Widok

Częste awarie prądu oraz problemy z wodą, czy można starać się o odszkodowanie?

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Od wielu lat są problemy w dostawie prądu w dzielnicy jak i problemy z brudną żółko-brązową wodą.

Gdy awarie prądu trwały do 2 godz, to można było jeszcze jakoś to znieść, ale ostatnie dwie, tj w ubiegły piątek prądu nie było 10godz, wczora 7,5godz. Przestaje to być zabawne. Lodówka rozmrożona, ciemno. W moim przypadku brak prądu oznacza także brak ogrzewania, ciepłej wody i brak możliwości zrobienia ciepłego posiłku czy herbaty/kawy, ponieważ wszystko mam na prąd. Idzie zima i przeraża mnie perspektywa siedzienia powyżej 3 godz bez ogrzewania, jak rozwiazać ten problem, czy można POLENERGĘ ściagać o odszkodowanie? Podejrzewam że winowajcą tych awarii może być wojsko :(.

Problem także dotyczy wody. W ubiegłą niedzielę nie było wody blisko 10godz, nie było z zawmian żadnego beczkowozu. Często woda w tygodniu jest żółta, brązowa lub mieszana a po odstaniu jej jest dziwny mulasty osad. To coś zatkało mi w zeszłym roku rury kanalizacyjne i tylko dzięki odsysaniu udało sie wyciągnąć z nich ok kilograma tego mułu czy czegoś tam. Pralka także się zepsłuma. Pranie jest brudne, przecież nie widzę co leci do pralki, jak i nie widzę co leci do czajnika ponieważ leci czysta woda a nagle zmienia kolor. Nastepnym razem idę do sanepidu gdy złapię taką wodę w słoik.

Kogo ścigać za ten stan rzeczy, uszkodzenia itd? Gdyby to były incydenty, ale to jest coraz częściej, zarówno z tym prądem jak i wodą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się że jeżeli chodzi o prąd to mogą mieć w umowie klauzurę że nie ponoszą odpowiedzialności za brak prądu przez usterkę/czynniki zewnętrzne a co do wody jedyne co to właśnie zanieść do sanepidu bądź napisać pismo do filtrów miejskich/ratusza z tym że jedno pisemko to oni zgubią, trzebaby zorganizować jakąś większą akcję a na to zwykłemu szaremu kowalskiemu brakuje pieniędzy/czasu/pomysłu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ING Otwórz konto i weź udział w Wielkiej Loterii

Łączna pula nagród - 170 000 zł

Poznaj korzyści Konta Direct

Otwórz w 5 minut - 100 % online (bez kuriera)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
NO . Nagradzają za Życie ba ! Piękne Zycie .Ja tam wole Toto i Lotto i Pierjiotto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Babie Doły

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

do góry