Widok

Co powinien zawierać domowy zestaw narzędzi?

Opinie do artykułu: Co powinien zawierać domowy zestaw narzędzi?.

W domu zawsze zdarzają się drobne awarie. Aby móc sobie z nimi poradzić, potrzebujemy narzędzi. W domowym warsztacie nie powinno zabraknąć młotka, zestawu śrubokrętów, klucza francuskiego oraz kilku innych pomocnych przyborów. Zbliżający się Dzień Chłopaka to doskonała okazja by uzupełnić arsenał majsterkowicza.

Nie zawsze możemy liczyć na szybką pomoc fachowców, a co więcej nie za każdym razem jest ona konieczna. Żeby wymienić cieknący kran, przymocować odpadającą listwę ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie typu „co powinna zawierać lodówka?”

To czego potrzebujesz w danym momencie. Zaczynałem od młotka o śrubokrętu a w tej chwili mam przyssawki do szkła, dłutko i tego typu pierdoły, bo w chacie trzeba było coś zrobić... Aha i chyba z 20 takich samych kluczy imbusowych bo do każdego mebla w ikei dołączają :-D
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 0

lodówka bedzie nastepnym razem:)

potem co powinniśmy nosić w kieszeniach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Dajcie sobie spokoj z tania, duza walizka z nasadkami. Polowy koncowek nigdy nie uzyjecie, a ta polowa, ktora bedzie uzywana szybko sie zuzyje (szczegolnie bity).
2. Klucz nastawny jet super, jesli chce sie uszkodzic srube czy nakretke ze wzgledu na spory luz (ten z przekladnia slimakowa), lub sciskanie lba podczas krecenia.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tam mam Apollo i już z 6 lat działają bezawaryjnie. Zależy od intensywności użytkowania.
Osobiście od jakiegoś czasu jak coś mi się psuje, wyrzynarka/wiertarka itp. to wolę dać te kilka stówek i mieć porządne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taa połowa samochod w PL jeździ dzięki temu kluczowi pracowałem w mechanice i jest cały czas używany jakoś srob nie uszkadza jak sie wie jak go urzyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla kogo ten artykuł?
Osoby, które z narzędzi umieją zrobić użytek, doskonale wiedzą, jakie są im potrzebne.
A tym, co mają dwie lewe ręce, najbardziej nawet wypasione superzestawy, w ładnych skrzyneczkach, się nie przydadzą.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 1

W samo sedno!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale idą święta...

... milion pytań z cyklu: "No co byś chciał?" i przychodzi pytanie do głowy co by tu se za narzędzie zażyczyć, ja tak trochę w ciemno poprosiłem o szlifiereczkę i już się przydała. Inna kwestia to gdzie to wszystko trzymać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kto w dzisiejszych czasach coś naprawie, że o majsterkowaniu nie wspomnę....

zresztą większość obecnych facetów jest zniewieściałych, i młotka czy kombinerek na oczy nie widzieli.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 13

hehe przypomina mi to jak w pracy, na okres wakacji przyszedł chłopaczek. Ja do niego podaj probówkę, a ten mi ze szczypcami przychodzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiertarka z udarem

to podstawowe narzędzie każdego mieszkańca bloku. Podobno można ją włączyć również poza godziną 6 rano lub 22, ale nikt tego jeszcze nie sprawdził.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To wpadnij do mnie. Tu regularnie ktoś, wali, wierci, stuka, puka, odkurza, przerwaca, przesuwa w srodku nocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ha! Dzięki za podpowiedź!

Właśnie mnie olśniło, że kupię mojemu chłopakowi skrzynkę na narzędzia!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na miejscu chłopaka wysiudałbym Cię z tą skrzynką. Chyba, że kupiłabyś porządną walizkę narzędziową, ale takie to 400+ stoją. Polecam Magnusson, dożywotnia gwarancja. Mam trochę zabawek tej firmy i nie narzekam ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Duct tape vel Silver tape czyli tzw. Szara taśma MacGyvera. Masa zastosowań.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby nie ta taśma

to żadna rakieta nie poleciałaby w kosmos.
A stacja kosmiczna dawno by wylądowała w oceanie. Albo na Wiejskiej, daj bóg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień chłopaka to chyba dzieciaki w gimnazjum, przepraszam, w podstawówce, obchodzą.
Dzień Mężczyzn jest 10 marca.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja obchodze i jedno i drugie :)

Tylko zawsze mam problem, gdy zona przychodzi i pyta, co bym chcial dostac tym razem w prezencie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura.
Dzień Mężczyzn jest przez caly rok :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mop, garnki
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klucz nastawny? jeszcze nie miałem takiego, który by się do czegoś nadawał po kilku użyciach. Ale może takie są.

A wkrętarka w rękach początkującego to najlepszy sposób na rozwiercanie mebli wkrętami i zrywanie gwintów.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby nie klucz nastawny to by xi hydraulik lazenki nie skręcił. A jak ktos bitów nie umiem dobierać to każda środę rozwali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hebel
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwieracz do piwa.

reszta to gadżety
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

szczerze powiem, że jak patrzę na pokolenie brodatych pokemonów to 95% z nich nie wie czym się różni śruba od wkrętu

nie mówiąc już o tym, że nie wiedzą jak trzymać prawidłowo młotek, ich pojęcie o technice kończy się na przesmarowaniu WD40 łańcucha rowerowego (a raczej w ten sposób wypłukaniu smaru) kiedy zakładają obcisłe gacie i jadą się lansować na szosie w niedzielny wieczór kiedy całe drogi są zawalone pojazdami z ludźmi wracającymi z weekendu...

za komuny każdy miał w domu pudełko albo skrzynkę z narzędziami bo każdy MUSIAŁ dać sobie radę, i mogę jednoznacznie stwierdzić, że w latach 70 tych lub 80 tych przeciętna kobieta wiedziała więcej w tym kraju o narzędziach niż dzisiejsza brodata młodzież, oni jedynie wiedza po ile jest smartfon albo jak smakuje chemicznie pędzony lager z dolnej fermentacji leżakowany w aluminiowych beczkach na zapleczu jakiejś pokemonowej knajpy...

pisanie więc artykułów o skrzynce narzędziowej jest kolejnym biciem piany dla zapełnienia literkami stron portalu aby było widać, ze coś się dzieje bo reklamodawcy przecież płacą za liczbę odsłon...

a ten co narzędzi używa na codzień wie co ma mieć w skrzynce...
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 5

W sedno
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, ile masz lat, ale w latach 70 czy 80 komplet kluczy to się widziało w warsztacie może. W domu miało się młotek, piłę, wiertarkę i jakieś zdezelowane wkrętaki. Teraz majsterkowanie to czysta przyjemność. Ale nie widzę związku z brodą czy rowerem, oświeć mnie może.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

pitolety opowiadasz, ja mam 24 lata i powoli kompletuje swoje zestawy, oczywiście do śmierci będę to robić. Bo jak wiadomo porządny zestaw narzędzi kosztuje z 30k zł. Ale jeśli chodzi o remonty w domu, to sam robię, instalacją elektryczną też się pobawię. Wychodzę z założenia, że jak coś jest do zrobienia, to w najgorszym wypadku zepsuje ;D, a w tedy wezwie się kogoś do pomocy.

A co więcej teraz kończę studia techniczne 2 st. Więc Ci co mają wykształcenie (przynajmniej co poniektórzy) też potrafią zakasać rękawy i fizycznie popracować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś wyjątkiem, potwierdzającym opisaną powyżej regułę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

I co się tak rzucasz na brodaczy. Źle to wygląda, fakt, ale daj ludziom decydować co noszą na twarzy. Najchętniej byś życie innym układał, mówił co mają nosić i jak się golić.
A do meritum, to fakt, że kiedyś ludzie więcej umieli, ale i technika była prostsza. Malucha można było śrubokrętem naprawić, a dzisiejsze wypasione auta bardzo często trzeba w firmowym salonie naprawiać, bo śruby są celowo robione pod wymiar określonej marki.
No i wychowanie, tak w szkole jak w domu. Rodzice sami nie umieją, to jak mają bachora nauczyć. W szkole zamiast uczyć jak podłaczyć prąd, gniazdko, naprawić światło, to uczy się teoretycznych wzorów, które w praktyce nic nie mówią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

a kto projektuje samochody z modułowo zabudowanymi częściami

i śrubami na wymiar??? no chyba się nie projektują same...

ktoś wpadł na pomysł, że aby w nowym samochodzie wymienić żarówkę będzie trzeba jechać do serwisu... hmmm kto to mógł być???

a może jakiś młody gniewny pokemon z brodą który chciał się podlizać szefowi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super instalacja elektryczna bez podstawowej wiedzy bo kolega mi powiedział Ze tak sie robie.
Sory ale widziałem juz takich majstrów za duzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do zrobienia prostej instalacji elektrycznej nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy... Wystarczy znać podstawowe zasady, pierwsza lepsza książka o elektryce takowe przedstawia... nie róbcie z igły wideł...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecanie komuś, żeby miał zapasowe gniazdo elektryczne i zapasowy włącznik w domu to proszenie się o nieszczęście. Jak ktoś się nie zna na elektryce niech lepiej zleci to elektrykowi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

młotek, śrubokręt płaski i krzyżakowy, klucz 10 i 13 oraz tak zwane tie-rpas'y:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Juz cie lubię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko jedno, zawsze jakoś się wkręci:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

takich artów to niepowinna pisac kobieta chyba ze to tekst sponsorowany :)

autorce nastepnym razem proponuje napisac co powinna zawierac kosmetyczka czy torebka , bo jak ja to napisze to tez bedzie mozna sie posmiac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fajne zestawy dla majsterkowiczów to tylko w Metalzbycie na Łużyckiej w Gdyni lub Wiesława w Gdańsku

Osobiście korzystam z ich miesięcznych promocji i już wyrwałem kilka hitów w takich cenach, że nigdzie w internecie tego bym nie dostał. Ogólnie bardzo szeroki asortyment w przystępnej cenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zeby jeszcze byli otwarci w weekendy, to bym po internetach nie szukal, jak mozna miec od reki. I casto cy innego obi bym nie odwiedzal.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

w soboty mają otwarte ,ale tylko do 14.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A przylbice samosciemniajaca

Masz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nastepnym razem wezcie kogos technicznego

A nie pytacie leszcza ze sloikowa co mieszka w apartamencie na smierdziszewie. ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zauważyłem info o artykule sponsorowanym

Ale i tak cieszy, skoro taki duży, "niezastąpiony", "najtańszy" sklep musi się reklamować. To znak, że klienci mądrzeją i nie długo "ten co nie pozwoli pobić swoich cen", podzieli los Praktikera. Ha, ha, ha, na pohybel obcym kapitałom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xyz

no ja uważam że najlepsze skrzynki można znalexc na stronach profesjonalnych sklepów. np. RG Narzedzia ma bardzo fajne modele w przyzwoitych cenach choć nie wiem czy to już nie bardziej dla profesjonalistów niż takich domowych zastosowan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry