Widok

Dyskusyjny model edukacji ale są efekty

Szkoła na pewno zapewnia wysoki poziom edukacji, o ile dany przedmiot prowadzony jest konsekwentnie przez jednego nauczyciela. Do rozważenia jest zasadność rozdziału uczniów wg płci. W liceum i we wszelkich sytuacjach społecznych w życiu dorosłym ważna będzie przecież umiejętność współpracy kobiet i mężczyzn, zrozumienie i docenienie pewnych odmienności. Kontrowersyjne może wydawać się też dość swobodne traktowanie chłopców w szkole męskiej przy bardzo zasadniczym, apodyktycznym podejściu do dziewcząt. Jakby tylko chłopcy zasługiwali na radosne dzieciństwo i wesołą szkołę. Nie każdy odnajdzie się też w gronie tak licznych rodzin ze wspólnot religijnych. Jeśli jednak powyższa specyfika komuś akurat odpowiada, to będzie bardzo zadowolony, a dzieci odbiorą naprawdę dobrą edukację.

 Moja ocena

Fregata  |  (kategoria: Szkolnictwo prywatne i społeczne)

  • Poziom nauczania: 5
  • Zajęcia dodatkowe: 3
  • Wyposażenie: 3
  • Przystępność cen: 3
  • Ocena ogólna: 4

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zauważyłam ,żeby któraś z dziewczynek w klasie mojej córki straciła na wesołości, lub czuła się przygnębiona czy stłamszona, czy też hamowana w swym naturalnym sposobie bycia. Pisze pan o zasadniczości-bez zasad i dyscypliny nie osiągnie się efektów, są one potrzebne i w nauce ,i w kształtowaniu charakteru. Radosne dzieciństwo, tak, "wesoła" szkoła- ? czyli jaka- bez zasad? Ustalone zasady- podparte troską , ciepłem, serdecznością , czy odważę się wręcz napisać - miłością -to właśnie widzę w postępowaniu wychowawczyń i nauczycielek w tej szkole.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasady są po to, aby je łamać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby Pan wiedział co się dzieje w szkole u chłopców nie nazwał by jej Pan wesołą... To co tam się dzieje jest straszne i nie daje to chłopcom szczęśliwego dzieciństwa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy może Pan/Pani rozszerzyć informacje o tym co strasznego dzieje się w szkole dla chłopców? Zastanawiam się nad tą szkołą, także chętnie dowiem się czy warto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry