Pył węglowy będzie przedostawał się do waszych mieszkań, osiadał na placu zabaw dla dzieci. Potem wasze dzieci będą miały alergie, niewydolność płuc, przewlekłe nieżyty błon śluzowych nosa, krtani i tchawicy.
Dodatkowo pobliski terminal promowy będzie generował wzmożony ruch TIR-ów emitujących syf z silników diesla, a planowany terminal kontenerowy w porcie zewnętrznym będzie emitował spaliny ze statków i następnych setek TIR-ów.
Inwestycje Awanport, Górski, Portova, Nova Żeromskiego - kto tam zamieszka z dziećmi powinien starać się by dostać w pakiecie od Deweloperów i ich Prezydenta zdrowotne ubezpieczenie dożywotnie.
Przejdźcie się dziś Portową wieczorem - turyści wieszają pranie, gacie i staniki na modernistycznych szklanych balkonach Moderny, lokalne pijaczki grzebią w śmietnikach i jak zombi na sztywnych nogach krążą miedzy całodobowymi sklepikami z alkoholem, tabuny turystów o czerwonych twarzach i buraczkowych klatach wloką się leniwie z gołymi obwisłymi brzuchami po koślawych chodnikach. Do tego straszy rusztowanie obłażącej i sypiącej się Komendy Policji, a kilka kamienic zapełnionych Ukraińcami ma zaszpachlowane dziury po kulach z II WŚ. Deweloperka i Król_Skweru_Mistrz_Bajeru z jego ekipą zacierają ręce. Gdynia, Ich Miasto, idzie w dobrym kierunku.