Widok

Ćwiczenia w domu zamiast siłowni

Witam

mam postanowienie noworoczne. Planowałam zapisac sie na siłownię.
Mieszkam na wsi. Wszystko byłoby Ok, gdyby nie problemy z komunikacją i powrotami z miasta do mojej miejscowości.
Trochę mi przykro z tego powodu, bo bardzo chciałam popracowac nad swoim ciałem.
Czy jest jakiś trenig do wykonywania w domu, który dałby mi taki sam efekt, co siłownia? Jest to mozliwe?
Nie mam do świadczenia w ćwiczeniach, stąd to wszystko jest dla mnie nowością stąd założenie tego forum.
Prosze o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niekoniecznie. Po pierwsze możesz mieć kiepską motywację. Po drugie nie będziesz miała nad sobą trenera, który będzie w stanie doradzić Ci odpowiednie ćwiczenia :) Po trzecie nie będziesz miala w dom tylu urządzeń do ćwiczeń jakie będziesz miała w profesjonalnej siłowni :) Wyjście z domu na siłownie to dla mnie sama przyjemność. Urozmaicenie czasu wolnego....

Zerknij sobie tutaj: http://www.zdrowiefit.pl/urozmaicenie-treningu/ - na stronie jest kilka porad dotyczących aktywności.
Skad jesteś? :)

Ćwiczenie w domu jest jak najbardziej możliwe.
Ważna jest tu motywacja i nie odkładanie treningów.
Polecałbym kupno jakiejś płyty z programem treningowym lub nawet kilku płyt, żeby nie ćwiczyć ciągle tego samego.
Można je kupić osobno za większą kasę lub czasem takie płyty są dołączane do pism dla kobiet, może je też kupić jeszcze taniej w punktach z przeterminowanymi gazetami np na Zielonym rynku na Przymorzu.
Mając płytę ćwiczysz z trenerem z TV.
Ja tak czasami ćwiczę i naprawdę pot idzie..

Powodzenia w nowym postanowieniu :)

KUp sobie średni gryf, ławeczkę, hant,le i obciązenia. Atlas ćwiczeń znajdzież na stronie MH. Powodzenia i szybkich efektów życzę.

Nie ma nic złego w ćwiczeniach w domu. Jestem żywym przykładem tego, że można w ten sposób wyrobić sobie fajną rzeźbę. Poszukaj w necie różnych porad. Na start to powinno wystarczyć: https://www.womenshealth.pl/fitness/Bez-karnetu-cwiczenia-w-domu,5713,1

Oczywiście,że są wiele sposobów. Ja korzystam z aplikacji na telefonie :) Pobrałam z Google Play. Idealnie dla tego, żeby ćwiczyć w domu. Polecam :)

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę to zywienie,wszystko zależy co jesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli będziesz odpowiednio zmotywowana, to z pewnością masz szanse.
Mnie np bardziej motywują zorganizowane zajęcia, obawiam się ze sama w domu nie ćwiczyłabym tak regularnie. No i jeszcze widzę jeden plus - instruktor zawsze podpowie, jak dobrze wykonywać ćwiczenie. No ale wszystko zależy od osoby. Jesli jestes systematyczna i masz duzo samozaparcia, to dasz rade

Hej, możesz śmiało ćiwczyć w domu nie tylko pilates, ale również bardziej rozbudowane zajęcia. Piszesz, że mieszkasz na wsi, więc pewnie terenów do biegania masz pod dostatkiem. To piekny sport- możesz zaczać od szybszych spacerów i stopniowo przechodzić do podbiegania dzieląc je np. pół minuty biegu- 2 minuty szybkiego marszu, stopniowo zwiększając czas biegu i zmiejszając czas marszu. Jesli zalezy Ci na wyrobieniu kondycji i zrzuceniu kilku kg- najlepsza sprawa. Jesli masz w domu rower- kup trenażer magnetycny (https://www.sportpoint.pl/pl/877-trenazery-rowerowe-wykorzystujace-magnetyczny-uklad-oporowy

te rolkowe wymagają większego doświadczenia) będziesz mogła jeździć na swoim rowerze w domu, a to zupełnie coś innego niż rowerek stacjonarny.

A jaki macie sprzęt do ćwiczeń w domu? Ja jakiś czas temu chciałam kupić bieżnię, ale okazało się, że trzeba mieć sporo miejsca w mieszkaniu, czego ja niestety nie mam. Ostatnio wyświetliła mi się reklama BenchK drabinki gimnastycznej. Nawet mam ścianę gdzie mogłabym ją zamontować. Pytanie, jakie ćwiczenia można na tym wykonywać, ktoś wie?

Jest bardzo wiele ćwiczeń domowych, jednak sam próbowałem się w ten sposób odchudzić i niestety ale nie było to takie skuteczne.
Polecam za to

trening siłowy z trenerem- również dla kobiet bo trening taki łądnie modeluje sylwetkę
jak również elektrostymulację - jeden trening w tygodniu a duże rezultaty

https://krakow-atrakcje.pl/trening-ems-co-warto-o-nim-wiedziec/

Inne tematy z forum Sport

jakie słuchawki do biegania? (42 odpowiedzi)

chodzi mi o słuchawki dokanałowe. przystępne cenowo max.100PLN. możecie jakieś polecić, zeby nie...

Snowdoard (4 odpowiedzi)

Cześć, szukam ubrań na snowboard. muszę kupić kustkę, spodnie, ale też jakąś bluzę, bieliznę...

Sposób na nudę. Jaki Sport ? (27 odpowiedzi)

Witam. Jakiś czas temu przeprowadziłem się do Trójmiasta. Jakie sporty można tutaj uprawiać, co...

do góry