Widok

Dojazd z lotniska na Starówkę

Matarnia - Rębiechowo Temat dostępny też na forum:
Witam, w piątek 29.08 o 23.15 wyląduję na lotnisku w Rębiechowie i muszę dojechać na ulicę Szeroką.
Czy możecie mi doradzić, jak zrobić to najtaniej? Czy kursuje komunikacja nocna? I czy bezpośrednio da się dojechać na Starówkę? Słyszałam też o wolnych strzelcach-taksówkarzach, którzy wożą taniej, niż zwykłe korporacje. Będę wracać w niedzielę o 21, w razie czego jaki bilet kupić, żeby było najkorzystniej? Będę wdzięczna za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeździ autobus z lotniska do dworca (starówka) bilet za 3zł u kierowcy lub w automacie. nocny też jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 zł bilet http://trojmiasto.jakdojade.pl/#tabId=0&
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O godz. 23:15 pozostaje transport liniami nocnymi, i to z przesiadką. O 23:36 z Portu Lotniczego odjeżdża N3 (kierunek Wrzeszcz PKP), i w czasie 23:51 - 0:14 masz przesiadkę na N13 przy Galerii Bałtyckiej (kier. Olimpijska), przy czym musisz pamiętać o zmianie przystanku, tzn. musisz przejść tę ulicę z tramwajami i później kierować się wzdłuż niej w lewo :)
O godz. 0:32 będziesz na interesującym Ciebie przystanku - Brama Wyżynna :)
W tym przypadku podróż wyniesie Cię 4,60zł (jest to cena biletu 1-godzinnego na linie nocne), to z pewnością taniej, niż nawet "prywane" taksówki.
Jeżeli spróbujesz skorzystać z jakdojade.pl, wskaże on także linię N0 o godz. 0:57 z przystanku Galeria Bałtycka w kierunku Łostowic, czyli nocny tramwaj, ale wątpię, czy on istnieje w smutnej rzeczywistości nocnego transportu publicznego Gdańska.
Co do powrotu na lotnisko o 21, możesz wybrać linię 210 z Bramy Wyżynnej bezpośrednio na lotnisko (33min, 3,00zł) lub pojechać tramwajem do Galerii Bałtyckiej i tam przesiąść się w 110 lub w 122, wówczas podróż potrwa około godziny i zapłacisz 3,60zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez przesady; 20 zł za "prywatną" taksówkę to nie jest przecież majątek. Dojedzie szybko i bezpiecznie, kierowca dotarga bagaż do terminalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie się szuka tych "prywatnych"?, ja za zwykłą taxi na telefon płacę po 40zł do Wrzeszcza :( i to w dziennej taryfie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdura. Z lotniska jest bezpośredni autobus nocny N3 do dworca głównego w Gdańsku (kierunek - Wrzeszcz PKP ale jedzie przez Kokoszki, Siedlce, Gdańsk Gł.) Do ul. Szerokiej pozostaje pieszo 5m spaceru, cena 4,60zł
Nie wiem po co się ktoś wypowiada, skoro nie wie i tylko wprowadza w błąd??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najtaniej to będzie autobusem nocnym N3. Drożej Dajan Taxi 50 PLN.
W Gdańsku nie ma starówki, jest Stare Miasto (ale i tak znajduje sie w innym miejscu niz turysci mysla)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co? Gdzie? Kiedy?

szkoła językowa - angielski (40 odpowiedzi)

Chodziłam przez rok na angielski dla początkujących do britisch school ale nie jestem bardzo...

Wczorajszy koncert (6 odpowiedzi)

Hej, Jak oceniacie wchodajszy koncert BAJM'u na zakonczenie Jarmarku. Ogolnie impreza fajna .....

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...

do góry