Widok

Dobrze jest, czy jednak nie? Trochę o rowerowej infrastrukturze.

Rowery Redłowo Temat dostępny też na forum:
Lubię rower. Jest dla mnie środkiem transportu, źródłem frajdy, sprzętem do rekreacji i trochę sposobem na życie. A że przyszło mi pisać pracę magisterską, to i naturalną koleją rzeczy wybrałam temat rowerowy. Piszę o infrastrukturze rowerowej w Orłowie, Redłowie i na Wzgórzu. Jeśli też tam bywacie na dwóch kółkach, będzie super, jeśli mi pomożecie i wypełnicie badanie, dzięki któremu (między innymi) powstanie moja praca.
Ankieta jest tu: http://infrastrukturarowerowa.ankietaplus.pl/
Z góry dziękuję za każdą opinię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia!

Pewnie trudno to zawrzeć w ankiecie, ale fajnym targetem "magazynierki" była by analiza naszych konfliktów. Ludzie naprawdę rezygnują ze strachu przed konfliktami z pieszymi i kierowcami, nie tylko ze strachu przed wypadkiem, albo przed wysiłkiem. Znam takich kilku. Przez to prawdopodobnie Masa Krytyczna ledwie zipie. Trudno znosić tyle jadu i wrogości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To już pewnie za późno, ale dla mnie ciekawy byłby jeszcze jeden punkt w ankiecie. Coś w tym rodzaju: Po co jeździsz rowerem? 1.Sport, 2.Rekreacja, 3.Komunikacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj, jest pytanie o cel jazdy rowerem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, przepraszam. Nie wypełniam ankiety bo w ogóle tam nie jeżdżę, więc nie mogłem przejść dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wypełniłem na próbę i też miałem kłopot, bo musiałbym zakreślić więcej niż 3,
dojazd do szkoły/pracy/na uczelnię
zakupy
dla zdrowia
dla przyjemności
dla towarzystwa
dla poprawy sprawności
aby zaoszczędzić na przejazdach (paliwo, bilety), czyli koszty,
a nie ma (dla mnie) najważniejszego: dla oszczędności CZASU.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli "bo jest szybciej" *

(wtedy szczególnie wkurzają "związania" typu
"droga rekreacyjna",
"jak jedziesz się męczyć, to ci nie wadzi objazd"
"droga dla rowerów jest po przeciwnej stronie"

*- tego mi najbardziej brakło, choć też używam wszystkie motywacje i
dlatego ja wystąpiłem w trzech osobach, jak ten Almighty ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, faktycznie można było to jeszcze ująć w ten sposób (czas). Liczba zaznaczeń jest ograniczona, aby znaleźć najważniejsze cele. Dziękuję za uwagi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ankieta nie działa :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie wszystko jest ok, nie wyświetla się w ogóle czy jest problem podczas wypełniania?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnie pytanie wypelniam i nie poge przejśc dalej ;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przetestowałam ankietę raz jeszcze i wszystko u mnie działa. Czy problem pojawia się dosłownie w ostatnich pytaniach, czyli metryczce (wiek, płeć, itp?) czy może jednak wcześniej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest ankieta czy wywiad... po 20 pytaniu już mi się nie chciało tego czytać... trzeba było jeszcze wypytać kto na jakich dętkach jeździ... przeginka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie przejmuj się. Wielu ma teraz problemy z czytaniem. Dlatego Autorka powinna zrobić wersję obrazkową dla niecytatych :))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę mi wierzyć, że to bardzo krótka ankieta :) Pierwotnie była znacznie dłuższa, okrojona właśnie po to, by nie zniechęcić zbytnio. Co do dętek to może nie, ale już o opony z chęcią bym zapytała, mają wpływ na opór toczenia i mogą w zauważalny sposób zmienić komfort jazdy. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"na każdym rowerze inne"
to mogło by być niemożliwie skomplikowane
np w ostrym z przodu mam 2/3 cala slicki a z tyłu 1,5 cala semi
w zimie w ATB kolce, w mieszczuchu to co dała fabryka itd

i poza tym to nieważne. co "magazynierowi od fikołków" po naszych oponach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszy mnie dyskusja pod postem. :) Zapraszam kolejne osoby do udziału w badaniu a także komentowania- każda konstruktywna uwaga mile widziana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę bardzo. Cel jazdy rowerem. Parę lat temu pytałem "tak sobie" rowerzystów w Londynie, dlaczego jeżdżą. Niektórzy odpowiadali, że wtedy ich samochody stoją w garażach i nie smrodzą na mieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i to jest bardzo dobre podejście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale czy to występuje w Gdyni? - "Jeżdżę dla Gdyni"...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podejścia etyczne nie są popularne w tym kraju. Niestety jesteśmy za często egoistami. Ale każdy używa różnych motywacji, wszystkich na raz. Właściwe nie jest pytanie, którą pojedyncza motywację ty używasz, tylko które motywacje są dla ciebie ważniejsze, a które mniej ważne, które nieważne, a które cię odstręczają. Bo takie Lenistwo czasem skłania do wiezienia d*py samochodem, ale na bliższe odległości największy leń wybierze rower zamiast iść z buta. Często jeżdżę właśnie z lenistwa. Mało zużywam zelówek.

Inne wersje podejścia etycznego:
-jak jadę rowerem, na pewno nikogo nie zabiję
-daję dobry przykład innym = zapraszam do naśladowania
-rower nie hałasuje, rano nie budzę rodziny i sąsiadów
itd

Jak ja żałuję ze przedwczoraj nie pasłem lenia i nie pojechałem do pracy rowerem jak zwykle. ale zaspałem rano i pojechałem autkiem. Była ta awaria rury gazowej kolo Klifu, policja zrobiła kordon i był korek-armageddon w Orłowie. Zamiast wracać z pracy wygodnie rowerem, i być w domu SPOKOJNIE po pół godzinie, z Orłowa do Oliwy jechałem w korku Wielkopolską i Obwodnicą, i pozawalałem wszystkie terminy. No ale jak już z nerwów potrzebowałem włączyć wycieraczkę od wewnętrznej strony, to odwiedziłem znajomego na Brzechwy, którego widziałem ostatnio rok temu i razem pozabijalismy trochę zmutowanych czernobylskich dzików w Stalkerze, więc jakiś plus też był.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podejścia etyczne nie są popularne w tym kraju. Aktywność tego forum spada do zera w czasie pozasłużbowym. Oczywiście wszyscy wtedy ostro pedałują. :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciężko grafomanić jadąc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę długa, ale dałem rade;)
Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie dziękuję, żeby nie zapeszać :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry