie
W związku ze skargą na hałas emitowany przez C.H. Riviera Wydział Środowiska UM Gdyni informuje, że na skutek naszych interwencji C.H. Riviera na przełomie kwietnia i maja br. wykonała szereg prac skutkujących zmniejszeniem hałasu emitowanego do otoczenia przez wentylatory oddymiające usytuowane na dachu obiektu (zainstalowano m.in. wyłożone materiałem dźwiekochłonnym skrzynie na wylotach kanałów wentylacyjnych, oraz skierowano ujście dźwięku w stronę przeciwną do krawędzi dachu, tj. w stronę przeciwną do zabudowy mieszkaniowej przy ul. Biskupa Dominika). Dodatkowo, na wylotach skrzyń zainstalowano kulisy tłumiące dźwięk oraz poprawiono mocowanie wentylatorów i kanałów do konstrukcji wsporczej.
Przeprowadzone w dniu 14.06.2017r. pomiary hałasu, nie wskazały przekroczenia dopuszczalnego poziomu dźwięku określonego w Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U.2014.112 j.t.). Raport badań wskazał, że przy najwyższej kondygnacji zabudowy mieszkaniowej przy ul. Biskupa Dominika 27 poziom hałasu LAeqD wynosi w porze dziennej w trakcie funkcjonowania obiektu 46,4 dB, zaś w porze nocy LAeqN = 44,2 dB, przy poziomach dopuszczalnych wynoszących odpowiednio LAeqD = 55 dB oraz LAeqN = 45 dB.
Wprowadzone modyfikacje powinny skutkować brakiem wpływu C.H. Riviera na stan klimatu akustycznego.
Z poważaniem
Bartosz Frankowski
Naczelnik Wydziału Środowiska"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety znowu słychać denerwujące buczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczywiscie cos znow jest na rzeczy, 21.08 godzina ~22:00.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buczy, 10.09, przed godzina 21.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buczało cały weekend
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wzgórze św. Maksymiliana

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Biedronka ul. Bema (9 odpowiedzi)

Czy ktoś wie kiedy jest otwarcie Biedronki na ul.Bema w byłej Hali sportowej??

do góry