Widok

Droga Warszawska

To jakiś żart ,koszt drogi Warszawskiej 0,98 km będzie kosztował ponad 3 700 000 , z czego gmina daje połowę a reszta z programu rozwoju gminnej i powatowej infrastruktury 2016-2019 .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szemudzkie urzędasy sobie z nas kpią. Z podatków tylko od mieszkańców Bojano biorą tak na oko lekko 5 milionów. PIT + CIT około 4,4 miliona a może i więcej - ludność Bojana przyjmę 3200 os. 62,3% w wieku produkcyjnym ( dane z 2016 http://www.polskawliczbach.pl/wies_Bojano ), niech 1200 pracuje * średnio rocznie każdy z nas odda gminie z tytułu PIT 3500 PLN = 4,2 miliona, do tego podatek od nieruchomości pewnie z 1000 domów będzie, średnio 400 PLN. Da to nam 400 tys. CIT wogóle nie liczę ale pewnie też dobrych kilkadziesiąt a może nawet set tysięcy. Z naszych podatków mają w rok kase na tę drogę! Co mamy od Gminy za te pieniądzę? Czekam teraz na krytykujący komentarz trola z Kielna. My narzekamy? To są fakty. Chyba czas zrobić własną Gminę. Sami damy rade się utrzymać.

A może by się wymeldować z Bojana, na własne pensje urzedowe by wtedy nie mieli.....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zamian mamy dorzucanie się do utwardzania dróg, i resztę podziurawionych dróg gruntowych i płaczki z sąsiednich wiosek co ciągle mówią, że narzekamy:) Jak w Koleczkowie i Kielnie jest 10 dróg na krzyż to i łatwo wyasfaltować te miejscowości(przepraszam za ten sarkazm ale te osoby zachowują się jakby pochodziły z 10 osobowych wiosek), Bojano to ogromna miejscowość więc i wymagamy od Gminy proporcjonalnych nakładów
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja tu widzę płaczki , ale tylko z Bojana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Oczekiwanie w XXI wieku, że powinniśmy jeździć po drogach bez dziur to chyba normalność. Gmina Szemud to chyba jakieś niespotykane za...., bo oglądając różne reportaże z zazdrością patrzę na drogi w małych miejscowościach, zwykle asfaltowe. I jest mi przykro, i wstyd. Resory trzeszczą, kołami wpada się w dziury, łatwo o rozerwanie opon. Gdzie my żyjemy?. Dość tych przecinanych wstęg , kołysania się i śpiewów oj dana, dana. Kto ma tego dość, do roboty! Jest okazja, wybory.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wyjątkiem jest oczywiście Kielno...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za tym by nie robić warszawskiej skoro i tak wam to nie odpowiada no to po co? Jak zrobią to znając was znajdą się z trzy osoby, które będą dalej narzekać, że progów za dużo, że za wąska, chodniki kijowe. Najlepszym rozwiązaniem jest dla was własna gmina. Ale znając życie i tak będziecie dalej narzekać. Powtórzę jeszce raz wam TRZEBA BYŁO ZOSTAĆ W MIEŚCIE. Jakoś mam kontakt z bardzo dużo rdzennymi mieszkańcami bojana i nie widzą problemu, a dlatego nie widzą, bo przed tym wójtem praktycznie się nic nie działo. Z poważaniem wasz trollllllll.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Idź stąd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kampania w toku?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kampania w jakim sensie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"znajdą się z trzy osoby"... kandydatka w sam raz na" wujta albo prezydęta" , Już widzę ulotki w skrzynkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trolle w akcji a po wyborach narzekanie, że nikt z Bojana nie kandydował
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kolejny przykład złego określenia wartości przeznaczonej na realizację... tym razem Kielno ul. Sikorskiego. Gmina założyła wartość budowy ulicy: 150 tys. zł. Najniższa oferta 442 tys. zł. Taka delikatna rozbieżność...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie znaczy ze nie bedą budowane. Po prostu wezmą najtańszą. A te 150tys to sobie tak napisali. Przeciez wiadomo ze takiego odcinka za tyle sie nie zrobi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W innych miejscowościach gminy jak kwota przekroczyła kosztorys nawet o 50 tys. to przetarg unieważniali. Zobaczymy jak tu będzie... chociaż wiadomo, że Kielno to ma specjalne przywileje
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sikorskiego w Kielnie jest dosyć ważna bo znacząco skróci dojazd mieszkańcom kamienia, kieleńskiej huty i okolic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ul.Warszawska nie jest ważna. Mieszkańcy dokładali się do remontu. Przed wyborami szum a po figa z makiem. Już raz z tego samego powodu nie rozstrzygneli przetargu przed poprzednimi wyborami. Co 4 lata będą nas mamili.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj informacja dla Urzędu Gminy skąd wziąść brakującą forsę na ul. Warszawską:

http://www.gdansk.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci/item/2951-dodatkowe-miliony-na-drogi-w-pomorskiem

Oby tylko tego nie zje..li!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marudzicie o ul warszawska a jak wam ja zrobią to dalej będziecie narzekać bo samochodów za dużo pojedzie i za głośno wam bedzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Koniecznie progi zwalniające trzeba będzie postawić. Najlepiej tak co 15 m :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wedle życzenia nawet co 10 by się przydało. Żeby piesi mogli wyjść .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Niedziela czynu społecznego (7 odpowiedzi)

W najbliższą niedzielę zapraszam wszystkich towarzyszy i wszystkie towarzyszki do zamiatania...

do góry