Widok

Do radnych z Jasienia?Szadółki

Kiedy zaczniecie robić coś na Szadółkach np.Oświetlenie ul.Stężycka,lepsze oznakowanie przejścia przez ul Jabłoniową,Plac zabaw dla dzieci o dziurach na Lubowidzkiej na wspomnę i wiele by jeszcze wymieniać!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziury na Lubowidzkiej to skandal po prostu, koła można pourywać w samochodzie, oświetlenia chodników brak , komunikacja miejska praktycznie nie istnieje. Bez samochodu ani rusz... Chcesz cokolwiek kupić, rozerwać się to musisz ruszyć " w miasto". Dzielnica sypialnia i brak perspektyw na zmianę tego stanu...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
to się wyprowadż ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
a ty się nie odzywaj;/
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale ludzie mają problemy. Zajmijcie się życiem, a nie bzdurami....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakich radnych kto tu ich widział bo ja nie,jak były wybory to widziałem jakąś gębę na słupie elektrycznym,ale teraz to na pewno ich nie ma bo jakby byli i wiedzieli co w Jasieniu to nie uchwalono by w Gdańsku
budowy przedszkola na Stolema wiedząc że już teraz w funkcjonujących
przedszkolach są wolne miejsca a jest niż demograficzny i będzie jeszcze więcej wolnych miejsc więc po co marnować nasze pieniądze skoro kołdra
krótka,oszczędzają na wszystkim np.na komunukacji i co mamy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szanowny Panie, jeśli ma Pan ochotę spotkać się z radnymi Dzielnicy zapraszam w każdy wtorek na ul Damroki 63 od 16tej do 18tej. Można zgłosić swoje obawy i przedstawić ewentualne propozycje ich rozwiązania, rada z całą pewnością postara się pomóc w miarę swoich możliwości. Jeśli chodzi o przedszkola pozwoli Pan że się z Panem nie zgodzę gdyż w Naszej Dzielnicy brakuje miejsc w przedszkolach publicznych. Jeśli jednak ma Pan informację że takie miejsca są jeszcze wolne w najbliższej okolicy to bardzo proszę podzielić się na forum tą cenną wiedzą gdyż wiele osób może być tym zainteresowane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiadomo kiedy, ani gdzie można sie z Wami spotkać. Na maile nie odpisujecie, telefonu nie ma. Moim zdaniem bardzo malo robicie, mam wrazenie, ze to towarzystwo wzajemnej adoracji. Niestety, to nie tylko moje zdanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poniżej przytaczam listę spotkań strażników dzielnicowych z V referatu z mieszkańcami. Jasień oczywiście jak zawsze musi wyróżnić się negatywnie. Czy to już znak rozpoznawczy?

Referat Dzielnicowy V
Brętowo
Termin: wtorki, czwartki w godz. 17:00-19:00 (insp. Michał Dziemba)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Podkarpacka 17

Chełm
Termin: wtorki w godz. 17:00-19:00 (st. spec. Krzysztof Hellak)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Cebertowicza 3-5

Jasień

Termin: drugi wtorek miesiąca w godz. 16:00-18:00 (st. spec. Sebastian Falk)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Damroki 63

Kokoszki

Termin: czwartki w godz. 18:00-19:00 (st. insp. Robert Koszykowski)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Azaliowa 18

Piecki-Migowo
Termin: wtorki w godz. 18:00-19:00 (st. spec. Marek Gorzewski)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Jaśkowa Dolina 105 (Przychodnia Morena, pok. 220)

Ujeścisko-Łostowice
Termin: wtorki w godz. 18:30-19:30 (st. spec. Jarosław Zimny)
Siedziba Rady Dzielnicy: ul. Przemyska 21 (Dom Sąsiedzki)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejny rok bez modernizacji chodników na Jasieniu. Chociażby przy Kartuskiej jest trzeci świat, nie wspominając o innych chodnikach. Brawo Rada Dzielnicy Jasień! Wiwat? Kiedy kolejny festyn? -.-

http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=548
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Iubirea-i un sentime

Iubirea-i un sentiment unicIubim cu totii: cocnp,buiil.E totul in viata noastra,Mai mare ca marea albastra.Sunt fericit ca pot sa (te) iubescLa toata lumea asta va doresc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W wiadomości powyżej jest wyraźnie wskazane gdzie i kiedy można się spotkać z członkami Rady - wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
remont ul.Lubowidzkiej ,oświetlenia i chodników jest ściśle powiązany z przebudową ul.Nowa Jabłoniowa i wielkim centrum handlowym które ma powstać przy Jabłoniowej za biedronką. Jestem ciekaw czy głosowałeś na budżet? ,czy tylko potrafisz rządać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co masz przeciwko darmowym festynom ,wigili dla seniorów , mikołajek dla dzieci ,imprezom sportowym z nagrodami dla dzieci i młodych i wiele innych ciekawych imprez?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To, że korzysta z tego promil mieszkańców. Większość o tym nawet nie wie. Koszty tych imprez są astronomiczne, często po kilka tysięcy. Tak, po kilka tysięcy! Tymczasem jest do wykonania wiele inwestycji drobnych, gdzie kilkaset złotych ułatwiłoby życie mieszkańcom. Abstrahuję od tego, czy pieniądze na organizacje takich imprez są wydawane uczciwie, zakładam że tak, ale proszę sobie sprawdzić poszczególne składowe budżetu.
Poza tym, istnieje kompletny brak transparetności działania Rady i wydatkowania przezeń pieniędzy. Mamy XXI wiek, a Rada nie konsultuje z nikim swoich działań czy wydawania środków. Kiedyś napisałam do nich maila w jakiejś drobnej sprawie z zapytaniem, nawet nie raczyli odpisać. Proszę zobaczyć, jak funkcjonują Rady w innych dzielnicach. Są blisko ludzi, ich potrzeb (to może być subiektyne, zgadzam się), ale przede wszystkim ich działalność jest transparetna, a pieniądze nie są przejadane na festyny, a na inwestycję w okolicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panie Radny, żądać piszę się przez ż. Jeśli w Radzie są analfabeci, nie dziwota, że tak to działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zwracam się do Pani z bardzo uprzejmą prośbą, aby udała się Pani do siedziby Rady i te wszystkie kwestie zgłosiła. Z tego co się orientuję dyżury są w każdy wtorek.
https://www.facebook.com/radadzielnicyjasien/
http://www.stowarzyszeniejasien.strefa.pl/radadzielnicyjasien.html
O wszystkich akcjach Rada informuje mieszkańców w miarę swoich możliwości, przy czym w oczywisty sposób tak, aby samo informowanie nie generowało kosztów, co w dobie internetu nie powinno budzić żadnych wątpliwości.
Chętnie poznam dokładne Pani propozycje, aby za kilkaset złotych ułatwić życie mieszkańcom.
Jest Pani pewna, że wysłała mail'a na właściwy adres skoro nie ma odpowiedzi?
W jaki sposób Rada ma uzgadniać z mieszkańcami sposób wydatkowania pieniędzy? Czy sam sposób ustalania wydatkowania pieniędzy nie będzie generował kosztów?
Jak Pani sądzi, jaki jest budżet Rady, skoro tak bardzo kole Panią w oczy sposób wydatkowania?
W jaki sposób Rada ma Panią informować o swoich działaniach? Wysyłać imienny list?
Zwracam dodatkowo uwagę, że błąd ortograficzny nie świadczy o analfabetyzmie - skoro "radny" odczytał Pani uwagi i odpowiedział, to znaczy, że nie może mu Panu zarzucać analfabetyzmu, a co najwyżej dysortografię.
A swoją drogą, bardzo mnie interesuje, czy brała Pani udział w wielkim sprzątaniu w ostatni weekend? Przy jeziorku na Jabłoniowej, przy Osiedlu Orle Gniazdo, sprzątało 4 radnych (wraz z rodzinami) i dwie osoby postronne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Po tonie rozmow widze ze u was w jasieniu jeszcze komunizm. Zero kultury a zona radnego to normalnie jak zandarm i lowczy pies swojego meza. dostaja kase za radnego wiec laski nie robia ze pracuja a informacje powinny byc piodawane do wiadomosci chociazby na tablicach ogloszen w klatkach schodowych lub na forum. Pieniadze to sprawa mieszkancow i sposob wydatkowania powinien byc podawany do wiadomosci. Zono radnego wez jakis zastrzyk na wscieklizne i nie kasaj tak. Planowalem zamieszkac ale dzieki pani juz sie wyzbylem tej ochoty. pisze zza granicy wiec nie uzywam polskiej czcionki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z wielką przyjemnością odczytuję, że osoba nie mająca absolutnie żadnej wiedzy na temat rady dzielnicy nie zamieszka w naszej dzielnicy :)
Po pierwsze, radny dzielnicy nie otrzymuje ani złotówki, więc z tytułu sprawowanej przez mojego męża funkcji nie dostaję żadnej "kasy".
Po drugie, poprosiłam o wskazanie sposobu informowania niegenerującego koszty - wywieszanie informacji w każdej klatce schodowej taki koszt by jak najbardziej stanowiło. W dzielnicy Jasień zamieszkuje 11 tys. mieszkańców, większość mieszka w blokach. Nie wiem, ile jest bloków, ale przypuszczam, że więcej niż 100 i zdecydowana większość jest wieloklatkowa - to oznacza, że dla potrzeb przedstawienia każdej informacji niezbędnym byłoby przygotowanie kilkuset stron, co samo w sobie jest kosztowne. Forum - zgadzam się i mam za złe radnym, że z tej formy nie korzystają - na ich usprawiedliwienie wskazuję, że wszelkie informacje są na facebook'u.
Nie rozumiem, dlaczego zarzuca mi Pan zero kultury?
Krytykować może każdy, ale pokusić się o konstruktywną krytykę to nikt nie ma ochoty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skandal nic u nas się nie robi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czego Pan oczekuje?
Rada ma ograniczone fundusze (m.in. dlatego, że mieszkańcy niezbyt chętnie chodzą na wybory, ponieważ wielkość budżetu zależała od frekwencji - a Pan był na wyborach?) i nie stać jej na przeprowadzenie inwestycji drogowych, bo na tych jak sądzę wszystkim zależy.
BTW dziś "znienawidzony przez wszystkich" festyn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podobno jakiś babsztyl zablokował inwestycję na 2016/2017 w Szadółkach.Żeby więcej zrobić na Jasięniu i pobliskich osiedlach???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Jasień

Oliwkowe Wzgórze (14 odpowiedzi)

Kameralne osiedle domów jednorodzinnych powstaje w łatwo dostępnej lokalizacji - zarówno dla...

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (46 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

Initium (6 odpowiedzi)

Witam ,czy można się dowiedzieć jak mieszka się w oddanych już domach ,czy są jakieś poważne...

do góry