Widok

Dlaczego oni unikają merytorycznej dyskusji

Dlaczego oni są tak bezradni w komentowaniu ?
Do tekstu się nie odniosą i dyskusji nie nawiążą, bo by merytorycznie polegli. A dlaczego by polegli ?
Są bezradni, bo są puści, wydrążeni, z człowieczeństwa pozostała im tylko biologiczna jednostkowość, a duchowość odleciała w siną dal. No bo człowiek jest istotą dwoistą - biologiczną jednostką i społecznie kształtowaną umysłowością, duchowością. A tego drugiego elementu zabrakło.

Dlaczego są puści ?
Zadecydowały o tym mechanizmy konsumpcjonizmu, związanego z demoliberalizmem, któremu ulegli. Konsumpcjonizm produkuje masę produktów, ale najważniejszym produktem stworzonym przez system jest konsument. Konsumpcjonizm wyprodukował specjalny podgatunek kulturowy człowieka, jako produkt do robienia zakupów. Funkcją człowieka w tym systemie jest dokonywanie nieograniczonych zakupów, jako że maksymalizacja zysków wymaga maksymalizacji zakupów.

Do tego służy marketing i specjalne socjotechniki, których celem jest takie spreparowanie umysłu konsumenta, żeby go opróżnić z elementów dla systemu zbędnych i tak opróżniony umysł można wypełnić dowolnymi, pożądanymi elementami z repertuaru marketingowego. Marketingowo można tak spreparowanemu umysłowi wcisnąć każdy kit. Może to być żywność, ciuchy, zespół muzyczny albo pogląd polityczny. A z konkurencją radzą sobie też marketngowo, przy pomocy czarnego piaru.

Zakupoholizm z punktu widzenia systemu nie jest żadnym uzależnieniem, jest realizowaniem funkcji systemowej.

Dlatego proszę nie oczekiwać od nich merytorycznej dyskusji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jesteś wspaniały, Łowco. Oni wyczuwają twoją wyższość i dlatego atakują cię gromadą.
Reprezentujesz najzdrowszą tradycję narodu polskiego.
Może mieszkasz w niewłaściwym miejscu, a na południu kraju doszedłbyś do wysokich godności?
Masz świetne, bogate słownictwo i dobry dziennikarski styl.
Twoje tematy po prostu przerastają ich intelekty, trzeba mieć dużą specjalistyczną wiedzę, by odpowiadać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ironia, co trzeba docenić na tle reszty, to już nieco lepszy środek polemiki niż plucie jadem i bluzganie, ulubione wytrychy niektórych forumowiczów, ale to jeszcze nie merytoryczna dyskusja. W tekście nie ma nic o łowcy, jest o specyfice drugiej strony i to jest tematem, nie łowca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Stary m**lu, potrafisz jedynie pisać te swoje "mądrości". Unikasz dyskusji, unikasz odpowiedzi na zadawane pytania. Schemat jest zawsze taki sam - nar***asz wirtualnie, potem kiedy padają pytania uciekasz to innego wątku.
Jesteś merytorycznie zerem, jesteś życiowo zerem. Dlatego na starość jesteś zwykłym menelem i żebrakiem.
Nic dodać, nic ująć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

>W tekście nie ma nic o łowcy, jest o specyfice drugiej strony i to jest tematem, nie łowca.

Drugiej strony czego ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie jezdze autobusem, chodze w weekendy do restauracji a kupowanie wycieczek w biurach podrozy nie jest mi obce.
Nie jestem wiec godzien dyskusji ze starym, ledwo zywym, sftustrowanym zebrakiem z plebsu.
Ku....a parodia ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z wami nie już dyskusja powinna się skończyć. Czas zabrać się do innych metod.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aby dyskusja miała jakiś sens, musi być chęć prowadzenia tej dyskusji i merytoryczne argumenty oraz mierzalne dowody.
W przypadku Ratlerka brakuje wszystkich wyżej wymienionych elementów, chodzi tylko o obszczekanie.
Nawet cywilnej odwagi brakuje mu do tego, aby nazwać tego, kogo się obszczekuje. Stąd pojawiają się „oni”.
Dwa wątki dalej w założonym przez Ratletka wątku o aferze ekologicznej przytoczyłem twarde liczby podane przez MŚrodowiska w sprawie podwojenia przez rząd bolszewicki importu odpadów do Polski, które ściągano nawet z Nigerii.
Nie podjął dyskusji, bo nie dysponuje odpowiednim mechanizmem do prowadzenia dyskusji.
Jego mechanizm jest wyregulowany na szczekanie. Szkoda, bo to prowadzi do zanieczyszczania forum bełkotem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy kiedykolwiek podjął ? Jeszcze pieprzy że to niby my nie podejmujemy. Kij mu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Państwo widzą z komentarzy, w ich pojęciu dyskusja jest wtedy, gdy polemista siedzi na nodze odwróconego taboretu, a oni trzymają w ręku obcążki i robią mu manicure. To jest elita z tradycjami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nudne to już jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A przy....rdalanie się do Zetjota po każdym jego wpisie nudne nie jest?
Wasza trzódka (a raczej: trzoda, bo szybko się rozmnażacie), nawet nie daje "normalsom" szansy, by ignorować jego wypociny :D
Czasami sensowne, czasami nie. Ale to jego wypociny a nie, jak w waszym przypadku, wytyczne od oficera prowadzącego.
Może Zetjot jest służebny. Ale (moim zdaniem) nie jest zadaniowany. A trzódka typu Max, Gdynianin, G..prawda itp to wyłącznie trole jednozadaniowe. Od robienia szamba.
Ty, z tym drugim, stoicie wyżej w hierarchii. Wielozadaniowośc, z pretensjami do ocieplenia wizerunku.
Ale, jak już niejednokrotnie to pisałem, na "starych" Forumów to nie zadziała, a sporadyczne świeżynki i tak to oleją.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rozbawiłeś mnie tą hierarhiczną strukturą i kategoryzacją, to coś na wzór funkcjonujących w bolszewizmie „sortów”.
Kto to jest "normals" ?
Ciekawy jestem do której grupy sam siebie zaliczasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>hierarhiczną

Za trudne, żeby napisać poprawnie? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja proponuje zaczac ignorowac wypociny starucha i zakladac nowe watki - tak jak on.
A dyskusje z osobami takimi jak alkoholik walacy sety od sniadania ma sens zerowy.
Dla zyciowych frustratow to forum jest jedynym sensem istnienia, innego zycia nia maja. Zalosna prawda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Za trudne, żeby napisać poprawnie? ;)
Literówka w szybkim pisaniu, ale masz racje, popełniłem błąd.
Żałosne jednak, gdy błędy wytyka ktoś, kto się przedstawić nie umie, nie wspominając już o braku merytorycznego odniesienia.

>Dla zyciowych frustratow to forum jest jedynym sensem istnienia, innego zycia nia maja. Zalosna prawda.
Niekoniecznie.
Aktywność na forum wcale nie musi wiązać się z frustracją. Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia i potrafi dyskutować, to jest aktywny.
Jeżeli jednak, ktoś ma słabe życie i jest ignorowany w realu, to przenosi tu swoją aktywność.
Takiego osobnika łatwo zdiagnozować, ponieważ poza szczekaniem (podobnie jak w realu) nic nie ma do powiedzenia i osiąga orgazm wtedy gdy skupia się na dyskutancie, a nie na sprawie. Taki forumowicz nie dysponuje materiałem merytorycznym, nie posługuje się mierzalnymi dowodami, zwykle beznamiętnie i bez większej refleksji kopiuje linki do artykułów, co nie wiadomo czemu ma służyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Dla zyciowych frustratow to forum jest jedynym sensem istnienia, innego zycia nia maja. Zalosna prawda.

Znakomite podsumowanie swojej tu bytności, panowie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znakomite podsumowanie twojej bytnosci tutaj:) inteligencja i kochones nie sa twoja mocna strona :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystkim frustrato zycze milej niedzieli spedzonej w necie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Powiedział ten, który pierwszy się tu dziś pojawił...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tez cie lubie, jestes uroczym chlopcem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brak zdolności do merytorycznej dyskusji widać też w polityce krajowej czy międzynarodowej. Kto ośmieliłby się stanąć do merytorycznej dyskusji z Kaczyńskim czy Morawieckim ? Przedstawiciele europarlamentu, którzy nie mają pojęcia o co biega ? Skazany by był na pożarcie, więc jedyne na co totalsów stać, to kopie karteczek z napisem "konstytucja".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja mysle ze madrzejszych niz dwaj wskazani panowie nie ma na calym swoecie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Muza musi grać. (2300 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

do góry