Widok

Dobra ocena podczas wizytacji kanonicznej w kielnie

Słyszałam ,że parafia wypadła bardzo dobrze podczas wizytacji kanonicznej .Tak przedstawił to nasz proboszcz ale nie słyszałam podziękowań dla księdza Michała.Bo moim zdaniem należą się jemu także podziękowania za prace ,bo miał w tym swój znaczący udział.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest tak wspaniale i cudownie a to wszystko dzięki bardzo ciężkiej pracy proboszcza. Reszta się nie liczy. I to jest dramat parafii Kielno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W świetle tego co wyszło na jaw ta wizyta jest po to żeby uspokoić parafian a raczej uśpić ich czujność.Wszystko pic na wodę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A coś da się zrobić z tą iluzją?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest grubsza sprawa więc wydaje mi sie,że tak po kościach się nie rozejdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się wydaje, że sprawa się rozmywa. Wikary jest, zastępstwo organisty jest, grupy próbuje się wskrzesić, tylko czy sacrum wróci no i ludzie, bo w kościele pustki???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozornie wszystko zaczyna grać ale finanse nadal nie. Jak sprawa się rozmyje to doczekamy sie komornika w kościele.Proboszcza przygarnie przełożony a długi zostaną.Ech...aż wierzyć się nie chce że taki człowiek jakim kiedyś był proboszcz dał się tak omamić .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli jak zawsze chodzi o kase.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trzeba było być w kościele a nie siać teraz zamętu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parafianko-Ale kto właściwie sieje ten zamęt ,bo nie rozumiem twojej puenty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musiała się wypowiedzieć. A że nie było pomysłu to wyszło co wyszło.
Kościół ma to do siebie, że nie liczy się z nikim. Wszystko jest tajne i rozliczane we własnym gronie także więc nie spodziewałbym się zbyt wiele.
Proponuję bojkotować msze ks. proboszcza. To chyba jest najlepsze co możemy zrobić. Taka odmiana biernego oporu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja byłam i słyszałam to kazanie a raczej streszczenie, że o 8.30 przybył biskup, 8.45 zjadl śniadanie z proboszczem rada i wójtem itd. Ogólnie Parafia wypadla wspaniale. Tylko się z tym niezgadzam. Bo ludzi w kościele nie ma, chwilowo brakowalo wikarego, ale się znalazł taki co proboszczowi pasuje chyba bo jest drugi tydzien dopiero. Poprzedni po 6 tygodniach wyleciał. Organy zamilkły, że organista chory dowiadujemy sie po dwóch miesiącach, teraz coś gra ale coś nie poradnie, tak jakby dla siebie, a czy ludzie śpiewają to nieważne. Parafia choruje a proboszcz udaje że jest zdrowa. To dobry pomysl. Bojkotowac msze proboszcza, może to mu da do myślenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomysł z bojkotem jest ok. ale mnie ciągle martwią mnie długi wiszące nad kościołem.Dziś było zebranie na plebani. Ciekawe co uradzili? Żałuje że praca nie pozwoliła mi na obecność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie raz pada tu informacja o długach.
W kościele jestem na mszy w niedziele czy święta i nie mam zielonego pojęcia o długach. Ostatnio na tace inwestycyjna zebrano 3 tys i rozumiem ze to nadal na pokrycie wymiany schodów. Okna w większości chyba tez miały sponsorów. Na samochwało-pseudo-kazaniach nie raz słyszałem o dopracowanej bombonierce.
Fred jeśli masz jakaś wiedzę to zwyczajnie się nią podziel.
Jeśli prócz dziwnej akcji z wikarym, organista czy wielbieniu siebie dochodzi jeszcze kwestia zadłużenia parafii to warto byłoby poinformować o tej sytuacji jak najszersze grono ludzi bo jak widać jest to jedynt temat, który „cieszy” się zainteresowaniem na forum.
A swoją droga to chyba Kościoła nie zlicytują na biedronkę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodziła po wioskach naszej parafii petycja.Osiem stron ciekawej lektury.Luk nic o tym nie wiesz? Sprawą zajął się pan Bieszk z Kielna i pan Hasse z Dobrzewina. Skontrolowali finanse parafii chyba na prośbę kogoś z rady parafialnej,która jest tylko radą parafialną z nazwy bo okazuje sie,że boją sie proboszcza i guzik robią w interesie parafi.Efekty tej kontroli są powalające.Wyszedł szacher z działkami w okolicach Leźna i Banina i przelewy kasy z konta parafii na prywatne konta. Okazało się też,że ludzie czekają na kase za zrobione inwestycje i nawet pieniądze ,które były zbierane na te cele też dostały nogi.Proboszcz na pytania co sie wyrabia zasłania sie amnezją.Tak to z grubsza wygląda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fred, nie wiedziałem. Nic do mnie nie dotarło. Nie miałem zielonego pojęcia... Myślę, że większość ludzi nie ma świadomości tego co się dzieje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak w bajce król jest nagi tak u nas Ksiądz to złodziej. Wisi różnego rodzaju wykonawcom za prace z tego roku i poprzednich lat około 150 tys.zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chce go bronić ale kiedyś potrafił dobrze gospodarzyć .Wszystkie problemy zaczeły się od znajomości ze wszystkim nam znanym biskupem. Te kawki(powiedzmy,że kawki) u biskupa do niczego dobrego nie prowadzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Frad, jakie są prawdopodobne scenariusze? Sprawa rozchodzi się po kościach, kredyt długoterminowy z odroczona spłata i niech się martwi następca czy jakieś natychmiastowe skutki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trudno powiedzieć.Po kościach sie raczej nie rozejdzie już choćby ze względu na wierzycieli.Opcja była taka,że proboszczowi przedstawić mieli propozycje.Albo spłaca długi w wyznaczonym terminie albo sprawą zajmie sie prokurator. Co z tego wyszło w tej chwili nie wiem.Mam tylko nadzieje,ze proboszcz był obecny na tym zebraniu bo różnie to bywa z tą jego amnezją ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyciąg z sesji kurialnej z dnia 14 września.
Zobowiązania Franciszka :

http://zapisz.net/view.php?filename=436_franciszek.jpg
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie spłaci długów bo kasy brak.
Działki parafialne sprzedane i konto wyczyszczone.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niech swoje prywatne konto wyczyści i merca sprzeda.Ta kasa nie rozpłynęła sie w powietrzu tylko zmieniła właściciela.Z konta parafii wyemigrowała.Prokurator ją znajdzie jakby proboszcz miał problem z tym.A tak w ogóle czy nie czas żeby sie rozliczył i zwinął żagle?Tu już mu nikt nie zaufa i wątpie żeby ludzie chętnie na msze do niego chodzili.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Adam -dzięki za wyciąg z protokołu tej wizytacji .Ale bardzo mnie on przeraził , tyle zaleceń wiec musiały one wynikać ze stwierdzonych "Uchybień"podczas tej wizytacji a w przekazie proboszcza same +++++++.Co więc robi Rada Parafialna? A o tej radzie także zalecenia.A nam przekazano, że nie będzie zmian RADY. Nie jest dobrze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rada Parafialna ??
Żeby cokolwiek naprawić, to tą zasiedziałą rade trzeba ekspresowo zmienić !
Bez zmiany rady nic się nie będzie lepiej.
Parafia od 2013 roku sprzedała 57 działek a nasza rada twierdzi ze o tym nie wiedziała ...... Po co nam taka rada ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przydałoby się umieścić chociaż skład tej rady parafialnej na stronie internetowej parafii. Może członkowie rady mają amnezje, tak jak proboszcz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

zakup domu w Kielnie (6 odpowiedzi)

Witam Zamierzam kupić dom w Kielnie przy Jeziornej. Ale czytając co się wyprawia wokół Waszego...

Dzisiejsza debata (118 odpowiedzi)

Proste zasady, a prowadzący i tak się pomylił. Pytanie do kontrkandydata i Kalkowski dostał 1,5...

do góry