Widok

Citroen Xsara Picasso

Picasso konstrukcyjnie wywodzi się z modelu Xsara, choć z wyglądu zupełnie go nie przypomina. Wg. Donato Coco, głównego projektanta, rozpoczyna on nową linię Citroenów, które mają łączyć sztukę i wzornictwo z technologią. Pięciodrzwiowe nadwozie ma bardzo opływową, jajowato-owalną sylwetkę. Wąskie słupki i duże przeszklone powierzchnie sprawiają, że widoczność z auta jest bardzo dobra. Jedynym ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dużo pali

panowie temu panu który napisał że picasso pali 7,7 l na setke nie wieżcie.
jescze sie mi nie zdazyło zeby w trasie wziął mniej niz 8,5 l
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 26
sory ale nie zgodze sie z twoja opinia.mam C4 grand Picasso od 1roku i duzo jezdze zarowno w trasie jak i po miescie i nigdy jeszcze nie przekroczylo mi 7 /7,5 lita.oczywiscie jesli przycisniesz i masz ciezka noge to i 10 zamkniesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja

u mnie tez pali 7,7 uwierz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie Xsara picasso 2.0 HDI pali w tej chwili 6.7 l/100 a w zimie 6.9 l/100. I to w okolicach Jeleniej Góry czyli w górzystym terenie. Ale wcale się nie cieszę, bo uważam, że to dużo i od dwóch dni próbuje znaleźć tego przyczynę. Jak znajdę to dam znać ile powinna palić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

spalanie

wgraj soft od 110km mi pali z klima po gorkach 6.2 i ma lepszego buta 2.0hdi 160tys przebieg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spalanie

a mi w trasie przy 90 105 km/h spali 6,7 ... 2/3 trasy na klimie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pali mało!!!

Tankuję paliwo na stacjach spod znaku orła, naszej rodzimej firmy i pali mi 6,4 l w mieście, jeżdżę po Łodzi, w trasie spalił 4,9 l. Nie są to wskazania komputera tylko zatankowanie do pełna przed trasą i zatankowanie po trasie. Na paliwie ze stacji na S pali na trasie ok 1 litra więcej, w mieście połyka nawet 1,5 litra więcej a to podobno paliwo Fuel Save... Jeżdżąc grubo powyżej 100 km/h po trasie to jasne że spali nawet i z 10 l.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

27 litrów gazu i jedyne 366 km. To dużo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

paliwo

to nie wiadomo jak pan jeżdzi bo mi pali 5,5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo duzo

Nie wiem jak Ty jeździsz, ale mi pali w trybie mieszanym 6,8L :) Silnik 1.8 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam piccaso i cięzką noge i jeszcze w trasie 7,5 nie wzieła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2.0 HDI

ma Xsare 2.0HDI I NA trasie srednie spalanie to 5.2 a czasami 4.9 . po miescie 5.7 , zimą 6
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

2.0 HDI

A moja pali w mieście ok 8,9 (jazda ekonomiczna) na trasie nie całe 6l/100km
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spalanie

Co do trasy, przy spokojnej jeździe (Krynica-Bielsko) zszedłem do 3,9.Na autostradzie (130-150) 5,8. Niestety miasto pożera 6,5 do 7 litrów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Waldi

posiadam picasso 1,6 i pali mi 5,7,sprawdzone na odcinku ok 600km. Trochę gorzej jest w mieści to ok 8,5-10
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

fajne autko rodzinne

mam picasso 2.0 HDI pali na trasie 4.9 odcinek 500 km w okolisach bieszczad, troche gorzej ze serwisem -przeglady sa dosyc drogie, ogólnie jestem zadowolony ,p. klima mogła by lepiej działac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spalony

A mnie się spalił silnik z przyległościami - nastąpiło jakieś spięcie. Moja opinia jest taka, że ten samochód wygląda na lepszy niż jest
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

EXTRA

posiadam 2,0 HDI , od razu zaznaczam , że auto kierowane przez moją osobe nie jeździ ekonomicznie , mogę się podzielić taką opinią :
- spalanie w trasie do 6,5 l/100 km
- miasto do 8 l/100 km.
Przy przebiegu 125 tys. wymieniłem wymieniłem kolo pasowe ( podobno przy dynamicznej jeździe w HDI to często spotykane. Poza tym EXTRA!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

TO AUTO JEST DOBRE!!! A NIE JAK C.c4

jak kupujesz to radze kupić Ci Xsare niż C4. On jest do BANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

LPG

Czy ktos z Was ma Picasso na Gaz i jak chodzi?
Czy nie ma z nim problemów?
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 18

auto na gazie pracuje b dobrze.Mam w nim sekwencje gazu i koło domu spala mi 9 litrów gazu , a jezeli chodzi o benzynę to na trasie 1500 km na niemieckiej autostradzie przy predkosci 140,150km/h spalił mi 7,2litry-silnik 1,8benz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

XARA PICASSO 1,8 GAZ 2002R.

Mam citroena i muszę przyznać że wbrew wszelkim opiniom o francuzach i drogim eksploatowaniu TAK NIE JEST.Jeżdżę tym autkiem od 5 lat na LPG i dopiero teraz zaczynam MIEĆ JAKIEKOLIWEK PROBLEMY ALE TO NORMALENE. OGOLNIE TO POLECAM WARTO - I MA ROZSĄDNĄ CENĘ JAK NA VANA Z TAKIM BAGAŻNIKIEM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lipa z gazem.

Od kiedy założyłam gaz... totalna lipa... wszystko trzeba wymieniać, ciągle jakieś awarie, problemy z katalizatorem, z zapłonem i wyskakujące błędy. Bez gazu był jak marzenie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

spoko

mam takiego 1.8 benzynę + gaz pali 10 po mieście i 9 w trasie warto mieć jesli chodzi o gaz to firmę BRC lub Prince to dobry gaz do tego auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Silnik 1:8 16v instalacja holenderska siadły mi dwa wtryskacze gazowe silnik gaśnie wymiana to800zl.artykułu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam w gazie

Mi Picasso w trasie pali 6 litrów gazu. 5 benzyny starcza na miesiąc bo benzyna potrzebna jest tylko do uruchomienia silnika i po 10-15 sek przełącza się na gaz. Gaz w tym aucie to rewelacja. Naprawdę warto. Jest dzięki temu tani w utrzymaniu. Mam go już 4 lata, a w papierach jak kupowałem instalacje gazową ma zainstalowaną od początku tzn odkąd został wyprodukowany. To jest instalacja holenderska, zbiornik w kole zapasowy. 50 litrów :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam założony gaz i zero problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lpg

Mój Picasso 1.6 i na gazie chodzi znakomicie juz przez 3 lata nie odwiedzam zadnych serwisów gazowych, bo i po co? jak wszystko dziala. Przebieg auta 145tys. km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwielbiam moj samochod

to co macie w tytule.Wygodny , w dieslu pali naprawde malo - na trasie potrafi zejsc do do 4,9 - no ale przecietnie przy ekonomicznej jezdzie to 5,1- 5,4.zwiedzilem nim cala europę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Citroen Picasso to komfort

Jego wnętrze jest olbrzymie... 1.8 spala lekko 9l/100km przy benzynie a na gazie połyka 10,5l , ale osiągi pozostaja praktycznie bez zmian...
Nie ma sie co czarować - w końcu swoje waży...i jego wysokość daje się we znaki..
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 12

Xsara Picasso 1,6

Jeżdżę Xsarą Picasso 1,6 i spalanie benzyny nigdy nie przekroczyło w trasie 6,5l/100km, a w mieście 9l/100km. Jedna zasada - pod nogą na dźwigni gazu musi być pinezka, czyli delikatnie rozpędzać.
Nie jest to auto dla bicia rekordów prędkości więc przy żyłowaniu silnika spalanie może być nawet ponad 11l/100km w trasie. Ale chyba nie po to kupuje się miniwana aby ścigać się na szosie.
Auto wyjątkowo wygodne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

na takxi mój picasso pali 9 na miescie, 1.8 16v!

na taxi jezdze od 15 lat i mam 5 samochód,,picasso 1.8 2001r.pali 9-9.5 na miescie.raz mi sie tylko zepsuł(jakis zawór przy ukł wspomagania).denerwujące jest odbijanie sie deski w przedniej szybie.miewalem tez utrate mocy i nikt nie mógł tego wyjasnic,komputer nic nie wskazywał.(mysle ze złe jakies paliwo).na trasie spalił raz 5.6 litra na odcinku 540km w polsce,na autostradzie w niemczech ok 7.5 litra,ale wiadomo jak sie tam jezdzi.komputer zawyza spalanie o ok.o.7 litra,proponuje obliczanie ze wzoru proporcjonalnosci odwrotnej.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam. Czy przerobienie Pana xsary na taksówke wymagało jakichś dodatkowych zabiegów. Mi powiedziano że jest problem z czujnikiem prędkości do taksometru. Potrzeba dokupic jakąś drogą przelotke. A jak u Pana. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to zauz mu gaz lepiej na tym wyjdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pożyjemy zobaczymy:)

Autko kupiłem niedawno(używane) przejechałem dopiero 500km z tego 1/2 na trasie i przy spacerowej jeździe 75-80km/h spalanie to ok.5-5,5l a w mieście niestety to ok.9-10l.
Jak dla mnie widoczność super,przestrzeń! Dobre hamulce i komfort jazdy.Silnik trochę słaby.Tapicerka trzeszczy.Wentylacja bez klimy praktycznie nie istnieje.Co będzie dalej zobaczymy :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

4-letnia xara picasso

ogólnie jestem zadowolony. Przejechałem 85 tys km o nowego. Hamulce ma super. Przy spokojnej jeżdzie pali do 7 l/100 km. W mieście ok 9.5 przy silniku 1.8 benzyna. Psujaca sie klimatyzacja automatyczna przez 3 lata dała sie ostro we znaki, żałowałem że nie jest manualna. Jedziesz sobie spokojnie i nagle robi sie w kabinie 40 stC przy temp zewnętrznej -7 stC. Horror. Serwis w Oliwie jest do bani. Ściemniał na gwarancji żeby nie regulować często ustawieniem temp. i nie potrafił nic zrobić poza dobrymi radami. Serwis w Gdyni Orłowo dopiero usunął, mam nadzieję, że na zawsze ten problem, który był ciężki do ustalenia. Wspomaganie od początku działa ciężko porównując np toyotę corolę czy opla corsę. Brak miejsca na nogi wysokiego kierowcy, konsola na zmianę biegów przeszkadza. Wymiana żarówek to zdjęcie całego klosza z tyłu a z przodu wypięcie żarówki też nie jest łatwe. Wymiana przebitej opony nie jest możliwa przez kobietę. Rozwiązanie z bombowca z tą oponą. Po paru latach nikt nie odkręci śruby podtrzymującej kosz z oponą. Zalety raczej przeważają nad drobnymi wadami. Pojemna i pakowna. Nigdy mnie nie zawiodła ale drugi raz chyba bym nie kupił. Chciałem toyotę ale jakiś lekarz w serialu jeżdził tym citroenem no i żona zadecydowała.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wady Picasso

Tragedia nie wiem jak wam ale mi olej bierze co chwile musze dolewać to po pierwsze amortyzatory juz siadają przy 85tyś kolejna rzecz istotna taki samochód za taką cenne brak sygnalizacji gdy kończą się klocki, pali bardzo dużo benzyny 11-12/100Km wykończenie roczki na drzwiach schodzi farba, skora na skrzyni biegów co chwilę pęka wymieniałem 3 razy, ojjj bardzo istotna rzecz światła co 3 miesiące wymieniam żarówki przednie dużo można by wymieniać wad Picasso
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 31

było nie kupowac sprowadzonej niebitej po emerycie co tylko do kościoła jeździł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

Witam !
Mam problem z akumulatorem.Znajoma poprosiła mnie żebym jej naładował akum. bo auto długo stało i padł. Chciałem odpalić na kable ale niemoge się dostać do akum. Może ktoś poradzi jak sie dostać do akumulatora.
Z góry wielkie dzięki.
popieram tę opinię 102 nie zgadzam się z tą opinią 47

akumulator ma pod siedzeniem kierowcy,ale żeby naładować to pod maską są pokazane dwa punkty do styków akumulatora jeden minusowy to napewno zamek od maski jest tam naklejka informująca a drugi bardziej na prawo też jest tam naklejka;pozd
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akumulator

Akumulator znajduje się pod siedzeniem kierowcy , należy odsunąć fotel max. do tył , odblokować dźwigienki po obu stronach siedzenia z tył przy podłodze , wypiąć siedzenie i przechylić je do przodu . Droga do akumulatora wolna . Powodzenia !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest pod siedzeniem na dole od tyly siedzenia sa dwie blaszki nacisnij je rownolegle i podnies fotel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

znajduje sie pod siedzeniem kierowcy ;) trzeba siedzenie max do przodu i odbezpieczyc na blokadzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator jest pod siedzeniem kierowcy nacisnąć trzeba dwie zapadki i podnieść siedzenie ,wcześniej zdejmij zagłówek pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rada

W komoże silnika masz wejście na kable
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pod maską można podłączyć prostownik.zacisk z nakrętką jak na akumulatorze.{specjalne do ładowania)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bateria jest pod siedzeniem kierowcy a pod maską jest złącze +. Minus blacha samochodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam ten sam problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpalanie z kabla

Nie ma potrzeby dostawać się do akumulatora,wystarczy podpiąć się pod + jest pod maską koło silnika po prawej stronie,a właściwie z boku koło komory zaworów a - ..podepnij np. pod cokolwiek metalowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picasso 2.0 hdi

Słaby,mało elastyczny silnik, głośne zawieszenie, kiepskie plastiki, żle zaprogramowana praca wycieraczek (przerywana), spalanie śr. ok. 6 l.,wygodne, obszerne wnętrze, ale słabo wyciszone, duży bagażnik. Spodziewałem sie czegoś więcej po tym aucie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

opinia i rada akumlator

Zacznę od sprawy akumulatora :żeby się dostać do niego trzeba odsunąć fotel kierowcy maximum w tył i od tyłu pod suwakami fotela znależć 2 dzwigienki i równocześnie nacisnąć a głową pchnąć fotel w kierunku kierownicy,najlepiej wcześniej wyjąć zagłówek .Po przechyleniu fotela ukaże się obudowa akum. na której trzeba przesunąć suwak żeby można ja wyjąć.

Sprawa jakośći ma się równie ciekawie ,po przebiegu 16 500 km obydwa wachacze groziły wypadkiem i nie zdziwiły serwisu spożycie oleju 1litr =3500 km odpowiedź serwisu " silniki 1,8 TAK MAJĄ !!! o paliwie to wogóle szkoda słów chyba że ktoś ma żagiel i dobry wiatr . Ogólnie mnóstwo taniego twardego plastiku o dziwo nawet nie trzeszczącego tapicerki ponuro zielono szare -w wersji którą jeżdze chociaż w exklusiwie wprowadzono jasne ale moim zdaniem i tak to nie to co Scenic lub Zafira .Dlaczego kupiłem ten samochód : pierwsze wrażenie było miłe nadwozie ,wnętrze też było ładne ale z broszury reklamowej w ktorej wyglądało na bardziej świeże niż w rzeczywistośći a kupując człowiek chwilami dostaje "małpiego rozumu " Podsumowując wolę swoją starą 11-letnią Lagune ponieważ komfort jazdy jest lepszy .Drugi raz nie kupię żadnego Citroena ponieważ długo by można opowiadać o mankamentach i niedoróbkach samochodu za niemałe pieniądze.Cała reszte opini podzielam oprócz wypowiedzi o niskim spalaniu .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

horror

drugi raz nie kupie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Witam szanownych użytkowników.

Posiadam Picasso od pół roku. Rocznik 2001 silnik 1,8. Po początkowym zachwycie (przesiadłem się z Fiata Sieny) autko zaczyna mnie wkurzać. Na początku przestało świecić oświetlenie sterowania klimatyzacją - ciemność wieczorem, potem zaświeciła kontrolka autodiagnostyki silnika - serwis skasował twierdząc, że nic się nie dzieje. Teraz "zawiesił" się wentylator nadmuchu powietrza. Idzie sobie na full zaraz po włączeniu stacyjki i nie reaguje na przycisk "off" - mimo, że wyświetlacz potwierdza realizację funkcji. Do tego nie reaguje też na zmianę kierunku nadmuchu, na ekranie przełącza strzałeczki a dmucha gdzie chce. Może ktoś spotkał się z takim samym problemem - proszę o opinię.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 28

może klima tronik szwankuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spalanie Picasso

Mnie zdarzało się wielokrotnie, że w trasie spalał mi poniżej 7l/100km.Silnik 1.8 benzyna
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moja 2.0 HDI miasto 7.2 trasa 4.3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupię części

Potrzebuję orginalne kołpaki do Picasso - 15" i tylną półkę w szarym kolorze.
Dzięki za rozsądne propozycje.

Mariusz tel. 600 383 913 ; lubuskie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xsara Picasso - 1,6,moc 110 km, benzyna

Kupiłem w kwietniu br. przejechałem 4000km. pali 6,7l na trasie, w mieście 7,4l. roblemów nie było.ćzytałem o nieuniknionych awariach belki skrętnej - co jest ich powodem? Silnik nie posiada osłony-producent nie przewidział, czy można taką osłonę kupić /dla rocznika 2006/, jest potrzebna, bo sprężarka i jakieś złącza są odsłonięte, a wiszą nisko. Samochód O.K.-polecam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rozrząd

po jakim przebiegu wymienia sie rozrząd..i co sie dzieje ze miga mi strzałęczka i włanczaja mi sie wycieracki.
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 9

80-100 tyś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o radę

Napiszcie coś o silniku HDI 1.6 90 KM. Czy radzi sobie z klimą. Czy jest tak, że zastąpił dawny silnik 2,0 HDi ( bo moc ma taką samą). Chcę kupić Xarę i nie wiem, czy dobrze zrobię wchodząc w ten silnik.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

2.0 hdi

najlepszy silnik--zaden 1,6 moja rada
jezdze tym autem 5lat-i silnik 20 hdi jest poprostu super--nawet ten najsłabszy w wersji 90KM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupa

Najgorszy i awaryjny samochód jaki kiedykolwiek miałem. Miałem go 6 miesięcy, z czego większość przebywał w serwisie. Odbierając nowe auto z salonu stwierdziłem usterkę. Mowy nie było o zwrocie. Odesłano mnie do serwisu i tak przez 6 miesięcy, aż na skrzyżowaniu w Gdańsku wybuchła skrzynia biegów!! Fajnie nie? Firma Citroen-Polska nie chciała słyszeć o zamianie auta na nowe. W końcu sprzedałem je po naprawieniu(?). Nigdy więcej Citroena.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16

to miałes pecha
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

KIKO

Niech ktoś mi powie jak się dostać do akumulatora bo mam problem. Za udzielenie pomocy z góry dziękuję!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Akumulator jest pod siedzeniem kierowcy wystarczy je podnieść i można dostać się do niego.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AKUMULATOR

Mam problem z akumulatorem!!! Proszę niech ktoś mi powie jak się do niego dostać? Za pomoc z góry dziękuję!!!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 4

witam

awiec jest pod siedzeniem kierowcy z tylu za siedzeniem masz dzwigienke pomalowana na czerwono podciag ja i podnies fotel i masz jak na tacy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogi kolego !!!!!!!

Akumalator masz pod siedzieniem albo pod siedzeniem pasazera !!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam Picasso 2.0HDI 2004r

Auto z 2000r w zasadzie jest dosc wygodne i przestronne, wysoko sie siedzi i dobrze widac droge, czasem na ostrych zakretach przeszkadza jeden z bocznych slupkow.
Strasznie buja sie na zakretach, wydaje sie czasem jak by mialo sie przewrocic! Jest w srodku BARDZO glosne i wszystkie plastiki lataja i denerwujaco drgajac halasuja. W przedniej szybie odbija sie deska rozdzielcza i przy silnym swietle strasznie przeszkadza! Jesli chodzi o HDI... 90KM to znacznie za malo na auto ktore wazy prawie 1400Kg by zaszalec. Jednak spalanie w miescie(szczecin) ksztaltuje sie na poziomie 6,9-7,2l/100km co jest wynikiem bardzo przyzwoitym! Na trasie pali ok 5,7-6,2litra Ogrzewanie i klimatyzacja bardzo wydajne, jednak ogrzewanie zaczyna pracowac ze sporym opoznieniem. Ale klimatyzacja w tym aucie jest naprawde dobra! Duzy bagaznik robi z tego auta pol ciezarowke, szczegolnie kiedy sie wyjmie(calkowicie) tylne fotele(bardzo wygodne) Auto zaladowane po dach nadal jedzie dzieki wysokiemu momentowi obrotowemu!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Citroen a VW

Moim drodzy czytelnicy mam w firmie 3 Vw Passaty z 2005 i 2006 roku oraz 3 citroeny. W tym Xsarę Picasso. Citroenem przejechałem już ( mój kierowca) ok 60000 w rok. Podobny przebieg ma Passat TDI. No cóż Vw juz był dwa razy na przymusowym przestoju a to samochód za 110000zł. Citroen nie był ani razu a to samochód za 60000zł. Wydaje mi się , że jakościowe samochody zaczynają zbliżać się do siebie. Jednakże stereotypy, które posiadamy przesłaniają nam niejednokrotnie prawdziwy obraz. Teraz bedę się zastanawiał czy wydać 110000zł na auto czy 80.000zł a resztę sobie zostawić niż dawać dilerowi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

1.8 16V Gorlice

Powiem tylko tyle, Xsara Picasoo spala benzyny jak smok, potwierdzam opinie że w trasie tylko raz mi sie zdarzyło spalanie na poziomie 8,0 litrów, w miescie 12,0 l.
Poprostu porażka. Wiele drobnych usterek, czasem kosztownych. Ogólnie fajne autko i dobrze sie jeżdzi, ale to spalanie,....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

PICASSO 1.8 16V SSSSUPPPPER WOZ

MAM POROWNANIE W STOSUNKU DO INNYCH MAREK VANOW JEZDZILEM TEZ DIESLAMI TO PRAWDA ZE DIESEL 1 LITR MNIEJ SPALI ALE JA JEZDZILEM 4 SHARAN PICASSO C8 ALHAMBRA I POWIEM JEDNO Z KAZDYM PO JAKIMS PRZEBIEGU TRZEBA BYLO SIE LICZYC Z KOSZTAMI PRZEWYRZSZAJACYMI PICASSO BENZ W MOIM PRZYPADKU CO NAJMNIEJ O 4 X WIECEJ WYDATKOW TU WTRYSKI TU POMPA TU USZCZELKA ITD WIEC DIESLA NIE POLECAM BO JAK KTOS NIE ROBI 70000KM ROCZNIE TO NIE MA SENSU TO SIE NIE OPLACA

POLECAM PICASSO 1.8 16V PRZYJEMNE AUTO JESTEM SUPER ZADOWOLONY JEZDZE TRZY LATA BEZ AWARIII 160000KM PRZEZ TEN OKRES AUTO JUZ ZWROCONE POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam problem

na desce rozdzielczej po srodku pojawilo sie; sksla od 5km-27km co to jest?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj

cos mi sie zdaje ze wypadkowego kupiles ze ci rdzewieja mam z 2000 roku pikusia i grama rdzy a jak poloze na podlokietniku reku to biegi zmienia mi sie lux moze auto nie jest dynamiczne ale niemieckie autka powinny chylicz czola bo wygodne i malo pali jeszcze nie przekroczylem 9 litrow przy pradkosci 150 na trasie pozdrawiam i zycze leprzego auta jak te ci nie odpowiada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ocena Picasso po dwóch latach

Po dwóch latach troszkę mogę powiedzieć o tym aucie. Przedewzystkim komfort z jazdy nie jest najlepszy.......tzn. zawieszenie głośno pracuje, podłokietniki bezużyteczne (bo nie da się zmieniać biegów), plastiki trzeszczą na wybojach.
Autko mam 8 letnie i zaczyna rdzewieć tylna klapa od dołu. Silnik 1.8 benzyna jest niestety tragiczny a 116 koni absolutnie nie czuć. Zero przyspieszenia.
Myślę, że już czas na niego.
Pozdrawiam wszystkich Picassowiczów.....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11

Picasso 1.8 16v rok 2001

Komputer pokazuje średnie spalanie (50%miasto/50%trasa) - 7,5 litra/100 km (jeżdżę spokojnie). Sądzę, że wysokie spalanie u niektórych kierowców wynika z "ciężkiej nogi". Mam zawieszenie w idealnym stanie jednak rzeczywiście jest dosyć głośne na naszych dziurawych drogach. Przyspieszenie na trasie dobre, ale na wyższych obrotach. Klimatronik działa idealnie. Coroczne dokładne przeglądy i wymiany zużytych części spowodowały, że mój 7 letni Pikuś działa jak nowy :D. W mieście, boczne słupki zasłaniają pieszych, a deska z przodu odbija się w szybie. Szybko zużywa się skórzany mieszek przy dźwigni zmiany biegów. Poza tym, jak dla mnie to najlepsze autko jakie miałem. Miałem kiedyś Hondę Civic 1.4 16v, od nowości z salonu i nie byłem tak zadowolony jak z Pikusia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Xsara Picasso 1.8 16V

Przesiadłem sie do picasso ze zwykłej xsary, pierwsze co zrobiłem (kupiłem auto z 2000 roku) to sprzątnałem je nic poza tym, auto brało ok 1litra oleju na 3000km poprzedni właściciel lał półsyntetyk, ja zalałem zalecany przez Citroena Total 5W-40(pełen syntetyk)teraz autko nie bierze w ogóle oleju. Tylnie amorki mam wymienione na bleisteina auto nie ma żadnych przechyłów, miejsca pod dostatkiem, wszytsko sprawne, i w 8 letnim aucie nic nie trzeszczy, wielki dla picasso, na pewno nastepny będzie Citroen :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Xsara Picasso 1.8 16V

dodam jeszcze że spalanie przy włączone klimie i predkości ok 110km/h w trasie 7,6 litra a w mieście w korkach 8,4 jeszcze nigdy nei rpzekroczyłem 9,5 litra ,anwet jak ostro jechałem ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

XP HDi 1,6 92 KM

To mój 7 samochód, a 4 kupiony w salonie. Po 18000km zapowiada się super na razie nic złego się nie dzieje jak miałem Golfa IV to po tym samym przebiegu 2x musiałem zawitać do serwisu (raz na 3 dni). Wracając do XP zastanawia mnie skąd ta przestrzeń w przeszłości miałem kombi o 45 cm dłuższe i jakoś bakowalo miejsca zwłaszcza na nogi. Nadwozie ma tylko minus - gdy wzrasta wilgotność piszczą uszcelki w drzwiach. Silnik nie pozdwala na bicie rekordów, ale dla dodzinki 2 2 na drogach północy wystarcza. Ciekawe jak poradzi sobie w górach? Co do głóśności to średnio miałem głośniejsze diesle (CR), a okazjonalnie siedziałem w cichszych tyle, że dwukrotnie droższych :) Zaletą tego motoru jest spalanie w 35%(poranne i popołudniowe korki 3miasta)/65%(dojazd do 3miasta) 5,4-6, w trasie przy 90-110 schodzi do 4,5 - 4,7 (liczone przy dystrybutorze bo komp zaniża od 0,2-0,5) więc dla mnie rewelka! Ogólnie oby tak dalej!
Odezwę się za 100000 km :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xsara Picasoo 1.8 16V

rocznik 2000, kupiłem jako czteroletni (75 000km) po przejsciach (nie wnikałem jakich), pali sporo na mieście - 10,5 przy 27 km/h- krótkie jazdy po ok. 4km radio klima (no, ale miejski samochodzik to nie jest), na trasie (zwykła polska droga, 3/4 pełnego obciążenia) przy średniej 76km/h - 6,0. Przy 80 000 wymieniłem przednie klocki, przy 140 000 wymieniłem tarcze i klocki, przy 110 000 - tylne szczęki. Wahacze z przodu przy 140 000, pasek rozrządu przy 86 000, łożyska w tylnej belce przy 80 000. Z braniem oleju jest różnie, leję syntetyk i bierze ok. litra na 5000, ale raz zdarzyło mi się kupić dedykowanego Totala i faktycznie prawie wogóle nie brał. Szybko zużywają się łączniki stabilizatora z przodu. Klimatronik bez zarzutu, duży promień skrętu, koszmarnie trudno i drogo wymienić obudowę do pilota, zaczynają sie problemy z ogranicznikami otwarcia drzwi - też drogie i nie ma zamienników, poza tym auto wygodne, pojemne i sympatyczne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picasso 1.8 rok 2000

mam problem wymieniłem amortyzatory z przodu i mam skrzypienie i dziwne odgłosy głównie przy skrecie w prawo . POMOCY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli wymieniłeś same amortyzatory, to może problem jest ze sprężynami, może któraś pękła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

amortyzatory przód

łożyska na mc-personie do wymiany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zuzi

Górna poduszka amortyzatora wymie po obu stronach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolego masz problem z łożyskiem oporowym u góry na mc personie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Xsara Picasso 2,0 HDi

Witam! Jeżdżę "anglikiem" od pół roku, zrobiłem 60 tys km i zdanie mam jak najbardziej pozytywne. Amory z tyłu Bilstein, więc na zakrętach się nie przechyla. Spalanie na początku niskie (średnio 5,5 - 6,0), ale później powoli wzrastało do 7,5. Jak we wszystkich francuzach - trzeba wymienić filtr powietrza i po kłopocie (spalanie wróciło do 5,5-6). Komfort bardzo dobry, nic nie skrzypi (elastyczne podkładki na bocznych krańcach deski, przy przednich bocznych szybkach).Klima - manulana, więc bezproblemowa. Jednak po wyłączeniu klimy, wentylacji nie ma wcale, szyby natychmiast parują (wymienię filtry powietrza pod szybą i zobaczymy). Hamulce - igła, ale podatne na faddig (mniejsza skuteczność po przegrzaniu). Silnik niesamowicie elastyczny, choć mógłby być mocniejszy. Kabina słabo wyciszona, ale sam sobie wygłuszyłem i to skutecznie (zarazem niechcący- zrobiłem to przy okazji wymiany głośników na Helix`y - bo oryginalne to sieczka, nie szło słuchać - wystarczy zdemontować boczki drzwi i włożyć materiał wygłuszający - u mnie gruba mata filcowa). Wadą jest odbijanie się deski w szybie, a przy padaniu światła na wyswietlacz, nic na nim nie widać. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

XARA PICASSO

żeczywićsie spalanie na trasie silnik 2,0 HDI przy 110
4,9-5,2 po mieście 6,0-6,7
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

DOT

Czym większa pojemność silnika tym mniej pali bo mniej gazu dajesz i obroty są mniejsze a tym samym przedłużasz życie silnikowi a siła jest o wiele większa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam csarę pikasso 2litry na automacie i na gaz.Przejechałem 120 tys w 5,5 roku.Skrzynia od początku jest nie najlepsza.Trzy razy wymieniany uszczelniacz na lewej półosi-ciągły wyciek oleju.po okresie gwarancyjnym,kolejna wymiana.Dopiero wymaiana dyfra ustał wyciek.Dwa razy naprawa sterownika po gwarancji.Naprawy dość kosztowne ok 4000 PLN.Wymieniałem lewy wachacz.Wskazania stanu paliwa są zafałszowane z uwagi przy jeżdzie na gaz-2 razy mi zabrakło.Komfort we wnętrzu super.Kipskie oświetlenie deski przy słońcu i brak polskich napisów w komputerze.Teraz wysiada mi fotel kierowcy-skrzypi.Pali ok 10-12 gazu.Silnik idzie ostro tylko ta skrzynia.Przez 11 lat przy fordzie-automacie tylko raz naprawiałem skrzynię-1200PLN.Ogólniesamochód dobry tylko ja kiepsko trafiłem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xara Picasso 2.0 benzyna, gaz automat

Jak kupiłam to zrzucał biegi do awaryjnego-wtedy żre 20l.-paru mechaników myślało, wymienili olej w skrzyni, wmienili dobry czujnik na nowy-porażka aż trafiłam do znanej firmy od automatów w Mysłowicach-jedna wizyta to diagnostyka a druga to oczywiście wymiana oleju ale specjalistyczna z "myciem"-( tak trzeba co ileś-60tys?)i wymiana tylko 2 zaworów.-na poczekaniu 2 godzinki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wkoncu zdecydojcie sie ile pali xsara z silnikiem 2.0 HDI bo co drogoi to ma takie rozwojenie jazni ze ...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

debil

pajacu spalanie zależy od tego jak mu wstawiasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

DOT

W mieście pali dużo (korki) 12 l/100km ,przy szybkości 70 - 90 km/h pali5.3 - 6.8 l/100km autostrada od 9 - 10 l /100 przy spokojnej jeżdzie spali 8 -9.2 l/100 .Silnik 1.8 16 V benzyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

brak opodświetlenia

W jaki sposób można naprawić podświetlenie które oświetla jaka jest nastawiona temperatura w samochodzie i jaki jet włączona szybkość nawiewu powietrza
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

JOZIU DOSTALES SIE DO TYCH ZAROWEK I W JAKI SPOSOB? MOWA O CXP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

czy ktoś rozszyfruje oznaczenia na aku w moim pikusiu : Tudor 12v 300A L2 ( nie bardzo wiem co to L2 ) a nie ma oznaczenia ile ma Ah! (pewnie "zaszyfrowane" jest w tym L2) Mam XP z 2000 r 1.6benzyna 90 KM ; muszę kupić nowy - tylko jaki ? poradźcie!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

DOT aku

12V 45Ah prąd rozruchu 300 A L -klema lewa a P klema prawa 2-wzmocnienie klem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma lepszego samochodu RODZINNEGO!

Uwielbiam swój samochód! Xsara Picasso jest dużym rodzinnym samochodem do którego można zabrać wszystko co potrzebne rodzinie z dzieckiem. Jest pakowna, ma dużo miejsca w środku, zapewnia komfort jazdy. Jeżdżę tym autem drugi rok i nie zamieniłabym go na żaden inny samochód! W mieście pali około 9l/100km a na trasie około 7,8l/100. Na gwarancji mieliśmy troszkę przygód co skończyło się wymiana prawie połowy silnika ale za to teraz samochód jest niezawodny. Serdecznie polecam wszystkim niezdecydowanym. I ośmielę się zauważyć, że jest to auto rodzinne a nie bolid sportowy. To dla wszystkich narzekających na powolność, mułowatość itp. A i jeszcze jedno w moim samochodzie nic nie skrzypi...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

DOT

No i tak trzymaj ciesz się bo to dobre auto .Olej zawsze TOTAL 9000 5W40 silnik , olej do skrzyni biegów to TOTAL BV75W80 KOD olejuTOT75W80 cały czas jeżdżę żabojadami i nie narzekam na pikusia 1.8 16V benzyna w mieście pali 12 l/100km w trasie przy szybkości od 70-89 km/h pali od 5.8 - .8 l/100km ,autostrada 9 - 10 l/100
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 HDI-92km

Ja jeżdżę moim od prawie pół roku.Kupiłem nowy w salonie.Teraz mam przebieg 8,3tyś.Średnie spalanie poniżej 6 litrów.Byłem już nad morzem,kilka razy w górach.Wrażenia pozytywne.Klima automatyczna wydajna.Ale przy wyłączonej przy opadach paruja szyby.Pozdrawiam wszystkich fanów pikusiów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

moje Pcasso 2000r 1.8

auto nie sprawia mi żadnych problemów a mam je już 2 lata i nieżle pali wbrew opinią ale mam mały problem przy ruszaniu przerywa lub gasnie nie zależnie czy zimny czy ciepły jeśli może mi ktoś doradzić co może być przyczyną bardzo proszę (auto po przeglądzie tech.)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

picasso 2,0 HDI z 2001 roku

Super autko,przynajmniej od czasu,gdy jestem właścicielem od sierpnia bieżącego roku.Podzielam opinie użytkowników,spalanie w okolicy 5 litrów,wygodne,do chwili obecnej bez awarii a ma najechane 140.000 km.Autko,sprowadziłem z Francji i nie żałuję!POZDRAWIAM WŁAŚCICIELI
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam pytanie bo rowniez kupilem picasso z francji i nie wiem jak ustawic tam zegar i date prosze o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

kilka pytań

Jestem szczęśliwym posiadaczem Xary od kilku dni. jednak nie posiadm penych informacji.Czy ktoś może mi powiedziec jaki olej powinien być wlewany do 2.0 diesel hdi?co oznacza świecący się klucz na wyswietlaczu i pojawiający się komunikat "top up water level?" instrukcję mam w innym języku więc sprawdzenie odpada.
popieram tę opinię 72 nie zgadzam się z tą opinią 26

woda

uzupelnij poziom wody (to up...)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dotyczy komunikatu----świecący klucz

jest to klucz serwisowy,dotyczy to uzupełnienia wody,lub płynu w aku lub w układzie chłodzenia,do stanu wymaganego, życzę powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kluczyk na wyświetlaczu oznacza ilość kilometrów, które możesz przejechać przed zjazdem do serwisu, top up water level oznacza małą ilość płynu w chłodnicy - dolej pół litra wody destylowanej (można śmiało) a komunikat zniknie. Kluczyk można zlikwidować wciskając w momencie zapalania silnika zerowania i ściemniania jednocześnie aż do zakończenia odliczania do 0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam pytanko mam xsare w angli 2003 rok i chcialbym ja przerobic w polsce ale nie wiem czy to sie oplaca i czy da sie to zrobic... czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat?? z gory dziekuje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

2.0 HDI 110 KM

Na początku roku mam zamiar kupić xsare picasso w HDI. Zastanawiam się tylko czy 90 konny silnik jest wystarczający. Samochód ma gabaryt i mase. Może 110 KM byłoby lepszym rozwiązaniem? Może ktoś wie ile to pali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spalanie silnika 90 KM HDI

Jestem posiadaczem cytrynki od roku (przebieg 13000 km).Jak dotad z autkiem nic sie nie dzieje.Spalanie glownie po miescie-trasa Rumia-Gdynia i troche po obwodnicy wynosi 5.4 l/100 km.Samochodem jezdza dwie osoby,nikt z nas nie ma ciezkiej nogi, do niedzielnych kierowcow tez sie nie zaliczamy.Gdy trzeba wyprzedzic to te 90 KM spisuje sie b.dobrze.Autko godne polecenia.Gdyby nie uwagi na temat odbijajacej sie deski rozdzielczej w szybie, sam bym tego nie zauwazyl.Fakt niezaprzeczalny, ze wymiana przednich zarowek do latwyh nie nalezy-pokiereszowane palce.Po za tym super.Serwis w Orlowie na 4+.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator...

akumulator w xsara picasso jest pod siedzeniem kierowcy musisz go złożyć i tam masz akumulator.Ja ładowałem prostownikiem ale nie wyjmowałem bo nie wiem jak ....
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 2

akumulator

Aby go wyjąć wystarczy nacisnąć pod siedzeniem,z tyłu,po prawej i po lewej stronie na samym dole...koło szyn fotela..dwie małe blokadki,a później tylko złożyć oparcie fotela do przodu.To dla tych co nie wiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto na medal

Posiadam to auto od roku . przejechałem nim 13000km . Oprócz standardowej obsługi (wyniana filtrów , oleju , paska rozrzadu )nie mogę nic mu zarzucić. Spalanie na trasie poniżej 6l/100km przy spokojnej jeździe. Olej bez dolewek do wymiany.(Castrol Magnatec 5w/40).Silnik 2.0 hdi r.p.2001.Jedyny mankament to odbijająca sie deska rozdzielcza w przedniej szybie no i może trochę liche wyciszenie wnętrza.Z całej reszty jestem zadowolony i jeśli dalej tak będzie to myślę że następny też będzie citroen.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

super ekonomiczne autko

Jeżdżę xsarą 1,6 HDI 110 KM od 7 miesięcy. Jest bardzo ekonomiczna- po mieście średnio 6,5L (zima);6,2L (latem). Było by mniej gdybym robił dłuższe odcinki. Szybko się nagrzewa. Duży bagażnik, z tyłu wystarczająco miejsca dla wyższych osób.Przyspiesza bardzo dynamicznie, ale z opóźnieniem i po maksymalnym wciśnięciu gazu.Słupki przednie przeszkadzają na zakrętach. Meszek od biegów pęka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

fajne auto

Kupiłem 4 letnią xsarę picasso 1,6 HDI 110 km w maju ub.r.miała 148000 tys. Jak dotąd sprawuje się dobrze.
Nie mam klopotów. Średnie spalanie 5,1. Na trasie jeszcze mniej. Bardzo wygodne i praktyczne. Rzeczywiscie plastyki trochę trzeszczą. Odpukać nie zamieniłbym się na razie na inne. Mialem poprzednio zwykła xsarę 1,9 D , tez nie miałem problemów. CRIS ze Świdnicy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

XARA PICASSO 1.6 BENZYNA

Kupiłam używany pól roku temu jako 4-letni o pprzebiegu 114000 Książka serwisowa jest w języku francuskim i trudno mi rozszyfrować czy był wymieniany pasek rozrządu.Atak pozatym jestem bardzo zadowolona,komfort jazdy super.Proszę o radę kiedy należy wymienić pasek rozrządu
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli był wymieniony pasek to na 10000 km a nastepna zmiana powina byc 18000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pasek rozrządu

czesc
ja mam Picassa z silnikiem 1.8 i wymieniałem go przed przejechaniem 120tys. kilometrów. Takie zalecenia były fachowców z serwisu (przed kupnem spr. cytrynę w autoryzowanym serwisie).
Więc myślę że powinnaś już wymieniać ten pasek.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj w mojej xsarce serwis wymienil przy 116000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

instalacja gazowa

mam pytanie jak sie sprawuje pikaso z gazem i ile moze kosztowac montaz instalaci prosze o odpowiec dziekuje z gory
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 21

posiadam instalacje gazowa i nie mam z nia żadnych problemów,nie odczuwam różnicy by auto traciło na mocy.Mam instalację BRC i jestem z niej bardzo zadowolony.Polecam.Koszt około 2200.PLN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zepsute oświetlenie wentylacji

Od wczoraj zaczęło nie świecic oświetlenie panelu wentylacji.Konkretnie obrys autka od przodu słabiej świeci.Może ktoś by mi pomógł w rozwiązaniu w/w problemu.Po za tym autko spisuje się super.Mam je od roku, przejechaliśmy razem z żoną 14000 km i oprócz wspomnianej usterki wszystko jest ok.Silnik to 92 km hdi, pracuje bez zastrzeżeń, spalanie głównie po mieście i obwodnicy w granicy 5,5 l/100 km.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 9

Panel regulacji

Po lewej stronie na wysokości kolana masz przyciski tam gdzie masz regulacje wysokości świateł do regulacji podświetlania panelu klimy musiałeś sobie podczas sprzątania nacisnąć na przycisk
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

MAM PICASSO 2.0HDI JESTEM BARDZO ZADOWOLONA NIE MAM ZASTRZEZEN WRĘCZ PRZECIWNIE POLECAM BO NAPRAWDE WART SWOJEJ CENY
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram

extra autko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Auto do jazdy..NAPEWNO

Ogólnie jestem zadowolony z mojego PICASSO 2.0 HDi,spalanie od: 4.8-6.3 l/100km,więcej mi nie spaliło-jeżdże ekonomicznie.Problem miałem z pompką paliwa,ale jest OK-warunek nie dopuszczać do rezerwy i lać dobry ON,ja leję VERVE z ORLENA.Bardzo funkcjonalne auto,duży bagażnik-tylko podróżować.POZDRAWIAM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak z gazemmm

mam w planie kupic piccka 2001 1,8 po dobrych papierach,tylko ze widze ze spalanie zabijaa, wiec jakbym dal na gazz to byy sie to wzwuciloo szybkoo, zamiast dawac za disla ok.2500 wiecej to prawie bede mial na gazz a z gazem to juz lzejj. ktoss ma pickaq na gaz 1,8 i jak sie jezdzii .ekonomia sie poprawila
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

KTORY?

Witam Koledzy, kolezanki. Mam do was taka prosbe. Otoz na dniach chce kupic Xsare Picasso i sie zastanawiam nad dwoma silnikami 2.0hdi czy 1.6 benzyna. Czy spalanie tych dwuch jest takie same? i czy diesel jest rzeczywiscie duzo glosniejszy (w srodku kabiny)? co byscie tak naprawde sami polecili.
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 12

Do KTORY??

Kupic auto na benzyne i założyc gaz, ja tak mam w pikusiu silnik 1.6 i + gaz - super spalanie,, do zbiornika tankuje 38 l. gazu i robie 420 km. w jezdzie mieszanej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie jest źle 1,8 16V Exclusive

Duży komfort jazdy,przestrzeń,dobre wyposażenie,wielki bagażnik (po wymontowaniu siedzeń mieści się mały słoń ;) na długiej trasie wręcz płynie... Kupiłem egzemplarz 2 letni,teraz ma 6 lat.Przez ten czas żadnej poważnej usterki.Fakt elektronika czasem głupieje i trzeba unikać kupna części w aso bo zedrą skórę.Zużycie paliwa:miasto 9,3 - 9,5 ; trasa 5,5l przy 90km/h.Nieźle jak na ciężar i gabaryty.(Matiz żony z motorem 0,8 pali w mieście 7l...) Świetne zawieszenie jak w zwykłej osobówce a nie wysokim vanie(lubię jeździć dynamicznie w zakrętach).Miałem wymieniać na nowe auto ale mi go szkoda ;) ps.znam kilka osób mających to auto i czy jest dobry czy nie zależy od szczęścia ;) albo drobiazgi jak u mnie albo warsztat non stop... Moim zdaniem ma duszę (czasem złośliwą ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

he he

komfort??? a jeździłeś/aś Omegą ... B lub C ... bez porównania a wrażenia z jazdy OMEGĄ ... B E Z C E N N E !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

INSTALACJA CNG GAZ ZIEMNY

SPRZEDAM KOMPLETNA ROCZNA INSTALACJE CNG TANIO JEDYNE 4000ZŁ DO UZGODNIENA 4BUTLE PO 24L SPROWADZIŁEM AUTO Z WŁOCH SAMOCHOD JEZDZI OBECNIE NA GAZIE WSZYSTKO SPRAWNE. POWOD SPRZEDAZY- NAJBLIZSZA STACJA PALIW Z GAZEM 120 KM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprzedam

witam wszystkich,mam do sprzedania xare picasso,1.8 hdi,autko ladne i zadbane sprowadzone z wloch.polecam 514396900 malopolskie,pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

błąd

nie ma takiego silnika 1.8 hdi - może byś 1.6 lub 2.0 HDI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1,8 hdi ???????????????????????????????????????????????

pomyśl zanim napiszesz .Nie ma takiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niedzialajacy licznik

czy moze ktos mi powiedziec czy picasso ma ma slimaka do mierzenia predkosci czy jest to elektroniczne bo nie dziala mi predkosciomierz nowy licznik moge kupic i wymenic go sam tylko pytanie czy moze byc cos jeszcze innego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

licznik

sprawdź czy nie wypiela się wtyczka przy lewym kole u mnie tak było wystarczyło wtyczkę kliknąć na miejsce i ok ....licznik jest bez linki .....na czujkę elektryczną....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

posiadam picasso 2,0 benzyna w automacie z instalację gazową.Moge powiedieć jedno, autko jest naprawdę fajne,wygodnie się nim jeździ, nie mam z nim żadnych problemów.Średnia spalania gazu to około 10/11 litrów ,paliwo około 9 l.Problemem niewielkim jest odkurzanie wykładziny.Auto ma przebieg 57 tyś i lekko popbiera olej lecz jak mi wiadomo to jest mankament tego silnika,lecz jest dynamiczny.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 8v

TRASA SPALANIE MOJEJ CYTRYNKI DO 100KM 5,5 MIASTO Z KORKAMI 8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1.6 HDi + FAP 110KM

Wspaniałe auto dla rodziny. Przestronny, duży bagażnik, super jazda, bardzo ekonomiczny - średnio (miasto+trasa) 5.3 l/100 km. Model z FAP-em czyli filtr cząstek stałych lubi trasy, wtedy następuje wypalenie czyli oczyszczenie filtra (nie polecam tego silnika do użytkowania tylko w mieście). 110 KM robi wrażenie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

xsara 2.HDI

czy ktos miał objawy w HDI że po odpaleniu i jeżdzie słaba moc do rozgrzania silnika potem jest OK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam zastrzeżenia, ale nie do auta

picuś, jak picuś wygodny i komfortowy. Niestety, gdy się coś dzieje zapomnijcie o serwisie. Osobiście trzy razy w ciągu gwarancji zgłaszałem głośną pracę w moim silniku 1,6 HDI 92KM. Nie zrobili nic!!!! Tydzień po gwarancji pojechałem do normalnego mechanika, to wymienił mi rozrząd i wszystko się uspokoiło. Xsara miała wtedy 40 000km. Denerwują detale - często przepalające się żarówki reflektorów głównych oraz w wyświetlaczu. Co do spalanie, to nie jest źle -średnia nieco poniżej 6l na 100km! Uważajcie na serwis w Lubinie k\Legnicy. Potrafią popsuć auto. Teraz poważnie się zastanowię, czy kupić jeszcze kiedyś cytrynę. Mam ją trzeci rok i jestem nią zmęczony.Denerwują dziwne francuskie śruby i nakrętki. Bez dodatkowych zestawów narzędzi trudno samemu dokonać kosmetycznych napraw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do serwisu w Lubinie popieram. Nawet żarówki tam nie wymienię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara jezdze 4 lata przejechalem 100tys.km bez wiekszych klopotow pali malo jezdze w terenie dziennie zapalam silnik 1o-15razy,samochod spala lacznie z klima 6,5-7,8l oleju napedowego na 1ookm.silnik 2000 rocznik2005.wygodnie sie jezdzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.8 16V rocznik 2002

Na liczniku ma 146 tys. i oprócz napraw eksploatacyjnych jest ok. Ten samochód da się lubić. Komfort jazdy ogromny. Gdy wsiadam do innych aut mam klaustrofobiczne odczucia. Pali sporo, to wada. Pod względem napraw jest to samochód jak każdy inny - możesz trafić na pechowy model lub nie. Wyjazd z rodzinką na wakacje to żaden problem - pakujesz co chcesz i jazda. Jeśli ktoś ma kłopot ze swoim modelem powinien zajrzeć na forum cytrynki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie ?

Po odpaleniu silnika potrzebuję bardzo dużo czasu aby ciepłe powietrze dotarło do kabiny ,czy jest może jakiś mały obieg albo coś w tym rodzaju odpowiedzialne za ogrzewanie ,napiszcie jak jest u Was ,silnik 2,0 HDI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

To normalne w tych silnikach, ten typ tak ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja żona ma to samo :-)

To spróbuję tu odpowiedzieć i może jak przeczyta to wreszcie do Niej dotrze ?!? Naturalnie to nie Łada z lat 80tych i na Syberię projektowany nie był, ale też grzać potrafi. Problem wynika z błędnego zrozumienia działania elektronicznie sterowanego ogrzewania kabiny. Jeśli na dworze mamy - 15 stC a żądaną temperaturę kabiny ustawimy na 25 stC to poczekamy dłuuugo zanim poczujemy napływ ciepłego powietrza. Zwyczajnie elektronika nie widzi sensu wpychania powietrza rozgrzanego zaledwie do np 16stC ( zimny silnik nie potrafi mocniej ogrzać )i dlatego dmucha leciutko tak długo aż silnik się rozgrzeje i powietrze nabierze odpowiednio wysokiej temperatury. A przecież te 16 st w początkowym okresie to byłoby coś !!! Jeśli chcemy mieć szybko ciepłe powietrze w środku to ustawmy nie 25, lecz 15 st C !! Szybko zacznie dmuchać i zrobi się nam ciepło. Gdy zauważymy, że dmuchanie słabnie - to wtedy podnieśmy do 18 st a potem do 20 i tak dalej. On dmuchał będzie mocno tylko wtedy gdy temperatura w kabinie będzie się różniła od nastawionej a powietrze wdmuchiwane będzie odpowiednio cieplejsze od tego co nastawiliśmy !! Muszą być spełnione oba te warunki !! Czy samochód nie mógłby sam sobie tego ustawiać ? I dmuchać najpierw 16 a potem 18, 20, 22 itd ? MÓGŁBY !!! Ale dzięki autorowi programu dla klimatyzacji nie potrafi :-( Musimy sami go przechytrzyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xara picasso 2,0 HDI 110km 2001r

czy mial lub ma ktos z panstwa problem ze zmiana biegow pzy mrozach? bo mi wogule niechca chodzic i 3bieg niedziala
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biegi

Po 200 000 tysiącach zrobił się luz na drążku i 3-kę trzeba naprowadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam picasso po remoncie nowa pompa oleju,remont glowicy ,szlif walu wymiana pierscieni pompa wody -jednym slowem wszystko nowe koszt naprawy ponad 6000 zl a po przejechaniu 2000 km niema cisnienia oleju i nikt nic niewie --koszmar -auto zagadka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto zagadka

nie auto jest zagdką tylko mechanik się nie zna:( polecam zmianę serwisu i niekoniecznie na ASO. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pompa

Moze tak byc ze gdzies przy pompie oleju jest nieszczelnosc i nie podaje oleju do samych zaworow..Trzeba rozebrac miske olejowa i sprawdzic pompe i przewody .Moze masz uszkodzony tylko czujnik oleu..i dlatego kontrolka sie swieci? Moze z pompa jest wszystko ok..Brak oleju bedzie powodowalao glosna praca silnika gdyz popychacze do zaworow sa sterowane hydraulicznie.Tak wiec musisz to wszystko posprawdzac..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może podczas wymiany pompy nikomu nie przyszło do głowy o smoku pomyśleć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niech ktoś mi poradzi co mogę zrobić z wyciekiem oleju przez bagnet, przy dużym mrozie. Stało mi się to dwa razy mimo tego że przepalałam go,bo stoi na polu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Odma

Przeczyścić odmę /przewód przed który silnik oddycha/
każdy mechanik powinien to zrobić
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdź odme silnika, przy dużych mrozach potrafi zapchać się , efekt wywalnie oleju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen Xsara Picasso

Jezdze Picasso z 2001 r.Mam ten samochod od nowosci.Przejechalem
100.000 km. Do tej pory sprawuje sie doskonale. Nie mialem najmniejszego
problemu - nie wymienilem nawet zarowki. Spalanie bardzo male.Super
wygodne auto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ukochane Citroen Xsara Picasso

am Xsarunie od 6 miesięcy i zrobiłem nią 10 tyś km i nie zgadzam się z tymi co mówią ,że to smok i pali dużo średnie spalanie w trasie ok 6.7l/100 km, w mieście 8.5l/100 km. Jak ktoś ma ciężką nogę to musi te autko wziąć co ma wziąć.
Jestem Bardzo zadowolony wcześniej miałem Renault Scenic i widzę różnicę tamten to był dopiero SMOK, zmieniłem zdanie o "francuzach".
:-))
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi 2006r

Bardzo fajne autko zrobiłem od nowaści 65.000 km bez napraw poza przeglądami raz w roku średnie spalanie oleju w duże mrozy 6,5 litra/wskazania komputera./
Bardzo wygodna w długie trasy.
Polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kocham Ją

Mam picasso od dwóch lat nie mam powodu do narzekań a wręcz przeciwnie jestem z niej bardzo zadowolony nie wiele jest aut które palą poniżej 7l/100
a picasso przy swojej wadze i gabarytach nie wiele więcej spala nawet przy tak małym silniku jakim jest 1.6cc .
jeżdżę głownie za granicą więc nie zużywam auta w takim stopniu jak kierowcy w Polsce mam rocznik 2005 ,1.6cc benzyna oleju w ogóle nie bierze niedawno wymieniłem hamulce i to tyle duży +++++++ dla citroena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

citroen xsara picasso 2,0 hdi

czy ktos by mi powiedzia nie pokazuje mi wskaznik paliwa chociarz jest zatnkowane czy to plywak sie zawiesil czy tez siadło cos w elektronice od czego zaczac jak to sprawdzić dziękuje z góry
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mam ten sam problem xsara picasso 1,8 16V
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pikus

KOLEDZY SWIECI MI SIE KONTROLKA SILNIKA OD 2 TYGODNI I NIC SIE NIE DZIEJE . MOZE TO BYC PRZYCZYNA ZE WYDECH BYŁ SPAWANY KOŁO SONDY
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rewelacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam

mam citroena xsare picasso2.0 hdi w spalaniu nie jest najgozej na trasie na 100 przy predkosci 130km spalil 5.2 a w miescie przy normalej jezdzie 6.5 tyklo mam nie 90konny silnik a podkrecony do 110 koni silnik ma lzej jak te 90 konne i spala mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Picasso po 4-ech latach

Dla mnie auto jest przede wszystkim bardzo ekonomiczne (1.6 HDI, 92 KM) - spalanie w trasie 130-140 km/h ok 5 L/100 km, po mieście ("lekką nogą"..;) ok 6-6.2 L/100 km. Przy dużych gabarytach i ciężarze tego samochodu dla mnie rewelacja! Poza tym super funkcjonalność wnętrza, wielkość bagażnika oraz sam kształt i ergonomia deski rozdzielczej (zawsze można z przodu wygodnie i szybko położyć coś na licznych półeczkach lub schować w licznych schowkach!) Nie jest to jakość wykonania oraz żywotność samochodów niemieckich, ale mimo to, jestem po 4 latach eksploatacji i 83.000 km bardzo zadowolony z tego samochodu! Polecam go wszystkim!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Picasso zawidoło mnie

Samochód jest z 2000 roku 1.9 TDi. Probelmy zaczęły się po ok miesiącu od kupna, zawieszenie stuki puki, wycieki z ukladu kierowniczego i ze skrzyni biegów, dodatkowo klimatyzacja padła. Naprawa sporo mnie kosztowała. Myślałem ze na jakis czas mam spokój, a tu po kolejnych 2 miesiącach znowu zawiódł mnie ten samochód. Padła pompa paliwa, wtryski. Naprawa tego wszystkiego to full kasy. Nikomu nie polecam tego samochodu, wcześniej miałem mazdę z 1995 i samochodzik był świetny, no ale czasu nie da się cofnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1.9 TDI? Jesteś pewien że nie piszesz o VW?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara 1.8 z 2005 r

witam,
chcę kupićpicasso z 2008 roku 1.8 w benzyie, mam jużupatrzoną , generaln ie wrażenie miłe, silnik nie był myty i nie widać wyciekó, czy na cośszcxzególnie zwrócić uwagę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

kup lepiej 1.6 16v bardziej elastyczny

Tylko uwaga po mieście 9.5 l/100km.Ogólnie silnik nie za duży ale ładnie kręca się na obroty no i OC trochę tańsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co ile kilometrów wymiana paska

własnie sprawilismy sobie xsare picasso i mam pytanko co ile kilometrow zmienia sie pasek rozrzadu /dizelek 2litry HDI
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 8

rozrząd

Z tego co się dowiedziałem to wymiana pierwsza jest po 120000 km. Ja postanowiłem wymienić kompletny rozrząd wraz z pompą wody zaraz po zakupie (na liczniku miałem 130000 km) wolałem wydać te pieniądze teraz(komplet to +- 450-500 + robocizna od 300 do 450 zł) niż później liczyć naprawę w grubszych tysiącach, nie dostałem informacji o ewentualnej wymianie rozrządu i dlatego zdecydowałem się na taki ruch. Koniecznie wymień olej (5 W 40 może być TOTAL QUARTZ 9000 jest rekomendowany przez Citroena ale może być inny o tych parametrach + filtry powietrza i kabinowy - jest do niego łatwy dostęp a to może mieć znaczenie na klimę i parowanie wnętrza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rozrząd

Witam.cz mógłbys mi powiedzie ile Cie wyniósł ten rozrząd.
Z góry dziękuję za info.Odpisz na ekarol5@wp.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam citroena xsare picasso 2000rok benzyna 1,6i jak to bedzie chodziło na gazie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktoś wie?

nie mogę otworzyć bagażnika zamknęłam go i teraz nie chce się otworzyć ,czy ktoś wie w jaki sposób można go otworzyć?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

ponawiam pytanie .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

siemka

mam pytanie mam xsare picasso dwa lata i co rok jak są mrozy to nie chce zapalic świece sa dobre czy moze byc to rozrusznik bo słabo kreci ako mam nowe!komputer cos sie wiesza w te mrozy bo mam ropy pół zbiornika przejechałem 33 km a on mi rezerwe pokazuje no chyba ocipiał ten samochód prosze o pomoc radziopastazara@wp.pl POZDRAWIAM
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Xsara jak kiedyś Syrenka musi mieć obroty

żeby zapalić. Zużyty rozrusznik będzie kręcił wolno i będą problemy z uruchomieniem silnika. Czasami pomaga drugie kręcenie, kiedy komputer zwiększy dawkę paliwa, ale tak czy tak warto rozrusznik naprawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomocy!!!!

czy wie ktos co morze byc przyczyna zapalania sie pomaranczowej kontrolki silnika przy gwaltownym przyspieszaniu?? jesli tak prosze o napisanie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

ASR albo ESP- systemy antypoślizgowe (tzw. kontrola trakcji )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kontrolka check engine

informuje, że komputer silnika otrzymał sygnały nie mieszczące się w zakresach. I nic więcej nie da się powiedzieć bez podłączenia lexii. Przyczyn może być mnóstwo i wszystkie spowodują zapalenie się tego samego symbolu. Np elektrozawór sterujący pracą turbiny nie ograniczył ciśnienia powietrza bo się uszkodził, lub nie otrzymał polecenia ( np uszkodziła się wtyczka ), lub zabrakło podciśnienia ( ułamała się rureczka od akumulatora podciśnienia i podciśnienia produkowanego przez pompę starcza jedynie na jeden elektrozawór a gdy muszą zadziałać dwa lub trzy jednocześnie to brak akumulatora uniemożliwia im to) albo uszkodził się zawór bypassu, albo wszystko jest sprawne, lecz czujnik się popsuł i wskazuje wyższe ciśnienie niż jest w istocie, albo ..... Otóż to - po to wymyślono lexię :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Picasso 1.6 HDI, 90 KM, 2006

Opinie są jak zwykle różne, ale mimo to moja będzie jak najbardziej pozytywna! Jeżdżę moim Picasso (od "nowości") prawie 5 lat i poza drobnymi usterkami jestem z niego bardzo zadowolony. Zakup tego auta to bardzo dobry kompromis między rozsądną ceną, a dużym, funkcjonalnym i ekonomicznym samochodem na polskim rynku ....
Spalanie w 1.6 HDI/90 KM w ruchu miejskim : 6,8-7,4 l/100 km, a trasie : 5,2-5,8 l/100 km (w zależności od średniej prędkości)
Bardzo funkcjonale i obszerne wnętrze, duży bagażnik, wygodne i w miarę "ciche" zawieszenie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

XSARA PICASSO 2000r .8 16v

Mam problem.Spalanie na poziomie 13.1L tak pokazuje komputer za 100 zl robie 150km przy cena paliwa 4.8/l.Ogolnie auto bardzo wygonde ,naprawy bierzace,koszty w miare
Czy ktos mial problem z takim spalaniem????
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak w komputerze zostanie zarejestrowany jakiś błąd to wtedy więcej pali - tak jakby jeździł na awaryjnym-czasami błędy wyskakują bez wyraźnej przyczyny-cytryny a raczej elektronika nie lubią naszego klimatu-trzeba błąd usunąć z rejestru i spalanie wróci do normy-jeśli błędy się będą powtarzały to do mechanika. Ja mam wtyczkę EOBD z i aplikację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spalanie disla

Witam, a ja jezdze tym samochodem Citroen Xsara Pisasso 2.0 Diesel, i w trasie mi spala zaledwie 4 litry.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak zdjąć kierownice ?

Mam pytanko jak zdjąć kierownice w xsara picasso 2004r
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

problem ze stacyjką

mam problem ze stacyjką wogule nieraguje na klucz ,cały czas świeci zapłon nawet po wyciongnięciu klucza . a jak prubuje odpalić to brak jakiejkolwiek reakcji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

PORÓWNANIE SKRZYNI BIEGÓW

Proszę o pomoc w kwesti czy skrzynia biegów z citroena C5 2,0HDI będzie pasowała do Xsary picasso 2,0 HDI
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

problem z przyczepką

gdzie można zdobyc samą wtyczkę do lampy , aby nie kaleczyc przewodów elektrycznych , żeby podłączyc wiązkę przewodów do przyczepki. oryginalna kosztuje w serwisie 310 zł , a hak kupiłem za 350 zł.to dla mnie drogo.
może ktoś podpowiedziec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wskaźniki

Witam 1 czy ktoś podpowie mi co zrobić, gdy zepsuł się wyświetlacz wskaźników w Xsara Picasso - świeci praktycznie tylko prędkościomierz
dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

podpowiedz

wyświetlacz jest dobry masz włączony tryb nocny.z lewej obok wyświetlacza się go wyłącza:) Mój Pikuś 1,8 gaz sekwencja 2001 180000, na gazie zero straty mocy odczuwalnej, łączniki stabilizatora padają jak w każdym samochodzie bo żyjemy w dziórawej PL:) żeby ''poszedł '' trzeba piłować z wysokich obrotów ale ok, buja na zakrętach jak to VAn- lepsze sztywniejsze amory załatwiają sprawę komfort jazdy lepszy jak w a4 b5 którym jeździłem wcześniej 5lat miała 700tyśnalatane:) , ogólnie auto ok POLECAM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

patryk

wyświetlacz jest wyłączony tszeba go włączyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

261 tys

u mnie ok jak sie dba to sie jezdzi ja mam 261 tyś oleju nie bierze spalanie w mieście ok 6.5 ltr ropy w zime w trasie w lato ok 5.2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ryba

witam posiadam cytryne jezdzi doskonale ale mam problem zapalila mi sie kontrolka z wizerunkiem klucza w lewym dolnym rogo czy ktos wie co ona oznacza dzieki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

klucz

klucz prawdopodobnie oznacza konieczność serwisowania - u nas wyłączył się po wymianie oleju :)
Jeździmy cytrynką jakieś 3 tygodnie (ja, żona, wzdycham do starego a4 bo był to automacik :) ), ogólnie na plus przestrzeń w aucie. Dzieciaki siedzą wysoko, wszystko widzą a i miejsca dla mamusi po środku jest wystarczająco w razie wu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kluczyk oznacza, że nadszedł czas na serwis: wymiana oleju, filtra...itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

patryk

ten klucz to oznaka serwisu tak był ustawiony na tyle kilometruw ale to nie problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kontrolka oznacza ,ze nastapil czas na serwis . kontrolka w postaci klucza zapali sie po 20000 km jazdy ,da sie skasowac w nastepujacy sposob:przed przekreceniem kluczyka w stacyjce nalezy wcinac przycisk wyzerowania kilometrow,ktory jest po lewej stronie pod wspomniana kontrolka trzymajac wcisnety przycisk przekrecamy kluczyk w stacyjce az sie zapala kontrolki i obserwujac odliczanie okolo 10sekund zwalniamy przycisk potem by mnialo nastapic znikniecie wspomnianego klucza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

super pomogło!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oznacz termin do przeglądu serwisowego,lub jego przekroczenie,nie ma wpływu na nic.Można samemu zdekodować ale jest potrzebna instrukcja obsługi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szyba-kokpit-słońce...

Czy ktoś ma na to sposób???
Pozwolę sobie zacytować opis:
"Jedynym mankamentem jest kąt nachylenia szyby przedniej (wymuszony przez design auta), który powoduje, że odbija się w niej górna powierzchnia kokpitu."

Dla mnie to prawdziwa męczarnia, zamówiłam okulary polaryzacyjne, ale to nie rozwiąże problemu. Może jakiś środek matujący kokpit? Czytałam o flokowaniu, ale to już byłby akt desperacji :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

kokpit - słońce

Najlepszy sposobem .... jest jazda ze słońcem na plecach ;) hihi
chętnie poznałbym jakiś magiczny sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

silik pracuje nierówno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

wentylator

Witam. posiadam od czerwca 2011 xsarę picasso 2004r, 1,6 HDI 110 z filtrem cząstek stałych. Od pewnego czasy włącza mi się wentylator chłodnicy i chodzi po wyłączeniu silnika jeszcze ok 15 min. Wystarczy, że przejadę kilka kilometrów. Rozładowuje mi akumulator. Ktoś ma na to radę?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie przesadzasz z tymi 15 minutami ? Producent przewidział pracę wentylatora przez 6 minut max. I w tym czasie samochód sprawdza co się dzieje z akumulatorem. Jak napięcie spadnie, to się wyłączy wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak podnieść przednie siedzenie?

Mam problem. Niestety siadł mi akumulator i mam problem z wymianą. Czy mógłby ktoś mi napisać, jak podnieść przednie siedzenie i dostać się do niego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

akumulator

jak chcesz odpalić na kablu to pod machą masz mniej więciej na środku "+" tam możesz podłączyć , - do blachy i odpalisz, jak musisz wyciągnąć to masz tam takie 2 dźwigienki pod fotelem kierowcy i jednocześnie je naciskasz i popychasz fotel żeby się złożył.
pzdr
Maciek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sidzenie do przodu i odkręcić dwie ost śruby z prowadnicy po prawej stronie, oraz jedną z lewej. następnie całe sieedzenie przesunąć do tyłu i ponieść - wcześniej zdemontuj zagłówek.

miałem picasso z 2004 2,0 hdi przejechałem w trzy lata 190 tyś, nic się nie zepsuło, nie dolałem oleju między wymianami.
teraz mam 1,6 hdi 90km z 2008. też 190 tyś już ma. również bezawaryjnie. wymieniałem belkę z tyłu, ale na własne życzenie - dociążyłem tył dość poważnie.

oba modele były nowe i bez poważnych uszkodzeń podczas eksploatacji, więc może dlatego bezawaryjne. z tego powodu teraz też kupiłem cytrynę i narazie 25 tyś jest wszystko tip top . polecam jeśli kupujecie z pewnego źródła w przeciwnym razie może być nieciekawie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak to może anglicy zaglądają do akumulatora.

Kolega wyżej opisał prawidłowy sposób dotarcia do niego :-) Noo może akurat zapomniał o wyjęciu zagłówka ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picasso

Wymieniłem świece żarowe uszczelniłem pompę wtryskowa zregenerowałem wtryskiwacze wszystko robiłem w miejscowości Kamień za Brzezinami a samochód przy małym mrozie nie chce zapalać co zrobić poza podpaleniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście podpiąć pod lexię i będzie łatwiej

Naturalnie należało to zrobić przed regenerowaniem pompy czy wtrysków. Jedną z przyczyn może być np uszkodzenie czujnika temperatury cieczy w silniku. Oczywiście podpięcie kompa i sprawdzenie jak narasta ciśnienie wyjaśni nam czy nie padł przypadkiem zawór na pompie wysokiego ciśnienia. Zużyty rozrusznik kręcący wolno silnikiem przy niskich temperaturach tez nie pozwoli odpalić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak byś miał podpalać , to sprzedaj pompę wtryskową :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój pali 4.5 w trasie , 6.5 srednio w miescie
wiec nie jest tak źle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dwa

Mam picasso 20 hdi - jest b. awaryjny dużo pali i kosztowny w utrzymaniu.
BMW 525 dokładnie j/w. tylko jeszcze drożej.
NIE POLECAM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen Xsara Picasso 1.8 16V

Witam, jestem użytkownikiem Citroena XS i spalanie w cyklu mieszanym wyszło mi nieco powyżej 7 litrów na 100 km z klimatyzacją !!! Autko mam z 2005 roku, aktualny przebieg 41356 km !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

spalanie

mam picaso 2,0 HDI po miescie nie schodze po nizej 6,5 w trasie 5,5
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 16V 110 KM benzyna

Mam 1.6 16V benzyna 110 KM,2008 rok,przebieg 48.000 tyś.Niezawodny,bezawaryjny,komfortowy,wielofunkcyjny.Osiągi takie sobie,bez szaleństw chociaż peru gościom z wyższych klas dałem radę,prędkość jak w opisach 180 km/h,ale gdzie tu pojezdzić przecież nie jesteśmy w Niemczech.średnie spalanie w cyklu mieszanym uczciwie ok 8.5 litra.Co ważne ,nie posiada jak diesel filtra cząstek stałych,pompo wtrysków czułych na czystość paliwa,które padają a to już są koszty.Ogólnie polecam autko,warto je kupić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

xp 2001 r 2.0 hdi 6 miesięcy użytkowania

hmm kupiona przez przypadek. bo szwagier zadzwonił że jest fajne autko do wzięcia za małą kasę. 2.0 hdi, 90 kucy. na początek żeby wsiąść do auta po poprzednim właścicielu zafundowałem pikusiowi kompletne pranie środka od podsufitki do podłogi (200 pln), potem już było bardziej z górki. na dzień dobry wszystkie płyny itp, wymiana całego przedniego zawieszenia bo szybciej niż 70 km/h nie dało się jeździć taki był meksykański wóz. jak już grzebałem to poszły przy okazji tarcze, klocki, półosie. oczywiście syfiarz klimę tak zapuścił że nie było nawet 1/4 ilości wymaganego czynnika chłodniczego i lekko przytkany osuszacz. chłopaki w serwisie 4 razy opróżniali i napełniali ale pomogło. od tego czasu na blacie przybyło coś koło 15 tys km czyli jest prawie 250 tys na blacie. poza szalejącym od czasu do czasu wyświetlaczem wielofunkcyjnym, późno włączającym się ogrzewaniem / klimą, opadnięciem osłony tłumika nic się dziwnego nie dzieje. pali toto jak ktoś umie jeździć do maksymalnie 6 litrów. jak ktoś nie umie to 7 pożera. na wakacjach na baku zrobiłem 1200 km i jeszcze komp ponad 100 pokazywał do przejechania. czyli poniżej 5 też da się zejść. największy jak dla mnie ból to brak tempomatu. wygoda bo na 2 tygodnie wakacji spakowaliśmy się w 3 osoby (1 facet + 2 kobiety) i jedyne co z nami jechało w kabinie to lodówka turystyczna i nie dlatego że nie dało się jej upchnąć w bagażniku tylko dlatego że tak nam było wygodnie. nie jest toto demonem prędkości w zakrętach też się nie da poszaleć ale wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda. jak ktoś potrzebuje autka rodzinnego i ekonomicznego to polecam w całej rozciągłości. bo w końcu 8 tys z naprawami to żadne pieniądze. pewnie za pół roku napiszę co dalej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picass 2001, 2,0 hdi

ja mam to autko od roku i to jakaś masakra jest wymieniłam już w nim sprzęgło i to 2 razy koszty duże, hamulce łączniki stabilizatora i inne naprawy niby niewielkie ale kosztowały mnie po ok 200 zł a teraz jechałam , stanęłam koło domu pózniej chciałam odpalić a tu nic kręci tylko i nie widać akumulatora okazało się że wyskoczyły jakieś błędy i podobno mam jechać do serwisu citroena tylko niewiem czy zakodować go czy co zrobić wiem tylko tyle że koszt to podobno 3000 masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picasso 2001, 2,0 hdi

chyba że może jest jakieś inne rozwiązanie tam nie dopisałam że w ogóle nie widać na desce rozdzielczej kontrolki akumulatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

BOB

Mam pytanie. czy ktoś wie jak dostać się pod pokrętła od limy? Wogóle się nie podświetla a w nocy jest to uciążliwe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co to jest lima???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam mały problem

dziendobry posiadam cytrynke i mam problem z pompom paliwowq już 3 raz w tym roku ją wymieniam koszty
niesą małe, żaden ,,specjalista'' niewie co jest nie tak, jestę otwarta na jakiekolwiek informacje i propozycje, za każdą informację z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pompa paliwa

1. wyczyść zbiornik paliwa. 2. kup orginalną pompe paliwa koszt duży bo około 450zł i po problemie,podróbki kosztują między 100 a 150zl ale właśnie wytrzymują średnio 2 do 5 miesięcy.Mi padło 2szt w 3 miesiące orginałem zrobiłem już 35.000--2.0HDI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kierownica

czy ktos orientuje sie czy kierownica od ds3 bedzie pasowac do xsary picasso po lifcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

picasso 2003r 2HDI

zarąbiste silniki mało pali ostatnio byłem na urlopie zrobiłem 1600km bylem ful załadowany spalanie 5.7litra na 100km polecam jest bardzo wygodne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

picasso 2.0 hdi 90 km

witam ,mam xp od 2 miesiecy ,ni byłem przekonany do tego autka ale musiałem kupić auto rodzinne za max 15 kola ,pojechałem do niemiec osobiscie i kupiłem od osoby prywatnej z ogłoszenia lekko rozbite (tył)po opłatach, naprawie wyniosło mnie 14 kola spalanie miasto
mipokazuje 7,5 -8l trasa 6,5-7 do 150 km/h konfort ok dynamika troche słaba ale nie ma dramatu jak sie zdenerwuje to zrobie chipa ....pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

CXP 2.0 HDI 90KM 2001, 125 tys.km - kiedyś anglik - bardzo fajne autko

Pikusia mam już 6 lat! Przejechałem nim około 65 tys. km. Początki były nieco trudne, bo pikuś miał przekładkę z anglika, przekładkę, która została niezbyt starannie i chyba niezbyt fachowo zrobiona. W związku z tym zrywała mi się co kilka miesięcy linka sprzęgła. Po poprawce poprowadzenia linki problem został rozwiązany. W okresie tych 6 lat było parę awarii i jeden raz autko do domku wracało na lawecie (spalona pompa paliwa w zbiorniku). Z innych usterek to: wymiana wahacza (koszt części: 100 zł), dorobienie drugiego kluczyka i karty kodowej - 460 zł!, wymiana koła pasowego na wale (ale to nie dwu-masa, bo takiego pikuś nie ma!) , wymiana osłon półosi, wymiana przepływomierza powietrza (koszt części: 170 zł), wymiana cylinderków hamulcowych z tyłu, naprawa rozszczelnionego ukł. klimatyzacji (jakaś rurka się przetarła), wymiana mechanizmów podnoszenia szyb przednich - obie strony (koszt części: 70 zł na stronę na Alledrogo), wymiana układu wydechowego - 350 zł, wymiana rozrządu i pompy wody przy przebiegu 110 tys.km.(z robocizną 950 zł wraz ze wszystkimi filtrami i wymianą oleju), wymiana kompletnego sprzęgła i tulei, na której porusza się łożysko oporowe przy przebiegu 125 tys.km - robocizna plus części w tym wymiana oleju i wszystkich filtrów: 950 zł. Wydaje się, że sporo napraw. Może i mogłoby być mniej, ale autko było "po przejściach" i musiało "dojść do siebie" :). A tak serio, to pomimo tych napraw jestem z pikusia bardzo zadowolony. Dwa lata temu przejechał pół Europy załadowany po granicę wytrzymałości, machnął w tydzień 5000 km i nawet nie pisnął! Pali malutko, średnio około 6-6,5 l/100 km w ruchu mieszanym. Widoczność bajka! Kufer duży lecz raczej za krótki a za wysoki. 90 KM w dieslu całkiem wystarczy do sprawnej jazdy. Trochę głośno powyżej 120 km/h. Duży kąt zawracania. Silnik ma wysoką kulturę pracy, cichy, bez klekotania, przy dobrym oleju 5W30 i nowych filtrach zachowuje się jak wyregulowany benzyniak. Przy sprawnym akumulatorze nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem nawet przy minus 25. Niezłe blachy i konserwacja podwozia. Po 12 latach "ruda" myśli o rozpoczęciu pracy nad progiem, ale to dopiero wstępne przymiarki. Reszta bez śladów korozji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 benzyna 8 zaworowy 2005r

Auto pali ok.7,0 l/100 km, jeśli zacznę oszczędzać to mieści się w 6,3l w trasie.Mam moją cytrynkę od nowości i nie dam złego słowa na nią powiedzieć.Bezawaryjne i oszczędne.Polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xsara picasso 2.0hdi 2002r.

Auto fajne rodzinne posiadam je 4 lata pare podzespołów wymieniłem miedzy innymi koło pasowe nowe amortyzatory drążek pionowy stabilizatora pompe paliwa w zbiorniku (jakaś przerwa w zasilaniu)zima trochę gorzej z odpalaniem nowe tarcze,klocki,tłoczki z tyłu jest ok a spalanie po mieście około 6.2-6.4l zimąto7.4 blacha dzwon nie narzekam pozdrawiam jarek72
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

ćzy mozna naładować akumulator w xsarze bez jego wyciagania?Jesli tak to jak i gdzie jest plus
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Licznik

Czy licznik z citroena xary picasso 2000 dohc pasuje do xary picasso 1,8 16v
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Picasso 2.0i 16v Automat

Witam zakupiłem Picasse z automatem i 2 litrową bęzyną po trasie przy 140 spalanie żędu 8,5l na tępomacie po mieście około 11,5 auto fajne ale elektryka potrafi być upierdliwa i to domena tych aut choć automat chodzi idealnie przy przebiegu 256000 km jedyny mankament to co jakiś czas zapali się kontrolka od silnika lub esp ale do tej pory same gasły planuje zakup lexi i sprawdzenie co to powoduje, w automacie niewiarygodnie wygodne i ciche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz w picasso

posiadam xsare Picasso 2003 mam zamontowany gaz i mam pytanie co zrobić żeby nie spadał poziom paliwa na wskaźniku jeśli jeżdże na gazie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam serdecznie.
wymagana jest dodatkowa część. W przypadku instalacji Lovato to koszt 150zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz

Mam ten sam kłopot spada wskaznik paliwa kiedy silnik pracuje na gazie, po wyłaczeniu i odczekaniu wskaznik powraca na swoje miejsce.???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz w pikaso

w końcu ci przestanie pobierać paliwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałam że w Rzeszowie ktoś produkuje i też instaluje dodatkowy wskaźnik do gazu-albo się jeździ na kilometry nie patrząc na wskaźnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xsara Picasso 2006 Diesel 1.6 90km

Witam. Jestem głównym użytkownikiem tego samochodu, dobiłem już 186 tys km i poza pierdołami i alternatorem, który należało naprawić - wszystko działa bez zarzutu. Faktycznie klima mogła by być lepsza, bo słabo chłodzi, ale dobrze grzeje w zimne dni. Spalanie to po prostu miód. Przy 70-80km/h wynosi ok 3-3,5l/100km, w mieście nie pali mi więcej niż 7 nawet jak jeżdżę na pałe, aktualnie komputer przedstawia mi spalanie na ostatnie 100km 5.3l/100. No po prostu mega sprawa.. Przykro mi że jestem zmuszony go wystawić na aukcji już niebawem :)... no nic, mam nadzieje ze nowszy model podobnie mi posłuży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmiar uszczelniaczy na półosi Ciroen xsara picasso 2003, 2.0 hdi

Witam,

Mam pytanie czy na lewą i prawą półoś jest ten sam rozmiar uszczelniaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen Xsara Picasso 2002 rok 2,0 HDI GRAFITOWY

Witam. Mam auto już albo tylko rok. Wymieniłem sprzęgło , akumulator, przepływomierz, przekaźnik świec żarowych, koło pasowe na wale korbowym i to tyle przez rok większych wydatków. Do tych napraw mam zastrzeżenia ale nieuzasadnione bo był wydatek . Jeżeli chodzi o silnik to polecam po mieście w korkach 7-,7,5 l/100 na trasie 90-100 km/h ok 5l/100. Ponadto jest głośny. Dla sportowców polecam usunąć katalizator bo moje auto jedzie max 130km/h . Natomiast mojego kolegi ten sam pojazd bez katalizatora 150 i więcej. Auto jak auto ma swoje wady i zalety. Jest pakowne, Mam krzywy kręgosłup więc o wygodzie się nie wypowiem. Zegarów w słoneczny dzień nie widać. Zawsze pojechałem i wróciłem nie zawiodło mnie. Oczywiście z pilota centralny zamek nie działa. No i niedługo tylna belka do remontu. Ocena w skali 1-10 na 6,5. Moja opinia na temat auta jest taka .......mi takie wystarczy. Jeżdzę głównie po mieście , na trasy bardzo mało. Byłem tu i tam i te 90-100km/h wystarczy . Moc silnika dla mnie duża, można śmiało wyprzedzać. Ogólnie ok Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

citroen xsara picasso2.0hdi

gdzie znajduje sie czujnik predkosciomierza w xsara picasso
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

parujące szyby

kupiłem 1,6 benzyna krajowa turla sie jest ok na razie kłopot okropnie parujące szyby wyjeżdżam z garażu włączam nagrzewnicę i ciepło zaraz zaparowane wszystko i jeszcze padły czujniki cofania może ktoś konkretnie doradzić jak z tym sie uporać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wymienić filtr kabinowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0