Widok

Droga rowerowa wyspa

Czy wiadomo coś o pełnym szlaku rowerowym po całej wyspie Sobieszewskiej? Długo mówiono o tym, a droga rowerowa po wyspie była w "kawałkach".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Z tego co mi wiadomo w tym roku ma być realizowany odcinek od tunelu pod Trasą Sucharskiego do Przejazdowa. Trasa ma się rozpocząć u wylotu tunelu i pobiec na Południe ul. Sitowie a potem , a potem skręci ona w lewo przecinając ul. Michałki a następnie wbiegnie na dawny nasyp kolei wąskotorowej i po przecięciu ul. Tam Pędzichowska razem z Pomorską Drogą Św. Jakuba pobiegnie do Przejazdowa.
Gmina Pruszcz także zapowiedziała realizację swojego odcinka od granicy Gdańska do Mostu w Sobieszewie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jaki sposób pojedzie się przez most wantowy? Tam nie ma jak chodnika położyć a co dopiero droga rowerowa. Żeby trasa mogła przeciąć Michałki, musi być prowadzona nad torami lub pod nimi - w miejscu gdzie obecnie jest przejazd (tam czasem można stać i stać...) - manewry się odbywają.
Jeżeli chodzi o przejazd mostem wantowym, to będą zmuszeni dobudować pomost z boku. Podobny problem był na moście Siennickim, i nadal pozostał bo szerokość zwiększono nieznacznie. Na moście Siennickim wystarczy, że idzie przykładowo kobieta z dzieckiem czy pan prowadzi wózek z "surowcami" i trzeba zwolnić nawet do 8km/h.
Droga rowerowa do Sobieszewa z centrum aż się prosi, bo sezon za sezonem biegnie a ludzie (turyści, rodziny, dzieci) narażają zdrowie i życie jadąc Elbląską i "7-ką". Odcinek szlaku rowerowego od Makro do skrzyżowania z Biedronką nadaje się do remontu - nie każdy rower ma amortyzator...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Zwolnić nawet do 8km/h? Tragedia. Szybko jeździć każdy umie. Ale wolno? Z tym gorzej. Ćwicz stójkę.
2. W życiu nie miałem żadnego amortyzatora a jeżdżę prawie wyłącznie po wertepach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planowana trasa rowerowa R10 będzie prowadziła właśnie z Centrum. Ze Stogów do niej dojedziesz mostem siennickim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry