Widok

Czy biuro rachunkowe przyjmie osobe na umowę zlecenie?

Czy biuro rachunkowe przyjmie osobe na umowe zlecenie osobe aby była pomocą, osoba ta za bardzo sie nie zna na rachunkowości ale chce się jej nauczyć??? Czy jest to możliwe??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz się starać na staż, pochodzić po biurach i popytać, albo na praktyki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współcześnie wszelką rachunkowość rozliczamy sami bez użycia jakiś charakterystycznych narzędzi. Bez wątpienia tak faktycznie bez trudności możemy się pomylić co więcej mieć przez to ogromne problemy. Toteż nie powinniśmy sami zaprzątać się swoimi rachunkami, jedynie postawić na osoby, które istotnie będą w stanie nam w tej kwestii pomóc. Biuro rachunkowe, to niewątpliwie jedno z tych miejsc księgowych, gdzie są oferowane najtrafniejsze usługi. Są to usługi na faktycznie znacznym poziomie. W ten sposób oferują oni nie tylko usługi firmom, lecz także i osobom prywatnym. Wszystkie usługi są oferowane na faktycznie wysokim szczeblu postępowania, tym samym też możemy cieszyć się z tego, że organizowaniem naszych rachunków zajmą się ludzie kompetentni i posiadający adekwatną wiedzę z zakresu finansów. Więc bezapelacyjnie doradztwo podatkowe, to także miła i właściwa usługa, dzięki której objaśnimy wszystkie niepoprawności powiązane z finansami, jest to wobec tego też idealna oferta dla tych, którzy nie potrzebują mieć w przyszłości dylematów z rachunkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie firmy ( biura rachunkowe)które , chcąc zaoszczędzić zamiast zatrudnić pracownika ;księgowego - z doświadczeniem jak i z wykształceniem , zatrudniają pracownika referenta , który odwala taką samą robotę , z tym że jednemu płaci 1000zł , a drugiemu 3000 zł.

wiadomo , pracownicy cię tam przyuczą... i po jakimś czasie załapiesz o co chodzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuję bardzo za odpowiedz. Zalezy mi aby sie nauczyc tej rachunkowosci własie jestem na podyplomówce z rachunkowosci i wiem ze tam mnie nie naucza ale papierek zawsze moze sie przydac zwlaszcza ze Urzad Pracy mi płaci za te studia. Chce zrobic kurs w stowarzyszeniu księgowych z tego kursu bardziej coś wyniosę.
A czy ktoś zna i moze polecic "NORMALNE" biuro rachunkowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niestety ,ale biura rachunkowe to najgorsze co może być ...
raz byłam w takim jednym biurze "X" , co pracodawca znęcał się nad pracownikami , kazał zostawać po godzinach jeśli ktoś nie wyrabiał się z wprowadzaniem dokumentów do programu . Same złe doświadczenie .
Atmosfera fatalna . Pracownicy siedzący " na szpilkach " .
Firma , która wykorzystuje pracownika . Oczekuje za wiele . Chce zaoszczędzić jak najwięcej .
Oczywiście trzeba dobrze trafić . Ja akurat źle trafiłam . Przez to mam uszczerbek psychiczny i biura omijałam szerokim łukiem .

No wiesz ,ale takie biuro to sobie może mówić jak nie ta , to przyjdzie inna i nie będzie narzekać tylko będzie robić !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie masz rację trzeba dobrze trafic.
Jestem własnie ciekawa czy takie biura są chętne brac taka osobe bez dużego doswiadczenia do pracy jako pomoc w księgowości na umowę zlecenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze ktoś wie na ten temat coś ciekawego jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapytam inaczej - czy zatrudnisz do swojego dziecka osobę bez doświadczenia i zapłacisz jej?

Księgowość wbrew pozorom jest również ważna. Wystarczy jedna pomyłka z miejscem po przecinku i katastrofa.
Znasz starą kreskówkę Popeye? I jego "power" jaki daje dzięki szpinakowi? Wszystko dzięki zawartemu w nim żelazu, ale prawda jest taka, że pewna sekretarka pomyliła się przy przepisywaniu wyników badań i źle postawiła przecinek.. W rzeczywistości głupia natka pietruszki ma żelaza o wiele więcej ;p

Co by nie było, nie jest moim celem krytykować a bardziej naprowadzić na właściwy kurs ;) Może na początek jakiś staż? ..chociaż nie wiem (właśnie cofnąłem się do pierwszych postów) w czym tak na prawdę jest problem, skoro ukończyłaś podyplomowe w tym zawodzie? jakieś praktyki chyba musiały być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nawet opiekunka musi gdzieś zdobyć doświadczenie. A z tego co piszesz wynika, że jedyną możliwością zdobycia doświadczenia są bezpłatne praktyki czy coś w ten deseń? Otóż powiem Ci, że jeden ze skandynawskich krajów odkąd pojawił się kryzys finansowy, a co za tym idzie bezrobocie, wprowadził dla bezrobotnych, którzy oczywiście są na zasiłku praktyki. I cały problem w tym, że pracodawcy tak się przyzwyczaili do tej darmowej siły roboczej, że ani im się śni zatrudniać ludzi na umowy! Osobiście jestem zdania, że to świństwo. Ale jak to się mówi, kij ma dwa końce..
Ty to pewnie urodziłeś się ze wszystkimi umiejętnościami i wiedzą przekraczającą wszelkie horyzonty tego wszechświata..

A do autorki: powodzenia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że nie. Mam świadomość, że nie wiem wielu rzeczy jakie bym chciał, a wiem wiele niepotrzebnych (chętnie bym wyrzucił wątek Hanki Mostowiak i kartonów z pamięci..).
Ale sprawa jest co najmniej dyskusyjna - bo jeśli takiej młodej i niedoświadczonej opiekunce nagle dziecko się udławi, co czy będzie wiedzieć co zrobić? A jeśli będzie - to czy starczy jej "jaj" by działać a nie panikować?
I co za tym idzie - kto poniesie odpowiedzialność, że coś się dziecku stanie?

To nie łatwo jednoznacznie stwierdzić.

Ale tutaj autorka postu dała do zrozumienia, że jest na podyplomowych z tej dziedziny, zatem siłą rzeczy COŚ powinna umieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Teoria to nie to samo co praktyka i to właśnie wywnioskowałam z postu autorki. Ale mniejsza o większość.
Co do opiekunek do dzieci- proszę bardzo, jest wykwalifikowana kadra w żłobkach, przedszkolach czy gdzie tam sobie zażyczysz, ale w dzisiejszych czasach dostać miejsce w przedszkolu graniczy z cudem. Zresztą w erze dyktafonów, kamer i innych wspaniałości ludzie tracą zaufanie do instytucji, które zatrudniają na pozór kadrę wykwalifikowaną lecz nie mającą tzw. serca do pracy. No i co, bierzesz sobie opiekunkę do dziecka- poleconą oczywiście przez znajomych i znajomych znajomych i całą rodzinę dookoła i albo jej ufasz, albo nie. Ze wszystkim tak jest, nie tylko z opiekunkami. Jak bierzesz hydraulika, to też ryzykujesz, ze nie umie odróżnić czegoś tam od czegoś tam, albo po prostu, nie zrobi, bo bandzioch mu na to nie pozwala (byłam świadkiem takiego zajścia). Poza tym można wykupić sobie oc w życiu prywatnym i wierzyć, że nic złego nas nie spotka. Bo każda praca wiąże się z tak zwanym ryzykiem zawodowym. No niestety.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W biurze rachunkowym rachunkowości się nauczysz. Jeśli już to wprowadzania dokumentów do KPIR. Niewiele biur prowadzi księgi handlowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale czy chętnie wzieli by taka osobę na jako pomoc w swoim biurze rachunkowym w formie umowy zlecenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No własnie czy chętnie bura racunkowe biorą na umowę zlecenie jako pomoc w biurach???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No własnie tez jestem zainteresowana czy są takie biura rachunkowe które chetnie by zatrudniały na umowę zlecenie jako pomoc w księgowości????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca w Trójmieście - jest w ogóle? (41 odpowiedzi)

Witam serdecznie :) Zamierzamy z mężem przenieść się na drugi koniec Polski, czyli do Was :) Jest...

Willa Fahrenheita Jacek Bitel prowadzenie pensjonatu 7 dni w tygodniu i święta (8 odpowiedzi)

"Poszukuję pary (mężcz i kobieta)do lat 50 do prow. hotelu w Gdańsku. Wymagania :obydwoje min....

Własny biznes - jak się reklamować? (176 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

do góry