Widok

Czy warto zamieszkac na Oksywiu

Proszę poradźcie, jestem z Polski centralnej i chce osiedlic sie na Oksywiu dokładnie na ul. Bosmańskiej 3. Jakie jest stamtad polaczenie, jesli corka chciałaby dojeżdżać na uniwerek do Gdanska, a druga do LO na Chyloni? Jak dlugo jedzie sie do najbliższej stacji SKM, czy sa korki do SKM i w ogóle jak sie faktycznie tam mieszka w tych okolicach? Czy jest głośno od portu? Celem mojej przeprowadzki jest czyste powietrze i bliskość morza.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Warto przyjechac i zob chocby na 1 dzien
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak to w Trójmieście, w godzinach szczytu korki są niestety wszędzie. W pozostałych godzinach dojazd na Oksywie jest bardzo dobry. Co do SKM to się nie wypowiem, bo nie korzystam. Ogólnie w okolicach Obłuże/Oksywie mieszka się bardzo dobrze. Port czasami słychać, ale nie jest to coś uprzykrzającego życie. Okolica rozwija się pod względem nowych inwestycji mieszkaniowych: Atal Bosmańska, Nadmorskie Tarasy, Rezydencja Kino Marynarz... widać, że coraz więcej ludzi chce tu mieszkać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam. Specjalnie pojechałam do Gdyni żeby zwiedzić teren przy budowie Murapolu. Kupiłam tam mieszkanie i czekam na klucze. Okolica spokojna, autobusy do Gdyni centrum jadą często. W 25 minut spokojnie dojechałam o godz 16.30. Nie wiem jak sytuacja jazdy wygląda rano. Sklepy blisko, przystanki autobusowe również. Do morza trzeba dojeżdżać. W drugą stronę na Babie Doły. Pozdrawiam Małgorzata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niebawem wyprowadzam się z dzielnicy po 9 latach i choć cieszę się z przeprowadzki to będzie mi bardzo tęskno za Oksywiem. Dojeżdżałam do pracy do Gdańska zarówno komunikacją miejską jak i autem. Jadąc do pracy autem na godz.7 jechałam krócej niż 30 min, po południu wracałam ok 45 min. Komunikacją miejską zarówno rano jak i po południu dojazd zajmował mi ok 50 min. Tak czy inaczej dzielnica proponuje ogromnie dużo po godzinach pracy. Mnóstwo terenów rekreacyjnych do spacerowania, biegania, jazdy na rolkach/rowerze, spędzania czasu z rodziną. Plaża Babie Doły oferuje 2 zejścia, szeroką plażę i widok na torpedownię natomiast Osada Rybacka to piękny, nowy bulwar i plażę dostępną również dla zwierząt. Estakada Kwiatkowskiego przytyka się w godzinach szczytu jednak w weekendy i poza godz. szcz. do cetrum Gdyni można dojechać w 10-15 min. Szczerze polecam!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Oksywie

Czy bloki przy ul. Zeglarzy, Oksywie są teraz niebezpieczne? (7 odpowiedzi)

Słyszałem że przy blokach na ul. Żeglarzy, Oksywie zrobiła sie duża patologia. Naprawdę jest tam...

Osiedle Gdyńskie - opinie i oceny (125 odpowiedzi)

Osiedle Gdyńskie powstaje na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu...

klient - ocena (4 odpowiedzi)

Firma nie dotrzymuje terminów oddania budynków/mieszkań. W Gdyni port deco budynek miał być...

do góry