Na wstępie powiem, że opinia jest moja, subiektywna, każdy może mieć inną - III LO jest szkołą nowoczesną o wyglądzie przyciągającym ucznia, dobrym wyposażeniu, które wypełnia każdą z sal, rzutnik bądź tablicę multimedialną. Nowoczesna, zadbana sala gimnastyczna, nie jedna szkoła by się powstydziła. Na korytarzach są zestawy głośników, w specjalne okazje można usłyszeć muzykę, a no i w głównym holu jest duży telewizor plazmowy (co jedynie utwierdza, że szkoła jest dobrze wyposażona wręcz nad to). Może i na start kogoś zachęciłem, może i nie bo stwierdził że opinia jest nie prawdziwa, w sumie i tak niewiele mnie to obchodzi, chcę po prostu podzielić się moim zdaniem. Jak napisałem w nagłówku, to tak - szkoła jest do bółu przeciętna, patologie nie występują, żadne negatywne zjawiska etc. myślę że szkołę najtrafniej można określić jako miejsce, w którym uczeń ma szansę nadrobić zaległości z gimnazjum, nauczyć się materiału z zakresu szkoły średniej, zdać maturę. To nie jest szkoła dla wybitnych prymusów, jednak że pojedyńcze jednostki tam występują. Nauczyciele prowadzą lekcje tak jak powinni to robić, z tym że mankamentem jest to że "zasuwają" z materiałem jak tylko się da.