Widok

Domy pod Koroną

Morena Temat dostępny też na forum:
Z ulicy Morenowe Wzgórze do Śródmieścia szybko dojechać można przez ulicę Bulońską, gdzie dojeżdża także tramwaj. Z inwestycji blisko jest również na przystanek PKM Jasień oraz do Wrzeszcza. Wokół nie brakuje miejsca na spacery, jazdę na rowerze, uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Pełną infrastrukturę osiedlową przyszli mieszkańcy znajdą w rozbudowanej i zagospodarowanej dzielnicy Morena. Inwestycję tworzą jedynie dwa trzypiętrowe budynki z podziemną halą garażową, windami oraz ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kupujacy pewnie jeszcze nie wiedza ale tworzony nowy plan zagospodarowania dopusci obok tych budynkow bardzo wysoka zabudowe

co moze zacienic wam mieszkania. Plan ktory powstaje sasiaduje z wami. Deweloper wam o tym nie powie.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 5

dokładnie, maja tam byc budynki na 50 pięter!

nie kupujcie nic tam, tak jak autor posta powyzej pracuje przy tym nowym planie i jestem idiotą dzieląc się tą informacją na forum, raczej nie wyjdzie na jaw że to ja :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 35

Na 50 pięter nie, ale bedzie tam dominanta. Jej wysokość ma być wyższa od obecnej zabudowy. Wystarczy by zasłonić światło słoneczne i "upiększyć" okolicę swoim monumentalnym wyglądem
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 1

Deweloper twierdzi, że na działce sąsiadujące od strony południowej będzie zabudowa do 5 pięter, zresztą teren należy do Allconu. Chyba że rozmawiamy o innym miejscu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 21

Morenowe Wzgórze

Miejsce do spacerów to było kiedyś, teraz niestety ale jest go coraz mniej tego miejsca. Rano wyjazd do pracy w korkach. Powrót do domu popołudniu w korkach. Tragedia. Mieszkam w bloku na przeciwko i coraz częściej myślę aby uciekać z ulicy Morenowe Wzgórze.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budowa Nowej Bulońskiej pewnie pomoże w rozluźnieniu ruchu ale to kilka lat jeszcze trzeba poczekać....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 18

Popieram. Rano korki od Alfa Parku w dół Bulonskiej. Po południu Bulonska w górę-też korki.... Miejsc parkingowych już brakuje, a dochodza budowane już budynki zwane zielona aleja na kroloweskim wzgórzu i przecznice dalej to właśnie osiedle-ciasno przy wyjeździe i ciasno przy parkowaniu. Terenów zielonych coraz mnie, bo powstają nowe osiedla... Zieleń dopiero w matemblewie albo za biedronka za alfa parkiem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

stanie budynek ale nie wyższy jak budynki stojące obok. Allcon zrezygnował z dominanty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

skad takie info? troche dziwnie by to wygladalo, zwlaszcza patrzac na protokoly z dyskusji przy uchwalaniu nowego planu. Mieszkancy wielokrotnie wyrazali swoje zaniepokojenie dominanta, a planisci za kazdym razem nie uwzgledniali tej uwagi, tlumaczac ze jest to konieczne i kropka. Rezygnacja z dominanty bylaby w takiej sytuacji dosc niespodziewana decyzja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Allcon udzielił mi informacji że stanie tam budynek 8 kondygnacyjny...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedawcy powiadają iż tuż po drugiej stronie ma stanąć 5 piętrowy budynek, problem w tym, że nowy projekt dopuszcza w tym miejscu o wiele wyższą zabudowę i to graniczącą bezpośrednio z ulicą. Taka mała przestroga ;)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nowy projekt przewiduje 22 metrowa dominante (czyli ok 7 pieter) o maksymalnej powierzchni 400m kw. w polnocno-zachodnim narozniku dzialki, Pozostala zabudowa ma byc nieco nizsza (bodaj 18m?). Biorac pod uwage lekki spad terenu w kierunku Jasienia, nie wydaje mi sie zeby nowa inwestycja byla wyjatkowo uciazliwa. Wiadomo - widoku na Jasien nie bedzie, ale ciemnosci tez nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16

Nie opowiadaj bajek. Napewno nie będzie doświetlone przez cały dzień.

I ten widok wielkiej ściany z okna... Robią kupców 2 ci*la
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nigdzie nie napisałem, że będzie doświetlone przez cały dzień. Właściwie, dla niektórych mieszkań to niemożliwe ze względu na bryłę budynku.

A jeśli chodzi o robienie kupujących w konia, to niestety ale dzisiaj trzeba mieć sie na baczności nawet kupując ziemniaki, a co dopiero mieszkania. Większość deweloperów w razie niewygodnych pytań operuje półprawdami albo nawet ordynarnymi kłamstwami, dlatego kupujący sam powinien sprawdzić wszystkie możliwe kruczki, a MPZP jest jedna z pierwszych rzeczy jakie powinno się przeczytać. W idealnym świecie deweloperzy powinni informować o wszystkich niedogodnościach juz w broszurach, ale wtedy nic by sie nie sprzedało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Zgodnie z uchwała nr l/1475/18

karta terenu oznaczonego symbolem 016-M/U31
wysokość zabudowy:
- w obszarze wyznaczonym liniami podziału wewnętrznego oznaczonym literą „a”, jak na rysunku planu: 19,0 m,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe jest to, że liczba dostępnych ofert od dłuższego czasu nie ulega zmianie... Czyżby ludzie jednak zwracali uwagę na uchwalony niedawno plan zagospodarowania? ;)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest w tym planie cos odstraszajacego, poza budynkiem 19-16m po drugiej stronie drogi? Tak pytam, po przelecialem przez uwagi do projektu i rozporzadzenie prezydenta i chyba jakiejs tragedii nie bylo, chociaz moglem cos przeoczyc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Może np. fakt, że budynek po drugiej stronie będzie przylegać bezpośrednio do ulicy, bez zachowania jakiegokolwiek odstępu. Do tego sama droga będzie połączona z Nową Bulońską, także nie spodziewałbym się tam małego ruchu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

a ja zdecydowałem się na mieszkanie w tym miejscu. Po długich namysłach i śledzenia takich stron jak ta doszedłem do wniosku, że można mieszkać np. w lesie (ale tam wilgoć, brak światła i inne kataklizmy), można mieszkać za miastem, ale tam to korki i tylko wariaci chcą tam mieszkać, ponieważ brak jakiejkowliek komunikacji. Szadółki to szadółki, tłumaczyć nie muszę. Brzeźno Zaspa Przymorze Oliwa Wrzeszcz, wszędzie drogo i blokowiska. Więc moim zdaniem nie ma co płakać, ponieważ wszędzie miasto się tak rozbudowuje, że nawet te budynki, które teraz stoją w ciszy spokoju pełnym słońcu itp, za kilka lat okaże się, że będzie obok zbudowana obwodnica, lotnisko, wysypisko czy inny falowiec. Więc stwierdzam, że każda inwestycja jaką oglądałem przed zakupem była obarczona wilelkimi wadami i ogólnie przyjętą katastrofą zdaniem internautów. ps. mnie nie przerażają takie rzeczy jak ulica czy wysoki budynek w końcu mieszkam w mieście a nie na wiejskiej koloni. Proponuje trochę luzu niektórym...Damy radę, jak będę potrzebował spokoju to wybiorę się na cmentarz ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 16

Gdybym miał gwarancję, że po drugiej stronie będą mieszkać jakieś atrakcyjne młode studentki to mógłby to być nawet plus, ale bez tego jednak moim zdaniem poszukać dalej i mieć trochę więcej prywatności :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Plus jeszcze to że nie będzie żadnych ogólnodostępnych miejsc postojowych w okolicy....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajny projekt

Bardzo mi się podoba takie połączenie domu z apartamentem. zawsze mi brakowało w nowym budownictwie jakiejś takiej kameralności którą tutaj nam zapewniają : ) fajne!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ładnie

Na wizualizacji wygląda bardzo porządnie i estetycznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brak miejsc postojowych ogólnodostępnych wewnętrznych ogromny minus,przy wszystkich inwestycjach samochody stoją poza terenem inwestycji ,na ulicach przylegających do inwestycji,cena bardzo wysoka a komfort ,heh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opłaty

Ile wynosi opłata za czynsz na Państwa osiedlu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakość

Proszę mieszkańców o opinię na temat jakości wykonania lokali i odbiorów na osiedlu pod korona?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry