Widok

Działka w Bojanie

Witajcie, proszę o jakieś porady w temacie kupna działki budowlanej w Bojanie, w okolicach cmentarza Armi Czerwonej, bliżej Kruszyńskiego. Jakie są średnie ceny w tym rejonie, na co warto zwrócić uwagę. Oglądałem jedną czy dwie działki tu i gdzieś indziej, w Barniewicach. Macie jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe działki w bojanie zaczynają się od 200tys i jest ich bardzo mało. Sporo tanich jest w okolicy powstającej S6.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Poległych Żołnierzy(niedaleko cmentarza czerwonoarmistów) w zeszłym roku sprzedano sporo działek w super cenie. Niestety pula już się skończyła i teraz za 1000 m2 minimum 160 000 a to i tak przy dobrych wiatrach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bym wybral w kielnie. Szybszy dojazd do trójmiasta bo węzeł bliżej, a za to z dala od samej i trasy i przez to mniej spalin i halasu. Basen, hala squash na miejscu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, wybrałbym raczej Koleczkowo (będzie wjazd na S6) albo Kielno do którego trafia większość inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koleczkowo jest zacofane, niedoinwestowane, brak chodników, brak ronda, ...dziurawe drogi, mniejsze Kielno to przeskok co najmniej o 15 lat. Kielno jest bardziej zorganizowane, poza tym tu mieszka wójt, a i sołtys jest bardziej zaangażowany niż w Koleczkowie. No i rodzynek mamy w Kielnie super proboszcza. Polecam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kielno może i ma rondo ale to my - Bojano mamy naprawdę piękną wieś a raczej miasteczko. Dobra szkoła, przychodnia - a nawet dwie, bardzo dobrze zaopatrzone sklepy, przeróżne organizacje zrzeszające ludzi. Moim zdaniem Bojano jest świetnie zlokalizowane a po postaniu trasu S6 nie będzie tylko wsią wyjazdową jak Koleczkowo tylko pieknym miejscem do życia.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Bojanie jest Biedra, Lewiatan czy Dino. Myślę, że wolny rynek, a nie małostkowa polityka, sam weryfikuje, która miejscowość jest najbardziej rozwinięta.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki za odpowiedzi - fajnie, że to forum żyje :)

Mogę mieć okazję kupić działkę właśnie w okolicach Kruszyńskiego gdzie stoi kilka białych bliźniaków - w okolicach rozlewiska.

Ogólnie podoba mi się teren i działka najgorsza nie jest :) Czy Kielno mnie bardziej przekonuje? Średnio, jakoś do Banina mam sympatię.
Nie macie tam problemów z kanalizacją jak Banino, po wybudowaniu tysięcy domków? A może ktoś wie, czy są jakieś plany na wyasfaltowanie Kruszyńskiego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No zależy jak co komu pasuje. Na asfalt bym nie liczył...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Kruszyńskiego póki co są płyty yomb. Mam nadzieje, że pociągną je chociaż dalej do Poległych Żołnierzy. W zasadzie tam są już wszystkie media włączając światłowód. Do sklepów bliziutko rowerem 5 minut na piechotę może 15:), przychodnie są, bankomat jest. A na basen i tak jeżdze w Gdyni bo tu pracuje, więc nie będę nadkładał drogi do Kielna.

Jeżeli chodzi o kanalizę to póki co nie było jakiś większych problemów.

Bojano jest o tyle fajne, że ma zwartą zabudowę w "centrum", że tak powiem jest tu taka "tkanka" Koleczkowo jest strasznie rozwłóczone. A w Kielnie oprócz basenu nie ma nic więcej czego nie byłoby w Bojanie + 5 km więcej do Trójmiasta(może się wydawać mało ale jak by sobie policzyć ile dopłacisz za paliwo w ciągu roku to się uzbiera dobra sumka).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet światłowód jest - dobrze... Mam wrażenie, że Bojano jest dość rozwinięte jak na te okolice. Podoba mi się bliskość lasu, dużo miejsc do np jazdy rowerem a jednocześnie blisko do Gdyni, blisko do Gdańska - plus cicho i spokojnie.
Jak sądzicie, działki pójdą w górę, więc kupować teraz czy poczekać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PS: jaki jest obecny status "łącznika gdyńskiego" który wg planów miałby przebiegać po granicą lasu, gdzieś na końcu Kruszyńskiego - przy cmentarzu (?)...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łącznik gdyński jest planowany ale póki co są to dalekosiezne plany A nie coś co miałoby powstać za 5 czy 10 lat. Ma być to droga kategorii Z czyli lokalna z ograniczeniem prędkości do 50 KM/H. Więc nie będzie to żadna ekspresowka jak niektórzy myślą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rok temu kupiłem działkę za 150 za metr w tamtej okolicy. Teraz chodzą minimum za 165. Niby ma iść spowolnienie gospodarcze ale kto wie. Obecnie ceny dochodzą do tych z boomu sprzed 12 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i dodatkowo status drogi lokalnej powoduje to że samorządy muszą się na nią zrzucić. Nie widzę narazie możliwości aby gmina miała ochotę inwestować w kilku kilometrowy odcinek nowej drogi i płacić za wywłaszczenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 km wiecej to moze jest od gdyni ale nie od trójmiasta. Od centrum trójmiasta czyli sopot, oliwa jest taka sama odległość do kielna i bojana
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poza tym do kielna bedzie blizej od gdyni o pare km chyba ze wolisz jezdzic po jombach zamiast ekspresówką
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No jak do zjazdu z trasy w kielnie mam z 4 kilometry a np. do Centrum Gdyni 12 km to chyba oczywiste, że wolę wybrać płyty. Po co mam nadrabiać 8 kilometrów? aby się trasą przejechać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aby nie demolować samochodu. Raz zawieszenie a dwa co chwile są stłuczki szczegolnie lusterka wszystkim odpadają bo droga jest za wąska. Poza tym tempo tez sie liczy. Mieszkaniec kielna dojedzie szybciej niz ty jombami do bojana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tym proboszczem w Kielnie to nie przesadzaj...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Haha, to akurat mój ostatni priorytet :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No że w Bojanie jest cisza to bym nie powiedziała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciszy nie będzie,w okolicy gdzie chcesz kupić działkę przebiegać będzie w okolicy droga łącząca rondo w Koleczkowie z Gdynią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. A Pan chyba już był pytać o Dzialki na ulicy poległych żołnierzy,
Dzialki sa na sprzedaż przy ulicy kruszynskiego. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj, być może - było kilka miejscowości jakie ostatnio rozpatrywałem, sporo działek oglądałem :)

W międzyczasie okazało się, że np Banino ma problemy z kanalizacją bo naćkali developerzy domków szeregowych setki i kolektory nie wyrabiają. Warto więc popytać a takie fora są jak znalazł...

Pozdrawiam i być może do zobaczenia po sąsiedzku :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry,

Zastanawiam się nad kupnem działki przy ulicy Majora Bojana, na wschód od rozlewiska. Co Państwo sądzą o tym terenie? Podoba mi się opcja, ze jest blisko do Wiczlina :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam w tej okolicy działki na sprzedaż. Proszę o kontakt mailowy na adres kb24.biuro@gmail.com to podeślę ofertę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tam w planach PKM. Gdzieś blisko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wschód od rozlewiska to w zasadzie jest las, gazociąg i planowana linia PKM. Zastanowiłbym się nad innym kierunkiem. Nie mniej jednak okolica piękna. Tylko trzeba przeanalizować przyszłe inwestycje infrastrukturalne. Bojano to nie jest już zaciszna wioska jaka była 10 lat temu. Nie mniej jednak nie wyprowadziłem się stąd tylko wybudowałem bo to idealny balans pomiędzy bliskością miasta i dostępem do natury(TPK po sąsiedzku).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To właśnie działka pod tym laskiem. W planach gdzieś tam PKM?! Dziękuję za informację. Trzeba koniecznie sprawdzić gdzie dokładnie. A co z tym gazociągiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie gdzie nie wie nikt. Tak jak z s6 do końca przesuwali przebieg .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to - nikt nie wie? Gazociąg jest widoczny od zawsze na mapach na https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?gpmap=gp0 a budowany był jeszcze przed "betonówką"
A co do linii PKM/SKM czy jak ja nazwać - wystarczy wejść na https://szemud2.e-geoportal.pl/ i wybrać studium.
Mieszkam w Bojanie od ponad 10 lat i o planach tych wiem co najmniej od zamieszkania
A tu jeszcze link do strony gminy http://bip.szemud.pl/geodezja-i-gospodarka-przestrzenna/dokumenty-planistyczne/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to dobrze mieć tak mądrych ludzi na tym forum :) dziękuję może przyszły sąsiedzie! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trasa kolejowa swojej lokalizacji juz raczej nie zmieni. Jest juz nawet wytyczony kawałek pasa pod nią w najnowszych uwarunkowaniach. Po za tym jej przebieg specjalnie wytyczony jest po terenach rolniczych aby nie wchodzila na tereny pod zabudowę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

Koinonia Jan Chrzciciel: zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym (3 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji...

do góry