Widok

Dojazd z lotniska na Starówkę

Co? Gdzie? Kiedy? Temat dostępny też na forum:
Witam, w piątek 29.08 o 23.15 wyląduję na lotnisku w Rębiechowie i muszę dojechać na ulicę Szeroką.
Czy możecie mi doradzić, jak zrobić to najtaniej? Czy kursuje komunikacja nocna? I czy bezpośrednio da się dojechać na Starówkę? Słyszałam też o wolnych strzelcach-taksówkarzach, którzy wożą taniej, niż zwykłe korporacje. Będę wracać w niedzielę o 21, w razie czego jaki bilet kupić, żeby było najkorzystniej? Będę wdzięczna za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeździ autobus z lotniska do dworca (starówka) bilet za 3zł u kierowcy lub w automacie. nocny też jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 zł bilet http://trojmiasto.jakdojade.pl/#tabId=0&
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O godz. 23:15 pozostaje transport liniami nocnymi, i to z przesiadką. O 23:36 z Portu Lotniczego odjeżdża N3 (kierunek Wrzeszcz PKP), i w czasie 23:51 - 0:14 masz przesiadkę na N13 przy Galerii Bałtyckiej (kier. Olimpijska), przy czym musisz pamiętać o zmianie przystanku, tzn. musisz przejść tę ulicę z tramwajami i później kierować się wzdłuż niej w lewo :)
O godz. 0:32 będziesz na interesującym Ciebie przystanku - Brama Wyżynna :)
W tym przypadku podróż wyniesie Cię 4,60zł (jest to cena biletu 1-godzinnego na linie nocne), to z pewnością taniej, niż nawet "prywane" taksówki.
Jeżeli spróbujesz skorzystać z jakdojade.pl, wskaże on także linię N0 o godz. 0:57 z przystanku Galeria Bałtycka w kierunku Łostowic, czyli nocny tramwaj, ale wątpię, czy on istnieje w smutnej rzeczywistości nocnego transportu publicznego Gdańska.
Co do powrotu na lotnisko o 21, możesz wybrać linię 210 z Bramy Wyżynnej bezpośrednio na lotnisko (33min, 3,00zł) lub pojechać tramwajem do Galerii Bałtyckiej i tam przesiąść się w 110 lub w 122, wówczas podróż potrwa około godziny i zapłacisz 3,60zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez przesady; 20 zł za "prywatną" taksówkę to nie jest przecież majątek. Dojedzie szybko i bezpiecznie, kierowca dotarga bagaż do terminalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie się szuka tych "prywatnych"?, ja za zwykłą taxi na telefon płacę po 40zł do Wrzeszcza :( i to w dziennej taryfie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdura. Z lotniska jest bezpośredni autobus nocny N3 do dworca głównego w Gdańsku (kierunek - Wrzeszcz PKP ale jedzie przez Kokoszki, Siedlce, Gdańsk Gł.) Do ul. Szerokiej pozostaje pieszo 5m spaceru, cena 4,60zł
Nie wiem po co się ktoś wypowiada, skoro nie wie i tylko wprowadza w błąd??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najtaniej to będzie autobusem nocnym N3. Drożej Dajan Taxi 50 PLN.
W Gdańsku nie ma starówki, jest Stare Miasto (ale i tak znajduje sie w innym miejscu niz turysci mysla)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Matarnia - Rębiechowo

Republika Matarnia (131 odpowiedzi)

Do osiedla można dojechać samochodem z Wrzeszcza, Śródmieścia Gdańska, jaki i z Gdyni. Do tej...

do góry