Widok

Centralne ogrzewanie

Witam!
Mieszkam w mieszkaniu komunalnym z piecowym ogrzewaniem.
Chciałbym założyć centralne ogrzewanie i wiem że sąsiedzi z kamienicy też są chętni. Po drugiej stronie ulicy stoi blok, w którym na 100% jest CO. Tak sobie myślę, że "pociągnięcie" rur z tego bloku to nie problem, tylko pewnie zalatwianie tego w urzędach może być kłopotliwe.
Czy ktoś może mi doradzić do kogo się z tym udać, jak to można załatwić?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też bym była zainteresowana centralnym...Trzeba popytać w Adminisie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
również byłabym zainteresowana c.o. gdyz to codzienne palenie w piecu zajmuje bardzo dużo czasu po pracy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozejrzy się http://dorozka-napoleona.pl/cechy-dobrego-centralnego-ogrzewania/ jest w czym wybierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Adminisie pytałam już dawno, mówili, że nie ma żadnych planów ani widoków na centralne...a tak wiele by to ułatwiło...to główny mankament mieszkania w tej dzielnicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba się udać do GPEC i podpytać jak to załatwić. Adminis nic tu nie pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak. Ogrzewanie centralne to ogromna wygoda. Ale na poziomie administracyjnym raczej nic nie da się zrobić. W pierwszej kolejności trzeba odwiedzić dostawcę, a potem dopiero administrację. Myślę, że jeśli są możliwości techniczne i jest więcej osób chętnych, to nie będzie problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz od roku jeśli jest możliwość to całe budynki musza zmienić ogrzewanie na gazowe lub centralne z węzła Gepec, tak udało sie napisac do administracji, najpierw zadzwonić do swojego rejonu i spytać do kogo napisać list, zebrać podpisy, jesli jesteś blisko węzła to wszystkich podłączą. Od 1 lipca 2024 jest w województwie pomorskim zakaż palenia w piecu kablowy i piec bez kategorii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dolne Miasto

Kamienna Grobla (3 odpowiedzi)

Kamienna Grobla powstanie przy nabrzeżach Motławy na Dolnym Mieście. Do ścisłego Śródmieścia...

do góry