Widok

Co za msza

Proboszcz Kielna prowadzi mszę św dziecięcą, tego nie można słuchać,coś nie tak z jego myśleniem, to nie jest msza ,to jakaś parodia, wychodzę z kościoła zdenerwowany i wkurzony po prostu masakra, jesli robi to samo na innych mszach to powinno się zabronić jemu odprawiania mszy , jednym słowem Masakra!!!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jest jeszcze ten nowy wikary? A organista jeszcze pracuje?
Coś się posypało w parafii.
Też nie mogę już słuchać aktorstwa Proboszcza. Traktuje mszę jako scenę jednego aktora i to ON ma być gwiazdą "przedstawienia", stąd to modulowanie głosu i popisywanie się.
Co tydzień mówię sobie, że jestem tu ostatni raz...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

W takich przypadkach jedyną opcją jest pismo petycja do biskupa, oczywiście z podpisami jak największej ilości wiernych. Opisać sytuację z prośbą o powołanie nowego proboszcza. Tylko czy ludzie będą mieli tyle odwagi żeby takie pismo podpisać...
Ja po kilku "dziwnych" mszach po prostu zacząłem chodzić do innej parafii.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podpisy podpisami a znajomości znajomościami. Czego się bać? To już nie te czasy gdy o życiu wsi decydował wójt i pleban.
Natomiast póki jest nieszczęśliwie panujący biskup Głódź póty petycje nie mają racji bytu. Dla Arcybiskupa tego typu managerska działalność bez duchowej podbudowy jest jak najbardziej na rękę. Nasz Proboszcz zresztą sam to podkreśla co i rusz jak to jest ceniony przez abp Sławoja Leszka.
Tracą na tym parafianie i frekwencja jest coraz mniejsza. Szkoda że ks. Proboszcz tego nie widzi. Mógłby zajmować się zarządzaniem a sprawy duchowe zostawić młodszemu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro co tydzień mówisz, że jesteś ostatni raz to nie chodź tam i tyle a nie że kończysz tylko na slowach, które nie idą w parze z czytaniem. Ja bardzo lubię Msze prowadzone przez Proboszcza za to tych odklepanych naprędce przez wikarego już miałam dość. Znajdźcie drugiego takiego Księdza, który mimo braku organisty śpiewa na dwa głosy z parafianami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 20

Anonim a zastanawiałeś sie czemu nie ma organisty lub dlaczego pustki w kościele co raz to większe?Nic nie dzieje się bez przyczyny.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego bo pewnie jak większość chce dać ta ,, druga" szansę, która ma na celu nasza wiara, ale ile można?! Z całym szacunkiem anonimie ale pewnie jesteś w starszym wieku, a niestety my młodzi potrzebujemy konkretów. Po za tym jak to leci ,, to dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat'' ? A tym sposobem młodych nie przyciągnie wręcz przeciwnie i tak nasza wiara ograniczy się do wiary powierzchownej i na zasadzie,, wierzę ale do kościoła nie chodzę" mówisz że podoba Ci się msza trwająca godzinę, tylko po co msza trwająca godzinę skoro sensu stricte jest może 30 minut? Msza ks Michała trwała 45 minut i zawierała wszystko. Sensownie, krotko zwięźle i na temat, ewangelia przedłożona z polskiego na nasz, nie ma czasu na myślenie o pierdołach! czego nie można powiedzieć o mszach ks proboszcza : jedno czytanie( o ile mi wiadomo w niedziele powinny być dwa), okrojone elementy modlitw ( np. wyznanie wiary - pare wersów) po co? chyba tylko po to by więcej czasu mogły trwać ogłoszenia? Ja oczekuję słowa Bożego które mnie napełnić na kolejny tydzień a nie informacji o życiu parafii które można przeczytać na stronie internetowej. To, że ludzi jest mniej nie trzeba wchodzić do kościoła, wystarczy spojrzeć na parking, gdzie kiedyś np. na mszy dziecięcej zaparkować graniczyło z cudem to teraz kombajnem można przyjechać i jest miejsce. A co do organisty to zupełnie inna bajka, widać było ile trudu wniósł w to by msza była jeszcze bardziej cudowna, widać jak się rozwijał, szkoda że nie zostało to docenione. Przeraża mnie tylko jak bardzo kościołem rządzi pieniądz. A Papież Franciszek tak z tym walczy. Niestety coś się niedobrego dzieje z naszym proboszczem ale wciąż mocno wierzę że wróci na dobrą drogę. Bo na razie to jakiś czas żałobny w parafii :(
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drugie czytanie może być jedynie pominięte na mszy dla dzieci, jeżeli była to normalna msza niedzielna powinny być dwa czytania. Zastępowanie psalmu innymi pieśniami jest również niedopuszczalne (opisane w instrukcji INAESTIMABILE DONUM oraz innych wydanych przez Komisję Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski). Zastępowanie wyznania wiary kilkoma wersetami jest również niedopuszczalne. Ponadto, zamiana tekstu podniesienia na łaciński jest również dla mnie niezrozumiałe. Najważniejszy moment Eucharystii powinien być w języku zrozumiałym dla wszystkich w niej uczestniczących, przynajmniej tak orzekł II Sobór Watykański. Kazanie też powinno mieć wymiar duszpasterski a nie być okazją do pogadanki na tematy luźne (raz usłyszałem na kazaniu ks. Proboszcza nawet odnoszenie się do wszystkich plotek o nim). Takie duszpasterstwo tylko odstraszy ludzi z Kościoła, niema w sobie nic z nowoczesnego duszpasterstwa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobrze ujęte.Rzeczywiście to "żałobny czas dla naszej parafii". Wczoraj proboszcz pod niebiosa wychwalał nowego wikariusza,który ma przyjść a ksiądz Krzysztof czyli wikary który nie podpasował proboszczowi stał na dworze przed kościołem i chyba czekał na proboszcza.Smutny to był widok.Jego nawet proboszcz nie przedstawił parafianom.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę po co ta wazelina. Po pierwsze proboszcz ze mszy robi swoje przedstawienie, kazanie - jakie kazanie to parodia, śpiew - nie przesadzajmy ma mocny głos trochę wyćwiczony i te dziwne modulowanie jest zwyczajnie śmieszne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

MASAKRA
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dokładnie takie same odczucia. Aktor na scenie. Tego się nie da słuchać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wikary podobno odszedł bo proboszcz odmówił mu zatrudnienia i ubezpieczenia jako pracownika. Strona internetowa niezaktualizowana. Wyswietlacz nowy - super- ale szkoda że nie ma już nikogo kto by go obsłużył, kogoś kto powie kazanie, kto by ogarnął ministrantow. Frekwencja bardzo spadła. A proboszcz tylko klepie o pieniadzach i o sobie na mszy... Nie chce takiego proboszcza a wikariusze pewnie są zadowoleni kiedy mogą odejść z kielnienskiej parafii...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszym zdaniu chodzi o organiste - pomylka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem z Kielna, ale mimo wszystkich, być może prawdziwych uchybień proboszcza, proszę nie zapominać, co jest najważniejsze na Mszy św. - czyli Eucharystia - i bez tego kapłana , słusznie czy nie, przedstawianego w niekorzystnym świetle, nie moglibyście skorzystać z tak wielkiej łaski jaką są Sakramenty św. Czy ktoś się modli za tego księdza, czy to już tylko taki quasikatolicyzm..? Modlitwa też pomaga odrzucić te emocje, które są niepotrzebne i daje konieczne światło ku temu czy działać jakoś czy może te narzekania są, nawet jeśli po części słuszne, to jednak najwięcej wyrazem pustki duchowej, którą próbuje się zagłuszyć hiperpretensjami...nie podejmując realnie żadnych wysiłków ku poprawie samego siebie...

P.S.
Z innego wątku wiadomo, że organista jest chory i jeszcze nie doszedł do siebie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Msza katolickiego kościoła powszechnego jest stała i niezmienna, chyba że sobór kościoła wniesie jakąś zmianę. W kielnieńskim kościele brakowało ostatnio wielu elementów mszy. Idąc na mszę za granicą nawet nie znając języka wiemy, że jest przebłaganie za grzechy, potem wychwalanie Pana, czytania, ewangelia, kazanie, modlitwa powszechna, 5-7 modlitw w intencji ojcia świętego..., ofiarowanie... itd itd.
Gdy Proboszcz jest sam to prowadzi mszę jak chce. Przyrównuję ją do mszy z poniedziałkowego poranka gdy nikogo w kościele nie ma i ksiądz spieszy się na śniadanie i na religię do szkoły. Gdy pojawił się obecny wikary to sposób prowadzenia mszy przez proboszcza zmienił się nie do poznania. Dlaczego? Dlaczego przy biskupie nie pokazuje jakie nowinki wprowadza do rytu?
Oczywiście, że zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego Mszę może odprawiać tylko ksiądz. Ale niech to robi tak jak nauczono go w seminarium. A nie quasi kazanie o sobie, ogłoszenia mszalne 17 minut, pośpiewajmy razem... to ile czasu zostaje na mszę? Kiedyś zmierzyłem że 15 minut. Czy ona była ważna? Myślę, że dla Pana Boga nie ma to specjalnie żadnego znaczenia i na pewno nam ją uznał :) ale idę na mszę aby się modlić i chwalić Pana i zwyczajnie potrzebuję stałych elementów, których nauczono mnie od dziecka. Których sam Ks Proboszcz mnie nauczył.
I nie jest to oczernianie tylko krzyk bezsilności ludzi wierzących. Gdybym chciał pośpiewać i potańczyć na nabożeństwie to poszedłbym do jakieś sekty.
Bardzo się cieszę, że na stronie internetowej jest zapisane kto będzie odprawiał mszę. Życze ks. Proboszczowi wszystkiego najlepszego, ale zamierzam uczestniczyć we mszy odprawianej przez Wikarego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najświeższe wieści są takie że wikary już odszedł a na jego miejsce przyjdzie nowy.Będzie to ktoś z Wejherowa. Zostanie on przyuczony przez proboszcza do przejęcia po nim parafii.A co do proboszcza to faktycznie coś z nim nie tak.Zachowuje się dziwacznie.Choroba jakaś go dopadła czy być może zapomniał że jest tu dla parafian a nie odwrotnie.Podejrzewam że może wpływ przyjaźni ze wszystkim nam znanym biskupem.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko, że ten nowy wikary to wcale nie wikary tylko pomoc duszpasterska, która może przyjechać a nie musi. Jest to wykladowca w seminarium, więc nie oszukujmy się to w tygodniu ks. w parafii nie będzie. A w weekend to na początku może i będzie bo skoro biskup wysłał to trzeba jechać. Po paru niedzielach przebytych w naszej parafii sam będzie chciał odejść po tym co tu się dzieję, bo przecież tego się nie da wytrzymać. Jeśli proboszcz się nie zmieni albo Jego nie zmienią, to parafię czeka smutny koniec a bombonierka sie rozleci, zresztą cegły już spadają a niby taki remont byl, tacy fachowcy, tacy eksperci tu byli i sprawą się zajmowali. A ten brak organisty jest wprost nie do wytrzymania. Gdyby by był to byśmy nie musieli tych śpiewów proboszcza wysłuchiwać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żeby nowy wikary przejął parafie musi mieć zdany egzamin na proboszcza i musi minąć przynajmniej 15 lat od jego święceń. Nowy wikary był wyświęcony w 2006 roku, więc raczej się nie kwalifikuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee... Potraktowac to jak kabaret. od razu będzie weselej....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ja chce do kościoła a nie do kabaretu chodzić. :(
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

o co wszystko zostalo opisane to jest sluszna prawda.na stronie internetowej kielna nawet nie podaje intencji mszalnych ani ogloszen z danego tygodnia .jak byl ksiadz wikariusz to byly co tydzien podane w internecie intencje mszalne i ogloszenia .po co komu taka strona skoro jest tylko podane ...wolne intencje .trzeba by bylo zmienic ksiedza proboszcza na innego ksiedza ktory by zarzadzil nasza piekna parafia w kielnie .w kielnie normalnie sie dzieje jakas paranoja z ksiedzem proboszczem.nie moze sie pogodzic z wikariuszem .plebania to nie prywatny dom ksiedza proboszcza ,wrecz przeciwnie to dom parafialny ktory zostal zbudowany dla wszystkich parafian.parafianie kielna wezcie sie za ksiedza proboszcza .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

KLEPIE O PIENIADZACH BO POTRZEBUJE NA UTRZYMANIE MATKI I SWOJEGO BRATA STANISLAWA KTORZY PRZEBYWAJA W DOMU STARCOW.TAKI KOSZT UTRZYMANIA JEST BARDZO DROGI W DOMU STARCOW .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matka czy brat chyba maja jakieś emerytury wiec nie są w 100% na utrzymaniu Księdza Proboszcza. A nawet jeśli to nic Nam do tego na co ksiadz wydaje swoje pieniadze. Jego kasa jego sprawa.
Inna sprawa to kwestia traktowania współpracowników i parafian. Jeśli nie ma funduszy na utrzymanie takich osób jak Pan organista czy Ksiądz wikariusz to dobrze byłoby aby społeczność parafii się o tym dowiedziała. Może zrobimy zrzutkę na Pana organistę. Sam chętnie bym się do tego dołożył.
Jeszcze inna kwestia jest jakość odprawianych mszy. Łacina która jest wtykana celem skrócenia liturgii aby "samochwała" miał więcej czasu dla siebie.
Proponuje aby niedzielne msze zostały od września podzielone wg stałego charmonogramu. Ksiądz Proboszcz o stałej porze i Ks wikariusz o stałej porze. Kazdy wtedy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba będzie jeździć do chwaszczyna, szemudu czy innej Gdyni aby się pomodlic wg ogólnie przyjętego rytu. A Ci co będą chcieli pośpiewać pójdą na Msze do Ks Proboszcza.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Emerytury matki i brata to zbyt skromne są .Tam potrzeba o wiele więcej kasy.I nie do końca jest tak że jego kasa jego sprawa.Przez te potrzeby ceny wszelkich sakramentów u nas poszybowały wysoko do góry.Nie wspomnę o ciągłych zbiórkach na przeróżne cele i wciąż za mało jesteśmy hojni wedle księdza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja od miesiąca jeżdżę do kościoła do Szemuda i nie narzekam. Msze są odprawiane godnie i pobożnie. Ks. Proboszcz mówi przepiękne kazania. Aż chce się słuchać. W każdą niedzielę jest organista, który gra bardzo dobrze i pięknie śpiewa. Szkoda, że w kościele w Kielnie nie może być normalnie! Jeśli macie dylemat co do mszy w niedzielę to jedźcie do Szemuda
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Luk ,twoje życzenie się spełniło bo msze są teraz oznaczone , ale nie ma takiej duchowego nastroju- jak był ksiądz Michał czy Krzysztof (choć bardzo krótko ) Miejmy nadzieje że to się zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proboszcz teatr prowadzi w kościele od wielu lat. Dlaczego przeszkadza dopiero teraz. Sami parafianie rozpuscili ksiedza. Więcej dam za pogrzeb chrzest ślub..a ksiądz mnie pochwali na niedzielnej mszy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proboszcz teatr prowadzi w kościele od wielu lat. Dlaczego przeszkadza dopiero teraz. Sami parafianie rozpuscili ksiedza. Więcej dam za pogrzeb chrzest ślub..a ksiądz mnie pochwali na niedzielnej mszy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniekąd to prawda.Pozwoliliśmy mu uwierzyć że jest naszym panem i władcą.Przekonany o swojej władzy zaczął robić rzeczy takie,że włos na głowie się jeży i nie chodzi wcale o wysokie stawki za msze czy o teatr ale o znacznie poważniejsze sprawy. O tym już się mówi a niedługo wszyscy sie o tym dowiemy. Zdarzyć się może,że przyjdziemy na msze a tam komornik ją odprawia i nie będzie to teatr.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy nie chodzić do tego kościoła i sprawa się sama rozwiąże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twój komentarz był zbędny zenonie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aleś się Zenon rychło wczas obudził ha,ha!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego parafianie mają cierpieć przez pajaca w sutannie i chodzić do innej parafii. Czas najwyższy usunąć pajaca i przywrócić normalność w parafii. Przecież to jest tak proste rozwiązanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nie cierpi.Chyba cię już dawno w Kielnie w kościele nie było...A ksiądz to ksiądz a nie żaden Pajac...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rompa to ani ksiadz ani pajac tylko zwykły złodziej i kłamca. Trzeba umiec nazywac rzeczy po imieniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodzicie do kościoła dla Rompy czy by pomodlić się do Boga?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się . Niektórzy na tym forum zachowują się gorzej niż nie jeden Piłat!!!Byle zniszczyć , zdeptać , opluć... pamiętajmy że każdy z nas będzie osądzony swoją miarą!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cóż ludzie z Kielna to ciemna masa, którą można manipulwac jak się tylko chce. Gdzie indziej za takie przekręty to już dawno by były zmiany. A ty udajemy, że jest dobrze. I to jest prawdziwa tragedia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciemny to może jesteś Ty! Ludzie z Kielna są mądrzy i wiedza dla kogo idą do kościoła.....Dla BOGA!To jest najważniejsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chodze do innej parafii, bo nie moge patrzec na to co proboszcz zrobił z nasza parafia. Kiedyś ludzie zrobili porządek z poprzednim księdzem. A teraz już nie potrafią. Ciemnogród nastał w Kielnie i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie odpowiada To sobie chodź!!!! Uważam że w Kielnie jest bardzo fajna parafią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może i dobrze że chodzi do innej parafii .Tym ci nie odpowiada to jak najbardziej ,a nie aferzyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Afera była i nie ma co tego ukrywać.Jednak w porę zareagowano.Proboszcz spokorniał i finanse też musiał doprowadzić do jakiejś normy.Został tylko dlatego,że ma już nie daleko do emerytury.Nie można być aż tak chamskim skoro dało sie wiele naprawić.I tylko ślepy nie widzi,że w Kielni wracamy do normalności.Msze w normalnym czasie odprawiane i kazania na temat.Wikary ,bardzo fajny i super organizator.Młodzież go lubi.Jedno co w tym wszystkim nie pasuje to organista.Dla mnie gość nie do przyjęcia.Ale nie można mieć wszystkiego.Może kiedyś to sie zmieni.Ja wróciłem do Kielna i już nie chodzę do sąsiadów. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja do organisty nic nie mam.Bardzo miły pan.Wykształcony.A gusta no cóż są różne.Dajcie spokój temu panu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wykształcenie nie świadczy że ktos jest kimś. Może być jeszcze gorszym cymbałem jak jakiś samouk. Jak chodzę po sąsiednich parafiach i słucham tych fachowców to aż uszy więdną nieraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żenada.Po co ten ktoś chodzi wogule do kościoła! Obraża ludzi od cymbałów i pajaców . Szkoda na paliwo jeździć po sąsiednich parafiach.. Bóg tego nie uczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żenada to ludzie z Kielna. Wpatrzeni w proboszcza jak w obrazek. A ktoś wie ile tak naprawde kasy straciła parafia za czasów prob. ROMPY?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja pamiętam w jakim stanie proboszcz Rompa zastał parafię. Nie można mu nie przypisać zasług.Bądźmy uczciwi.Bardzo wiele zrobił.Były czasy,że bardzo mu zależało i parafia prężnie sie rozwinęła,rozbudowała.Nie wiem co lub kto nim kierował ,że dopuścił się tego co zrobił?A ty @Afera jeśli nie jesteś z naszej parafii to niech cię głowa nie boli.Damy radę.Jeśli jesteś to masz prawo wszystkiego sie dowiedzieć.Nowa rada jest bardzo kontaktowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się zrobił dużo dobrego ale też popełnił dużo błędów i ciekawe czy to sie zbilansuje. Ale dziś w kosciele zauważyłem że żarówek przepalonych połowa w żyrandolu, na nowe niestać. Cegły się sypią a te ławki jako barykada, żeby komu co na głowe nic spadło bardzo estetyczne. A przecież niedawno ta bombonierka była remontowana. I to jest ta normalność. Czy wy ludzie nie widzicie jak wam piora mózgi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tym proboszczem powinni wyjechać na taczce bo dla części parafian to już nie jest ksiądz.Dalej obrasta w piórka i wraca do starych nawyków bo czuje się bezkarnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że coś z tym remontem było nie tak. Po osuszaniu murów dziwnie szybko czernieją ściany. Farba odchodzi płatami. Zastosowanie historycznej spoiny niespecjalnie sprawdza się na szczytach, czego skutkiem odpadają cegłówki.
W historycznych opisach kościoła zawsze była adnotacja, że wymaga remontu i znajduje się w złym stanie. Także więc wracamy do korzeni. Mamy nowożytną restaurację świątyni i także jej nowożytny stan :)
Podobnie sprawa ma się do kamiennego bruku.
Myślę, że nie ma co oskarżać personalnie księdza za ten remont. Większą odpowiedzialność ponosi za to konserwator zabytków, pod którego opieką był przeprowadzany remont. To on powinien tego dopilnować. Ciekawe tylko kto wybrał firmę, która przeprowadzała pracę i jaki dała okres gwarancji.

Co do organisty to moim subiektywnym zdaniem jest coraz lepiej. Całe życie śpiewaliśmy jak nam zagrał Pan Treder. Obecny organista nie jest "swój" więc musimy się nauczyć jego a on nas. Zagrał już "Szemi morze, szemi bór", więc widać że chce się do nas dopasować. Dajmy mu szansę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widać pewnym osobom odbija a do kościoła tylko wtedy kiedy mamy komunie albo ślub.typowe pajace miastowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciemną masę to sama sobie Afero produkujesz z tego co zjesz. Uogólnienia są bardzo ułomne i tego warto się nauczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę ze pajace niechodzom do kościoła tylko nadajom .to pewnie ci napływowi glupole
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe czy wszyscy co "chodzom" do kościoła mają takie braki w edukacji? Czy jesteś wyjątkiem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Musisz sie leczyc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napływowi? Co ty piszesz? Dzielisz ludzi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie w kielnie to kretyni i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mów o sobie kretynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli tak uważasz to tu nie przebywaj nie przyjeżdżaj a na pewno już nie mieszkaj sam jesteś kretynem!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mnie by ktoś okradł to bym zrobił porządek. Proboszcz wyprowadził pare milionow z parafi, a parafianie nic. Tylko w pas się kłaniają bo to ksiądż, według mnie to zwykły złodziej i tyle a zachowanie parafian no coż kretyni, że oczy na to przymkneli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było pismo chyba radni maja zaćmę w sprawie proboszcz !!!wiec wszystkich nie wyzywaj od kretynow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pismo było napisane, teraz jest zapomniane, a złodziej się po parafi panoszy, bo radę ekonomiczną kupił se za milion. Tu mamy już do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową za cała naszą parafię i przyszłe pokolenia, bo ziemi już nie ma. My dostalismy od naszych dziadków 50 ha teraz mamy 20 ha. Poprzednie pokolenia mogły wybudowac kosciół, utrzymać, ziemie przekazac. Nasze pokolenie musi sprzedać, żeby dach położyc na kościele. Nastepne pokolenie nie będzie nic robiło bo skoro my dajemy marny przykład to po co się trudzić skoro i tak nie ma już co sprzedać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyluzuj złość piękności szkodzi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie można było od razu w tym tonie i konkrety a nie ludzi od kretynów wyzywać. Taka wypowieź zmienia postać rzeczy. Jest konkretna a poprzednie to zwykłe pieniactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli nic się nie stało, że parafia tyle pieniędzy straciła. Ta wypowiedz to tylko potwierdza. Czyli się nie myliłam co do ludzi z Kielna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wpienia i to okropnie. Szlag mnie trafia jak myślę o tym jak proboszcz zarządza finansami, jak wita w pas Głudzia czy ostatnio wojewodę. Wkurza mnie to, że ma własny samochód a wymaga żeby go wozić na kolęde. Ale nie zmienia to faktu, że nie wyzywam wszystkich od kretynów. A tak na marginesie co ty Afero zrobiłeś/łaś żeby ukrócić poczynania proboszcza. Czy twoje działania ograniczają się jedynie do wyzywania innych na forum i zarzucania im braku działań??? Jeśli tak to składam wyrazy uznania za zaangażowanie się w sprawę. Wyzywanie innych to na prawdę głęboki wkład w w/w kwestię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ostatnio to w modzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ksiądz przegiął a może zainteresujecie się jak sprowadzić organistę Marcina bo ten obecny to porażka!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie! !! Ludzie tęsknią za tamtym organista!!! Precz z terrorysta! !!!! Zacznijmy działać aby wrócił nasz !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To może jakaś listę w obieg puścić i zbierać podpisy. odzyskamy nszego organistę!! Może w sklepach zostawić listy i niech ludzie się podpisują . Co Wy na to?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proponuje sprawdzic kto wypisuje te bzdury na obecnego organiste.
Wcale bym sie bie zdzwil, ze ta cala burze robi poprzedni organista...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widać obecny organista pojawił się na forum. Rozumiem, że ta koszmarna gra w Pana wykonaniu to wina poprzednika. Jest to całkiem logiczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie Organista ! to my parafianie!!!!!!! Kielno i okolice walczymy o swojego parafianina a może to Ty!!! Obecny teraz piszesz co ? !!!!!! Jak chcesz wiedzieć 40 lat jestem w tej parafi!!!!i będę walczyć razem z większością o tradycje i powrót pana Marcina nic i nikt nie będzie zakłócał pieką naszych mszy!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A wiekszosc to ile? 2 albo 3 anonimowych pieniaczy na forum?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakich pieniaczy. Stwierdzamy fakt, że w parafi dzieje się źle. A organista to prawdziwa porażka, którego nie da się słuchać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiesz ile to większość !!!! Uważaj bo się zdziwisz! Co podlizujesz się nowemu? Żałosne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obcego z wschodu organistę bronicie, a swojego rdzennego pożuciliście. Ot Polska rzeczywistość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie w kielnie chyba się nudzom .to pewni przez ten upał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba ty się nudzisz i nie obrażaj Kielna!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie na zadnym forum nie wylewaja tyle pomyj na kosciol co parafianie z Kielna. Raz im proboszcz nie pasuje, raz wikary teraz organista... masakra. Wam sie chyba nigdy nie dogodzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O przepraszam! ale wikarego wylał proboszcz a ty co tak za nim stoisz tez dostałeś działkę? A Jeżeli nie jesteś z naszej parafii to się nie udzielaj jak nie wiesz o co chodzi .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Parafia szemud tez miala afere ale z biskupem bo bronili swojego proboszcza ich proboszcz jest wpozadku a nasz go nie lubi. Moze na forum nie pisali za to bronili swego i wywalczyli .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuje wam przeprowadzić się do parafii Szemud.tutaj panuje pełną charmonia i zgoda i nikt niegada o kasie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękujemy ale walczymy o dobro naszej parafii tez chcemy słyszeć normalne kazania co nasz wikary to czyni i szacunek no i co najważniejsze tradycje naszych pieśni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam pan Marcin były nasz organista chodził i zbierał podpisy na księdza proboszcza .Jak mu się nie spodoblo to odszedł...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na proboszcza najwidoczniej za mało zebrano podpisów, że jeszcze w tej parafi jest i może kraść dalej to co jeszcze zostało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic dziwnego.... ktoś w końcu się ruszył! A nie tylko siedzieć i narzekać! Gadaniem nic nie zdzialacie. Tez ruszcie tyłki! ps . organista jako jedyny pokazał, ze ma jaja i nie współpracuje z oszustem! A może akurat to was bodzie? Wielki szacunek dla Pana Marcina. Za jego krok. (Nie wszystko i nie wszystkich można kupić !!wielki szacunek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chorzy jesteście!!ile w was nienawiści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tu nie chodzi o nienawiść tylko o to ze ksiądz jest dla ludzi czyli nas parafian a nie my dla ksiedza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co ktoś się boi ze z churu wyleci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka nienawiść? Co za glupoty niektórzy piszą. Mylą się im pojęcia. Chodzi o przywrócenie poprawności w naszej parafi, która przez ostatni rok się zapadła aż do katakub kościoła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko gra co niedzielę jestem na mszy świętej ... jest idealnie!!! Wspaniały ksiądz proboszcz ,wikary i organista..... chwała Panu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja tez jestem na mszy nic do księży nie mam ale obecny organista porażka !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (8 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

do góry