Widok

Co z 2, 11 i 12?

Za nami prawie 2 lata remontów torowisk i zmienionych tras tramwajów. Kończył się jeden remont i zaczynał następny, tak było nieprzerwanie od wakacji 2010. W związku z remontami trzeba było zmienić trasy liń jadących remontowanymi odcinkami, a to niekiedy ciągnęło za sobą konieczność zmiany tras innych liń, ze względu na tworzenie się korków na niektórych odcinkach torowisk oraz brak miejsca na ich właściwych pętlach. Mogło się także zdarzyć, że zmiana trasy danej linii wiązała się z wydłużeniem trasy, a to sprawiło, że trzeba było dla niej więcej pojazdów i w związku z tym trzeba było skrócić inną linię. Rozumiem to wszystko i dotychczasowe zmiany tras w związku z remontami wydawały mi się logiczne. Ale to co jest teraz to dla mnie wielki znak zapytania. Wg schematów na przystankach, obecnie tylko 5 jeździ jeszcze na zmienionej trasie, a pozostałe linie wróciły już na swoje STAŁE trasy. Tymczasem trzy linie (2, 11 i 12) jeżdżą na innych trasach niż te przed rozpoczęciem remontu (pomijając wydłużenie 2 i 6 na Chełm, gdyż to to akurat wiem, że jest stała zmiana). Wg schematów na wiatach 2 i 11 i 12 wrócły już na swoje stałe trasy, ale tabliczki rozkładowe tych liń mają kolor żółty, a pozostałych biały, czyli tak jakby ich trasa była również jeszcze zmieniona. Więc w końcu jak to jest? Czy to znaczy, że 2 będzie już na stałe jeździć do Oliwy, 11 na Zaspę i 12 do Oliwy, czy też wrócą na swoje dawne trasy. A jeśli wrócą to gdzie jeszcze trwa remont, bo skoro 5 na pewno jeździ zmienoną trasą to wynika z tego, że remont jeszcze gdzieś trwa, ale żaden odcinek torów nie jest wyłączony z ruchu. O co w tym wszystkim chodzi? Czy ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie swojego wątku. Zauważyłem, że 6 jeździ teraz do Jelitkowa. Czy to znaczy, że po skróceniu trasy do Abrahama (od 2010 Strzyża) w związku z "rewolucją numerową" w maju 2010 linia nr 6 wrócła na "stare śmieci". Zakładając, że 2, 11 i 12 nie są jeszcze na swoich stałych trasach, czy to znaczy, że 11 znów będzie jeździć do Abrahama, ewentulanie do Oliwy, czy też w Jelitkowie będą kończyć aż cztery linie (2, 6, 8 i 11)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry