Widok

Co gminie Prodkowo odwaliło z tą kostką?

Ostatnio Czeczewo-Warzno, a dziś odkryłem, że popsuto drogę Kobysewo-Kaliska. Jaki był ten asfalt, taki był, nieco dziur, ale trasa była ładna i szosówką się warto było zawsze tam przejechać. Dziś patrzę i oczom nie wierzę - droga odnowiona i wyłożona kostką fazowaną. Jakiś lokalny przedsiębiorca - wytwórca, czy układacz kostki ma powiązania z gminą, czy też jest jakaś logiczna/ gospodarcza przyczyna zamieniania asfaltu na kostkę. Tam jeździ naprawdę mało samochodów (nieco zniszczyli, jak był objazd w czasie budowy obwodnicy Kartuz). Dziś naprzeciwko jechała sobie dziewczynka na rolkach i ona, mieszkanka Kobysewa, czy Kalisk, też dostała prezent od gminy - jazdę po niefazowanej kostce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To w końcu fazowana czy niefazowana??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fazowana, niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj tam. Fazowana jest z drugiej strony niefazowana. Wystarczy przełożyć :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakby tak odwrócić nie do dołu fazowaniem a o fazowaniem na bok, to fazowana byłaby tylko jednak krawędź i kostka stałaby się niefazowano-fazowaną w proporcjach 3/4 do 1/4. Czy takie rozwiązanie pana Ryśka55 interesuje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale kostka nie jest sześcianem, więc jak by układać ciasno, to cała droga by się zrobiła w sumie krótsza. I to może dobrze, bo by było bliżej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

E tam, po waszych radach postanowiłem tymi drogami jeździć od spodu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może Ci kask spaść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jechałem tam na szosówce kilka dni temu, ale tylko od przystanku i drogi asfaltowej w Kobysewie do skrzyżowania z krzyżem (może 300 metrów) i nie było źle, wg mnie można jechać. Czy ta kostka jest do samych Kalisk, a potem jakiś asfalt do drogi wojewódzkiej? Bo rzeczywiście to wydaje się fajna trasa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, przed lasem pojawia się z powrotem asfalt. Najlepsza droga z Żukowa do Kartuz - przez Smołdzino a potem Kaliska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko nie skręcaj w prawo do Grzybna, boo tam jest fragment brukowany i polny. Dalej też ładny asfalt, na gravela byłaby droga w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy 37 mm to już gravel? Bo właśnie zmieniłem oponki (były 32).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był gravel, teraz zrobiłeś fatbike'a
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dobrze. Zima ma być śnieżna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to zwęź opony! wąskie przecinają śnieg do szorstkiej ziemi. a szerokie są na błota.

wlaśnie zacząłem doroczny remont roweru na zimę, tego pomarańczowego Okrutnego, co to wiesz, który się sprawdzał na naszym "błotnym spacerze". i dałem węższe opony, na tych dziwnych ruskich felgach wyglądają cudacznie. ale sens w tym chyba jest.

jeszcze tylko ten cholerny Bendix zdobyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śnieg przecinają do szorstkiej ziemi? To znaczy, że śniegu nie ma tylko przypudrowanie jakieś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry