Widok

Dom w Otominie

Witam, zastanawiam się nad zakupem działki budowlanej w Otominie.
Gdzieś przeczytałem w internecie, że ludzie się wyprowadzają z Otomina, prawdą to jest? Czy może ktoś głupoty pisze?
Jak Wam się tam mieszka?
Będę wdzięczny na opinie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Mieszkam w Otominie od 2012 roku i mogę powiedzieć, że decyzja o przeprowadzce z miasta (Gdańska) do Otomina była najlepsza decyzja w moim życiu!!!:).
Bardzo wiele zależy, gdzie się kupi działkę (w której części Otomina), ponieważ są rejony, gdzie sąsiedzi zmagają się z problemami przeróżnej maści, począwszy od kanalizacji, poprze drogę, doprowadzenie gazu itp. (może być to bardzo frustrujące), ale wydaje mi się ze zawsze i wszędzie są takie problemy. Jeżeli wybierzemy inne bliskie rejony Gdańska to może być i gorzej w tym zakresie.
Jeżeli chodzi o jakość życia w Otominie to dla mnie nie ma innej alternatywy. Pamiętajmy zawsze, że wszystko zależy od naszych oczekiwań i potrzeb.
W Otominie jest jezioro, są lasy jest cisza, itd., to są elementy jakich próżno szukać w innych tak bliskich miasta lokalizacjach.
Moje osobiste doświadczenia odnośnie ludzi tu mieszkających są jak najbardziej pozytywne! Mam wspaniałych sąsiadów, bardzo przyjaznych i pomocnych, także mogę napisać, że mi się udało.
Jeżeli chodzi o to ze ludzie się wyprowadzają, to jest to normalny proces jak wszędzie, bo zmieniają się okoliczności w życiu ludzi i jest potrzeba sprzedaży domu czy to z uwagi na prace, czy wyjazd za granice czy też inne przyczyny, których może być bardzo dużo. Z uwagi na to, że Otomin jest małą wsią z bardzo ograniczona możliwością budowy dalszych domów (brak ziemi na budowę), to każdy dom wystawiony na sprzedaż w sakli Otomina robi swoje.
Ja osobiście polecam i nie zamierzam nic zmieniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za konstruktywną opinię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W 2022 zacznie działać w Szadłókach ogromna spalarnia śmieci, która ma obsługiwać nawet Kwidzyn i Malbork.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry