Widok

Czy da się przerobic rower crossowy (evado 2.0) na górski?

Witam, posiadam rower Kross evado 2.0, który ma cienkie opony i czy by sie dało zmienic je na grubsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-znaczy zmienic opony na szersze?
-tak da sie nawet kenda ma 28x4.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak się nie zmieszczą w widelcu, to użyć noża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie masz teraz opony (model, rozmiar)?

Trzeba zmierzyć ile masz miejsca na oponę, to będzie wiadomo co można spróbować upchnąć.
Sugerując się internetem, to max 28x1,75" wchodzi. Do spróbowania Smart Sam, miałem takie i w porównaniu do 35-38mm była spora poprawa na piasku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa wcale nie taka prosta. Najpierw trzeba dokładnie zmierzyć prześwit widelców, ale w miejscu najszerszego wymiaru "przyszłej" opony, czyli ok. 2,5 cm powyżej krawędzi felgi. Potem dobrać jak najszerszą oponę, ale cyferki na ogumieniu prawie nigdy nie zgadzają się z rzeczywistością, zależnie od producenta (np. continental x king 2,2 ma tylko 50 mm szerokości). Czyli kupując oponę trzeba najpierw zmierzyć taką samą napompowaną na kole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W szczegółach owszem nie taka prosta jak chce się wsadzić oponę na styk i bez przymiarki się nie obejdzie.
U mnie na siłę weszły by 2", więc celowałem w 1,9" ale chyba był tylko jeden model takich i do tego trudno dostępne. Skończyłem na SmartSamach 1,75" i wcale dużo zapasu nie zostało w ramie, zwłaszcza że chciałem zachować błotniki (z tyłu musiałem trochę wyciąć i puścić nad poprzeczką górnych rurek).
https://lh3.googleusercontent.com/zvDj1JCURwbOD1CfrdXiiv8Kqp18uDvZqBJ67y-xXLQzGSaf2It8MbWaE2-XVId1dzcO36TY3JSXsDO8tQ=w1280-h960-no
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Górski ma mniejsze koła i większe zębatki. Na takich mniejszych kołach i większych zębatkach inaczej się jeździ. Najlepiej pożyczyć takie mniejsze koła i większe zębatki wypróbować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mniejsze koła nie wchodzą w grę bo ten model ma hamulce v-brake. Zresztą teraz są górale 29. Można wymienić wielotryb 14-28 na 14-34 i korbę z blatami 28/38/48 na 22/32/42 po czym przesunąć przerzutkę przednią niżej i wyregulować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzisiaj to już w sumie nie wiadomo, przy górskich 29-erach i miejskich 28. Geometrii ramy na pewno nie zmieni - trek/cross bardziej przypomina mieszczucha niż rasowego górala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najszersza opona jaka tam wejdzie to 28x1.90, ale mało jest takich opon, z tego co pamietam to np. Kenda Karma jest chyba w tym rozmiarze. Więcej nie poszalejesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry