Widok

Czy pływanie jest przereklamowane?

Nie mówię o profesjonalnych lub półprofesjonalnych sesjach treningowych, o tym, jakie to dobre dla dzieci i tak dalej.

Mówię o następującym scenariuszu:

Mam wielu przyjaciół, którzy do tej pory nie uprawiali sportu (w połowie lub pod koniec lat 20.). Próbowali kilku sesji na siłowni lub sesji wspinaczki górskiej (i byłem tam z nimi). Ale na siłowni nigdy specjalnie się nie starali, robili może 2 ćwiczenia na ramiona, potem trochę włóczki i to wszystko.

A teraz odkryli pływanie. A oni ciągle gadają o tym, jakie to zdrowe i że powinienem to zrobić z nimi i tak dalej.

A teraz pytanie podstawowe - czy to naprawdę jest takie dobre? To znaczy, dla kogoś, kto spędza 30 minut na siłowni, podnosząc ciężary lżejsze niż większość tamtejszych dziewczyn, a teraz w ogóle się poci, czy pływanie naprawdę coś zmieni?

Ponownie, nie hejtuję tego sportu ani nic innego, interesują mnie opinie na temat tego scenariusza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mówię o profesjonalnych lub półprofesjonalnych sesjach treningowych, o tym, jakie to dobre dla dzieci i tak dalej.

Mówię o następującym scenariuszu:

Mam wielu przyjaciół, którzy do tej pory nie uprawiali sportu (w połowie lub pod koniec lat 20.). Próbowali kilku sesji na siłowni lub sesji wspinaczki górskiej (i byłem tam z nimi). Ale na siłowni nigdy specjalnie się nie starali, robili może 2 ćwiczenia na ramiona, potem trochę włóczki i to wszystko.
https://192168ll.link/
A teraz odkryli pływanie. A oni ciągle gadają o tym, jakie to zdrowe i że powinienem to zrobić z nimi i tak dalej.
https://routerlogin.uno/
A teraz pytanie podstawowe - czy to naprawdę jest takie dobre? To znaczy, dla kogoś, kto spędza 30 minut na siłowni, podnosząc ciężary lżejsze niż większość tamtejszych dziewczyn, a teraz w ogóle się poci, czy pływanie naprawdę coś zmieni?

Ponownie, nie hejtuję tego sportu ani nic innego, interesują mnie opinie na temat tego scenariusza.

I got this,..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W mojej ocenie jest tak: Zależy jaki masz cel treningowy. Jaka jest najlepsza dziedzina sportu rekreacyjnego? Jest to taka dziedzina, którą jesteś w stanie uprawiać regularnie, z przyjemnością. Nie do końca rozumiem tą istniejącą na siłowniach, w klubach crossfitowych i innych podobnych miejscach potrzebę ciągłej rywalizacji, który sport jest lepszy, który jest zdrowszy, jak również dywagowanie o wyższości jednego ćwiczenia siłowego nad drugim. Po co? Jak znajomi na siłowni nie czuli się dobrze, a w basenie się dobrze bawią to dla nich jest to najzdrowsza dyscyplina. Jak dla Ciebie najprzyjemniejsza jest siłownia, a sama myśl o basenie nie napawa Ciebie optymizmem to znaczy, że to jest dla Cienie najzdrowsze. Nie do końca rozumiem cel tego wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla mnie to jest super opcja, bo nie lubię ani silowni, ani zajęć z trenerami. Pływanie ladnie rzeźbi cialo i jest przyjemne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest przereklamowane. Jest naprawdę bardzo korzystne, polecam sobie zobaczyć też kursy tego typu - https://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-instruktor-plywania/ jak ktoś się interesuje pływaniem, lub po prostu chce dobrze pływać to to bardzo fajna opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pływanie często wywołuje różne opinie, prawda? Niektórzy uważają, że jest ono przesadzone, podczas gdy inni postrzegają je jako świetny sposób na utrzymanie formy i relaks. Osobiście odkryłem, że łączenie pływania z innymi aktywnościami wodnymi znacznie poprawia doznania. Jeśli chcesz urozmaicić swoje wodne przygody, możesz sprawdzić https://kitetrip.org/ . Oferują oni wyjątkowe doświadczenia kiteboardingowe w Egipcie, które przenoszą emocje związane ze sportami wodnymi na zupełnie nowy poziom. To fantastyczny sposób na połączenie uspokajających aspektów pływania z ekscytującymi wyzwaniami kiteboardingu. Zdecydowanie odświeżająca odmiana, jeśli szukasz czegoś poza tradycyjnym pływaniem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście powiem tak, pływanie jest cudowną formą treningu i spędzania wolnego czasu. Nie mówimy tutaj tylko o basenie, ale o wszystkich akwenach wodnych, najprzyjemniej oczywiście pływa się w jeziorze, nad morzem również bardzo przyjemne, choć tu już trzeba być bardziej doświadczonym by odpływać od brzegu. Ja uwielbiam łączyć trening siłowy z pływaniem. Nawet bym powiedział, że ten basen jest nagrodą. Jadę rowerem 2km na siłownię lub na plazę, w zależności jaki mam dzień robię trening siłowy po czym idę na basen lub do morza i czuję jak pozytywnie to wpływa na trening wcześniej wykonany. Mięśnie się rozciągają, są dużo mniejsze zakwasy - przynajmniej w moim przypadku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Sport

Bieganie zimą (16 odpowiedzi)

Witam szukam chętnych na wspólne bieganie raczej amatorów :-). Najlepiej z okolic Nałkowskiej,...

"sport to coś do oglądania w telewizorze" (3 odpowiedzi)

Na forum trojmiasto.pl nie ma podforum dot. sportów zimowych. Jak namawiam kolegów na biegówki,...

Boks/sztuki walki (10 odpowiedzi)

Witam, Chciałbym się dowiedzieć gdzie w Gdańsku najlepiej trenować boks lub jakieś sztuki walki?...

do góry