Widok

Czy nauczyciele są potrzebni?

Czy nauczyciele są potrzebni?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czy fryzjerzy są potrzebni??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz rację po co komu nauka? Lepsi są analfabeci bez butów .Zawsze znajdzie się jakiś "właściciel" który ich zagospodaruje, a im głupszy niewolnik tym lepszy .I generalnie szkoła to strata czasu. Ile mogłyby małe rączki wyprodukować czegoś ,żeby pan się wzbogacił. I lekarze wtedy są niepotrzebni, po co leczyć jak można nowych kupić. I jakie oszczędności. Brawo za pomysł tylko uważaj czasem to co mówimy sprawdza się.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wkurzony,
A Ciebie wilczyca karmiła i uczyła???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwonek na lekcję ucichł, ale jeszcze przez chwilę jego echo brzmiało w głowach dzieciaków. Weszliśmy do klasy szurając nogami, każdy stanął przy swoim miejscu. Na końcu weszła nauczycielka, stanęła przy swoim biurku i powiedziała:
- Bonjour les enfants.
- Bonjour madam – odpowiedzieliśmy chórem.
- Na dzisiejszej lekcji będziemy uczyć się walca. Proszę ustawić się w pary. Wyjdziemy na korytarz, a ja pokażę wam jak się go tańczy. Proszę o cisze, żebyśmy nie przeszkadzali innym klasom.
Po tym otwarła drzwi klasy, a my parami wyszliśmy uczyć się tańczyć walca.

Tak wyglądała jedna z lekcji historii, która prowadziła pani Maria Godziewska, zwana pomiędzy nami Babcią. W nieistniejącej już dzisiaj szkole podstawowej w Gdyni. Babcia wychodziła z założenia, że szkoda naszego czasu na przekłamana historię, że w czasach, gdy towarzysz Gierek zwracał się do ludzi z pytaniem: „No to jak, towarzysze, pomożecie?” - najlepszym, co można dla nas zrobić, to zaszczepić nam podstawy wychowania, francuszczyzny, tańca towarzyskiego retoryki. To dzięki Babci miałem po raz pierwszy styczność z trivium, choć jeszcze przez lata nie znałem tego słowa. I jeżeli ktokolwiek nie pozwolił zgasnąć iskrze humanizmu, która tliła się w małpiszonie, jakim bezsprzecznie byłem, to myślę, że Babcia była tą właśnie osobą. Starsza, kuśtykająca pani, realizująca swoją misję z nieustannym uśmiechem na twarzy.

Dziękuję.
https://sphoto.nasza-klasa.pl/4302234/20/main/5da261b902.jpeg
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Bonjour madam

I tu jest odpowiedz na pytanie : Nie madam tylko Madame, jak Notre Dame

Są potrzebni, aby wiedza nie była porządna, a nie po łebkach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

bez przesady, to już czepialstwo ;)

głupimi ludźmi łatwiej się manipuluje ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

He he ... aleś mi pocisnął, Szefciu xD Z literówki wyprowadziłeś prosty i trafny wniosek, żem matoł niedouczony i uzasadniam byt nauczycielski xD

> Są potrzebni, aby wiedza nie była porządna, a nie po łebkach.

A to co znaczy, że zapytam? Może słowami starszego ułana Woydyłło (koniecznie z lwowskim zaśpiewem): to dobrze? czy wprost przeciwnie?

I aby dać Ci satysfakcję, że zaszczekałeś, a ja odpowiedziałem, pozwól, że odpowiem słowami wieszcza. Żyd, bo Żyd, ale swój, nasz, nie wasz:

Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Werzcie mi, jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w d*pę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

to z drugiej strony
nondigne

historyjka z mojej podstawowki

Pani Nauczycielka przeprowadza klase przez hol
Pani sprzataczka własnie tam sprzata,smietnik stoi w poblizu
dziecko rzuciło smiecia na podłoge..sprzataczka mowi "podnies to i rzuc do smietnika"
A Pani Nauczycielka zatrzymuje dziecko i mowi doń "zostaw,ta pani jest od tego ,zeby to posprzatac"

Nauczyciel czy deprawator?

inna sytuacja;
dzieciak w 1 klasie podstawowki,wszyscy wiedza ,ze choruje i poci sie
zreszta niesitotne czy z powodu choroby Pani hrabina poczuła smrod ,czy z innego
przy całej klasie
powiedziała do dziecka "...(imie) smierdzisz i czy ty sie dziecko nie myjesz?"
cała kalsa w smiech i od tej pory kolejne po"grubej "przezwisko "smierdziel"

alez oni kochaja dzieci!

nastepna historyjka:

takze 1 klasa
dziecko za rozkojarzenie na lekcji dostaje ksiazka w głowe
sa swiadkowie-pozstale dzieci
na pytanie rodzica-czy to zrobiła
alez nie!

poniewaz tej Nauczycielce uzbierało sie multum takich "kwiatkow"przez lata
rodzice zgłaszaja do dyrektorki skargi
odpowiedz dyrekcji--"to jest dobry Nauczyciel (ma dodatkowe spacjalizacje!)
po dywan

ogólnie "pod dywan" to jest specjalnosc wielu pedagogów

akcja agresji w szkole
z tego tytułu nawet nie chciało sie wypelnic protokolu ,powiadomic rodziców
ofiara ma peknieta kosc
i Pani dyrektor zarzadza odwolanie wywiadówek ,zeby rodzice mogli
uczestniczyc w marszu

"przeciwko przemocy"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

@MtF
Skoro to literówka, to inna sprawa.
Choć, przyznam bolesna dla oka, dla osoby posługującej się francuskim.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

>Skoro to literówka, to inna sprawa.
>Choć, przyznam bolesna dla oka, dla osoby posługującej się francuskim.

Miałeś ochotę mi przysrać i to zrobiłeś, po co więc ta wstawka o poranionych oczach, milordzie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ważna jest druga część tego zadania. Ta o posługiwaniu się językiem francuskim. Taka subtelna autoreklama.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo nie odebrałem tego jako literówkę. I ta sytuacja wydała się komiczna.
Madam, podobnie jak „żadko” nie broni się w żaden sposób.
No, ale skoro to literówka, to spoko. Jak długo będziecie się jeszcze tym brandzlować ?

>Taka subtelna autoreklama.
Ale czego ? Ze boli mnie oko, gdy widzę błędy ?
Znam cztery języki obce i pracy u nikogo nie szukam, bo ją sobie sam zapewniam i daję innym, wiec nie mam powodu aby się reklamować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro tak mówisz ....
Tak więc na Twoja cześć, milordzie, zainspirowany bólem Twoich błękitnych oczu, popełniam - czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego forum przemęcza, milord Skydiver, naszego forum tęcza, Ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje! A jeszcze niektórzy wtykają mu szpilki, to nie ludzie, to wilki.
To napisałem ja, Manson, niezarejestrowany forum trzeciej klasy.

Znam ten Twój ból. Mam podobny patrząc na stylistykę Twojego postu w części, o której wyjaśnienie poprosiłem. Co prawda to po polsku, więc mniej istotne, no ale - od poligloty wypada wymagać więcej, czyż nie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zapomniałeś Manson o Łubudubu, łubidubi... :-)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Łubudubu, łubudubu...
Autokorekta jak zwykle wie lepiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oj to chyba dawno chodziłaś do szkoły bardzo dawno i chyba trochę patologiczna dzielnica
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Krzyż, Ty naprawdę lubisz nawalanki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Czy nauczyciele są potrzebni?" Ż tygodnia na tydzień jakby mniej.
Dzieci cieszą się bo mogą zostać w domu, ludzie organizują się i zajmują się mniejszymi dziećmi na zmiany, kto może to pomaga, nagle odnajdują się jako potrzebne instytucje takie jak babcie, ciocie, wujkowie. Generalnie mam wrażenie że ten strajk im dużej trwa tym bardziej łączy ludzi. Jeszcze tydzień czy dwa a będą organizowane nie tak tajne komplety z domowym nauczaniem i okaże się że jednak nauczanie w domu ma sens. Widzę też dużo dzieci na świeżym powietrzu w grupkach 2-4 a nawet 5 dzieci w podobnym wieku. Aż miło popatrzeć. Może w szkole też powinno być więcej zajęć na świeżym powietrzu? Poza tym przeprowadzić lekcję dla max 5 osób a dla 25 to jest duża różnica ale na minus. Nauczyciele są potrzebni ale nie są tak niezastapieni jak się niektórym wydawało :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dziwnie się zachowują z tego, co obserwuję. Widziałem infantylne przyśpiewki, przebieranki za krowy, obrażanie wolontariuszy, którzy pomogli przeprowadzić egzaminy, a jednocześnie nie słyszałem o nauczycielu, który nie posłałby swojego dziecka na egzamin i zafundowałby mu rok w plecy.
Szans na poprawę systemu nie widzę, bo rozsądni ludzie często, imo, konopały plotą na temat edukacji z pewnością siebie i przejęciem godnym lepszej sprawy. Nie wtrącam się w to, jak kto wychowuje dzieci. Ale słyszę, że dziewczyna z najbliższej rodziny (2 dzieci) mówi, że szkołę trzeba zmieniać tak, żeby była dla dziecka. Ktoś inny fascynuje się tzw. "szkołami demokratycznymi". Jeszcze ktoś nauczył się formułki, która mądrze brzmi i mówi: uo panie, u nas to od ponad 100 lat obowiązuje system pruski, który jest nieadekwatny do współczesności i trzeba go całkowicie zmienić.
A to wszystko nie tak. Dla dzicka to może być plac zabaw albo teatr Miniatura we Wrzeszczu. Szkoła jest dla społeczeństwa. Ma przygotować dziecko do tego, żeby się utrzymywało z uczciwej pracy i ani nie skończyło pod mostem ani nie żyło z kradzieży i krzywdzenia innych. Na demokrację i stosunki partnerskie też nie ma tam miejsca. Musi być to oparte o autorytet i hierarchiczność, nie o żadną demokrację. A pruski system już dawno został wyparty, najpierw przez całkiem ciekawy i niepozbawiony wielu zalet radziecki model wykształcenia wszechstronnego, wielotorowego, a ostatnio niestety przez bardzo szkodliwe i produkujące pasożytniczych egoistów tzw. wychowanie krytyczne.
"Wspomnienia niebieskiego mundurka" polecam. Kiedyś to były szkoły. Kaligrafia, łacina, dyscyplina, budzący respekt nauczyciele w garniturach. To se ne vrati, ale komu to przeszkadzało, to nie wiem.

A poza tym uważam, że jak młody człowiek zostaje nauczycielem, to powinien mieć w miarę godziwą pensję. Bo inaczej to się robi praca albo dla nieudaczników albo dla pań, co mają bogatych mężów i mogą sobie pozwolić na hobby. Średnio przyjemne zresztą, biorąc pod uwagę agresywno-odmóżdżoną młodzież epoki smartfonów i brutalnych gier komputrowych w stylu GTA
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie znam się nasystemie nauczania w szkole więc się nie wypowiadam, ale znam się trochę na dzieciach i wiem że z nimi jest wszystko ok, czego nie można powiedzieć o wielu dorosłych. Czasem nauczyciel potrafi zachować się bardziej dziecinnie niż uczeń. Za naszych czasów też były agresywne gry i obwinianie ich o zachowanie dziecka jest błędem logicznym. Jeśli cokolwiek jest nie tak, to jest to winą naszą, czyli ludzi dorosłych którzy odpowiadają za otoczenie w którym dziecko żyje i się wychowuje. Druga sprawa jest taka że dzieci jak każde pokolenie, ma inne realia, inne możliwości i limity czy zagrożenia. Często odrzucamy coś, czego nie rozumiemy i jest to naturalna reakcja, ale czy słuszna?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Były badania psychologiczne gry typu GTA nie wywołują zwiększenie agresji ,być może ktoś jest agresywny i to nie gry ją wywołują więc nie tędy droga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

GTA? To tam gdzie, żeby akcja posunęła się dalej to trzeba być Trevorem choć na moment? I trzeba brutalnie i realistycznie torturować wijącego się z bólu człowieka? GTA to jest bardzo ciekawy kazus i bardzo "ciekawi" kolesie za tym stoją. Coś właśnie słyszałem i czytałem o tym, ale to dawno temu. Badania to różne są oczywiście. Dużo zależy kto zleca i kto płaci. Na chłopski rozum też warto czasem się zdać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

No, powiedzmy. Ja tam od pewnego czasu obserwuję celowy, misternie zaprojektowany i bardzo sowicie finansowany plan niszczenia dzieciom psychiki i demolowania ich sfery uczuciowej. Udowodnienie tej tezy zajęłoby pewnie kilkanaście stron tekstu+filmy, zdjęcia, linki do opisów badań. To raczej ani czas ani miejsce. Nawet nie chce mi się tego wszystkiego przypominać, a już zaczynam i właśnie skasowałem kilka przykładów. Na pewno jest znacznie trudniej dzisiaj. I rodzicom i nauczycielom.
A że wszystko psieje to fakt. Słuchałem piosenki ze strajku nauczycieli. To szło zdaje się: "dwa tysiące na mym koncie jest jak strzał pioruna w prącie". Ktoś tam im dopisał jeszcze: "tysiąc pięćset w mojej kasie jest jak czyrak na k*tasie". No tak, wiem, poczucie humoru. Ale to są pedagodzy przecież. Zwykli robotnicy w stoczni takie piosenki komponowali jak na styropianie leżeli: https://www.youtube.com/watch?v=GUrfSex5cyA
Widać strajki też psieją.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trochę mnie nie było. Postanowiłem obejrzeć Pasję Chrystusa. Bo okoliczności. I uznałem, że muszę się do tego przygotować i wyciszyć. Kiedyś już oglądałem, jak została nakręcona, ale wtedy z biegu i z jakimiś oczekiwaniami. A teraz na luzie i bez ciśnienia. Trochę cringe, że z setek moich filmów wyłowiłem tę konkretna płytkę w pół minuty, a poprzednio miałem ją w reku tylko raz, jak ja wkładałem do sterty. Z dziesięć lat temu.

Ale ja nie o tym. Jeszcze chciałem napisać o innym moim nauczycielu, matematyku z ogólniaka, panu Janie Markowskim. Jeżeli jestem matematykiem to za jego sprawą właśnie. Ten facet miał koszmarny charakter, ale matematyczny umysł. Ja już wtedy miałem zadatki na dobrego matematyka, grałem w olimpiadach i takie tam. I Jasiu zrobił coś, co po latach oceniam jako genialne. Zamiast znosić moje znudzone miny na lekcjach zaprzągł mnie do roboty i kazał te lekcje prowadzić. Pierwsza jaką przygotowałem i poprowadziłem to całkowanie funkcji wielomianowych (nie podam szczegółów, bo jeszcze się rąbnę we wzorze rekurencyjnym i ktoś, kto na co dzień całkuje wielomiany, uzna mnie za matoła). A ocenę mojej lekcji Jasiu uzależnił od wyników sprawdzianu, jaki po prowadzonej lekcji napisali moi koledzy - słuchacze. Tym sposobem fakt, że ja to umiałem, nie miał kompletnie żadnego znaczenia, bo znaczenie miało, aby umieli to inni.
Na końcu - moja klasa zdała maturę z matmy bez wpadek, a kilku gości wykręciło maxa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to cwany leniuszek. Rozumiem, że wynagrodzeniem się już nie podzielił :P
Tak po prawdzie, ile razy w dorosłym życiu przydało ci się całkowanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Serwus. Ja w sprawie matur itd.
Każdą mendę, która maturzystom i uczniom w ogóle stwarza problemy, zakłóca egzaminy i utrudnia życie ... itd. bla bla
Proszę odprawić i zastąpić ludźmi, którzy chcą pracować.

Ps
Proszę też (!) zacząć uczyć siĘ i szkolić armię negocjatorów i mediatorów.
To co widzimy to obraz nędzy i rozpaczy, fałszujący rzeczywistość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

To co trzeba wytłuc rodziców bo im zależy żeby dziecko podeszło do matury no i tych którzy tego nie chcą i gonią do roboty małoletnich darmozjadów wybierz odpowiedź która bardziej ci odpowiada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co to ma być?
Bełkot jest teraz na topie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Giertych był ministrem od szkół, to zarządził, że można nie zdać matematyki i mieć i tak maturę do przodu. To mi uświadamia, że rząd naprawdę dużo może. Jest już awaryjna ustawa i rozporządzenia, więc matury na pewno się odbędą. Problemy będą w tęczowych twierdzach boga antypisa jak Warszawa, Poznań, Wrocław, może też i Gdańsk. Ludzie są za tym, żeby już zakończyć tą awanturę. Wczoraj w biedronce panie głośno gadały, że u nich to palety rozładowują dwie dziewczyny z uprawnieniami do nauczania i chętnie by wskoczyły do szkół na miejsce tych, którzy narzekają. Pan kupujący bułki włączył się do tej rozmowy i powiedział, że w pełni popiera krytykę strajkujących. Tymczasem na profilach fb znajomych nauczycieli widzę właściwie tylko jazdę na rząd i duchownych za to, że egzaminów gimnazjalnych przypilnowali. Z tego, co pamiętam to maj i czerwiec w szkołach to był zawsze czas laby, wycieczek, przerw na egazminy i lekcji na dworze. Potem już wakacje, więc myślę, że ZNP przegrało. Powinno wiedzieć, że rząd przed wyborami sypie groszem tam, gdzie ma elektorat. A skoro nauczyciele sami sie odkryli i pokazali, że ich retoryka przypomina najbardziej zacietrzewione frakcje totalsów (takie skrzyżowanie TVN, Superstacji i Wyborczej), to po co takim coś dawać? I tak padną płasko na twarz przed Donaldem, co to białego konika właśnie szczotkuje.
To była próba analizy. To, że w tej sprawie jestem po stronie maturzystów, to siłą rzeczy po stronei rządu też. Ale moich kandydatów w wyborach to już szukam gdzie indziej z uwagi na szereg innych spraw.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To Ci powiem, że o Romanie właśnie myślałam w innym kontekście.
Strajkować też trzeba "umić" a przede wszystkim negocjować.
Mam w Rodzinie przykład wykształconej dziewczyny, która nie przebiła się przez zasiedziałą, rodzinną kastę.
Pan dyrektor, jego żona, córka i piąte wody po kisielu...
Mnie, osobiście, jako nędznego "randoma" nie ruszają te zasady gry. Wiele zniosę i przemilczę dopóki się czara nie przeleje.
Dzieci mam i choć małe to nie głupie. Wiele widzą i pytają to im tłumaczę i ukierunkowuję.
Systemowi co systemowe a sobie co swoje.
Wstyd to jest, żeby tak się dać politycznie wyciurlać.

Ps
Polska to jest zabawna Kraina
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A(c)ha :) i na koniec jakoś na anonima wspomnieć muszę.
Rozbawiał mnie tym podpuszczaniem o "czekaniu" i "ciągłym teście, którego nie ma".
Zacytuję mojego Kochanego Tatusia "dawać i prosić by brano to już za dużo".
Dla ludzi, którzy sprzedać się nie chcą i w układy wejść... miejsce jest tylko w szczerym polu i przy paletach.
Czas płynie. Testują Cię i Ty testujesz, mówisz i piszesz to co chcesz, rzadziej co myślisz.
Jak to mówią "żegnam z żalem, nie rozpaczam".
Tak się składa, że ja pole lubię i palet rozładowywania nie obawiam się.

Ps
I żeby nie było. Nie. Nie jestem rozczarowana. Raczej oczarowana, że w porę na oczy przejrzałam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim był niedawno. Raczej nikt nie wczytywał się w to, co on tam sobie wymyślał. Za mną to siedział w więzieniu w Wietnamie, szukał dysponentów sextape z udziałem Ciacha i takie tam.
Roman to jest lepszy gagatek. Na mieście gadają, że zlecenie na Roberta wyszło właśnie od niego. Zaprzecza, ale faktem jest, że wielu zleceń się podejmował w życiu. Myślę, że to Grzesiek chce odstrzelić Roberta tak samo jak Jaro chłopaków i dziewczynę z konfederacji. A strajki są tłem po prostu. Nie ma co się ekscytować. To wszystko jest polityka. Po co być rozgrywanym frajerem, nerwy tracić, albo jeszcze z rodziną i przyjaciółmi się pokłócić?
Był taki inny Roman. Doszedł do podobnych wniosków w kwestii pola i palet. Tyle że do palet się nie garnął, a owce okazały się całkiem miłym i wciągającym zajęciem. Tylko że u niego to tam już... Chwała Panu i te sprawy.

https://www.youtube.com/watch?v=Nk6DBAZvLqc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

I jeszcze szaleńcza próba porwania tłumu Judaszów bez złamanego srebrnika w kieszeni ha ha
To może i musi się udać ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No fajnie że twój bełkot ktoś stara się zrozumieć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

dziubaj se, dziubaj anonim ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ano dziubam cokolwiek to dla ciebie znaczy i staram się zrozumieč twój sposób myślenia i myślę że z edukacją średnio ci wyszło stąd żal wręcz można powiedzieć nienawiść do ludzi pracujących w oświacie ale każde braki w edukacji można w jakimś stopniu nadrobić jeżeli oczywiście ktoś zdaje sobie sprawę że je posiada więc spokojnie jak już postanowisz wyjść z domu i zająč się czymś więcej niż pracami domowymi to dasz radę więcej wiary w siebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nauczyciele nie są potrzebni

Lekarze tez nie
Motorniczy tez
I kierowcy autobusów
Policjanci nie są tez potrzebni
I strażacy

Po co komu piekarze, skoro chleb mogę sobie upiec sam ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

proszę mnie Raven tu nie wciskać w swoje hist(e)orie ;)
a już tym bardziej w takim kontekście.
szacunku trochę, koliberku.
INSTAGRAM: unbake_my_heart_

Soundcloud: https://soundcloud.com/inga-koz-owska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heeej. Dalej w UK?
Tamto to już nieważne. Ilustracja taka. W skali 1-10 wypowiedzi anonimów otrzymują kosz słodyczy. Wielkie brawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a no dalej w UK ;) ale jak widać i stąd mam rękę na pulsie ;)
INSTAGRAM: unbake_my_heart_

Soundcloud: https://soundcloud.com/inga-koz-owska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/watch?v=nYh-n7EOtMA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O proszę... oddolny protest inspirowany przez neo-PZPR.

https://wiesci24.pl/2019/04/24/wpadka-czy-perfidna-ustawka-organizatorem-protestu-rodzicow-w-przedszkolu-w-koszalinie-okazal-sie-radny-pis/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

https://www.youtube.com/watch?v=mxmm15w9urY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, a jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie kraju bez nich?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt inny niż PISowska propaganda nie nadała temu strajkowi twarzy przeciwników PIS, inspirowanych przez wiadome kręgi. Retoryka znana od lat, stosowana w PRLu przez jakże ukochanych moich komunistów, tym razem w wydaniu towarzyszy z PIS. Zaraz dowiemy się że strajk był nielegalny, a jego uczestnicy to wrogowie narodu. Jak niewiele potrzeba wam ciemniakom, którzy utyskujecie na nauczycieli, byście zapomnieli czym jest strajk, jak się go przeprowadza i dlaczego ma być dotkliwy. Wam ciemniaki brak empatii i zrozumienia dla protestujących. Bez zmrużenia oka i jakiegokolwiek protestu z waszej, ciemnej strony, godzicie się na przekupstwo wyborcze i rozdawanie/trwonienie waszych pieniędzy w imię niby solidarności społecznej z grupami pokrzywdzonymi. Jesteście ciemniakami, a wsze dzieci będą ciemniakami ciemniaków, nauczanymi przez sponiewieranych i upokorzonych nauczycieli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Trudno, nie jest pedagogiem człowiek, któremu uczeń dał radę wsadzić kosz na głowę. Koniec.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rujnowaniu autorytetu nauczycieli sprzyja postawa rządu, który w oczywisty sposób upokarza ich. Upokarza ich w oczach wychowanków, którym daje do myślenia fakt, że nikt nauczyciela nie szanuje. Nawet zdawać by się mogło władza, która jest w wydaniu PIS "niby" przedstawicielem narodu, lekceważy ich determinację . Czy to sprzyja wizerunkowi etosu pedagoga ? Ni ch...a. Czy ciemniaki rodzice, którzy utyskujecie na strajk, zapomnieliście jaki bałagan zrobiła w imię "reform" Zalewska ? Mogę zrozumieć niedogodności, nerwy dzieciaków i wasze o egzaminy i matury, ale do licha stańcie po stronie nauczycieli, nie tych i**otów z rządu. Nauczyciele nie opuszczą waszych dzieci, będą dopuszczenia i matury. Tylko nie dajcie się podzielić i nie ulegajcie fałszywej retoryce PISu. To jest wydmuszka intelektualna, bez pomysłu na oświatę. Nie potrafili poradzić sobie ze swoja niby reformą, a teraz chcą ją organizować na stadionie narodowym ? To jest absurd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mówię o końcu lat 90-tych, kiedy po świeźej reformie edukacji rządu Buska, wzorującego się w swojej naiwności na wzorce zachodnie, pierwszy kosz wsadził gimnazjalista nauczycielowi na głowę i nic się wtedy nie wydarzyło. Gdzie był wtedy Broniarz? Potem już była jazda bez trzymanki w przepaść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Możemy sobie dyskutować o jakże szerokich potrzebach zmian na wielu płaszczyznach systemu edukacji a tu prezydęt raz huknął i już mamy po proteście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Jesteście ciemniakami, a wsze dzieci będą ciemniakami ciemniaków, nauczanymi przez sponiewieranych i upokorzonych nauczycieli."

Napisał ten co potem najwięcej skamle że to ci źli inni stosują mowę nienawiści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja brzoza, ja brzoza....
ciemniak do ciemniaka, zaraz będzie draka

Ps
anonim, sfrustrowana, plująca "nienawiścią" istoto, NIE! Nie ze mną te numery Bruner. Nie naciągniesz mnie na okurzanie dyplomów i machanie Ci nimi przed oczami.
Gawno Ci do mojej edukacji czy domowych zajęć :)
Napij się melisy. Idzie majówka. Pojesz, popijesz, znudzisz się "domowymi zajęciami" i zmieni Ci się perspektywa.
Edukacja edukacją a człowiekiem trzeba być i o rozum się modlić co by Cię na postronku nie prowadzały wilki w owczej skórze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie moim wpisom do nienawiści? Ale widocznie trafiam w punkt skoro tak boli a niestety ja jak większość ludzi umiem pogodzić pracę z domowymi zajęciami bo wbrew pozorom nie żyję żeby pracować .A jeśli dyplomy są czegoś warte to nie ma powodu ich chować do szuflady tylko korzystać z wiedzy które niosą ze sobą. No chyba że ilość nie przeszła w jakość tychże dyplomów .Miłej majówki bo moja będzie super daleko od polskiego bagienka i nienawiści do każdego myślącego po swojemu człowieka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

anonim, Wszystkiego Dobrego! :)
Uwielbiam Twoje radosne wpisy. Uśmiech występuje mi na bazyliszkowe oblicze a szczery śmiech wypełnia moją ziemiankę :)
Daj Ci Boże Najlepszego :)))
Kłaniam się w pas
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

cmok :)

https://www.youtube.com/watch?v=BT4GIljqr-A
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I do.... oh I really do... "foka" ;) love this song !!!!
Jeszcze tylko brakuje mi melonika (i pistoletu) ... choć może lepszy cylinder z białym królikiem ;)

Ps
"Nawaliłam się" białym, chilijskim "finkiem" :)))) ale przy gabarytach ogrzycy to tylko smarknę i nawet nie poczuję ha ha ha :)))

A co tam... raz na jakiś czas...
https://www.youtube.com/watch?v=zw8l14MKUjY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cross, w temacie mowy nienawiści powinieneś wstrzymać się od komentowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Cross, w temacie mowy nienawiści powinieneś wstrzymać się od komentowania."

Moi?* Fakt. Przecież to ty jesteś ekspertem od jej stosowania.

* forumowy poliglota znowu będzie miał poranione oczy. :-)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteś totalnie jednostronny i umiejący jedynie krytykować - tylko tych z kręgu złodziei i morderców (do których ja się też zaliczam).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ilekroć piszę o durniach, ciemniakach itp, zawsze szybko pojawia się Krzyzak ze swoim pakietem moralizatorskim. Przypuszczam że ma ustawione powiadomienia o ukazaniu się bliskiego mu tematu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezydęt to sobie może pohukiwać, a takie sprawy załatwia się inaczej. W końcu pan Broniarz to dwie dekady w branży i lata melanży. Jak się kogoś chce uderzyć, to kij się znajdzie. Właśnie czytam, ze zaginęły akta sprawy tęczowego prezydenta Słupska. Jak mi przykro, że zaginęły. Ktoś ma teraz swojego własnego murzynka, a wyznawcy demokracji gdzieś tak pomiędzy zakupami w Biedronce a obejrzeniem finału tańca z gwiazdami deliberują nad tym, czy idzie prawdziwa wiosna czy nie.
Szkoda tych ticzerów. Nie dość, że miesiąc bez wypłaty, to jeszcze pożarli się ze sobą nawzajem i wrogów sobie wśród coraz bardziej roszczeniowych rodziców narobili.

https://www.youtube.com/watch?v=kj_p2LMzyYY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Abstrahując od polityki. Skupię się na faktach. Nauczycielom nie podobają się warunki pracy. Podejmują strajk o formie którego sami zadecydowali. Z dnia na dzień dzieci zostają pozbawione dostępu do edukacji i opieki. Nie ma przygotowania do egzaminów i nie ma być egzaminów. W kogo uderza najbardziej przyjęta forma strajku? Nauczyciele sami doskonale radzą sobie z degradacją własnego autorytetu. Rodzice nie muszą im w tym wcale pomagać. Jeśli wymagasz od kogoś szacunku musisz coś sobą reprezentować. Nauczyciele potrafili położyć swój własny strajk. Mi by było wstyd pokazać się w szkole po tym co i w jaki sposób zrobili
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mi wstyd w jakim kraju żyje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Strajk był dla rządu rodzajem ultimatum. Pan Broniarz od początku nie zamierzał negocjować.Postawił zaporowe warunki i okopał się na swojej pozycji. Najpierw wziął na zakładników uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Rząd nie wpadł w tą pułapkę więc przyszedł czas na wzięcie nowych zakładników, maturzystów. Ponieważ i to się nie udało przyszedł czas na ograniczanie powstałych strat i zawieszenie protestu. Oczywiście pan Broniarz cały czas działa z pieśnią na ustach, traktującą o tym że uczniowie są najważniejsi.
Od września protest znowu wybuchnie. Pan Broniarz znowu będzie śpiewał starą pieśń a Skydiver agitował na forum o mądry wybór. Bo przecież idą wybory. Ale w tym sporze oczywiście to uczniowie są najwažniejsi. :-)))
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Brawo Cross i brawo rząd :))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak od czasów"reformy" chodzi tylko i wyłącznie o dobro dzieci i bardziej łopatologicznie komu i o jakie dobro?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt, zawieszenie protestu miałoby sens gdyby prowadziło do rozmów ZNP z postkomunistycznym tzw. Rządem.
Postkomuna z PiS nie ma interesu by rozmawiać z nauczycielami, bo to nie jest ich elektorat.
To tylko pokazuje, ze dla pisowskiej postkomuny interes Polski jest najmniej ważny, oni traktują Polskę jak kraj do złupienia.
Coś ostatnio nawet w Nowym Jorku na ten temat mówił bankster pseud. Premier
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Przypominam że za brak podwyżek w sektorze publicznym odpowiada Tusk i PO. W ramach walki z własną administracją zamrozili pensje w 2008r i cytuję :"Pieniędzy nie ma w budżecie i nie będzie" Dlatego od 10 lat nie było podwyżek. Zabrali nam Ofe, podnieśli podatki, za czym ty tęsknisz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A w dodatku zamroził nie wiadomo dlaczego bo jak dobrze pamiętamy, kryzysu w Polsce nie było.Na dowód tego Premier Tusk zawsze pokazywał się na tle zielonej mapy Polski,reszta Europy na czerwono, czyli pod jego światłymi rządami kryzys Polskę ominął. Skręcając OFE choć raz powinien mieć nadwyżkę budżetową, a nie miał. Można pomyśleć, że rządził nami pechowiec i nieświadom niczego człowiek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Przypominam że za brak podwyżek w sektorze publicznym odpowiada Tusk i PO.

Wina Tuska w klasycznej formie.
Jakby co, to przypominam ze od czterech lat nie rządzi Tusk i PO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale podwyżek w oświacie podobno nie ma znacznie dłużej niż 4 lata-czyli w czasach PO też ich nie było :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale podobno dziś są sami uczciwi, co nie kradną, nie wypłacają sobie żadnych Nagród+ i trafili na koniunkturę w Europie, wiec powinni mieć na podwyżki w oświacie a nie mają.
Wiem, bo widziałem słupki w TVP ze dziś jest cacy, a za Tuska było be.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Jakby co, to przypominam ze od czterech lat nie rządzi Tusk i PO."

Skoro masz taką dobrą pamięć to przypomnij przypomnij nam wszystkim jaki był deficyt budżetowy w latach 2013-2015 a jaki w roku 2018. I skoro za.czasów PO było tak dobrze to czemu było tak źle?
Ponawiam pytanie kocio: za czym ty tęsknisz? Za kompletną dewastacją finansów państwa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Prosze bardzo, dług sektora publicznego względem PKB, bo tak należy go odnosić.

image

A teraz VAT względem PKB.
Bolszewicki rząd chwali się zmianą w ściągalności VAT, a jak jest naprawdę :
- w 2011 (2 lata po kryzysie) 8%
- obecnie 7,9 %

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przypomnę kociowi ze nikt tak jak PIS, nie szczycil się zrownowazonym budżetem państwa i chęcią podzielenia się jego nadwyżka. Nie powinien dziwić więc fakt, że budzetowka tak skrzywdzony przez PO upomniala się o fragment tego tortu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I o to chodzi. Gdyby nie PiS to nie było by czym dzielić. Normalnie cud gospodarczy :P Nagle okazuje się że niemożliwe staje się faktem ...
Ja mam w tyle statystyki, Mój portfel jest albo pełny albo pusty, Ostatnio jest bardziej pełny niż pusty i mi się ten kierunek podoba pomimo ciut wyższych cen w sklepie. Mój prywatny bilans wychodzi na plus i o to mi w głosowaniu na partię chodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Normalnie cud gospodarczy

Nie cud, tylko okres wzrostu w Europie, niezależny od PiS. Właśnie się kończy. Następnej recesji nie przejdziemy już notując wzrost gospodarczy jak za Tuska, bo zmarnowano ten okres.

>Ja mam w tyle statystyki, Mój portfel jest albo pełny albo pusty,

Typowy PiS-leming.

To jest droga, którą szła Grecja. Mniej pracy, więcej przywilejów, rozdawnictwo cudzych pieniędzy i korupcja polityczna.
Gdy tata i mama nie chodzą do pracy i żyją z tego, co dadzą im inni, to dobrobytu nie zbudują, mimo ze może przez chwilę będzie im się wydawać, ze maja w portfelu więcej pieniędzy.

„Problem z socjalistami jest taki że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze” (Margaret Thatcher)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Tusk mówił że Polska to zielona wyspa .Tylko jakoś rzeczywistość była inna i Polacy emigrowali za pracą z tej zielonej wyspy. Brak wsparcia socjalnego w trudnych momentach spowodował że straciliśmy dużo ludzi w wieku produkcyjnym na rzecz hojniejszych państw.
Mnie nie interesuje jak się partia nazywa i co w tv obiecuje. Mnie interesuje jakie prawo uchwała i czy robi tak aby mi żyło się dobrze we własnym kraju.
Lemingiem jesteś ty bo nie jesteś otwarty na zmiany i podążasz ślepo za partią która rypała naród w tyłek - na wazelinę nawet nie było jej stać. Może ty tak lubisz ale ja nie.
Polacy nie chcą jałmużny, chcą pracy w godnych warunkach. Poprzednicy nie potrafili stworzyć tych warunków ani dla uczciwych firm ani dla pracowników. Chcący cudzych pieniędzy to margines. Te pieniądze nie są cudze tylko pochodzą ode mnie i od ciebie, Z naszych podatków. Takie same podatki jak nie większe płaciłam i dziesięć lat temu i jakoś niewiele z tego do mnie (ani do nikogo innego) wracało. Teraz chociaż coś. Przypominam że ulgi podatkowe są nadal niezmienione i są! Dla mnie ekstra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Dla mnie ekstra.

Co jest takiego ekstra ?
Ze płacisz podatki i dostajesz 500 zł ? Mimo, ze dobrze sobie radzisz tez i bez nich.
Że pracując mniej zmniejszasz sobie i tak niską emeryturę ? Pójdziesz wcześniej na emeryturę i za uskładane pieniądze nie przeżyjesz nawet do 10-go.
Że za zmianę literek ofe na ike tzw. Rząd zabiera nam kilkanaście miliardów ciężko uskładanych składek na jakieś świnie plus ?
Że nie ma pieniędzy dla nauczycieli, salowych, opiekunów osób niepełnosprawnych, pracowników opieki społecznej ?

To jest nieodpowiedzialna polityka finansowa, a mówiąc wprost : Grecja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Że za zmianę literek ofe na ike tzw. Rząd zabiera nam kilkanaście miliardów ciężko uskładanych składek na jakieś świnie plus ?"

Dla ciebie z pewnością jest lepiej gdy tych miliardów jest ok 150 ale zabiera je rudy nie kaczor. Ty naprawdę lubisz być dymany.

"Że nie ma pieniędzy dla nauczycieli, salowych, opiekunów osób niepełnosprawnych, pracowników opieki społecznej ?"

Za czasów PO było? Gdyby PO wróciło do władzy to będzie?

'Że pracując mniej zmniejszasz sobie i tak niską emeryturę ? Pójdziesz wcześniej na emeryturę i za uskładane pieniądze nie przeżyjesz nawet do 10-go."

Nie przeżyjesz do 10-ego między innymi dlatego że rudy zajumał połowę twojej kasy z OFE.

"To jest nieodpowiedzialna polityka finansowa, a mówiąc wprost : Grecja."

Za to rudy i jego banda prowadzili odpowiedzialną politykę finansową. Politykę finansową pod hasłem na (...) pieniędzy nie ma i nie będzie. No i by żyło się lepiej (na emigracji finansowej).
W jednym skydiver ma rację. Jesienią wybierzmy mądrze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Lubie jak croswald sie wypowie. Od razu wieje frustracja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cross kiedyś miałeś taką stopkę od Lema pogrążasz się stety:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Lubie jak croswald sie wypowie. Od razu wieje frustracja.'

Rzeczywistość wywołuje u ciebie frustrację?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Za platformy podatki były takie same (a nawet wyższe bo vat z 22 na 23%) a żadnego 500 nie było dla nikogo
Za platformy obiecali że wieku emerytalnego nie podniosą a podnieśli, w praktyce to oznaczało wiele lat na bezrobociu a jeśli dożyjesz to może na nędzne ochłapy się załapiesz. Teraz nie ma przymusu pracy 7 lat dużej, jest możliwość
Platforma nam zabrała całe ofe! Zajumali nam wszystkie składki i pieniędzy dla nikogo nie było, nawet dla świń.
Nie ma i nie było pieniędzy dla nauczycieli, salowych i całej rzeszy pracowników bo platforma przez 8 długich lat trzymała zamrożone pensje budżetowe, w jeden dzień nie nadrobisz dziesiecioletnich zaniedbań

Może gdybyś bywał w świecie to byś wiedział że obecnie Polska nie musi mieć żadnych kompleksów na tle Europy. Przy innych krajach jest u nas schludnie, bezpiecznie i w miarę nowocześnie, Grecja poszła na układy z Niemcami i teraz ma to co ma.
Za platformy nie było też budowlanych dróg, teraz patrz jakie piękne drogi ekspresowe robią!
Tak mnie zastanawia, dlaczego grupy zawodowe jak nauczyciele, pielęgniarki, urzędnicy, popierają partię która przez osiem lat trzymała zamrożone ich pensje i spowodowała to, że dzisiaj ich pensje są tam gdzie są, czyli daleko w tyle za rynkowymi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakbym Szydło słuchał:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzisz, Kocio, bo w życiu jest tak, że prawda jak d*pa i każdy ma własną.

Redystrybucja dochodu polega na tym, że jednym się zabiera, a innym daje. I każdy robi to po uważaniu. Jak rządził Gierek od rodziny ze Śląska przywoziłem plecak dóbr, a tyskie książęce było tam w sklepach w ciągłej sprzedaży, bo górnicy byli wtedy sola ziemi. Za mojego rudego ziomka szczodrze dostawali wolnościowcy, nawet nazywano nas liberałowie - aferałowie. Teraz czas plebsu. W zależności od tego z jaką grupą się identyfikujesz będzie Ci albo lepiej, albo gorzej. Ale to zupełnie nie o to chodzi.

Każda redystrybucja dóbr wiąże się z kosztami tej redystrybucji. I to o te koszta chodzi. Kto się do krojenia tortu nie zabiera, w pierwszym rzędzie kroi dla siebie i swoich. A my? My, obrazowo mówiąc, jesteśmy jak zgraja psów pod stołem panów, szczęśliwa gdy ktoś rzuci ogryzioną kość albo mu się omsknie na glebę plasterek szyneczki. Albo wywali odkrojony tłuszczyk, bo tłuszczyk jest passe.
Dzisiaj trafiło się Tobie, wczoraj błękitnookiemu, ale żarcie ze smakiem odbywa się na zupełnie innym poziomie. Dopóki będziesz grzecznie gryźć się z innymi pasami o rzuconą kosteczkę stan ten będzie trwał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Za platformy nie było też budowlanych dróg, teraz patrz jakie piękne drogi ekspresowe robią!

Ale to kocio jest durne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tuska też się miło słucha, tylko na tym się jego super-moce kończą :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli jest tak dobrze to dlaczego nie mieszkasz w Polsce?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kocio zapomniałaś o wstawaniu z kolan
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ale to kocio jest durne."

Napisało to durne coś co potrafi tylko bredzić o bolszewikach i PRL-u.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Za platformy nie było też budowlanych dróg, teraz patrz jakie piękne drogi ekspresowe robią!

Pamiętacie co damskim głosem ogłaszał światu w TVP Reżim seryjny kłamca Mateusz Morawiecki, pseud. Premier :
"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każda grupa zawodowa ma swoje preferencje, mam też ja. Staram się racjonalnie patrzeć w przyszłość. Wprawdzie w ostatnich wyborach nie głosowałam na PiS ale teraz uważam to za błąd który zamierzam skorygować. Bardzo podoba mi ich populistyczne działanie a efekty są naprawdę spektakularne. Jak dla mnie jest to partia która idzie jak burza, i nawet jeśli nie ze wszystkimi ich działaniami się zgadzam to trzeba przyznać że wprowadzili do polityki całkiem nową jakość. Zaczęli spełniać obietnice wyborcze, przestali mówić że się nie da, skończył się festiwal wymówek w stylu "ni da się, wiecie,rozumiecie". Wcale mnie nie dziwi że opozycja się ich boi. To nowa jakość sceny politycznej stoi w sprzeczności z ich wygodnym status quo ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

O Tusku jest nawet taka piosenka kabaretowa "Donald mazi" parodia "jozina z bazin", i tam jest kawałek który mówi o polskich drogach i quadach "...wypożyczył quady, bo nie ma autostrady" XD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy opozycja wymyśliła kiedyś coś głupszego niż ta akcja obrony laski, co robiła loda bananowi? A dajcie spokój z tą polityką. Dno i 5 metrów mułu. Poważni ludzie. By the way, Owsiak jadł już banana? Ktoś coś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

No... baju baju..... a ile dróg wybudowali przez ostatnie cztery lata !
Pokłócili się ze wszystkimi z wyjątkiem Węgier i San Escobaru i skłócili wszystkich ze wszystkimi.

Będą zapamiętani z języka nienawiści i przemysłu pogardy.
Polacy będą dobrze pamiętać, co ze sceny wykrzykiwał inspirowany językiem nienawiści morderca Prezydenta Adamowicza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedy się czyta niektóre panie to zaczynam żałować że w Europie mają prawo głosu ale widzę że obecna władza juz to zmienia baby do dzieci (conajmniej 4) i nie będzie już czasu na myślenie od tego będą znowu faceci i będzie szariat po katolicku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak brakuje sensownych kontr-argumentów to zaczyna się bajanie, wymyślanie bzdur, czarnowidztwo i pomówienia
Piękne te wykresy i sondaże ale mój samochód nie potrafi jeździć po słupkach i wykresach na ekranie tylko po asfalcie
A ten asfalt dopiero teraz kładą, wcześniej kasy nie było. Ani na asfalt ani na nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

>ale mój samochód nie potrafi jeździć po słupkach i wykresach

Ale po drogach wybudowanych przez Platformę Obywatelską to się jeździło, co ?

>A ten asfalt dopiero teraz kładą, wcześniej kasy nie było

To znaczy wtedy na podbudowie skończyli ?
Ty to rzeczywiście głupie jesteś kocio jak but.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogłada

znaczenia:
rzeczownik, rodzaj żeński
(1.1) zdolność właściwego zachowania się
synonimy:
(1.1) maniery, dobre maniery, kultura

maniery «sposób bycia, zwłaszcza w towarzystwie»

Nie mnie błękitnooki uczyć Cię manier i ogłady. W naszej tradycji kobiety się szanuje w sposób szczególny. Kocio pisze jak kobieta i przyjmuję, że kobietą jest. Ale nawet gdyby nie była, zasługuje na rewerencję. Jeżeli błądzi, można starać się je to wytłumaczyć, a głupkowatych epitetów nic nie usprawiedliwia.
Być może zapatrzyłeś się w generała Cambronne'a zgrabnie przytoczonego przez Hugo. ale Twoje wzorce zachowania chyba nie są powyżej tego słynnego żołdaka. Je suis malade, completement malade.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty wywołujesz frustracje u siebie samego.
To zamiłowanie do obecnej władzy jest dobitnym dowodem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

@Manson
Widzisz kolego, posługując się klasykiem la femme est l'etre le plus parfait entre les créatures.

Ale perfekcja zobowiązuje. Dawno minęły czasy, gdy kobiety stojąc przez cały dzien w kuchni lub przy dzieciach nie wychodziły na świat, a jedyną wiedzę o otoczeniu czerpały z informacji przekazanych w maglu i z obserwacji świata w drodze do niego.
Dziś mając pełnię praw, mają też obowiązki. Tym obowiązkiem jest posługiwanie się prawdą. Osoba, która nie posługuje się prawdą kończy tak, jak kończy tzw. Premier, któremu Sąd podyktował tekst odszczekania. A i tak kpiąc sobie z Polaków, Morawiecki przeczytał go damskim nota bene głosem i tempie większym od informacji o lekach niewłaściwe stosowanych, jakby się wstydził tego, co wcześniej sam powiedział.
W obydwu przypadkach posługiwanie się kłamstwem wynika z ograniczeń intelektu. A mówiąc wprost : kłamca przeczący faktom oczywistym jest po prostu głupi. Głupi jak but. Niezależnie od płci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niezależnie od powyższego - jeżeli chcesz kogoś przekonać do swoich racji wyśmiewając jego racje to przegrałeś. Stylizujesz się nam tutaj na człowieka wyedukowanego i światłego, może i taki jesteś, ale argumentujesz w stylu fanatycznym. Skoro już tak klasykami - un sot savant est sot plus quin sot ignorant.

(Nie jesteśmy kolegami niebieskooki, tylko piszemy na tym samym forum)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie kończą się argumenty zaczynają się brudne zagrywki, bo najtrudniej jest przyznać się przed samym sobą brakiem racjonalności wyboru. Kiedyś w pracy szef rozmawiał z kierownikiem co by mnie przydzielić na zastępcę, bo się znam. Kierownikowi nie było to w smak bo jestem kobietą a zawód jest typowo męski a on nie chciał mieć u siebie bab więc wywiązała się dyskusja gdzie szef argumentował solidnie dlaczego tak a nie inaczej. W pewnym momencie kierownikowi skończyły się argumenty więc na koniec wypalił "ale szefie, przecież wszystkie baby są głupie!" Wychodząc zza jego ramienia radośnie powiedziałam "Twoja matka musiała być wyjątkowo głupia skoro takiego głąba nam przysłała"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W temacie posługiwania się kłamstwem i związanych z nim ograniczeń intelektu jeden z wielu przykładów jak profesjonalnie robi to Skydiver. Oto co nasz forumowy guru od propagandy pisze na temat wizyty Ryszarda Legutko w USA i wygłoszonego tam przez niego wykładu.

"Znająca poglądy i wypowiedzi tego pisowszczyka brać studencka, nie dopuścili do odbycia się jego wykładu."

Pomijając błąd w składni łatwo było sprawdzić że mimo iż władze uczelni na której miał przemawiać Legutko cofnęły swoją zgodę to dzięki staraniom części studentów i pracowników wykład jednak się odbył. Tak więc przyszło do tego że nasz guru, przyparty do muru zaczął zaprzeczać sam sobie.

"W istocie wykład się odbył, ale..."

Oba te stwierdzenia umieszczone zostały w tym samym wątku w dziale Polityka.
Tak więc Skydiver zgodnie z tym co sam napisałeś musisz być głupi a zarzucając innym to co sam robisz notorycznie wychodzisz także na hipokrytę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

@Kocio
„Twoja matka musiała być wyjątkowo głupia skoro takiego głąba nam przysłała”
Naprawdę jestem pod wrażeniem okoliczności, w których zostałaś zastępcą, ale na twoim miejscu szkoda byłoby mi życia na pracę pod głupim kierownikiem.
W kontekście twoich poprzednich wypowiedzi jest jednak cień szansy na to, ze jego upór przed powołaniem ciebie na zastępcę mógł być uzasadniony.

@Krzyż

Żadko ci się zdarza napisać coś zabawnie. Tym razem wyszło bardzo zabawnie, bo chciałeś mądrze a wyszło głupio.
Na poparcie swoich „tez” na mój temat przytaczasz bowiem nie moje wypowiedzi.

@Manson

>jeżeli chcesz kogoś przekonać do swoich racji wyśmiewając jego racje to przegrałeś.

Kluczowe jest słowo racja. Racja, która zaprzecza faktom (a te są mierzalne i obiektywne) nie jest racją, tylko kłamstwem.
Kłamstwo należy wyśmiewać i na bieżąco wyrywać jak chwasty, bo tylko w ten sposób nie stanie się za chwilę prawdą.
Kłamstwem jest twierdzenie o wylewaniu dziś asfaltu na drogach budowanych przez Platformę.
PO ma liczne grzechy, ale na pewno nie można powiedzieć ze Polska w latach 2007-15 nie wykonała skoku cywilizacyjnego pod względem dróg.

>Stylizujesz się nam tutaj na człowieka wyedukowanego i światłego

Na nikogo się nie stylizuję. Jeżeli ktoś ma kompleksy, to nic na to nie poradzę.
Nigdy nie jest jednak za późno by zacząć się uczyć od innych.

>Nie jesteśmy kolegami niebieskooki, tylko piszemy na tym samym forum

No cóż, będziesz musiał jakoś z tym żyć, kolego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rzadko*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem, niektórzy mogą nie rozumieć kontekstu.
„Żadko” pierwszy raz pojawiło się na tym forum w wypowiedzi forumowicza Krzyż, który jest tu niedoścignionym wzorcem nie tylko ortografii, ale i innych cnót.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I właśnie tacy ludzie głosują na platformę. Nie dziwię się że ta cudaczna partia tonie. Z takim elektoratem to mają szansę wygrać wybory tylko wśród niepismiennych plemion, ale i to tylko raz, zanim się zorientują z czym mają do czynienia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No zobacz Krzyż... jesteś niepiśmienne plemię, choć tak się starasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Na poparcie swoich „tez” na mój temat przytaczasz bowiem nie moje wypowiedzi."

Łżesz durniu jak pies. Słowa które przytoczyłem można przeczytać w poniższym wątku i sæ one bezsprzecznie twojego autorstwa.
https://m.trojmiasto.pl/forum/Legutko-czyli-jak-nie-chciano-sluchac-bredni-pisowskiego-ideologa-w-USA-t885579,1,135.html
A to że jesteś kłamliwængnidą to fakt a nie teza.

"Kłamstwo należy wyśmiewać i na bieżąco wyrywać jak chwasty, bo tylko w ten sposób nie stanie się za chwilę prawdą."

Oj tak. Z tym się zgadzam. Dodam od siebie że jesteś żałosny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z dużæ nie hę iæ zwracam honor. Pierwszy cytat faktycznie nie jest twojego autorstwa durniu. To kłamstwo napisał twój alter ego jaq. Obaj piszecie te same bzdury więc łatwo was pomylić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miało być z dużą niechęcią. Jak zwykle autokorekta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Te Krzyż, te cztery posty powyżej to ty tak na trzeźwo i na poważnie ?
Bo jakiś bełkot ci wyszedł : wyzywasz, zwracasz, obce znaki wstawiasz, a za wszystko odpowiada niby jakiś autokorektor.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę chu*.owo postawione pytanie, ale rozumiem intencję.
Nie lubię nauczycieli i nie mam do nich szacunku, szanuję ich jak innych ludzi, ale nie z powodu zawodu, który wykonują.
Na mej drodze spotkałam nauczycieli, jak każdy z nas - większość z tych, których miałam nieszczęście spotkać - to byli sfrustrowani wariaci, albo rąbnięcipseudoprofesorowie, próbujący udowonić, że cała reszta oprócz nich to dno.
Ci prawdziwi nauczyciele powini zarabiać godne pieniądze. Godne - czyli nie jałmużnę. Takich nauczycieli jest tyle co nic .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam kocio pierdo*iło ?
Ze asfalt się dziś leje ?

Fachowcy z pisowskiego klucza partyjnego partyjnego nie zauważyli ze przez 9 miesięcy nie mieli wykonawcy na budowie.
Widać bardziej byli zajęci Nagrodami, czyli procederem przelewów publicznych pieniędzy na władne konta za dobrą prace.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to sobie obkukaj niebieskooki:
https://www.rp.pl/Polityka/304299909-Rzad-wciaz-szykuje-sie-na-Euro-2012.html
Tak się powinno uprawiać politykę i gospodarkę! System naczyń połączonych! Każdy skorzysta! xD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

MtF czy mógłbyś wyjaśnić mi kwestię zwrotu per "niebieskooki"
tzn tak kawę na ławę
czy to fajno czy nie fajno
czy to poezja jaka ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mógłbym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypomniało mi się jeszcze jedno w kwestii dużych zamówień publicznych. Dawno temu, kiedy platforma zleciła budowanie drogi, wyłoniono głównego inwestora który przestał płacić podwykonawcom i zwinął się z budowy (zbankrutował) zostawiając wykonawców pomniejszych prac całkowicie bez pieniędzy za wykonane prace. Pamiętam że wtedy zbankrutowało bardzo wiele pomniejszych firm transportowych,budowlanych,drogowych... Poszkodowani zwrócili się wtedy do rządu, do Tuska, z prośbą o pomoc, a ten ich delikatnie mówiąc sprawiał. Tłumaczył że wykonawca kasę zgarnął i doradzał im pozwanie bankruta. Od tego czasu zmieniono prawo zamówień publicznych tak, że teraz można objąć częściową ochroną finansową podwykonawców by w takim przypadku pomniejsze firmy nie zostało bez zapłaty, jak to miało miejsce za platformy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sky, dopiero teraz ujrzałam kopię wpisu Pani Izy Leszczyny.
I cóż ta Pani napisała? He?
Jaki reprezentuje sobą poziom? CO w ogóle reprezentuje?
Jesteś Pan inteligentną bestią i dobrze wiesz, jak nazywa się to, co robi ta Pani.
Jak szanująca się partia polityczna, członkami której (trzeba oddać sprawiedliwość) są i jednostki myślące, rozumne i odpowiednio zmotywowane..., może stać bezczynnie gdy w taki sposób reprezentuje się jej standardy (?)
Co to za orły co we własne gniazdo sr*ją na potęgę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dyskusja rozwinęła się w kierunku politycznym i jej ton pokazuje, że uczestnicy nie nadążąją. Okazuje się oto, że wydarzenia biegną szybciej niż myśli dyskutantów, które za nimi nie nadążają. Za politykę wzięli się fachowcy a sezon wyborczy sprawił, że golizna intelektualna postkomuny objawiła się w całej swej nagości i wszyscy już widzą, że król jest nagi.

To jest dowód na moją tezę, że jednostki, bez solidnego wysiłku poznawczego, nie są w stanie ogarnąć skali społecznych zmian, jakie się już dokonały. W nauce nazywa się to zjawisko zmianą paradygmatu cywilizacyjnego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwne że to trzeba tłumaczyć. Jakby ci fachowiec w trakcie roboty powiedział "Panie ale za tą cenę to się nie da, trzeba dorzucić 30%więcej bo nie mam kim i czym robić " wbrew wcześniejszych ustaleń, to taką ekipę wyzwala się z budowy zanim coś spierniczą tak, że trzeba będzie robić dwa razy to samo za tę same pieniądze a cudów nie ma. Jeszcze firma zdziwiona że każą trzymać się budżetu i nie chcą płacić więcej za ustaloną pracę. To się nazywa kontrola wykonania budżetu na budowie i jest jednym z najważniejszych elementów zarządzania dużym projektem, bo od tego zależy jego rentowność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projekty polityczne rządzą się nieco innymi prawami od projektów technicznych, jako żę dotyczą rzeczy trudno mierzalnych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak sobie czytam wpisy kocia i krzyża starających się z całych sił nawrócić nas do swoich plebejskich poglądów. Pochmurny poranek za oknem, a tutaj takie intelektualne wyżyny obojga autorów, od razu zrobiło się weselej. To, że Krzyż ze swoją twórczością nie może się przebić powyżej poziomu edytora tekstu swojego telefonu, ju dawno udowodnił. Regularnie dostarcza mi dowodów na istnienie inteligentnych proszków do prania. Ale to nic w porównaniu do procesów zachodzących w świadomości kocio. Jakich dróg na skróty użyła natura w przypadku rozwoju intelektualnego wobec niektórych, daremnie szukać. To co u nas nazywane jest rozumem, świadomością, u tych niektórych można nazwać czymś na podobieństwo gry Tetris z konsoli Pegasus. Mam dla nich taką radę : czasami lepiej milczeć i nic nie pisać. Tym bardziej gdy edytor tekstu bierze górę nad rozumem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I to jest najlepsza odpowiedz na pytanie „czy nauczyciele są potrzebni ?”.
Tak, są potrzebni aby nauczyć korzystać z rozumu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ton i poziom waszych wypowiedzi świadczy dobitnie o was samych. Argumenty wymyślone z głowy czyli w waszym przypadku z niczego, niczego nie wnoszą też do dyskusji bo nie zawierają treści. Przedstawienie obiektywnych faktów traktujecie jako atak na własne przekonania. Nie prowadzę agitacji politycznej żadnej z partii, mam swoje preferencje które są podparte różnymi zdarzeniami z przeszłości. Potrafię wykazać dlaczego mój wybór będzie trochę inny niż poprzednio, i pokazuję co na niego wpłynęło... Absolutnie nie mam zamiaru nikomu nawet sugerować na kogo ma głosować z prostej przyczyny. Może on należeć do innej grupy społecznej i działania które mi są na rękę jemu już nie będą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

>niczego nie wnoszą też do dyskusji bo nie zawierają treści.

Kilkanaście postów powyżej masz treść w postaci konkretnych danych liczbowych.
Ale podobno samochodem nie jeździsz po słupkach, z takim argumentem faktycznie nie ma jak dyskutować .

Jeżeli uznać, „Bardzo podoba mi ich populistyczne działanie” jest argumentem na poparcie obiektywnych faktów, to wystarczy.
Partia PiS zresztą celuje w taki elektorat, niespecjalnie inteligentny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

tabelki to można pokazywać kretynom z PO, bo nie wiedzą na co patrzą
mnie interesuje wyłącznie realne działanie i jego skutki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak. Nauczyciele są potrzebni.
Nauczyciele są potrzebni!
Przede wszystkim są ludźmi. W zależności od tego jakimi są ludźmi takimi są nauczycielami.

Nauczyciel to ZAWÓD, do którego różni ludzie mają różne predyspozycje.
Jak komandosi, jak policjanci, jak pielęgniarki...
Od każdego Człowieka można czegoś się nauczyć i tylko głupiec z tego nie korzysta.
Można się nauczyć nawet tego jakim człowiekiem czy nauczycielem nie być a to też bezcenne lekcje.

Szacunek dla każdego człowieka i nauczyciela.
Mam przyjemne wspomnienia. Wielu moich nauczycieli było po ptostu zajefajnymi ludźmi, którzy rozumieli, że ich rola i czas w życiu ucznia jest ważny ale nie najważniejszy i to samo życie zweryfikuje naszą wiedzę. Kilku nauczycieli w dzisiejszych realiach poszłoby na bruk lub nawet pod sąd za metody nauczania.

Młode, szalone, radosne lata... wybryki, hece, beztroska pod skrzydłami Rodziców i Nauczycieli, którzy rozumieli, że jeszcze życie nas poobija i rzuci na głęboką wodę...
Każdemu młodemu człowiekowi należą się te skrzydła nim wyrosną mu własne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z powodu zamrożenia wynagrodzeń w całej budżetówce pensje w całej administracji już dawno przestały być atrakcyjne. Jedyne co przyciąga ludzi do tego zawodu to przyzwoite godziny pracy, względna stabilność zatrudnienja i że jest to zawód bardzo ceniony wśród ludzi którzy z różnych przyczyn chcą mieć więcej wolnego. Jedna z moich znajomych, bezdzietna, zmieniła zawód z nauczyciela na bardziej rynkową branżę bo jest na dorobku. Z kolei inna znajoma w tym czasie zrobiła kursy pedagogiczne właśnie żeby dostać pracę w publicznej szkole bo w prywatnej nie ma aż tylu wolnego, a chodziło jej o lepszą opiekę nad dzieckiem bo została samotnym rodzicem.
Szkolnictwo wymaga zmian, ale nauczyciele nawet nie usiedli do stołu by o tych zmianach porozmawiać
Strajk - tak, jednak przyjęta formą strajku - już nie. Bardzo nie podoba mi się brak otwartości nauczycieli na dialog.
Brakuje rozsądnych kontr propozycji. Nauczyciele sprawiają wrażenie jakby chcieli zmian jednocześnie żadnych zmian w funkcjonowaniu nie chcieli a całość sprawia szopki wyłącznie o kasę. Moim zdaniem nauczyciele jako grupa zawodowa bardzo mocno wizerunkowa stracą na strajku i pomimo wyszarpania większej kasy to w ogólnym rozrachunku stracą coś więcej. Stracą zwykłą, ludzką życzliwość, a bez tego pracuje się ciężko pomimo dobrych pieniędzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

I pozamiatane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>stracą coś więcej. Stracą zwykłą, ludzką życzliwość, a bez tego pracuje się ciężko pomimo dobrych pieniędzy

Nieudolnie próbujesz przemycić coś, co ma tyle wspólnego rzeczywistością jak to, ze PiS buduje drogi.

PiSowi, czyli Neo-PZPR bardzo zależy na tym aby tak było. Korzystając z dobrych sprawdzonych w PRL metod próbują ośmieszyć nauczycieli, ośmieszając jednak samych siebie.
Produkują nawet masowo w mediach społecznościowych fejkowe posty.
Maja jednak dosyć durnych propagandzistów.
No ale Partia PiS celuje w elektorat raczej mało inteligentny.

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bez strajku poszczególnych działów budżetówki, ich sprawy nie były by załatwione. Strajk czyli uderzenie, to najskuteczniejsza metoda walki budzetowki o podwyżki. Tak dzialali lekarze i pielegniarki. Czy zauważyliście flagi narodowe na urzędach pocztowych? Chyba nie. Zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić. Trwa u nich akcja protestacyjna o podwyżki. Już chyba pół roku. I co zalatwili ? Nic. Tak jak pracownicy sądów : nic. Trzeba zrozumienia i zwykłej empatii by popierać to o co walczą nauczyciele. Gdyby nie strajki w 70 i 80 roku, śmiem twierdzić że Świat wyglądał by inaczej. Nauczyciele mają do niego prawo, przeszli wszystkie poprzedzające go procedury dające szanse drugiej stronie na załatwienie sporu bez strajku. Odnośnie szanowania opinii i zdania innych : zgadzam się że można mieć inne zdanie od innych. Ale gdy to inne zdanie wynika z klamliwych tez i bzdur (jednoczesnie pomija się oficjalne dane) i na tej podstawie osadza się czyjeś dzialanie, to jak można prowadzić merytoryczną dyskusję z takim partnerem ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt nie lubi być szantażowany czy to wprost czy emocjonalnie również nauczyciele wielu z nich wybrało ten zawód wiele lat temu z różnych powodów i kształciło się aby go wykonywać i nadal się kształci i tak jak są dobrzy i źli kucharze lekarze mechanicy i nauczyciele również i nie róbmy z tych ostatnich mesjaszy narodu co to za miskę ryżu mają nie dość że uczyć to i wychowywać i może jeszcze pilnować cudzych dzieci nie to się nie uda i o to chodzi partíí aktualnie rządzącej bo oni chcą społeczeństwa na poziomie kilkulatków które wierzy że pieniądze biorą się ze ściany i że pracować nie trzeba bo zawsze ktoś coś da.I tu jest problem bo na państwo socjalne to nas nie stać i najpierw trzeba zapłacić za pracę a dopieri pitem za nic nierobienie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krzyż nauczył nas jak napisać „żadko”.
A teraz pisowski funkcjonariusz partyjny, podobno profesor, popisuje się Łomrzą.

Czy szacunek do języka polskiego nie jest przypadkiem także miarą patriotyzmu, ze o intelekcie nie wspomnę ?

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty to musisz mieć chłopaku jakąś traumę z ta pisownią. Ździebełko w oku bliźniego zauważysz...
Nie znam Karskiego, bo nie moja bajka, ale znam pojęcie dysortografii. Z Twojego wpisu wynika, że dotknięci tą przypadłością to durnie i zdrajcy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po prostu śmiesznie jest jak ktoś tytułuje się profesorem pisząc w ten sposób.
Tak, mam tę przypadłość, że nie wierzę w to, co ktoś mówi, tylko czytam między wierszami, bo tam jest prawda.

Dysortografia jest wspaniałym wytłumaczeniem, ale osoba, która pretenduje do inteligencji nie robi podstawowych błędów.

Tak, uważam ze szacunek do Polski wymaga od Polaków szacunku do języka polskiego czy do hymnu narodowego.
Jest Łomża, a nie Łomrza i jest Polska a nie Wolska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy może ten tytuł profesorski nie zdobył przypadkiem na Słowacji ? Tam coś się z tymi tytułami podobno załatwia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nowe elity wprawdzie dopasowany już garnitury, ale ciągle jeszcze pozostawiaja gumofilce przed wejściem do domu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panu Prezydentowi Komorowskiemu w kwestii stosowanej ortografii zdarzały się niezłe kocopoły, a trudno klasyfikować go jako nową elitę albo kolesia z gumofilców. Teza nośna ale warta funta kłaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację. Odplacam jedynie, na swój sposób, pięknym za nadobne, ówczesnym szydercom Prez. Komorowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Tak sobie czytam wpisy kocia i krzyża starających się z całych sił nawrócić nas..."

Ke? Drogie durnie mam kompletnie w nosie to jakie poglądy wyznajecie. To że nie akceptuję bzdur, które masowo produkujecie nie jest równoznaczne z tym że próbuję kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać. Tylko durnie tego nie rozumieją. Jedynymi, którzy próbują przekonać innych do swoich racji (nieudolnie zresztą) jesteście.wy. Dodam jeszcze.że naprawdę musiało wam w.życiu nie pójść że nawet w majówkę nie.macie wolnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wybory do eurokołchozu za pasem, zatem oficer prowadzący im śrubę dokręcił.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Nowe elity wprawdzie dopasowany już garnitury, ale ciągle jeszcze pozostawiaja gumofilce przed wejściem do domu."
@jaq zapomniał wspomnieć że do jego domu :D w końcu ma info z pierwszej raciczki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osobiscie mam wrazenie, ze aktualna wladza doskonale zdaje sobie sprawe ze nie potrzebuje prawdziwych nauczycieli tylko kolejnych urzednikow, ktorzy beda ciosać obywatelom głowy pod jedyną słuszna propagandę. Prawdziwy nauczyciel jeszcze nie daj Boze nauczylby uczniow myślenia i co wtedy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

> aktualna wladza doskonale zdaje sobie sprawe ze nie potrzebuje prawdziwych nauczycieli

Upadek szkolnictwa nie jest domeną aktualnej władzy, tylko procesem trwającym od dziesięcioleci.
Trwał już za komuny a wszystkie pomagdalenkowe rzady również nic nie zrobiły, aby ten proces powstrzymać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obok służby zdrowia, oświata była i jest wiecznie dyżurnym tematem do bicia piany. Zawsze utyskuje się na jakość jednej i drugiej, jakby wcześniejsze doświadczenia utyskiwaczy wskazywały na pogorszenie się sytuacji. To tak jak z przysłowiowymi drogowcami, którzy nie nadążają z odśnieżaniem. Co to znaczy upadek szkolnictwa według Sadyla ? Masz jakąś obiektywną miarę, porównania ? Czy aby nie chodzi o nostalgię do lat młodości ? Pomijam w tych porównaniach kliniki i uczelnie zatrudniające najwybitniejsze kadry. Jedne i drugie nie są adresowane do ponadprzeciętnie zarabiających klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Edukacja schodzi na psy i to jest tak oczywiste, że aż dziwi, iż tego nie widzisz. Chociażby zniesienie obowiązku matmy na maturze, obniżenie pensum nauk ścisłych kosztem g*wnonauk typu psychologia, gender study i politologia, powstanie setek g*wnouczelni sprzedających dyplom za kasę, badania naukowe finansowane przez koncerny, zamiana nauczycieli w urzędników (awans zawodowy i cały bajzel właściwy dla wyścigu szczurów), żenujący poziom zadań egzaminacyjnych, zastąpienie egzaminów na wyższe uczelnie konkursem świadectw, a już mi się nie chce wymieniać bo szkoda czasu. Nie bądź przypau i jak masz bić pianę dla bicia piany to idź się uwal harnasiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszykowa

Jeżeli ktoś chciałby obejrzeć prawdziwych nauczycieli, to musiałby wsiąść w wehikuł czasi i cofnąć się do lat przed 1939 r.. Od tego czasu mamy w szkołach towar zastępczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Należy cofnąć się do lat...… ciekawe jaką miarą łowca ocenia jakość szkolenia w II RP i obecnie ? Jak zwykle : kiedyś to matura była maturą, a na studiach nie było miejsca dla nieuków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Hydepark

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

do góry