Widok

Co sądzicie o agencjach rekrutacyjnych?

Co sądzicie o agencjach rekrutacyjnych? O braniu udziału w rekrutacjach, w których podają tylko nazwę stanowiska bez nazwy firmy?
Moim zdaniem to bez sensu bo zmniejsza możliwość dobrego przygotowania się do rozmowy.
A już szczytem chamstwa jest dla mnie przeprowadzanie po kilka rozmów, testów a na koniec nawet nie poinformować o wyniku rekrutacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację, to jest szczyt chamstwa.. Byłam w pewnej firmie na rozmowie oraz na dniu próbnym. Do wczoraj miałam dostać odpowiedź.. I właściwie to już nawet nie czekam..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kumpela 9 h pracowała z Agencji w ramach bezpłatnego "szkolenia" mimo , że miała kilkuletnie doświadczenie na dane stanowisko , poza tym na rozmowie była mowa o 2-3 h szkolenia...Na koniec po 9 godz. pracy podziękowano mówiąc jej , że niestety , ale potrzebują uczących się do lat 26...- wcześniej ani w ogłoszeniu ani podczas rozmowy nie było o tym mowy!!! Szczyt chamstwa- tak się rekrutuje "tanią" a właściwie darmową siłę roboczą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To już nie jest chamstwo ale najzwyklejsze oszustwo. Jakby nikt nie wiedział, że kandydatka ma więcej niż "ileś tam" lat? G*wno prawda! Takie firmy zwyczajnie szukają frajerów, który odbębnią za darmo dniówkę. Ja bym to zgłosił do PIPu, a jak nie to do TVN/Faktu/SuperExpressu/lokalnego radia ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam podobną sytuację. Przeszłam wstępną rozmowę telefoniczną i wszystko było super. Potem zaproszono mnie na testy, do których musiałam się solidnie przygotować (m.in. z wiedzy ekonomicznej i geopolitycznej), które napisałam w moim mniemaniu naprawdę dobrze. Na zakończenie Pani, która mnie tam zaprosiła zapewniła mnie, że się ze mną skontaktują, jaki by nie był wynik rekrutacji. Sama z resztą o to poprosiłam opowiadając o tym jak już mnie kiedyś zbyto obiecując takową informację w innej firmie. Pani powiedziała, że taka sytuacja się na pewno nie powtórzy i że oni ZAWSZE informują o wyniku rekrutacji. Od 19 sierpnia cisza. Ponawiałam zapytanie o wynik testu mailem, ale pozostał bez odpowiedzi. Tak się traktuje ludzi poszukujących pracy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już tu raz pisałem w podobnym temacie.
Jeśli jest napisane "dla Naszego Klienta.."
to warto poszukać w wyszukiwarce - branży,
a następnie zadzwonić od 1 do 3 firm,
i zapytać, czy przypadkiem taka a taka instytucja
(agencja pracy) nie prowadzi dla Państwa rekrutacji,
a jeśli tak, czy można CV przesłać bezpośrednio.
Nie zawsze ( bo czasmai firmy korzystają z agencji,
gdyż same nie maja czasu..), ale w większości się udaje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem , ale firmy które rekrutują poprzez Agencje z mojego doświadczenia nie przyjmują bezpośrednio a to dla tego ,że po pierwsze pozbywają się całej papierkowej roboty związanej z zatrudnieniem pracownika ,nie ponoszą żadnych kosztów , które by miały przy zatrudnieniu pracownika (składki itp).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mylisz się i źle zakładasz.
Naprawdę wierzysz, że dzwoniąc do firmy ktoś poda Ci takie informację? A gdzie tajemnica zawodowa? Osoba taka NIE MA PRAWA udzielać takich informacji! To tak samo jakbym zadzwonił do księgowej i zapytał - czy pracuje u nich Jan Nowak a jeśli tak to czy mogę dostać jego numer dowodu osobistego i pesel. Są rzeczy o którym nie można się dowiedzieć i to jest właśnie jedna z tych rzeczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napisałeś/łeś w odpowiedzi na mój post ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Własna gastronomia - czy się kalkuluje? (57 odpowiedzi)

Mam pytanie, głównie do mieszkańców Gdyni: jakie jest Wasze zdanie nt. poprowadzenia własnej...

do góry