Widok

Budżet Obywatelski 2016 - projekt dla naszych osiedli

Karczemki Temat dostępny też na forum:
Dzisiaj rusza głosowanie na projekty, które mają być zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku zmienione zostały zasady zgłaszania i głosowania na projekty. W szczególności (w końcu!) okręgi zostały ograniczone do Dzielnic i nie musimy konkurować z projektami zgłoszonymi na wielkich osiedlach czy na prężnej Osowie.

W tym roku dzielnica Kokoszki otrzymała pulę 200 tysięcy na swoje projekty. Nie jest to dużo i pewnie każdy pojedynczy projekt skonsumowałby całą kwotę, ale w ten sposób wiele z projektów nigdy nie doczeka się realizacji.

Zamiast więc konkurować miedzy sobą, połączmy siły i wspólnie skorzystajmy z tych pieniędzy!

Zagłosujmy na projekt, który przyniesie korzyść wszystkim trzem największym osiedlom naszej dzielnicy:
"3 tereny rekreacyjne na 3 osiedlach dzielnicy Kokoszki: park w Karczemkach (ul. Azaliowa), park w Kiełpinie Grn. (ul. Goplańska) i siłownia w Kokoszkach przy obecnym placu zabaw (ul. Osiedlowa)."

Projekt ten zakłada, że większość mmieszkańców naszej dzielnicy chociaż w jakiejś części skorzysta z Budżetu Obywatelskiego, gdyż w wyniku realizacji tego projektu miałyby powstać:

1) w Karczemkach i w Kiełpinie - dwa, uzgodnione z mieszkańcami, projekty przyszłych parków rekreacyjnych, tj. przy ul. Azaliowej naprzeciwko nowej szkoły oraz przy ul. Goplańskiej obok stawku, wraz z wykonaniem niezbędnych prac porządkowo-niwelacyjnych oraz przygotowaniem alejek,
2) w Kokoszkach - siłownia zewnętrzna przy obecnym placu zabaw na ul. Osiedlowej

W kolejnych latach, z różnych budżetów (także Obywatelskich) można byłoby doprowadzić do zaistnienia tak oczekiwanych przez nas większych terenów rekreacyjnych z placami zabaw, alejkami, ławkami, miejskimi grillami, etc.
Tutaj pole do popisu miałyby Stowarzyszenia czy Rada naszej Dzielnicy - ale najpierw trzeba wykonać projekt.

Jeszcze raz zachęcamy do głosowania na WSPÓLNY projekt nr 2 na liście projektów dla Kokoszek!

* Głosowanie na projekty trwa od 14 do 27 września 2015 r.
* Głosowanie na projekty odbywa się WYŁĄCZNIE drogą elektroniczną.
* Głosować można poprzez dedykowaną stronę Urzędu Miasta lub w wydzielonych punktach konsultacyjnych (np. w placówkach Urzędu Miasta lub - popołudniami - w szkole na Azaliowej.
* Każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie PIĘĆ głosów na projekty dzielnicowe i JEDEN głos na projekty ogólnomiejskie.
* Na projekty dzielnicowe można głosować na rzecz DOWOLNEJ dzielnicy (np. mieszkaniec Osowy może zagłosować na nasz projekt ;-)
* Głosami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny (przyznając np. wszystkie pięć głosów jednemu projektowi).
* Wyniki głosowania ogłoszone zostaną przez Urząd Miasta do 30 września 2015 r.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy projekt parku przy ulicy Azaliowej przewiduje również parking dla rodziców odprowadzających dzieci do szkoły ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Projekty Parków zostaną opracowane i uzgodnione z mieszkańcami właśnie w efekcie realizacji Budżetu Obywatelskiego!
To od nas zatem zależeć będzie, jak będą miały wyglądać Parki i czy np. będą obejmować parkingi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
I wszystko jasne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem z kim byly te ustalenia ale ja nie zgadzam sie na park rekeacyjny przy ulicy Azaliowej naprzeciwko szkoly, i bede robil wszystko aby uniemozliwic budowe tam parku.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18
Sam pomysl, zeby wszystkie osiedla podzieliły się budżetem i żeby każde coś dostało jest ciekawy i... mi się osobiście podoba.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest to rezerwa terenowa własności miasta, przeznaczona właśnie pod teren rekreacyjny, która została też uwzględniona w studium terenów rekreacyjnych kokoszek mieszkaniowych 2014, opracowanego przez biuro rozwoju gdańska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dla parku, ale bez placu zabaw dla dzieci!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
http://kielpinogornerazem.blogspot.com/2015/09/czy-mobilizacja-mieszkancow-zakonczy.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego nie ma opcji "nie" dla danego projektu...
Ja osobiście nie zgadzam się na park przy Azaliowej i zrobię wszystko aby ten projekt upadł... wystarczy kilka zastrzeżeń i chociażby kilka podpisów sąsiadujących mieszkańców terenu na którym by miał powstać park.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
A tak z ciekawości zapytam sie, czemu Pan jest przeciwko skwerowi przy Azaliowej? Chyba jednak lepiej mieć park niż parking pod oknem. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie ze nie.... teraz mam ciszę i spokój wieczorem... aaa tak jak będzie park nie wiem czy wieczorami nie będzie przesiadywala zbuntowan mlodziez na ławkach itp. Itp.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Panie jano , myślę że w takiej sytuacji pan zagłosuje za parkingiem; )na Azaliowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto wiedzieć, że są na osiedlu tacy ludzie, jak Pan. Dla których czubek własnego nosa jest najważniejszy. Mam tylko nadzieję, że jest Pan wyjątkiem potwierdzającym regułę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
W tygodniu od rana do godz. 16 parking jest praktycznie cały zastawiony. ... ciekawe gdzie by zaparkowali te wszystkie auta jak by był tam park....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
A gdzie jest mowa o likwidacji parkingu?
Proszę nie szukać kolejnych nietrafionych argumentów na obronę swojego stanowiska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Parkingu. ? to pole z kamieniami wysypujacymi się na chodnik i ulicę nazywa się parkingiem? To raczej tymczasowe miejsce które ma zastąpić parking chyba. ....i budżet nawet tego nie przewiduje a warto by było tam zrobić porządny parking
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://s-trojmiasto.pl/download/WYNIKI%20GlOSOWANIA.pdf

W powyższym linku są wyniki budżetu obywatelskiego. Wygrał program trzech placów :) Oby jeszcze zostały zrealizowane. Teraz miasto musi je wybudować czy nie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
MUSI MUSI !!! SUPER ! :D

Mieszkańcy czekają jeszcze żeby Rada Dzielnicy Kokoszki rozwiązała pozytywnie problem komunikacyjny na naszych dzielnicach
https://www.facebook.com/NIE-dla-zmiany-trasy-autobus%C3%B3w-167168-1640661696179158/timeline/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz projekt "3 tereny rekreacyjne dla 3 osiedli dzielnicy Kokoszki" zwyciężył w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim!

Wyniki głosowania dostępne są na stronach Urzędu Miasta Gdańska, warto jednak zaznaczyć, że uzyskał on 3. w kolejności liczbę głosów w całym Gdańsku = 4002 !
Oznacza to, że cała pula pieniędzy przeznaczona na projekty w Kokoszkach, tj. 200 000 zł przypadnie naszemu WSPÓLNEMU projektowi.

Mieliśmy też jedną z najwyższych frekwencji, bo na wszystkie projekty z Kokoszek oddano w sumie 6802 głosy. Co stawia nas na 7 miejscu wśród 34 okręgów/dzielnic!

Co oznacza zwycięstwo tego projektu? To, że w 2016 roku Urząd Miasta:
- doprowadzi do uzgodnienia z mieszkańcami i opracowania planów terenów rekreacyjnych w Karczemkach i Kiełpinie oraz rozpocznie pierwsze prace porządkowo-niwelacyjne i budowlane (czyli te, które zmieszczą się w budżecie)
- wybuduje siłownię w Kokoszkach

Pozdrawiamy!
Stowarzyszenie "Kreatywnie dla Kiełpina"
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy tzn że nie będzie tam parkingu?! Gdzie będą parkować samochody?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Park zostanie zrobiony chyba za parkingiem, czy się mylę ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo w projekcje nie widzę parkingu, to będzie katastrofa, rodzice dzieci ze szkoły nie będą mieli gdzie parkować, czy ja i mieszkanka mylimy się???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trzeci wpis od góry jest odpowiedzią na Wasze pytania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma opcji zeby zlikwidowali ten parking.... projekt ma byc uzgadniany jeszcze z mieszkancami a z tego co mi wiadomo to ci ktorzy maja najwiecej do powiedzenia, czyli mieszkancy zoltego szeregu sceptycznie podchodza do parku w owym miejscu i wcale bym sie nie zdziwil jak przyblokuja ta inwestycje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
A nie lepiej ten park zrobić za domem seniora i przychodnia?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaaaaasne :)))))))))))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jak mieszkancy żółtych bloków wolą mieć kolejne żołte bloki za swoimi a może wolą mieć kolejne blokowiska city housa ? ;/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok widzę, ale kiedy będą te ustalenia. ? będą plakaty na osiedlu np?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i kiedy zaczną się te prace, bo na razie nic z tego budżetu obywatelskiego w realu nie widać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie nerwowo :-) Wszystko idzie zgodnie z planem...
Bez projektu - ani rusz. Projekty Karczemek i Kokoszek są już gotowe, a projekt Parku w Kiełpinie ma być gotowy do końca sierpnia,
Na początku września DRMG ustali zatem na co starczy jeszcze w tym roku pieniędzy, ale miejmy nadzieje, że alejki powstaną (a w Kokoszkach silownia).
W Kiełpinie jest jeszcze spory problem z usunięciem słupów energetycznych, bo wg Energi kosztować to może kilkadziesiąt tysięcy zł (!).
Coś się jednak napewno wydarzy, bo miasto MUSI te pieniądze wydać na cele wynikające z projektu i to w tym roku.

Warto jednak też pamiętać że w TEGOROCZNYM BO2017 (głosowanie już 12-26 września) w Kokoszkach jest tylko 1 projekt - kontynuacja prac związanych z Parkami. A poniważ projekty architektoniczne już będą, to w przyszłym roku pozostaną już tylko prace budowlane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W środę 13 stycznia, w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska odbyło się spotkanie na temat realizacji projektu "3 tereny rekreacyjne na 3 osiedla dzielnicy Kokoszki".
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy DRMG oraz współautorzy projektu, będący jednocześnie członkami Stowarzyszenia Kreatywnie dla Kiełpina i Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki, a także Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki.

Na spotkaniu omówiono i uzgodniono sposób realizacji projektu, a w szczególności:

KOKOSZKI:
- w zakresie siłowni w Kokoszkach, umiejscowionej obok istniejącego placu zabaw, DRMG przedstawi mieszkańcom listę z propozycjami urządzeń, oczekując wskazania urządzeń, które miałyby zostać zainstalowane. Po wyborze urządzeń, DRMG uruchomi procedurę zmierzającą do zakupu, instalacji urządzeń i zgłoszenia robót budowlanych.
- wątek siłowni jest odrębny od dwóch pozostałych Parków i jego realizacja już się rozpoczęła.

KARCZEMKI:
- w zakresie obu Parków rekreacyjnych w Kokoszkach i Kiełpinie uzgodniono, że wybrany zostanie jeden projektant, który wykona projekty obu parków w docelowym zakresie. Oba projekty będą musiały uwzględniać możliwość etapowania prac wykonawczych. DRMG przewiduje, że projekt powinien być gotowy do połowy roku, wówczas na jego podstawie można byłoby występować z projektem kontynuacji prac w obu parkach w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.
- w związku z brakiem MPZP obejmującego grunty przyszłego parku w Karczemkach, DRMG wystąpi o "Decyzję o lokalizacji celu publicznego", która stanowić będzie formalną podstawę do prac wykonawczych na terenie przyszłego parku. Jej uzyskanie może być niestety procesem czasochłonnym i może potrwać do kilku miesięcy.
- teren parkingu przed Pozytywną Szkołą na Azaliowej jest wyłączony z obszaru, który będzie obejmować projekt parku w Karczemkach.

KIEŁPINO GRN:
- zwarta przez Urząd Miasta umowa dzierżawy gruntów, na którym ma zostać zlokalizowany Park w Kiełpinie Grn. zostanie rozwiązana.
- DRMG poinformowało o wystąpieniu do Energi z wnioskiem o usunięcie słupów energetycznych istniejących na terenie przyszłego parku.
- Mieszkańcy Kiełpina przedstawili ograniczenia terenowe oraz inspiracje, które powinny zostać uwzględnione na etapie projektowania, sugerując wyodrębnienie na terenie przyszłego parku strefy dzieci starszych, strefy sportu, zagospodarowania stawu i montaż pomostu oraz wydzielenie placu na imprezy okolicznościowe.
- projekt Parku uwzględniać będzie wykonany w 2016 r staraniem Stowarzyszenia Kreatywnie dla Kiełpina plac zabaw dla małych dzieci.

Po opracowaniu projektów, DRMG zorganizuje kolejne spotkanie, w celu ustalenia jaki ich zakres ma zostać zrealizowany na obu osiedlach w 2016 roku.

Pozrdrawiamy,
współautorzy projektu ze Stowarzyszenia Kreatywnie dla Kiełpina i Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdyby tak zrobić jakieś dojście (nie wiem tunel, kładkę) do zbiornika koło PKMki ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt tunelu czy kładki to kwoty w okolicach pojedynczych milionów złotych, a budżet obywatelski dla Kokoszek to 200 tysięcy. Nie ma też szans, żeby zwyciężyć w głosowaniu na projekty ogólnogdańskie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ta ścieżka nie łączy Karczemek ze zbiornikiem?
http://www.gdansk.pl/urzad/nasze-miasto,512,44237.html

PS. Jakby się link nie wkleił to proszę poszukać "Zbiornik Kiełpinek z nową ścieżką" - jest info na stronach Urzędu Miasta Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łączy, łączy, ale jest to dodatkowe 700 metrów, które trzeba przeczłapać. Mimo wszystko, lepszy rydz niż nic ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
śmiech na sali. Kasa wydana w błoto na to przejście. Bez niego równie dobrze można było przejść bliżej kościoła czy końca działek.
Przejście powinno zostać zrobione w miejscu gdzie są schody!!!
Dzięki temu ludzie mieli by bliżej też do stacji PKM
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Śmiech na sali? Kasa w błoto? Odważne sformułowania. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale jest przynajmniej możliwość dojścia do zbiornika bez brodzenia w błocie, wspinania się na nasyp, że już o bieganiu przez tory nie wspomnę. No i da się przejść z wózkiem.
Natomiast nie można tego traktować jako rozwiązania docelowego, ale sprawa rozbija się o kasę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
zgadzam się z przedmówcą. Na wysokości schodów powinna zostać zrobiona kładka. Było by to rozwiązanie idealne, raz a porządnie. Ludzie mieli by bliżej do pkm. Koszt pewnie nie był by sporo większy, niż budowanie tymczasowej ścieżki ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
W którą stronę mam się kierować, by trafić na ścieżkę gdy jestem przy szkole ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za nowym przedszkolem w prawo, w stronę działek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od sklepu na Różanym Stoku w dół przy 7 Dębach cały czas na dół
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
... i przez tory PKM-ki. Potem w prawo i już jesteś na placu zabaw przy zbiorniku retencyjnym.
Jeśli nie chcesz przeskakiwać przez tory to... skręcasz w lewo, jak prowadzi ścieżka (jeszcze jesienią były"znaki") i idziesz tą ścieżką aż do przejścia pod torami. Jakiś kilometr drogi trzeba nadłożyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
i przejście przez beznadziejną metalową kładę po której mój pies boi się przejść. Niestety jest dużym psem i nie mogę mu pomóc biorąc go na ręce. A każde przejście wiąże się z bólem. Źle to wymyślili....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mój pies biegnie rozpędzony bo to super miejsce na spacer
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ile zajmuje dojście do peronu tym "skrótem". Obchodzenie całego Ałszana to z Naszego osiedla jakieś 30min trzeba poświęcić. Można też się "puścić" ze skarpy za Norauto, ale na pewno nie o tej porze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ze 40 min....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aż tak daleko? Po przejściu przez tory idziemy już wzdłuż torów cały czas czy jeszcze gdzieś zakręcamy? Jest przejście obok torów pod mostem (obwodnica)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z bloku na Jaśminowym Stoku (59-61) do samej stacji 13 minut szybkim krokiem (po śniegu, było ślisko). Oczywiście przez tory PKM-ki :)
Niestety teraz gdy jest odwilż to ta drogę można pokonać tylko w gumowcach. Drogę pokonam w w godzinach przedpołudniowych, nie wiem jak wygląda oświetlenie, ale po zmroku jest chyba ciemno jak w...
Idąc z osiedla do PKM-ki brniesz w błocie, ale jak zejdziesz z torów to jest już piękny chodniczek (spacerownik) do samej stacji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ten "skrót" to jakaś pomyłka. "Polecam" spacer z wózkiem po tych pochyleniach i nawierzchni ścieżki.
Szczerze.. to lepszej jakości dojście, chociaż może nie szybsze jest przy Auchan.. Mam wrażenie, że dojście zrobione dla mieszkańców "na odczepnego" :-(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Słuchajcie ta cała spółka PKM to jakaś pomyłka pytałem ich o przejście z naszego osiedla to mnie kierowali do SKM lub do marszałka a od czego oni tam k... są nie odpuściłem i poprosiłem o rozmowę z kierownikiem tego bałaganu , zjawił się po 25 min zadałem mu pytanie czemu nikt nie zrobił przejścia z karczemek do przystanku Kielpinek w odpowiedzi usłyszałem że w tym miejscu wcześniej nie było przejścia zapytałem go z kad ma takie informacje bo nasypu wcześniej też nie było uzyskałem kolejna odpowiedź ze pytali władze naszego osiedla w fazie projektowania i to one nie udzieliły chęci współpracy dotyczące przejść pod torowiskiem nawet pokazał mi projekt więc to nasze władze dały d.... i teraz niech oni nam zrobią dojście bo to przez działki to porażka jakąś ale co się dziwić ratował swój stołek radny dzielnicy .Myślę moi drodzy sąsiedzi chyba czas na zmiany
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
O wszystkich tych faktach od dawna wiadomo. Poza, oczywiście, teorią o radnym dzielnicy, której komentował nie będę.

http://ibedeker.pl/relacje/pomorska-kolej-metropolitalna-a-problem-mieszkancow-kokoszek/

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zbiornik-retencyjny-na-Karczemkach-Nowe-miejsce-wypoczynku-ale-jak-tam-dojsc-n92712.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co ten cały budżet obywatelski??? Gdzie jest Park przy Azaliowej gdzie teraz jest parking przy śmiesznej szkole????To jedna wielka ściema. Miał być park a dalej jest parking szkolny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Uwzględniając, że rok 2016 mamy od półtora miesiąca, to trzeba mieć spore problemy ze sobą, żeby się dziwić, że park jeszcze nie powstał.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
~mieszkaniec .... i znów piepr.$%^&..e patologiczne działki ... nie da sie ich jakos pozbyc??? W Gdyni np. są plany na wysiedlenie ludzi z działek z tym ze tam jest taki plus ze działki sa na Redłowie co za czym idzie raczej na prestiżowym terenie ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działki były tu pierwsze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
I już dawno powinny zniknąć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
We wtorek 16 lutego, w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska odbyło się kolejne spotkanie na temat realizacji projektu "3 tereny rekreacyjne dla 3 osiedli dzielnicy Kokoszki".

DRMG przedstawiło wyniki zapytania ofertowego skierowanego w styczniu i lutym do projektantów krajobrazu.
Niesety wszystkie otrzymane oferty znacznie przekraczały założony budżet, który miałby być przeznaczony na etap projektowania Parków.
W związku z tym wybór projektanta zostanie powtórzony.

Dodatkowo ustalono, że zakres projektów zostanie rozszerzony.
Oprócz projektów parków na Karczemkach oraz w Kiełpinie, opracowana zostanie także koncepcja zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej w Kokoszkach, wskazująca położenie siłowni oraz ewentualnych przyszłych elementów parku.

Przewidywany przez DRMG termin złożenia ofert w powtórzonym postępowaniu to koniec marca.

Pozrdrawiamy,
współautorzy projektu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z zapowiedziami z lutego, 18 marca 2016r w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska odbyło się kolejne spotkanie na temat realizacji projektu "3 tereny rekreacyjne dla 3 osiedli dzielnicy Kokoszki".

DRMG przedstawiła pracownię architektoniczną, której w wyniku powtórzonego konkursu ofert powierzone zostało wykonanie wszystkich 3 projektów. Jest to "Pracownia EMKA" z Gdyni.

Termin realizacji Projektu terenu rekreacyjnego w Kokoszkach ustalony został na 30 czerwca, natomiast dla Projektu parku w Kiełpinie - jako obszerniejszego - na 31 sierpnia br.
Projekt dla Kokoszek jest na razie przewidziany na 30 czerwca, ale w związku z brakiem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i koniecznością wystąpienia o warunki zabudowy - być może zostanie przedłużony także do 31 sierpnia.

W najbliższych dniach Wykonawca dokona wizji lokalnej wszystkich 3 terenów i rozpocznie, w konsultacji z autorami projektu BO, prace projektowe.

W toku spotkania DRMG poinformowało, że w ramach Projektu parku na Karczemkach, Wykonawca opracuje także projekt parkingu przed szkołą na Azaliowej, gdyż leży on na tej samej działce. Niemniej samo wykonanie parkingu nie wchodzi w zakres projektu BO i sfinansowane zostanie ze środków własnych Urzędu Miasta, w żaden sposób nie obciążając budżetu projektu BO.

Istotną komplikacją w realizacji parku w Kiełpinie okazały się natomiast istniejące słupy energetyczne. W odpowiedzi na wniosek DRMG, ENERGA nie wyraziła zgody na na ich usunięcie na własny koszt, bardzo wstępnie szacując wartość niezbędnych prac na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Sposób i możliwość usunięcia słupów energetycznych bedą dalej wyjaśniane.

Pozdrawiamy,
autorzy projektu "3 Tereny Rekreacyjne..."
oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy Kokoszki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drobna korekta ;-)

Projekt dla KARCZEMEK jest na razie przewidziany na 30 czerwca, ale w związku z brakiem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i koniecznością wystąpienia o warunki zabudowy - być może zostanie przedłużony także do 31 sierpnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt ważny z Energi nie mieszka w Kielpinie?
?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedy się doczekamy przejścia do przystanku PKM Kiełpinek i na rekraacyjne miejsce wokół zbiornika retencyjnego. Dookoła za Auchan jest bardzo daleko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież już jest takie przejście :) ale na PKM nie opłaca się tamtędy chodzić...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
20 kwietnia w siedzibie Gdańskich Melioracji Sp. z o.o. odbyło się spotkanie nt. możliwego włączenia się gdańskiej spółki w prace zmierzające do powstania Parków w Kiełpinie i Karczemkach.
Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu, przedstawiciele spółki potwierdzili swoje wcześniejsze zapowiedzi i włączą się czynnie w ten proces, za co należą im się ogromne podziękowania!

Wstępnie uzgodniono, że staraniem Gdańskich Melioracji oczyszczony i umocniony zostanie brzeg stawku w Kiełpinie, na którym wykonany zostanie także mały pomost. Rów odwodnieniowy prowadzący od ul. Goplańskiej do stawku zostanie zastąpiony rurą i zasypany, możliwe także, że uda się także wykonać podstawowe odwodnienie pozostałej części terenu.

Natomiast na terenie przyszłego parku w Karczemkach pogłębione zostaną istniejące rozlewiska/kałuże, tak aby skutecznie zbierały wodę z pobliskiego terenu. Brzegi powstałych w ten sposób zbiorników zostaną umocnione, co w efekcie doprowadzi do powstania małych, ale atrakcyjnych oczek wodnych.

Zaangażowanie Gdańskich Melioracji jest zresztą już widoczne - już ruszyły pierwsze prace przy stawku w Kiełpinie!

Pozdrawiamy,
autorzy projektu "3 Tereny Rekreacyjne..."
oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy Kokoszki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na fecebookowym profilu Rady Dzielnicy Kokoszki umieszczono projekty zagospodarowania terenów rekreacyjnych:

https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1011873052224007&id=164802906931030
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgodnie z umową zawartą miedzy DRMG a Pracownią Architektoniczną EMKA, 31 sierpnia 2016 upłynął termin przekazania ostatniego z 3 projektów Parków rekreacyjnych w dzielnicy Kokoszki, z czego Pracownia się wywiązała.
Z ostatecznymi wersjami Projektów można się zapoznać na stronach Stowarzyszenia: http://kreatywniedlakielpina.pl
W najbliższych dniach w DRMG zapadnie też decyzja dotycząca tego, co jeszcze uda się w tym roku wykonać w ramach dostępnych pieniędzy z BO2016.

Przypominamy także, że już za tydzień rusza głosowanie do kolejnej edycji BO2017, w ramach której zgłoszony został projekt kontynuacji prac nad 3 Parkami! Dzięki tym funduszom udałoby się wykonać (w większości) prace wynikające z projektów. Do wygrania jest 230.000 zł!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kiełpino Górne

Ekosfera (12 odpowiedzi)

Otoczenie inwestycji to jednorodzinna zabudowa oraz pełne zieleni tereny. Takie sąsiedztwo...

do góry