Widok

Do redakcji portalu - propozycje nowego działu forum.

Szanowne trójmiasto.pl,

Proponuję utworzenie nowego działu forum, pt. PORADY EKSPERTÓW,
z dalszymi podkategoriami, np. nieruchomości, usługi budowlane, prawo, itd.

W ten sposób mnodzy eksperci tu zaglądający, np. pośrednicy, budowlańcy, architekci wnętrz, prawnicy, itd. zamiast uprawiac kryptoreklamę przez zamieszczanie wpisów nieistniejących klientów, będą mogli udzielac się pod własnym imnieniem i nazwiskiem konkretnych porad i wskazówek, z pożytkiem dla forumowiczów, i tym samym prezentowac realny poziom swojej wiedzy.

Proponuję przy tym wcześniejszą weryfikację ekspertów, tzn. każdy ekspert powinien byc wcześniej zarejestrwoany i sprawdzony.

Sądzę, że taki dział mógłby się cieszyc powodzeniem. W każdym razie może zniknie wtedy ten irytująvy zwyczaj zaśmiecania forum w co drugim wątku fałszywymi rekomendacjami.

xyz
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem pomysł jest głupi. Już tłumaczę dlaczego. Po pierwsze na trojmiasto.pl jest kilka działów z podkategoriami. Po drugie na trojmiasto.pl są zarejestrowane różne branżowe firmy - jeśli coś piszą to albo pod konkretnym nazwiskiem (przeważnie właściciela) albo używają nazwy firmy - aby zarejestrować się jako firma (plus mieć do tego reklamę na portalu, itd.) trojmiasto.pl przeprowadza wcześniej weryfikację. Po trzecie - dlaczego Twoim zdaniem firma ma udzielać darmowych, fachowych porad? Ok, rozumiem, że sporo osób na tym skorzysta, ale spójrzmy prawdzie w oczy - dlaczego ktoś ma za darmo dzielić się swoją wiedzą? Szkolenia, narzędzia niezbędne do pracy kosztują, doświadczenie itd. - Twoim zdaniem ktoś ma się tym dzielić od tak? Bez sensu.

Uważam, że obecnym wyglądzie forum jak najbardziej jest możliwość udzielania porad przez ekspertów w danej dziedzinie - zobacz ile osób (czytaj ekspertów) z tego korzysta.
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Nola

Sama sobie przeczysz, skoro eksperci już się udzielają, to dlaczego zakładasz, że nie będą w nowej formule?

Poza tym takie forum z założenia jest DOBROWOLNE. Nikt nikogo nie zmusza do udzielenia porad. Nikt nikomu też nie powinien zabraniac udzielania porad za darmo, prawda?

Wiedza kosztuje, to prawda, ale mimo wszystko sądzę, że wielu ekspertów byłoby tum zainteresowanych, traktując to jako formę reklamy. A nie ma chyba lepszej możliwości prezentacji swojej wartości niż merytoryczna dyskusja?

To byłoby zaprzeczenie wszelkiego rodzaju kombinatorstwa, podszywania się pod fałszywych klientów, zachwalania swoich usług, etc.

Wreszcie, bardzo łatwo dowieśc, że się mylisz. Wystarczy spojrzec na funkcjonujące w internecie fora eksperckie - tam jakoś eksperci udzielają porad za darmo...

Stąd stwierdzenie, że pomysł jest głupi jest zamykaniem oczy na rzeczywistośc. Takie fora już funkcjonują i mają się świetnie z korzyścią dla wszystkich:
- pytających - uzyskują wartościową wiedzę,
- ekspertów - dają świadectwo jakości swoich usług,
- portalu - rośnie klikalnośc i zainteresowanie.

Moja propozycja była niczym innym jak sformatowaniem sprawdzonego już pomysłu do formuły lokalnej.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@xyz:

Brzytwa Ockhama ;)
Po co multiplikować rozwiązania już istniejące? W końcu trojmiasto.pl z założenia (i domeny) jest portalem lokalnym a nie fachowym.
Z pamięci, za Lemem: parasol, który jest również składanym krzeselkiem, będzie zarówno niewygodnym krzesełkiem jak i nieporęcznym parasolem ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ xyz

Podzielam zdanie Sayla - "Po co multiplikować rozwiązania już istniejące?" Uważam, że jeżeli ktoś szuka fachowych porad na konkretny temat zagląda na fora związane z tym tematem, raczej (nie twierdzę, że na pewno) nie będzie szukał takich informacji na trojmiasto.pl.

Nie uważam również, abym sama sobie przeczyła. Nie napisałam przecież, że eksperci się udzielają tylko " jeśli coś piszą" - miałam na myśli sytuacje, kiedy np. odpowiadają na opinie klientów w dziale "Opinie i oceny" gdzie chodziło mi o pokazanie, że firma jest zarejestrowana i sprawdzona, zweryfikowana przez portal. Może źle to sformułowałam. Nie widziałam porad ekspertów w innych działach - w większości przypadków są jedynie wpisy mało znaczące (czyli bez konkretnej porady jak coś zrobić itp.) bądź z informacją "ja się tym zajmuję, jak jesteś zainteresowany/a prosze o kontakt to przyjadę".

"Wreszcie, bardzo łatwo dowieśc, że się mylisz. Wystarczy spojrzec na funkcjonujące w internecie fora eksperckie - tam jakoś eksperci udzielają porad za darmo..." - zgadzam się, że są udzielane darmowe porady ale jak sam napisałeś na innych forach - na trojmiasto.pl to by się nie sprawdzilo, bo jak już pisałam, w obecnej formule portalu firmy/eksperci mają możliwość odpowiedzi/porad dla potencjalnych klientów a tego nie robią. A dlaczego to już tłumaczyłam.

Na koniec jeszcze jedno. Piszesz, że poprzez takie porady eksperci "dają świadectwo jakości swoich usług" - tu się nie do końca zgodzę, bo w danej dziedzinie może być wiele rozwiązań konkretnego przypadku - jedne będą mocno "przestarzałe", w technologiach jakie już praktycznie nie funkcjonują (a i tak problem rozwiązą) oraz "nowe" - lepsze, tańsze o których nie wszyscy "eksperci" mogą wiedzieć (bo np. się nie kształcą) i dopóki nie zaproszisz do domu takiego eksperta, dopóki on nie wykona konkretnej pracy nie wiesz nic na temat jakości jego usług. Poczytaj opinie o firmach oraz ich internetowe wizytówki - wyglądają ładnie, odpowiedzi/opisy firm są profesjonalne itd. a jak dochodzi do współpracy to już nie zawsze jest tak kolorowo (o czym świadczą zamieszczane publicznie opinie klientów).
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kazdym razie, ja jako forumowicz cieszylbym sie z takiego dzialu.

A sadyl zapewne bylby aktywnym ekspertem ubezpieczeniowym, skoro juz dzieli sie z nami swoja wiedza...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
> dzieli sie z nami swoja wiedza...

Miło, że to zauważyłeś. Ale jak widzisz, nie potrzebuję do tego odrębnego działu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum O forum

jak usunąć własną opinię? (12 odpowiedzi)

jak usunąć własną opinię? nie wyrobiłam się w czasie z edycją i poszło "w afekcie", a nie...

do góry