Widok

Czy obowiązkiem Spółdzielni jest udrożnienie trójnika od pionu kanalizacyjnego?

Niedawno wprowadziłam się do mieszkania w bloku 4 piętrowym. Trójnik od głównej rury kanalizacyjnej jest praktycznie zatkany. Woda stoi w wannie/zlewie i bardzo wolno spływa. Wszystkie rury w mieszkaniu są drożne - są nowe. Tu moje pytanie:
Czy obowiązkiem Spółdzielni jest udrożnienie trójnika od pionu kanalizacyjnego?
Dzwoniłam do spółdzielni z zapytaniem i Pani odpowiedziała mi, że ich to nie interesuje i mam sobie sama radzić. Jednakże w regulaminie napraw lokali mieszkaniowych w paragrafie 3 ustępie 4 jest info, że spółdzielnia naprawia i wymienia wewnętrzną instalacje kanalizacyjną - czy taki trójnik to jest wewnętrzna instalacja, czy nie?
Będę wdzięczna za podpowiedź co robić :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Który to budynek? Zalecam kontakt z działem technicznym właściwej dla budynku Administracji Osiedla S.M. Bałtyk, tel. 58 624 15 42 dla os. II, i 58 624 12 93 lub 94 dla os. III.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
blok przy ul. Chwarznieńskiej 30
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę zatem zadzwonić do p. Mackiewicz z A.O. III, pon numer 58 624 15 42, na pewno skieruje odpowiednio sprawę.

Pzdr.
Anita
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Dziękuję za wskazówki Pani Anito. Póki co, byli dzisiaj u mnie Panowie, wizyta trwała 2 min (niczego nie oglądali, Pan kluczem od mieszkania próbował odczepić kafelkę rewizyjną pod wanną ;) i zapewniali, że to nie może być trójnik, skoro u sąsiada nie ma problemów) wzięli nr telefonu i powiedzieli, że się skontaktują strasząc, że jest to związane ze skuciem 2 kafelek o czym doskonale wiem ;) i że teraz nie mają czasu bo średnio co 10 min mają wizyty. Po kilku godzinach oczekiwania sama zadzwoniłam ponownie do administracji dopytać się, kiedy Panowie przyjdą. Pani odpowiedziała, że Panowie powiedzieli, że do mnie nie przyjdą bo wszystko jest okej u sąsiada ;))) Po długiej rozmowie, Pani powiedziała, że dowie się o co chodzi, oddzwoni do mnie i mnie poinformuje co dalej. Ostatecznie umówiłam się z Panami ponownie na jutro, zobaczymy jak będzie.
Jedną mam nauczkę na przyszłość - wszystkie sprawy kierować oficjalną drogą i na piśmie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli Administracja nic nie zdziała, pozostaje wizyta osobista u prezesa Wesołowskiego w siedzibie na Zgody. Umów się przez sekretarkę na spotkanie i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
gospodarz domu Anita pisze totalne bzdury, kup spirale wsadz do rury i odetkaj sama, lub bardziej prosty i tanszy sposob to soda kaustyczna wsyp do rury i zalej wrzatkiem lecz ten sposob jest troche niebezpieczny bo mozna sie poparzyc nie tylko wrzatkiem ale i kwasem zawartm w sodzie. nie proponuje tez tego wdychac bo mozna sobie narobic problemow. ja uzywam sody bo wiem jak i uwierz mi ze to dziala.ostatni sposob na nieudacznictwo pracownikow spoldzielni to wez firme niech zrobią robote i wystawia fakture na sm, wtedy zanies to do pana prezesika i powiedz ze jego ludzi nic nie potrafia i tu jest fakturka za usluge firmy. rury zatkane w tzw. szachtach naleza do sm i w ich z****.... obowiazku jest to odetkac.

pzdr.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam, Administracja budynku odpowiada tylko za instalacje zbiorcze, za wszelkie podejścia przyborów do pionu kanalizacji sanitarnej dba lokator/właściciel danego lokalu. Panowie ze spółdzielni przyszli i sprawdzili czy pion jest drożny i na tym ich rola się zakończyła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

no nie wiem czy masz rację....
dam przykład u mnie rura od wanny wchodzi do zabudowanego pionu po czym w pionie biegnie ok. 40 cm w posadzkę i wchodzi do rury odpływowej u sąsiada na dole ok. 10 cm poniżej sufitu.... uważasz że lokator ma niszczyć posadzkę betonową by dostać się do rury aby ten fragment rury wymienić? mam włamać się do mieszkania sąsiada (zniszczyć mu pion przy suficie?) lub zrobić dziurę w suficie i tak włamać się do sąsiada aby wymienić tą rurę podejście?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Witomino

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry